PDA

Zobacz pełną wersję : Ani Rom ani ClockworkMod Recovery się nie ładują.



kaelthas1991
23.09.11, 16:31
Mam problem, jestem w kropce po przeszukaniu forów i próbach wynalezienia podobnego problemu na XDA-developers. ::)

Wczoraj odchyliłem lekko szybkę telefonu, żeby ją przeczyścić (w serwisie, w którym ostatnio naprawiali mi digitizer, bo nie reagował i też pękniętą szybkę, powiedzieli, że mogę tak czasem zrobić, jeśli zauważę zabrudzenia), przez chwilę digitizer nie reagował, automatycznie nacisnąłem wygaszenie ekranu i...ciemność. Wyjąłem baterię i od tej pory ładuje mi się MAGLDR ale system się nie podnosi. Nie odpala się też CWR (pokazuje się jak zawsze:Android Load Raw -> Load done!->123456 -> GO GO GO! i tyle, nic się dalej nie dzieje), czyli nie mogę wejść w recovery i ewentualnie wgrać nowy rom. Hard reset też nic nie pomógł. 2-3 razy ponownie instalowałem wszystko po kolei HSPL, MAGLDR i CWR i nic.

HSPL 2.08
MAGLDR 1.13

Używałem romu HyperDroid-GBX-v11-signed a wszystkie zmiany romu robiłem według instrukcji na: http://hd2blog.pl/2011/04/jak-wgrac-android-nand-cwm/

Bardzo proszę o pomoc :(

bartass127
23.09.11, 16:48
MAGLDR działa tak ? Spróbuj zflashować rom przez USB flasher.

Vinrael
23.09.11, 16:50
Ja jednak na 90% jestem pewny, że uszkodziłeś płytę główną w jakiś sposób... Albo jakaś tasiemka się poluzowała, ale raczej wątpię...

bartass127
23.09.11, 16:59
mimo wszystko mi to wygląda na problem z software, ale no nie wiem, spróbuj ;D

kaelthas1991
23.09.11, 17:06
@bartass127

MAGLDR działa...ale szczerze mówiąc nie wiem jak miałbym wgrać rom (system), przez Flasher Mode...
Wrzucić rom na kartę przez mass storage...i...co? czy co...? przepraszam, jeśli chodzi o techniczne rzeczy zawsze staram się tylko dokładnie stosować do instrukcji :P

bartass127
23.09.11, 17:10
http://hd2forum.pl/android-nand/(nand)(dft)leo-'stock-desire'-nand-android-rom/

Wiem że stary, ale no cóż...
Podłaczasz telefon pod pc/lapka w trybie USB flasher, otwierasz sciagniety rom, uruchamiasz DFT.exe i powinno sie zainstalować ;)

Smogg
23.09.11, 17:55
Rom Vinraela wgrywa się tak samo, a jest dużo stabilniejszy i pozbawiony kilku błędów romu od DFT :)

Jeśli możesz wejść do MAGLDR, to spróbuj.

kaelthas1991
24.09.11, 19:02
Rom się zaistalował (ten polecony prze Vinraela), ale dalej telefon staje na GO GO GO! Eh...ale chyba gdybym uszkodził coś z hardware'u to telefon nie odpalałby ani MAGLDR ani nie zainstalował by romu bez błędu, prawda? To musi być jakiś software'owy problem...a przynajmniej mam taką nadzieję. Kurde, za bardzo lubię swojego Leo, żeby mi tak zdechł...

Vinrael
24.09.11, 19:42
Wczoraj pomagałem na XFire Pizmakowi wgrać mój build... Bez żadnych problemów się wgrał. Nie wiem, w czym problem... Może po prostu coś źle robisz... ?

Smogg
24.09.11, 20:19
Jeśli by coś poszło w hardware'rze, to pewnie romu być nie wgrał ;) Domniemam, że masz MAGLDR 1.13? Jeśli wiesz, jak go ponownie wgrać, to proponuję zrobić TASK29 i wszystko od początku :-)

kaelthas1991
25.09.11, 14:39
Eh....sflashowałem TASK29, HSPL, MAGLDR, CMW, znowu wgrałem rom przez flasha i dalej to samo...wszystko się ładnie instaluje, normalnie same sukcesy w instalacjach...i dalej mój Leo zatrzymuje się na "123456 -> GO GO GO" Nie wiem, może chce mi zaśpiewać : Ten film nie jest konieczny ;)

Czego mogę jeszcze spróbować? :(

Smogg
25.09.11, 15:02
Idea: spróbuj zainstalować Androida na cLK.

kaelthas1991
25.09.11, 16:50
cLK zatrzymuje się na [2380] cmdline: no_console_suspend=1 msmsdcc_sdioirq=1 wire.search_count=5 I też nie ładuje CWM...wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją na: http://hd2blog.pl/2011/04/instalacja-androida-nand-przez-clk/

bartass127
25.09.11, 17:41
Może spróbuj downgrade tj. zainstaluj MAGLDR 1.12 i zainstaluj rom.

kaelthas1991
26.09.11, 19:33
Ok...coś się ruszyło. Wpadłem na pomysł wrzucenia stockowego romu WM6.5 (korzystając z poradnika jak powrócić do windows...), i zadziałał. Wszystko ładnie pięknie. Tylko digitizer nie działa, telefon nie reaguje na dotyk. Później spróbowałem jeszcze to, co poleciłeś mi, bartass127, zrobiłem dowgrade do MAGLDR 1.12, zaistalowałem rom od Vinraela przez flasha -> nic się nie ładuje, znowu to samo. Mając już MAGLDR 1.12, pomyślałem, że spróbuję jeszcze z WM 7 (http://hd2forum.pl/wp7-na-hd2/wp7-na-hd2-wydany!/), działa, załadowałm się bardzo szybko, tylko telefon nie reaguje na dotyk.

Reasumując: WM tak (bez działającego dotyku), Andki kompletnie nie chcą się ładować.

Pogubiłem się.

Vinrael
28.09.11, 19:07
To, co Ci zostało to wgrać stockowy 1.66 przywracający SPL, i oddać do naprawy...
A jednak coś uszkodzone na płycie ma ^,^
Jestem Prekognitą... ;D

I jeszcze taki zgryźliwy komentarzyk na koniec: tak się kończy zabawa z rozkręcaniem telefonu by np. wyczyścić go... :P

sedzia77
12.03.13, 00:09
Po wymianie digitizera wraz z wyświetlaczem, problem mam IDENTYCZNY. Dodam, że wyświetlacz wraz z digitizerem wymieniałem już kilka razy i nigdy nie było problemów. Obojętnie czy był to "oryginalny" komplet czy sklejany zestaw w domu (tym razem sklejałem) jednak coś poszło nie tak. Zastanawiam się nad uszkodzeniem taśmy lub chipset na wyświetlaczu lub digitizerze jest niekompatybilny z MB.

Jeżeli ktoś ma rozwiązanie tego problemu proszę o kontakt.

Pozdrawiam!