PDA

Zobacz pełną wersję : Bateria krótko trzyma



archon85
26.09.11, 16:53
Witajcie,
chyba pierwszy raz cos pisze ale chcial bym ie dowiedziec, czy da sie jakos wydluzyc dzialanie bateri? Mam HTC HD2 pod windows 6,5 a na karcie posiadam andka. Na samej windzie tel wytrzyma mi okolo 48h a kiedy przelaczy sie na andka to pokazuje mi ze wytrzyma max 9 godzin. jest jakis sposob by to jakos wydluzyc?

Smogg
26.09.11, 18:07
Można pobawić się aby wyświetlał, że wytrzyma max 49h... a później i tak padnie po 9 ;)

To ile trzyma bateria zależy od tego co robisz z telefonem. Jak leży sobie wyłączony w szufladzie to naładowana bateria wytrzyma kilka miesięcy. Jeśli natomiast katujesz go konfiguracjami, słabym zasięgiem, przeglądaniem internetu... no to perpetuum mobile to to nie jest ;)

Na forum jest podany sposób na reset statystyk baterii pod Androidem - u mnie pomógł.
Android to system, który lubi się synchronizować z różnymi kontami - to też bym sprawdził (czy np. nie odświeża pogody i akcji giełdowych co 5 minut, a poczty co minutę).

No i pytanie - czy faktycznie wytrzymuje 9h, czy jednak tylko tyle pokazuje? Masz Current Widget? Zapisujesz log do pliku? Jakie masz średnie "żarcie" w stand-by?

I dalej - co robisz na telefonie pod kontrolą Androida, czego nie robisz będąc na WM? Jeśli WM służy do leżenia w stand-by to faktycznie, bateria - nawet w HD2 - jest w stanie wytrzymać 48h (co jest wynikiem bardzo rzadko spotykanym w tym telefonie). Jeśli Android jest systemem do gier i internetu... to 9h to też bardzo ładnie, bo ja swój telefon potrafię zagłodzić na śmierć w ciągu 3h ;)