PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zainstalować NAND-a... po raz kolejny :-)



czara159
13.10.11, 23:04
Witam! Mam pytanie zainstalowalem tego androida i po ponownym uruchomieniu tel od nowa mi się pojawia windows a nie android co zrobic?

Smogg
13.10.11, 23:17
To normalne w Androidach z SD. Odpalasz je będąc w Windowsie i po ponownym uruchomieniu telefonu zawsze włączał będzie się WM. Lekarstwem na to jest władowanie w miejsce WM Androida do NAND (pamięci wewnętrznej).

czara159
14.10.11, 09:43
To jak go wrzucę instalkę Androida do pamięci wewnętrznej i zacznę tę cały proces to będzie tych android zamiast Windowsa? Bo już mi windows znudził mi się i jak zobaczyłem możliwości androida to chciał bym go mieć jako system startowy i domyślny. A i jeszcze jedno jak zainstaluje androida to ciężko będzie w przyszłości przejść z powrotem na Windowsa? Z góry dzięki za pomoc

maniek9611
14.10.11, 10:29
Witam! Mam pytanie zainstalowalem tego androida i po ponownym uruchomieniu tel od nowa mi się pojawia windows a nie android co zrobic?

Jest narzędzie do tego aby przy odpalaniu Twojej słuchawki pytało co chcesz zapodać, czy WM czy Andka z SD
To jedyna opcja, przy której nie rozstajesz się z WM. Jest gdzieś na forum. Jak będziesz potrzebował to się odnajdzie :P


A i jeszcze jedno jak zainstaluje androida to ciężko będzie w przyszłości przejść z powrotem na Windowsa?

Bułka z masłem. Też było wałkowane setki razy :)

czara159
14.10.11, 10:33
To jak chce mięć tylko android to zapuszczam go na pamięć telefonu i odpalam i wszystko się zainstaluje czy bedzie trzeba wywalić windowsa? A jak odinstaluje doszczętnie windowsa z komy bedę mógł go kiedyś potem zainstalować tak samo jak androida?

Smogg
14.10.11, 10:44
BYYYYYYYYYYŁOOOOOOOOO....
Tak, będziesz mógł przywrócić windowsa. Nie musisz go nawet wywalać,sam się wywali przy instalacji Androida.

czara159
14.10.11, 12:07
Mam pytanie jak adnroid ma 300MB a ja w telefonie mam całej pamięci 175MB to co mam zrobić? Nie zmieści mi się do instalacji ;/

Smogg
14.10.11, 12:15
W dziale dla zaawansowanych użytkowników, do którego można się dostać po napisaniu pewnej tajemnej liczby sensownych postów jest Tutorial "Jak przeprowadzić dolutowanie pamięci flash do płyty głównej HD2", zazwyczaj ludzie o tym nie wiedzą, ale po takim zabiegu Leo może mieć nawet 32GB pamięci NAND - wtedy bez problemu można zrobić w Leonie i 15 Androidów uruchamianych natywnie!

HTC też zrobiło coś takiego i są Leo w Europie które mają 512MB pamięci ROM 8)

czara159
14.10.11, 12:29
Nie wiem o o co chodzi możesz dać mi link? bo już mi nie działa kompa bo usunołem windowsa i chce jak najszybciej wgrac androida

Smogg
14.10.11, 12:41
Wgraj MAGLDR i rom z podpisu Vinraela... Instrukcja jak to zrobić jest w temacie ArturaN w dziale "Android Tutoriale & FAQ". Ten temat dotyczy jednego konkretnego Androida odpalanego z SD, a nie how-to wgrywania NANDów.

czara159
14.10.11, 13:01
Proszę o krok po kroku opisanie tych rzeczy bo znalazłem ten temat ale on jest chyba o czymś inny i nie mogę się połapać ;/ to ten temat ? http://hd2forum.pl/android-tutorialefaq/jak-szybko-i-bezpiecznie-migrowac-z-wm-do-androida-by-beju/
[hr]Dodano: Październik 14, 2011, 13:22:10 [hr]
Ok już ogarnełem tylko teraz przy synchronizacji mam bład co mam zrobić pisze że jest bład i nic więcej ;/
[hr]Dodano: 1318594640[hr]
Proszę o pomoc! Bo nie wiem co robić jak to zrobić żeby na karte która jest w tel 175MB zmieścić 300MB androida którego chce zainstalować na mój nowy system : :D

Smogg
14.10.11, 16:17
A co się stało z 2GB kartą dołączoną do zestawu z Leo, że zamiast wymienić ją na 4/8/16/32GB postanowiłeś w jej miejsce wsadzić - jak przypuszczam - 256MB? W ogóle o co chodzi? Chcesz zainstalować rom z tego tematu, czy może tak sobie po prostu beztrosko offtopujemy? Skąd się wzięła ta wartość 175MB?

czara159
14.10.11, 17:21
To jeszcze raz. Jak wiesz zainstalowałem androida na karcie pamięci zewnętrznej (4GB) ale chcę zainstalować androida na telefon jako domyślny system operacyjny. Ten android który jest w tym temacie i jest do niego podany link ma 300MB a moja pamięć w telefonie wynosi 175MB. Mówiłeś że można tą pamięć zwiększyć czy coś ale w to wątpię bo jak można z 175MB zrobić coś większego. To mam takie pytanie jak mam zainstalować tego androida na moim telefonie żeby on był systemem startowym (przy uruchomianiu telefonu) ?

Vinrael
14.10.11, 18:24
po pierwsze: Jeśli zainstalujesz Androida jako domyślny system operacyjny, zrezygnujesz z WM. Oczywiście, będzie można wrócić do WM, ale wtedy tracisz Androida.
Po drugie: To jest wątek o androidzie odpalanym z KARTY SD!

Jeśli chcesz zainstalować Androida na stałe do pamięci telefonu jako jedyny! system, podążaj tymi instrukcjami:

1. http://hd2blog.pl/2011/02/hspl4-wydane/ <- Musisz po włączeniu zainstalować HSPL 2.08
2. http://hd2blog.pl/2010/06/faq-aktualizacja-romu-oraz-radia-hardspl/ <- W ten sposób zmieniasz radio, wymagane jest 2.15.50.14, które znajdziesz tu: http://dl.dropbox.com/u/138074/hd2blog.pl/romy/Radio_Leo_2.15.50.14.rar
3. http://hd2blog.pl/2011/01/android-nand-na-hd2/ <- Instrukcja wgrania Androida. Np. tego: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191
4. Cieszymy się nowym Androidem.

Było wałkowane już tyle razy... Ale ten wątek mnie rozbraja. Zastanawiam się, czy w ogóle znalazł by się punkt regulaminu, który nie został złamany :S

Nie mówiąc już o zasadach zdrowego rozsądku. I gdzie się podziało czytanie ze zrozumieniem?!
Albo i w ogóle myślenie...

czara159
14.10.11, 20:12
Mam pytanie nie ma znaczenia kolejność w której te rzeczy powgrywam? Czy że android pierwszy potem ten hspl a na koniec radio?

Vinrael
14.10.11, 20:39
Kolejność jest ważna. Musisz zacząć od punktu pierwszego, później drugiego, trzeciego, aż w końcu dojdziesz do wymarzonego czwartego. Czyli 1, 2, 3 i 4. Tak dla pewności, tak się liczy od 0 do 4.

Smogg
14.10.11, 21:00
Ale jeśli zaczniesz od końca, to też się nic nie stanie... dosłownie ;)

czara159
14.10.11, 21:26
Zainstalowałem hspl potem radio i zacząłem instalacje androida z instrucji >>>>>>>>>>>>>>
http://hd2blog.pl/2011/01/android-nand-na-hd2/
I po zainstalowaniu MAGLDR 1.11 zrobił się reset i mam ciągle przed oczami biały ekran z napisem hTC co zrobić bo już tak się pali przez 15min ;/ ?

Smogg
14.10.11, 21:40
I bardzo dobrze, tak właśnie powinno być... kiedy poza samym loaderem pominie się instalację Androida...

Na forum jest też link do MAGLDR 1.13 - ta wersja posiada sporo bugów mniej, polecam ;)

czara159
14.10.11, 21:42
TO co mam zrobić? pls o pomoc bo się troche wystraszyłem ;/

Vinrael
14.10.11, 21:43
WSZYSTKO jest DOKŁADNIE opisane w instrukcji. Dojdź do ostatniego kroku, i włączy się Android.

czara159
14.10.11, 21:44
tylko że ja jeszcze nie instalowałem adka ;/
[hr]Dodano: Październik 14, 2011, 20:46:40 [hr]
4. Po zainstalowaniu zrobi się reset i pojawi się okno Bootowania LEO i wybieramy w menu ?4. USB Flasher? (wybieramy poprzez vol-,vol+ z boku telefonu) i zatwierdzamy ?zieloną słuchawką?



O CO CHODZI Z TYM?
[hr]Dodano: 1318618710[hr]
Proszę o pomoc bo nie mogę z tym białym ekranem żeby zacząć instalacje andka chyba musi ten ekran zginac a nie wiem jak to zrobić help :'(

Smogg
14.10.11, 22:22
Wyłącz telefon.

Włącz go.

W 1 sekundę po włączeniu telefonu wciśnij i trzymaj czerwoną słuchawkę.

Jeśli wgrałeś MAGLDR wejdziesz w jego menu.

czara159
14.10.11, 22:27
Nie raguje na te polecenia nawet nie mogę go wyłaczyć tylko wyciągam baterie ;/
http://hd2blog.pl/2011/01/android-nand-na-hd2/
wgrałem ten program co w linku w tych punktach coś źle zrobiłem pomocy!!!
[hr]Dodano: 1318659439[hr]
Mój problem wygląda tak:
1. Zacząłem instalacje zgodnie z instrukcją która jest na stronie : http://hd2blog.pl/2011/01/android-nand-na-hd2/comment-page-7/#comment-4587
2. Zainstalowałem MAGLDR 1.11 tak jak w punktach i wszystko pięknie ładnie instalowało się i potem zgodnie z opisem telefon miał się zresetować i gdy uruchamia się to pojawia się biały ekran z napisem na środku hTC i dalej nie chce iść ;/
3. Próbowałem instalować na to adnka ale komputer nie widzi urządzenie przez ten biały ekran ;/



--. Po zainstalowaniu zrobi się reset i pojawi się okno Bootowania LEO i wybieramy w menu ?4. USB Flasher? (wybieramy poprzez vol-,vol+ z boku telefonu) i zatwierdzamy ?zieloną słuchawką?

Czy to co napisałem u góry dotyczy mnie czy ten biały ekran to bootowanie hTC? A jak tak to co mam zrobić w tym menu ile razy vol + lub vol - z boku telefonu?

Smogg
15.10.11, 09:56
Instrukcja ma n00b-babola ;)

Telefon sam nie wejdzie do MAGLDR po jego zainstalowaniu, gdyż nie wie, że właśnie tego oczekujesz. W to miejsce natomiast Leonek stara się uruchomić jakiś system... a że po instalacja MAGLDR nie masz w tej chwili żadnego, to widzisz biały ekran z zielonym napisem HTC. To normalne.

Jeśli telefon nie ma żadnego systemu, to nic nie wie, nie rozumie, nie kontaktuje... Musisz mieć system, aby telefon zaczął się włączać i wyłączać na Twoje życzenie. Konieczność wyciągania baterii również nikogo tutaj nie dziwi bo jest to normalne przy braku systemu.

Jeśli zainstalowałeś MAGLDR (przypominam - na forum jest wersja 1.13) to będziesz w stanie w niego wejść przytrzymując czerwoną słuchawkę/power tuż po włączeniu telefonu. Nie czekaj na żaden system. Nie czekaj na to że samo się włączy. Nie czekaj na ducha świętego/allaha/jahwe/mistrza yodę który zejdzie na ziemię, wejdzie w telefon i sprawi, że samo wszystko się naprawi. Musisz spokojnie, metodycznie, powolutku czytać ze zrozumieniem (nie tylko ten jeden wpis na blogu, gdyż jak widzisz niektóre rzeczy są napisane tak, że osoba bardzo-początkująca nawet w prostej instrukcji się zgubi), analizować... i wtedy wykonywać dane działania.

Opisów działania MAGLDR - również na tym forum - jest naprawdę bardzo wiele i jeśli będziesz chciał, to poradzisz sobie i bez zadawania tych wszystkich pytań i tracenia czasu w oczekiwaniu na odpowiedź (i naszego przy jej udzielaniu). Także proszę Cię, postaraj się poczytać i pomyśleć co powinieneś zrobić, aby słuchawka zaczęła działać, bo na tę chwilę ten wątek w niczym nie pomaga - po raz tysięczny odkrywamy Amerykę pisząc krok po kroku instrukcję wgrywania NANDa, i to też bezskutecznie, gdyż robisz wszystko na szybko, zamiast dowiedzieć się co powinno zostać zrobione. Liczę na to, że następny post nie będzie dotyczył podstaw do podstaw, ani czegoś, co bez problemu możesz załatwić i znaleźć sam.

czara159
15.10.11, 13:36
Ok wszystko czaje!!!
Ale jak chce na nowo wgrać MAGLDR 1.13 bo ten co ściągnełem jest zły i tel nie raguje na czerwoną słuchawkę czyli na otwarcie menu ;/
Można zainstalować MAGLDR 1.13 kiedy nie ma systemu bo komp nie wykrywa komy kiedy jest podłączona do kompa, ma biały ekran z HTC.
[hr]Dodano: 1318692657[hr]
Pomóżcie jak ją ruszyć bo nie raguje na tą czerwoną słuchawkę po włączeniu jej ;/ Jak przejsć do tego menu?

Smogg
15.10.11, 19:45
Wejdź w bootloadera - power i minus.

ecko2man
17.10.11, 06:55
nie musisz po koleji instalować najpierw hspl potem radio i na koniec andka tak jak jest napisane nie inaczej

Vinrael
17.10.11, 15:55
Ecko2man, twój post przez brak znaków interpunkcyjnych może mieć dwa znaczenia... Pamiętaj o tym.
I pamiętaj też o tym, żeby sprawdzić, czy ktoś już na to pytanie nie odpowiedział, bo Twoja odpowiedź nic nowego nie wnosi.

czara159
17.10.11, 17:18
Nie wiem chyba coś zrobiłem źle w mojej instalacji adka nie wiem. Czy można zresetować moje wszystkie działania i zrobić to od początku? Mam na myśli wgranie nowego MGLDR 1.13 bo mam wgrany 1.11. Co najlepiej zrobić hard reset czy co? Bo do tego Bootloadera w moim telefonie nie mogę wejść. Wyłączam telefon i potem włączam i ok. czekam 1 sec i trzymam czerwoną słuchawkę i nic się nie rusza proszę o pomoc z góry dzieki.

Smogg
17.10.11, 17:38
Okej, a więc po kolei.

1. Całkiem możliwe, że nie masz w ogóle wgranego MAGLDR, ponieważ jeśli by był, to byś w niego wszedł.

2. Pytanie za 100 punktów - czy masz HSPL?
2a. Dowiesz się powyższego wchodząc w bootloader - Power + VolumeDown.
2b. Jeśli nie masz (nie ma nigdzie informacji o HSPL) to musisz je najpierw wgrać!
2c. Zrobisz to podłączając kabel USB będąc w bootloaderze i instalując HSPL 2.08 - instalator (HSPL4) znajduje się na naszym blogu i był wielokrotnie linkowany na forum.
2d. Po upewnieniu się, że masz HSPL2.08 przechodzimy do wgrania MAGLDR.

3. Ściągnij MAGLDR.
3a. Rozpakuj MAGLDR.
3b. Wejdź w bootloader.
3c. Podepnij kabel USB do telefonu.
3d. Właśnie mnie oświeciło, a patrząc po tym wątku lepiej będzie, jeśli o tym wspomnę - w momencie w którym kabel USB jest wsadzony do Leona jego drugi koniec powinien być wetknięty w działający port USB włączonego komputera...
3e. Zainstaluj MAGLDR w wersji 1.13.

4. Wejdź do MAGLDR-a.
4a. Dokonasz powyższego jeśli MAGLDR się zainstalował - wciśnij "czerwoną słuchawkę" (tj. klawisz power) chwilę po rozpoczęciu uruchamia telefonu - zanim telefon utknie na "gogogo" tudzież "zielonym napisie htc".
4b. Po opcjach MAGLDR przechodzisz przy użyciu klawiszy VolumeUP, VolumeDOWN, oraz obydwu słuchawek.

5. Wybierz odpowiednią opcję z listy i zatwierdź ją zieloną słuchawką.
5a. Odpowiednią opcją jest USB Flasher.
5b. Upewnij się, że sugestia z punktu 3d. została spełniona...
5c. Na komputerze uruchom plik flashujący pożądany rom.
5d. Next, Next, Next, Next...

6. PROFIT!

czara159
17.10.11, 17:43
PISZE W BOOTLERZE :

PB81100 SS-BC
SPL-3.03.HSPL XE
0x05
CotullaHSPL 0x05

SERIAL


TO DOBRZE?
[hr]Dodano: Październik 17, 2011, 16:59:44 [hr]
Wgrałem MAGDL 1.13 ze strony forum i dalej nie moge otworzyć tego botowania czy mogę mieć to zepsute?
[hr]Dodano: 1318864192[hr]
U mnie te Botowanie popsute jest albo te MAGLDR 1.13 jest złe bo chyba to powinno wyglądać tak nie?

HTC HD2 Booting MAGLDR (http://www.youtube.com/watch?v=kRI9PwZy1CQ#)

Smogg
17.10.11, 18:14
1. Jest napisane.
2. MAGLDR wymaga HSPL w wersji 2.08, tj. takiej, którą podałem w poprzednim wpisie.
Konkluzja: Twoja wersja HSPL jest NIEKOMPATYBILNA z MAGLDR.

czara159
17.10.11, 18:52
Ok dzięki jutro zobaczę dzięki za dotychczasową pomoc jak mówisz tak to jak wgram HSPL w wersji 2.08 pewnie będzie dobrze :) Jak coś to jeszcze będę pisał dzięki za twój trud, obiecuję napisze o tobię dużego reputa ;D
[hr]Dodano: 1318939510[hr]
Witam wiem znalazłem już HSPL 2.8 ale do tego trzeba mieć bootlader SPL 1.42 jak go zainstalować czy się opłaca a jak tak czy może macie jakiś link do tego bo ja nie mogę znaleźć w necie ;/

Robię to według instrukcji http://hd2blog.pl/2010/06/faq-aktualizacja-romu-oraz-radia-hardspl/

czara159
28.10.11, 22:41
OK WSZYSTKO DZIAŁA DZIĘKI ZA CAŁĄ POMOC :) Daje +
Tylko mam jedno pytanie nie działa mi wideo w telefonie co może być tego przyczyna?

bartass127
29.10.11, 00:07
wideo w jakim sensie ?
nagrywanie ? odtwarzanie nagranego ? z internetu ?

czara159
29.10.11, 11:14
W sensie że nie można nagrać żadnego filmu przez kamere. Aparat działa wszystko luks filmy w necie też tylko kamera nie działa nie mogę nagrać żadnego filmiku ;/

Smogg
29.10.11, 11:35
Być może ustawiłeś zbyt wysoką rozdzielczość nagrywania. HD2 nie radzi sobie z 720p na Androidzie. Proponuję ustawić VGA/WVGA.

czara159
29.10.11, 22:50
A jak to zmienić bo patrzyłem w ustawieniach telefony i w ustawieniach wideo to nie ma tego ;/ nie wiem gdzie to jest ;/

czara159
04.11.11, 18:30
Jak to ustawić?

prezess100
04.11.11, 20:18
U góry ekranu wysywasz taka strzaleczka panel ustawien. Nastepnie wybierasz ostatnia opcje (Ustawienia) i tam jest opcja "Rozdzielczość". Proponuje WVGA (800 x 480).

czara159
25.11.11, 20:37
Nie czaje wchodzić do ustawień czy co? Bo to co sie wysuwa na ekran od góry to tam nie mam takiej opcji możesz trochę szczegółowo pls bo nie działa mi wideo ;)

Vinrael
25.11.11, 20:55
czara159... Właśnie się zastanawiam, czy wygrał(a)byś pojedynek intelektualny z krewetką...

1. Włączasz kamerę.
2. Po lewej widnieje strzałka w prawo - włącza menu ustawień.
3. Dotykając tej strzałki, pojawia nam się menu, i po lewej stronie od menu mamy ikonki.
4. Klikamy na piątą z nich, przedstawiającą tryby. Dokładnie dwa tryby, zazębiające się.
5. Przyciskamy trzecią opcję w menu. Nazywa się ona rozdzielczość.
6. Pojawiają nam się do wyboru różne rozdzielczości, tutaj polecam wybrać WVGA (800x400)
7. Menu samo zniknie.
8. Można nagrywać filmy.

czara159
27.11.11, 22:30
Mam znalazłem ale nie mam tego WVGA (800x400) mam tylko SXGA (4:3), WXGA, VGA i 5,4M, 3, 2,1 megapiksela nie mam w rozmiarze zdjęcia WVGA (800x400) co zrobić help :'(

Vinrael
27.11.11, 22:38
Jednak pojedynku intelektualnego z krewetką nie wygrasz...
Musisz mieć włączoną kamerę, nie aparat!

czara159
28.11.11, 21:39
To jak tak to w kamerze mam tylko cztery ikonki a nie piec jak napisales po wyzej. Wchodzilem w kazda szukajac tej rozdzielczosci i nie ma sa jakies tylko jakos filmu i zmiana koloru nagrywania na np.czarno-bialy, wlaczaje lampy blyskowej itp. ale nie ma tego co ty mowisz!? moze mam zla wersje androida czy cos ale tego nie mam!!! pomoz a nie sie smiejesz zemnie ;/

Smogg
29.11.11, 09:48
Widzisz i nie grzmisz... Będąc w kamerze (w trybie kamery) wciśnij klawisz menu (taki gumowy klawisz ze znaczkiem Windowsa, tuż pod ekranem.. jeśli trzymasz telefon poziomo i głośnik jest z lewej strony ekranu, to ten guzik będzie po prawej stronie; jeśli trzymasz telefon do góry nogami i głośnik jest na dole, to ten klawisz będzie na górze ekranu; jeśli trzymasz telefon poziomo i głośnik jest po prawej stronie, to ten klawisz będzie lewej stronie; jeśli trzymasz telefon "tył na przód" to go odwróć, bo nic nie widzisz i tak się nie da używać telefonu; jeśli trzymasz telefon bokiem, widząc tylko jego rant...

kasier
29.11.11, 14:36
Przepraszam bardzo że robię OT ale muszę... Buahahahahaha spadłem z krzesła smogg xD

czara159
30.11.11, 16:09
Kiedy wciskam przycisk ustawień (ikonka windowsa) to mam :
-przełącz na aparat
-galeria

i nie ma żadnego ustawienia !!!

czara159
03.12.11, 23:17
?

regulamin
[hr]Dodano: 1323097721[hr]
Pomoże mi ktoś z tym wideo??? pls :D