PDA

Zobacz pełną wersję : [BUILD]UPD(04.12.2010)MCCM HD V1.2 beta3(DESIRE HD)[kernel hastarin r8.5]



ArturN
04.12.10, 14:43
Nowy build jescze ciepły z dzisiaj. Wzorowany na HTC Desire HD.

Jest to wersja w 100% działająca. Działa WiFi, GPRS, GPS Latarka, Aparat 5mpx, pobór baterii w normie. Dużo ładnych tapet?.Bardzo szybki. Możemy instalować gry i programy. Działa Navigon (testowałem)- oczywiście trzeba sobie ściągnąć i zainstalować. Praktycznie zero ?mrożeń?. W czasie pierwszego odpalenia (około 10 minut)wybieramy język PL. Instalacja: wrzucamy folder Android na kartę pamięci. Wchodzimy do folderu i klikamy kolejno na: ?CRLCAD.exe? ? odpowiada za dźwięki i drugi ?haret.exe? ? uruchamia emulację systemu. Do instalacji wymagana jest 1.2GB wolnego miejsca na karcie SD. Miłego testowania. Zalecane radio 2.15 oraz drivery z 3.14. Porada. Przy zmianie Android-a na nowszy jeżeli chcemy zachować ustawienia i zainstalowane programy zostawiamy lub kopiujemy do nowej wersji plik data.img.

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=457608&d=1291664372


Link:
http://www.multiupload.com/KNHFB0TK3V

źródło:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=856312

bartass127
04.12.10, 15:43
to jest nowsza wersja jakas ?
Sorry ze pytam, opis ludząco podobny do Android ? Mdeejay Froyo Sense v. 2.4.2 NextSense na hd2blogu.

ArturN
04.12.10, 16:57
bo to jest opis zaczerpnięty z mojego wpisu z hd2blog - jak zrobić... a ponieważ jak wstawiłem revolution 1.7 to zaraz pojawił się komentarz jak zainstalować. Instalacja taka sama dotyczy wszystkich dystrybucji.
[hr]Dodano: 1291474768[hr]
opis dostosowałem do tej wersji

ArturN
07.12.10, 01:32
Updata: [BUILD]UPD(07.12.2010)MCCM HD V2.0(DESIRE HD)[kernel hastarin r8.5.1]


http://www.multiupload.com/4H0N87A60N

kuba500
08.12.10, 15:26
Mam problem z tą dystrybucją. Mianowicie jak chce zadzwonić telefon się zacina, po jakiejś minucie wyświetla komunikat o zawieszeniu programu, podczas gdy połączenie już nabija sekundy (w słuchawce nic nie słychać, a głośnika nie da się włączyć bo telefon się zaciął). Po jakiś 3 minutach wszystko wraca do normy, zamyka telefon i kończy połączenie, ale przy ponownej próbie połączenia jest to samo. Ma ktoś jakikolwiek pomysł co z tym zrobić?

ArturN
08.12.10, 21:55
Problem występuje bo masz stare radio. (w opisie masz 2,12) Aktualizuj radio na 2.15 i problem minie. U mnie nie występuje

kuba500
08.12.10, 22:06
A możesz polecić jakieś dobre radio pod WM i Andka? Gdzieś wyczytałem że na niektórych radiach Android nie wstaje więc wolałbym tego uniknąć

maniek9611
08.12.10, 22:15
no powyżej Artur napisał 2.15 jest OK

Zaldier
08.12.10, 22:44
Wgrałem właśnie tego fantastycznego builda, tylko szkoda, że jest w wersji angielskiej :)
Wy też macie po angielsku?

ArturN
09.12.10, 01:15
No co ty jest PL, Przy perwszej konfiguracji nie wybrałeś PL
[hr]Dodano: 1291850215[hr]


Problem występuje bo masz stare radio. (w opisie masz 2,12) Aktualizuj radio na 2.15 i problem minie. U mnie nie występuje

Potwierdzam z radio 2.15 Android działa OK

Lucass
09.12.10, 09:46
Piekny build ale u mnie działa strasznie wolno, nawet zrobiłem 2 gb data.img żeby szybciej chodził a po kilku godzinach użytkowania lagi były nie do wytrzymania - zresztą chyba wszystkie buildy z Desire HD u mnie chodzą raczej wolno - u was też tak wolno działa czy tylko u mnie coś nie gra? Dodam, że np build z HTC EVO u mnie śmiga pięknie...

Smogg
09.12.10, 09:57
Co prawda, wiem to bardziej z obserwacji i komentarzy innych użytkowników tej linii Androida (dla Desire HD), ale większość opinii sprowadza się do jednego - na dobre i wydajne buildy z (i na) Desire HD trzeba po prostu poczekać. Na HD2 wielu osobom po prostu lepiej działają buildy ze 'zwykłego' Desire, natomiast część komentarzy na samych stronach opisujących przeżycia z danym telefonem wskazuje na to, że DHD sam niekiedy ma problemy ze swoim natywnym Andkiem.

Wobec powyższego, osobiście dałem sobie na razie spokój nawet z testowaniem tych buildów... W sumie, to bardziej czekam na NANDa niż przeportowanie na HD2 wersji z każdego dostępnego telefonu z Andoidem, z G1 włącznie :P

A świeże telefony, tak jak i samochody itp. często cierpią na choroby wieku dziecięcego, co powoduje, że pierwsze partie i mocne wejście na rynek, poza sukcesem marketingowo-sprzedażowym nie zawsze muszą wiązać się z dostarczeniem konsumentom w pełni wartościowego produktu (krótki przykład: HD7, iP4 --> zasięg).

Osobiście jestem zdania, że buildy z DHD będą funkcjonalne na HD2 dopiero w momencie wyposażenia tego pierwszego w Androida 2.3 i komplet łatek usprawniający działanie... choć tutaj czas i mistrzowie z xda pokażą, czy się nie mylę :)

Anyway - 7 grudnia wyszła wersja MCCM HD 2.0 (Desire HD):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=856312

Zaldier
09.12.10, 12:48
No co ty jest PL, Przy perwszej konfiguracji nie wybrałeś PL


Drogi Arturze, właściwie, to nie miałem żadnej pierwotnej konfiguracji, gdzie mógłbym wybrać polski język. Jedyne co było to coś takiego: "England (POLAND)" i wybrałem, ale angielską wersję cały czas mam. Co to może być?

EDIT: Dodam jeszcze, że spróbowałem wgrać inne buildy z forum i na tych w konfiguracji też jest: England (POLAND) po wybraniu czego nadal jest po angielsku.

maniek9611
09.12.10, 18:34
i pewnie też były inne Państwa i w nawiasie był (POLAND) :) Na pewno była Polska tylko przeoczyłeś. Testowałem już kilka dystrybucji i w każdym była :)

Zaldier
09.12.10, 18:47
Właśnie zadziwiające jest to, że nie mam tej pełnej Polski bez nawiasów :(
Na samej górze są chińskie krzaczki, potem zaczynają się same państwa w nawiasie przed tylko i wyłącznie jednym słowem: "England", aż do samego dołu..

ArturN
09.12.10, 22:28
Coś nie tak poszła instalacja. Proponuję usuń z karty folder android i inne powstałe foldery zaczynające się od "." i wgraj jeszcze raz. Ja bym tak zrobił.

Zaldier
17.12.10, 16:24
W sumie ogarnąłem już sam tą sprawę.
Otóż to, nie wkładałem wtedy karty SIM i jakoś nie potrafiło spolszczyć przy tym wgrywanego Androida.
Dopiero po włożeniu SIM Orange'a PL zjawiła się konfiguracja w języku polskim, ale uwaga (!) - jeśli się wybierze jakikolwiek język, to potem nie ma możliwości powrotnego skonfigurowania na polski język, trzeba będzie wtedy ponownie usuwać i wgrywać Androida. Reasumując, pasowałoby przy pierwszym pytaniu konfiguracyjnym o język systemu zwrócić uwagę w jakim języku jest opcja "DALEJ" na dolnym, prawym rogu. Jeśli jest po polsku, to bezapelacyjnie trza ją wybrać bez szukania języka na liście, wtedy język automatycznie zostanie wybrany jako PL i można śmiało przystąpić do dalszej konfiguracji po czym mamy ustawione w pełni po polsku menu w Androidzie.
I tyle odemnie, mam nadzieję, że choć w mniejszym stopniu pomoże to laikom, którzy zjawią się w podobnej sytuacji.

Smogg
17.12.10, 16:51
@Zaldier: Niekoniecznie trzeba na nowo wgrywać całego Androida - wystarczy wywalić plik data.img z folderu Android na karcie pamięci - tam są przechowywane wszystkie ustawienia, przy pierwszym uruchomieniu Andka, jeśli ten nie znajduje tego pliku, to go tworzy i cały proces konfiguracyjny przebiega od początku - a sam Andek pozostaje ten sam ;)

Zaldier
17.12.10, 17:13
Oo, dobrze to wiedzieć, wielkie dzięki! ;)

tezia
19.12.10, 23:49
hmm jest to najlepsze distro androida jakie miałem w swoim leo ; ) wrzucilem tez dzis andka 2.3.1 i szczerze niezbyt przypadl mi do gustu..

kuki7051
06.03.11, 19:50
Czy z ROMem 1.66.479.2 i radiem 2.07.51.22_2 pojdzie mi ten build?

Smogg
06.03.11, 20:05
Nie. Nie pójdzie.

Rozwiązania:
1. Custom + radio 2.08+
2. Stock 3.14 (z radiem 2.15).

kuki7051
06.03.11, 22:25
a skad dokaldniej dorwe te rozwiazania?

I jeszcze jedno, czy odpale tego andka na karcie 2 gigowej? bo dopiero w czwartek kupie karte 8 giga a chcialem juz sprawdzic jak to działa...

maniek9611
06.03.11, 23:14
Odpalisz pod warunkiem, że nie masz jej zawalonej :P

Smogg
06.03.11, 23:32
Najlepiej by było, gdybyś przed pierwszym odpaleniem tego Androida tę kartę... wyczyścił 8)

Potem możesz dograć na nią następne rzeczy, ale większe prawdopodobieństwo powodzenia wygenerowania pliku data.img (a lepiej, jak się sam robi przy pierwszym uruchomieniu) jest, kiedy karta ma więcej wolnego, niż ten 1GB które ten plik będzie zajmował ;)

maniek9611
07.03.11, 00:01
Zresztą co tu dużo gadać, ArturN wyraźnie napisał w opisie:

Do instalacji wymagana jest 1.2GB wolnego miejsca na karcie SD.

kuki7051
07.03.11, 19:24
wiem ile jest potrzebne, tak czy inaczej chce próbnie go zainstalować bo nie mogę doczekać się czwartku kiedy będę miał 8 giga karte..

BTW.. którego roma najbardziej polecacie abym mógł odpalić tego andka, bo jak widać wyżej, moje oprogramowanie pochodzi ze średniowiecza ;D

maniek9611
07.03.11, 19:36
wiem ile jest potrzebne
Skoro wiesz ile jest potrzebne, to po co pytasz czy karta 2gb wystarczy?


którego roma najbardziej polecacie abym mógł odpalić tego andka, bo jak widać wyżej, moje oprogramowanie pochodzi ze średniowiecza
wystarczy ze stockowym romem 3.14 i na każdym customie pójdzie

aresss
07.03.11, 22:01
czekam już 15 minut i nic. mam rom FireStorm Mod WM23152 by ArturN [10.01.2011] z zalecanym radiem i hspl-em.
pomóżcie co robie nie tak. instalacja jest na czystej karcie.

kuki7051
07.03.11, 22:46
[quote]Skoro wiesz ile jest potrzebne, to po co pytasz czy karta 2gb wystarczy?

tak tylko nie wiedziałem ile będzie zajmował data.img dlatego się pytałem

aresss
08.03.11, 20:38
czy u Was ten andek też tak przycina-muli??