PDA

Zobacz pełną wersję : Program do odchudzania WM



ghost_
01.10.11, 12:08
Witam :)

Jako, że kiedyś bawiłem się nLite i vLite do modyfikacji Windows XP i Vista, chciałbym pobawić się w odchudzanie najnowszego ROM'a dla HD2 :)

Po prostu stworzyć ROM dla swoich potrzeb :)

Czy istnieje takowy programik ? :)

maniek9611
01.10.11, 12:14
Wodorosty wgotowane w rom nie odchudzisz, ja nie słyszałem o czymś takim pod WM. W Androidzie tak tu nie.

Smogg
01.10.11, 12:22
W Androidzie też nie do końca - jak nie masz roota to pozamiatane ;)

Jeśli chcesz się pobawić w zrobienie wszystkiego od podstaw - a takie rozwiązanie choć czasochłonne, to da Ci pełnię szczęścia ze swojego telefonu i świadomość, że działa tak jak działa dzięki Tobie... to zainstaluj sobie kuchenkę i sam coś ugotuj :-)
Tutaj link do tematu z kuchenką Elminstera (jego romów z WM używałem od kiedy kupiłem HD2, później Android):

http://pdaclub.pl/forum/romy-do-leo/(rom)(wm65)(plk)-blackside-v1-00-21895-(24-03-2010)/

Ewentualnie wspominany przeze mnie na Ajaxie SKTools, choć to też trochę taki półśrodek:

http://www.s-k-tools.com/
[hr]Dodano: 1317461066[hr]
P.S. Maniek, już szczerze mówiąc trochę nie pamiętam... ale ;) Czy to nie było czasem tak - przynajmniej w gotowanych romach - że jeśli miało się jakąś aplikację wgotowaną w rom, później zainstalowało ją raz jeszcze i wtedy odinstalowało... to ona nie znikała na amen?

maniek9611
01.10.11, 15:25
W Androidzie też nie do końca - jak nie masz roota to pozamiatane

Oczywiście mówię tu o roocie.

ghost_
01.10.11, 22:31
Czyli mam rozumieć, że mogę pomarzyć o własnej wersji WM ? ...

Jeżeli to aż tak trudne i nie można usunąć niektórych programów, no to nie wiem czy w ogóle brać się za to ...

Jeszcze chciałbym spytać o jedną rzecz:

Czy według screena poniżej jest wszystko OK z moim egzemplarzem HD2 ? Chodzi mi o wartości pamięci telefonu.

http://img17.imageshack.us/img17/7436/20110928120354.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/17/20110928120354.jpg/)

maniek9611
02.10.11, 00:54
Czy według screena poniżej jest wszystko OK z moim egzemplarzem HD2 ? Chodzi mi o wartości pamięci telefonu.

Z wszystkim jest gitarka :)


Czyli mam rozumieć, że mogę pomarzyć o własnej wersji WM ? ...

Jeżeli to aż tak trudne i nie można usunąć niektórych programów, no to nie wiem czy w ogóle brać się za to ...

No nie do końca. Zawsze możesz ściągnąć jakiegoś Customa na maxa ogolonego z wodorostów. Sam sobie wtedy zainstalujesz co chcesz mieć. Były kiedyś takie romy nawet bez Sense tzw. Titanium. Można było wtedy sobie zamiast standardowedo Sensa wrzucić np. SPB Mobile Shell. Dlatego sam widzisz po co dwie nakładki, jak można sobie wrzucić po swojemu co się chce :) Zostaw standardowego Stocka i przejdź na Customa jeżeli chcesz odchudzić rom, innego wyjścia nie widzę :)

ghost_
02.10.11, 10:22
ok :) dzięki :)

Mógłbyś jeszcze mi przybliżyć te wartości pamięci telefonu ?

Bo z tego co wiem, to nasze HD2 mają 512 MB pamięci flash, i 448 MB RAM (chyba że coś poknociłem) ,a te wartości tam na górze ze screena mało mi to przypominają ...

maniek9611
02.10.11, 10:34
Mógłbyś jeszcze mi przybliżyć te wartości pamięci telefonu ?

Dokładnie Ci nie przybliżę, bo jak sam widzisz od dawna nie mam już HD2.


Bo z tego co wiem, to nasze HD2 mają 512 MB pamięci flash, i 448 MB RAM (chyba że coś poknociłem) ,a te wartości tam na górze ze screena mało mi to przypominają ...

Pamięć flash 512 minus system i sam widzisz ile zostaje. Dlatego później opieramy się tylko na pamięci karty SD przy instalacji aplikacji.
Jeżeli chodzi o RAM to nie podglądasz w tej rubryce co trzeba. W Stocku masz jej mniej, Customy odblokowują całość czyli 576

ghost_
02.10.11, 10:37
Czy te odblokowanie jest trudne ? :D

Czy lepiej na całkowicie odchudzony przejść i tak jak mówisz doinstalować tylko to co mi się podoba ?

Wybacz, nie zauważyłem, że masz inną maszynę :]

PS: Gdzie szukać customów najlepiej ? Tutaj na forum w dziale "Customy" ? Nie jest ich tam wiele ... Jaki byś mi polecił ? Taki kompletnie goły ?

maniek9611
02.10.11, 11:30
Ja używałem romów Elminstra - BlackSide

Tu jest trochę:

http://pdaclub.pl/forum/romy-do-leo/spis-polskich-romow-dla-htc-hd2/

Nie polecę ci nic "gołego" bo nie używałem ale chyba Bysio z tego forum jak dobrze pamiętam gotował romy typu No Manilla itp.

Vinrael
02.10.11, 11:33
1. odblokowujesz dodatkową pamięć RAM wgrywając ROM, który ma tą pamięć odblokowaną. Innej opcji nie ma :p
2. Jeśli tak się przy tym upierasz, możesz przejść na odchudzony ROM, który zostawia Ci więcej pamięci na telefonie i zżera mniej RAMu, jednak nie zauważysz jakiejś super różnicy w prędkości działania. Chociaż sam nie cierpię zainstalowanych na siłę aplikacji typu facebook, flickr etc. Jeśli chcesz mieć fajny customowy ROM, poszukaj wypieków ArturaN. Tylko są troszkę leciwe, może dlatego że WM to już praktycznie martwa platforma, i też dlatego że Artur wybrał iPhone... :P

Nie są one co prawda gołe, ale są dobrze zoptymalizowane, i gotowane na kuchni Bysia.

Smogg
02.10.11, 11:41
Ja używałem Elmina bSD 1.15 oraz 2.05... inne mi jakoś średnio odpowiadały ;)

Skoro Elmin udostępnił swoją kuchenkę, to zawsze można ją ściągnąć, poczytać i stworzyć idealny rom pod swoje wymagania :-)

Tak czy inaczej, nawet nie biorąc totalnego golasa, ale przechodząc ze stocka na customa, najprawdopodobniej poczujesz się jakby nowe życie weszło w Twojego Leona :]

ghost_
02.10.11, 15:19
A co do kuchenki Elmina, jest link do niej na tym forum ?

Chyba skuszę się i na tej kuchence coś spróbuje stworzyć :)

Vinrael - ale co jak co WM6.5 + Sense wg mnie ładniej wygląda niż Andek, ale to tylko moje spostrzeżenia :)

Smogg
02.10.11, 19:11
Na forum nie, gdyż nie wiem czy Elmin by sobie tego życzył (a sam swoich wypieków tutaj nie wrzucał). Natomiast link do innego forum, na którym Elmin udostępnił swoją kuchenkę wrzuciłem w mojej pierwszej odpowiedzi w tym temacie :-)

Vinrael
02.10.11, 21:36
@ghost_
A ja pisałem w tym wątku coś o Androidzie? :P
Napisałem tylko, że 6.5 to już umierająca i przestarzała platforma, na którą nie będzie nic wydawane...
O gustach się nie dyskutuje - każdy ma swoje. Zastanawia mnie tylko, czy to kwestia gustu, czy przyzwyczajenia...
A jeśli Sense na Androida Ci się nie podoba, można zawsze wkleić inny launcher ^.^ I możliwości wzrastają kilkukrotnie...
To tylko taki mały OT ;p

ghost_
04.10.11, 10:33
Po prostu WM mi się podoba :D może jak już przejdę na Andka to będę miał kontrast ;] Na razie w czasie gwarancji wolę się trzymać WM ;]

Smogg
04.10.11, 11:16
Wiara w gwarancję to prawie jak religia + życie w ascezie... po pierwszej godzinie od uruchomienia Leo już miałem na nim customa, po pierwszym miesiącu już miałem na niem Androida z karty, a po pierwszym półroczu już miał Androida w NAND ;)

O ile nie jesteś fanatykiem AM pokroju "obrońców krzyża" z Krakowskiego Przedmieścia... daruj sobie ten system i wal od razu śmiało Andka w NAND :]

ghost_
04.10.11, 16:00
Tak, tylko słyszałem, że nie działa parę rzeczy na Andku - np. aparat ...

Vinrael
04.10.11, 16:24
Zależy od dystrubucji. Np. Nie chwaląc tutaj zbytnio dalej PRJ (terkotałem o nim już w wielu wątkach) działa wszystko. Nie znalazłem jeszcze nie działającej funkcji... No, oprócz nagrywania w 720p, bo HD2 po prostu tego nie robi, nie spełnia sprzętowo warunków.

ghost_
05.10.11, 16:03
Co do tego nagrywania - to był gdzieś jakiś hotfix ale nie wiem gdzie - tylko słyszałem ;]

Smogg
05.10.11, 16:45
Rozciągnięcie WVGA do 720p NIE JEST fixem nagrywania w 720p, a po prostu rozciągniętym filmem ;)

Zresztą, polecam coś co mi dzisiaj wpadło w... monitor ;)

http://gadzetomania.pl/2011/09/26/kacik-technofoba-cz-2-na-co-nam-megapiksele-w-komorce

I powiem więcej - najlepsze i najładniejsze zdjęcia telefonem które robiłem, były wykonywane na Nokii N70. Każdy mój późniejszy telefon robił już tylko większe.