PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze zmiana ROMU na inny niz WP7



zombiak3000gt
19.10.11, 22:09
Witam. Mam duży problem. Mianowicie wgrałem wczoraj na swojego hd2 wp7 który był na forum w dziale custom romy już nie pamietam dokładnie która wersja. Jednak telefon wczoraj mi zepsuł karte 16GB dzis kupilem 4gb i jej wogole nie widzi. Chciałbym powrocic do androida lub do wm 6.5 lecz żadna metoda (magldr, nand, wgrywanie na karte leoimg.nbh) nie działa. Prosiłbym o pomoc.

Vinrael
19.10.11, 22:20
1. Raczej karty nie popsuł - po prostu WP7 szyfruje sobie ot tak kartę. Jeśli chcesz, możesz kartę rozszyfrować telefonem Nokia e71 (albo coś na podobnym symbianie) lub w Linuxie. Możliwe oczywiście, że karta się popsuła, ale warto próbować.
2. WP7 ogólnie rzecz biorąc nie czyta kart. Są pewne możliwości włączenia obsługi, są one jednak niepewne - czasami odpowiadające za do programy lubią wywiesić białą flagę. Możliwe, że w tym jest problem. Gdybyś jeszcze podał konkretną nazwę dystrybucji...


Co do wgrywania WM - wrzuć na nową kartę (najlepiej wcześniej sformatowaną) 1.66 usuwającą wszelakie modyfikowane bootloadery, a gdy to nie da rady spróbuj odpalić to z poziomu komputera (zdaje mi się, że była taka możliwość...). Spróbuj odpalić, może pomoże.
A później polecam Androida - jest o niebo lepiej dopracowany, podstawowo czyta kartę etc. Są nawet dystrybucje 100% no issues, np. PRJ, którego tak wychwalam.

zombiak3000gt
20.10.11, 10:09
wgrywam na karte rom 1.66 w exe odpalam i nic, proboje z kompa przez usb flasher to wyskakuja bledy. Ja mam zainstalowanego bodajze elMInStER.blackSideSeven.1.13.7401. Przy probie ponownej instalacji wp7 wyskakuje "An error has occurred
Read below for more information

Error Description: USB init failed
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (1198)"

THo
20.10.11, 10:35
Dziwne. w moim przypadku nie było żadnego problemu ze zmianą wp7.
Blacksideseven, to chyba najgorszy rom z wp7... jest tak zbugowany, że to aż przerażające;p
Zobacz, czy uda ci się wgrać back to future od Yuki'ego z XDA ( super Rom z działającym MANGO :P, ale to nie o tym ) . Po wgraniu, możesz za pomocą cab sender'a spokojnie odblokować kartę( jeden z twoich problemów rozwiązany), a raczej na pewno nie będzie robił problemów przy zmianie rom'u:)
w razie czego sadzę, że Task29 dałby radę ;)

Vinrael
20.10.11, 10:36
Spróbuj może na innym kabelku, innym porcie USB, innym komputerze.

I czego wgrałeś na kartę .exe, po co? ;P
Na kartę wgrywa się .nbh, a z poziomu komputera odpalasz .exe. Widzę że to wiesz, ale napisałeś niegramatycznie. Nevermind.

@THo, widzę że mnie uprzedziłeś o minutę... ;D
A odnośnie Task29 - nie wiem, czy by dał radę jeśli telefon wyświetla problem z połączeniem USB... Prawdopodobnie Task29 nie zaczął by nawet czyścić telefonu.

Odnośnie tematu - Testowałeś może już jakieś androidy? Nawet ROMy z HTC Sense z Sensation są już dobrze napisane i nie ma glitchów graficznych (testowane).

zombiak3000gt
20.10.11, 13:40
Mialem androida jak go kupilem cyanogenmoda. Denerwowal mnie bo mial problem z odtwarzaniem muzyki na sluchawkach i jakis beznadziejny sterownik do aparatu. Backtothefuture jest po ang. i potrzebuje radio obslugujace 576 mg ramu. Wolalbym wgrac 6.5 narazie albo androida.
[hr]Dodano: 1319111504[hr]
odpala mi magldr tzn to aktualizowanie z poziomu komputera, telefon sie resetuje i odpala sie wp7 jest 1,2,3,4 go!

THo
20.10.11, 15:06
TAska nie da się odpalić z karty?...
Tak , Radio musiałbyś zmienić... Ale jest w całości po polsku , trzeba tylko troszkę pokombinować(wgrać mango+ jęz. polski) ;)

zombiak3000gt
20.10.11, 19:37
Własnie probowalem wgrac radio. Wgralem na karte zmienilem nazwe na LEOIMG.nbh i nic. Odpalam z przyciskiem vol- i pokazuje sie tecza na dole pisze serial i to wszystko

THo
20.10.11, 20:20
Hah, bo jak podpinasz pod komputer, to musisz włączyć tęczę , żeby się zaaktualizowało ( mylę się? )

Vinrael
20.10.11, 21:18
musisz włączyć tęczę

Epickość włączania "tęczy"... ;D

THo ma rację. Żeby wgrać coś poprzez HSPL z poziomu komputera, HSPL musi być włączone na telefonie.
Tak samo na MagLDR - z tym, że w MagLDR musisz jeszcze wybrać opcję nr. 4 (na podstawie MagLDR 1.11, w 1.13 to jest 5 punkt)

zombiak3000gt
21.10.11, 00:08
no tak wlaczam z przyciskiem vol- i wlacza sie tecza. wtedy robie z komputera romupdateutility leci na ekranie fona zielony pasek postepu z napisem htc potem sie restaruje i wp7 sie laduje

[hr]Dodano: 1319146731[hr]
Udało mi sie wgrac jakims cudem rom z poziomu teczy :P Mam nadzieje ze juz bedzie ok.

Vinrael
21.10.11, 21:57
Z poziomu tęczy... To powiedzenie przejdzie do historii użytkowników HTC :D
Gratuluję.

THo
21.10.11, 22:34
No co, tęcza ma mniej liter niż standardowy bootloader htc ;p
To tak samo z siebie ;p