PDA

Zobacz pełną wersję : Telefon nie widzi karty sd po powrocie do wm 6.5



wantke
26.09.11, 16:41
Witam, mam pewien problem. Zainstalowalem WP7 na moim hd2 z karta kingston 8gb. Wszystko dzialalo prawidlowo i telefon widzial karte. Postanowilem jednak powrocic do wm 6.5. Po zainstalowaniu go, telefon nie widzi karty. probowalem ja sformatowac przy pomocy windowsa, a takze sd formatera, ale bez powodzenia. Czy moglby mi ktos pomoc?

bartass127
26.09.11, 16:59
MiniTool Partition Wizard Home Edition

Spróbuj tego, mi po kazdym przejściu z wp7 działa ;)

edit#1
Usuń wszystkie partyjce na karcie, wciśnij "apply" po czym stwórz sobie jedną fat32, lub pod CWM partycję ext2/3/4

Smogg
26.09.11, 18:10
Jakiś liveCD z Linuksem i GParted - miło, sprawnie, szybko ;)

bartass127
26.09.11, 19:03
OT mode on:
Smoggu daj mi troche :Dzięki: zgarnąć ;D

OT mode off

wantke
27.09.11, 18:33
Niestety MiniTool Partition przestaje dzialac tuz po uruchomieniu kiedy mam podlaczona karte do kompa. sprawdzalem tez inne karty, ktore uzywalem do instalacji wp7 i z nimi mam podobny problem. Kiedy je podlacze, program dziala, ale wyswietla przy dysku komunikat 'bad disk' i nie moge wykonac zadnej operacji.

bartass127
27.09.11, 18:44
Najpierw podłącz kartę sd, (ja na przykład korzystam z magldr usb mass storage) i uruchom mini tool'a jak admin.

wantke
27.09.11, 19:34
podlaczylem karte przez mass storage, ale wtedy komp wcale jej nie widzi, program tez.
[hr]Dodano: 1317141857[hr]
zainstalowalem ponownie wm7, ale teraz z wlozona karta system nie chce ruszyc zacina sie na logo htc.dopiero jak ja wyjme to telefon dziala.

bartass127
27.09.11, 20:17
Ewentualnie spróbuj wgrac wm 6.5 i tam w ustawieniach zrób format karty sd, pamietam ze kiedys to działało

wantke
27.09.11, 20:29
probowalem formatowac przez wm 6.5, ale wyswietla sie komunikat, ze nie ma karty sd. napisze krok po kroku co sie wydarzylo. mialem zainstalowany originalny rom, potem przystapilem do instalacji Back to the Future [XBmod-Yuki] [7720 ready] rom. po instalacji wszystko bylo ok, ale potem nacisnalem reset your phone w opcjach i telefon juz nie wystartowal, wiec ponownie zainstalowalem wm 6.5. Karty nie chcial sformatowac windows, sd formatter. sprobowalem zrobic cos programem hard disk low level format tool. bez skutku. MiniTool Partition tez nic nie daje. Chyba juz nie da sie odzyskac karty :(

Vinrael
28.09.11, 19:55
Jeśli masz taką możliwość, sformatuj ją w jakiejś Nokii, np. E72 czy coś takiego.
A jeśli nie masz takiej możliwości - płytka liveCD z linuxem i z tego poziomu formatuj.

W czym problem?
WP7 (ta dystrybucja napewno) koduje kartę w taki sposób, że do jej późniejszego sformatowania potrzeba urządzenia któro potrafi to rozkodować. Już kiedyś o tym pisałem.

wantke
30.09.11, 03:07
Probowalem cos zrobic przez livecd, uruchomilem partitionmagic, program wyswietla, ze karta ma 0MB pamieci. jedyne co moglem zrobic to wyczyscic karte, nie dalo to zadnego skutku, nadal jest niewidoczna. GParted jej nie wykrywa, wyswietla tylko moj dysk twardy. Z pozostalymi kartami, ktorych uzywalem do instalacji wp7 jest identyczna sytucja.

Vinrael
30.09.11, 08:26
Najpierw zdekoduj, później formatuj.

wantke
30.09.11, 14:02
w jaki sposob ja zdekodowac?