PDA

Zobacz pełną wersję : Ładowanie działa, a usb już nie ;/



p2p2p1
12.10.11, 20:34
Witam, mam dziwny problem. Chciałem zmienić recovery, lecz po wejściu w bootloader, podłączam do kompa i dalej "Serial", wchodzę w dotychczasowe recovery montuję pamięć usb i nic w kompie, Na barrdroidzie - podłączam kabel, telefon się ładuje, po około 15min wyskakuje okienko co chcę zrobić - wybieram pamięć usb, nic. Działa tylko ładowanie ;/ Miał ktoś może podobny problem? Ładować jak mówiłem ładuje, tylko na kompie są problemy, testowałem nie tylko na 1 sprzęcie ;] Pozdrawiam.

Smogg
12.10.11, 22:37
Zainteresowało mnie testowanie nie tylko na jednym sprzęcie, a to dlatego, że nie wiem jak to rozumieć :)
a) na każdym sprzęcie na którym testowałem są problemy z połączeniem z komputerem (wina komputera)
b) ze wszystkich sprzętów na których testowałem problemy są tylko z HD2 (wina Leona)

;)

Recovery od pewnego czasu możesz zmieniać w... recovery :) ściągasz zip i instalujesz właśnie w CWM. Sprawdzone, działa ;)

p2p2p1
13.10.11, 06:48
Mniejsza już z tym recovery, byle by działało to usb :D
Może źle się wyraziłem : Sprawdzałem na kilku kompach to połączenie i to samo, czyli leo cały czas nie chce przejść w tryb USB, jest na "tylko ładowanie" ;/

Smogg
13.10.11, 09:07
A zaczęło się tak dziać po zmianie romu na jakiś konkretny, czy w trakcie użytkowania jakiegoś konkretnego wypieku? Skoro Leon przechodzi w trym USB, jednakże po bardzo długim czasie, to wydaje mi się to bardziej problemem software'owym, aniżeli walniętym hardware'em.

p2p2p1
13.10.11, 20:00
W sumie to już sam nie wiem...
Co ma rom do bootloadera? Zmieniałem romy ale usb nie mogę nawet w bootloaderze podłączyć ;/
Znajomy ma DHD i uwaga : od kilku dni ma identyczny problem ... I teraz już nic nie rozumiem : Można by winę zgonić na htc / google, lecz w bootloaderze raczej nic nie zmieniamy, więc ? ;/

EDIT :

Teraz normalnie, jakby nic się nie stało zaskoczył i działa ;O

EDIT 2 :

Już się cieszyłem, wgrałem magldr, a teraz "urządzenie usb ma awarię czyli nie rozpoznano urządzenia usb" ;/

Smogg
13.10.11, 22:55
Robi się coraz ciekawiej ;D

Może spróbuj cLK?

p2p2p1
14.10.11, 08:45
Może spróbuj cLK?


Właśnie w tym jest mój problem : teraz nic nie mogę, wczoraj ostatkiem baterii udało mi się wm z karty odpalić... Teraz czy w bootloaderze, czy w windowsie (pamięć masowa itp) ciągle o tej awarii. Czyli nic nie wgram ;/ Na drugim kompie to samo ;O Zdaje mi się, że winny jest kabel, bo jak ruszę kabel do góry to rozłącza połączenie.

Smogg
14.10.11, 08:52
A masz jakiś drugi kabelek, aby to sprawdzić?

Bo jeśli to nie kabel, to może być to gniazdo USB w telefonie, a to już boli bardziej niż zakup "kawałka drutu".

Instalator cLK możesz wgrać na SD poprzez czytnik kart, o ile takowy posiadasz ;)

p2p2p1
14.10.11, 09:10
A masz jakiś drugi kabelek, aby to sprawdzić?

No niestety nie mam, muszę do znajomego dzisiaj wyskoczyć :D


Bo jeśli to nie kabel, to może być to gniazdo USB w telefonie, a to już boli bardziej niż zakup "kawałka drutu".

Trudno, mogę na gwarancję wysłać. Ale faktycznie rozstać się na tydzień - boli ;/


Instalator cLK możesz wgrać na SD poprzez czytnik kart, o ile takowy posiadasz ;)

Mam, ale hspl nie wymaga?

Smogg
14.10.11, 10:40
Hymmm... Kiedy pi pierwszej godzinie posiadania HD2 wgrałem do niego HSPL, to już tam pozostał do chwili sprzedaży... Przypuszczam, że wymaga, ale nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić :)

p2p2p1
14.10.11, 10:57
Hymmm... Kiedy pi pierwszej godzinie posiadania HD2 wgrałem do niego HSPL, to już tam pozostał do chwili sprzedaży...

Wgrałem 1.66 z karty więc ;]

Jestem u znajomego - tego co ma identyczny problem, na jego kompie w ogóle nie wykrywa fona, tylko ładuje. Jego DHD zachowuje się tak samo. Już sam nie wiem

EDIT :

Już chyba rozwiązałem problem. Napiszę co i jak wieczorkiem, pozdrawiam :D

EDIT 2 :
A więc : Na wstępie powiem, że ten znajomy (tak - ten co ma DHD) ma firmę informatyczną (w tym sprzedaż części itd.) Dziwne wydawało mi się, że jego fon jak i mój nie są wykrywane przez komputer... Na moim kablu komp chociaż informował o tej "awarii". Czyli logicznie myśląc komp nie widzi telefonu, czyli kabel nie działa (skąd wiem że nie gniazdo ? Ano stąd że u mnie pokazywało awarię :D) Znalazłem u niego w szafie nowy kabel micro (jeszcze zapakowany :D) i "wtykłem" do kompa. Okazało się że i jego i mój kabel był/jest zwalony ;P Tyle hałasu o jeden kabel AŻ 10zł :D Od razu kupiłem i działczy. Pozdrawiam, i dzięki za pomoc i przepraszam za kłopot :D

Smogg
17.10.11, 18:16
Ależ żaden kłopot ;)

Swoją drogą ciekawie Wam się porobiło - padły dwa... kable ;D

Lećcie lepiej teraz puścić jakiegoś totolotka, bo tego typu zdarzenia to pewnie jak trafienie szóstki ;)

p2p2p1
17.10.11, 21:06
Dobra, teraz NEWS stulecia - padł znowu? Wczoraj chciałem z wp7 pokombinować, ściągnełem roma itd, podłączam pod kompa i znowu nie widzi ;O Sprawdziłem na innym kompie i to samo - nie widzi.
Gniazdo?
Czy może chiński badziew za 10zł?

Dodam że na galaxy ace co 2 raz łapie usb - ale trzeba do samego końca docisnąć. Na leonie jakoś ten kabel co ostatnio kupiłem słabo wchodzi i nawet potrafi sam wylecieć ;/

Smogg
17.10.11, 21:31
Zakupiwszy HD2 kupiłem przy okazji kabelek od HTC... nie kosztował 10 czy 20 złotych, ale czterdzieści X_X, niemniej jednak działa bez zarzutu cały czas.

Jednak powiem Ci, że jeśli jest taka sytuacja, to można się też zastanowić, czy właśnie któreś z gniazd - albo w Leonie, albo w komputerze - nie jest walnięte i zamęcza te kabelki na śmierć ;D

p2p2p1
17.10.11, 21:33
Żeby one chociaż były do rozebrania :D Sam bym się pobawił ;]
Nie wiem, na allegro znalazłem po 1zł - zamówie 5szt - będzie na 2tygodnie :D
Tak na serio - w sobotę wyskoczę do sklepu - tam gdzie kupiłem poprzedni kabel - też za 10zł - jak się rozwali to w niedziele kurier, regenersis i do piątku będzie już znowu u mnie (oby) :D

Edit :
Zapomniałem dodać - usb w kompie śmiga, na codzień mam podłączoną kamerkę pod te gniazdo w które wtykałem ten kabel. Ewentualnie leo.

Smogg
17.10.11, 21:41
Pamiętaj, że kamera może być mniej czuła na jakieś zawirowania, niż Leonek :) Nie twierdzę, że to na pewno to (bo pewnie tak nie jest), ale póki co ciężko i to wykluczyć :)

Ja tam zawsze wychodziłem z założenia, że jak już kupuję sprzęt za grubą kasę, to oszczędzanie na kabelkach czy ładowarkach jest proszeniem losu o nieszczęście. Jeśli od danego elementu ma zależeć "być albo nie być" mojej słuchawki, to patrząc na wydatki z takiej perspektywy, po wydaniu kupy kasy na telefon, kabelek za te kilka złotych więcej to kropla w morzu... może to samospełniająca się przepowiednia, ale odpukać, nigdy korzystając z oryginalnych akcesoriów nie narobiłem sobie problemów ze sprzętem.