PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze standardowym Odtwarzaczem MP3 w HTC HD2



fabi31xtt
20.10.11, 21:23
Witam. Jestem około 2 miesięcznym właścicielem HTC HD2. Wiem też że podobny temat się znalazł już na forum, lecz w nim nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi. A więc, problem polega na tym iż gdy włożyłem ostatnio utwory na kartę pamięci ( w własnym utworzonym folderze - Muzyka ) to gdy przejdę do odtwarzacza i wcisnę Play muzyczka zaczyna lecieć i w górnym lewym roku odtwarzacza pojawia się kręcące się kółeczko i po okresie około 11 sekund, utwór przestaje lecieć i w czasie tej Pauzy ikonki od utworu przygasają i pojawiają się szybko z powrotem... Odtwarzacz zawiesza się po czym pomaga dopiero około 3 krotne wciśnięcie Play lecz ten cały cykl zdarzeń się powtarza. Chciał bym przeczytać o jakiś konkretnych odpowiedziach bo przeszukałem naprawdę sporo forów, Polskich Angielskich a także Rosyjskich, lecz każdy kto daje odpowiedzi to mówi o Zmienieniu odtwarzacza ( CZEGO NIE CHCĘ ) lub Hard Reset lub też o wgraniu Roma lecz też nie chciał bym tego robić. Ktoś wie, czym to może być spowodowane? Dodam także iż owy problem występuję dopiero od jakiś 10 dni, czyli wcześniej gdy dodawałem sobie muzyczkę to było wszystko Ok. Pozdrawiam i czekam na Konkretne odpowiedzi i rady ;D

maniek9611
20.10.11, 21:29
lecz każdy kto daje odpowiedzi to mówi o Zmienieniu odtwarzacza ( CZEGO NIE CHCĘ ) lub Hard Reset lub też o wgraniu Roma lecz też nie chciał bym tego robić. Ktoś wie, czym to może być spowodowane?

No i mają racje bo to Windows, jak się już coś skaszani to przeważnie i tak się skończy na HR.


Dodam także iż owy problem występuję dopiero od jakiś 10 dni, czyli wcześniej gdy dodawałem sobie muzyczkę to było wszystko Ok.

Tym bardziej utwierdzam się w tym co napisałem wyżej.

Vinrael
20.10.11, 21:59
To "kółeczko" może oznaczać, że telefon próbuje ściągnąć i zapisać okładki (przypisać do utworów). W ustawieniach była możliwość wyłączenia automatycznego przypisywania okładek. Jednak, tak jak ktoś już kiedyś już napisał - dyski komputera opartego na windowsie trzeba formatować raz na rok. Komputery oparte na Linuxie trzeba raz na rok wyłączyć. (Nie pamiętam kogo cytuję, jak ktoś się będzie poczuwał do autorstwa tych słów niech mi napisze, to dodam adnotację, że te złote słowa powiedział mądry człowiek o nicku [...])

Czyli, prawdopodobnie i mój sposób nie zadziała, wtedy zostaje Ci, niestety, HR/wgranie Custom ROMu/Androida (albo WP7, ale tam też się takie krzaczki zdarzają).

fabi31xtt
20.10.11, 23:02
Kółeczko prawdopodobnie może być od tego lecz dlaczego to zaczęło się dopiero teraz dziac?? nie rozumiem tego, jeśli mowa o ściaganiu, to ta ikonka obok kółeczka odpowiada za sciaganie okładek i Ją w czasie tego krecenia sie kółeczka mozna takze nacisnac i zaczyna sciagac okladki tylko ze za kazdym razem jakis problem mu przeszkadza, ze nie moze odnalesc okladki dla tego albumu itp... Zastanawiam się co może powodować te krecenie sie kółeczka :< jestem zdeterminowany bo od 3 dni zadzialo mi sie to dopiero 2 raz, wczesniej gdy wgralem utwory to po prostu zaczelo sie krecic problem byl taki sam ale po pewnym czasie zalapalo i normalnie dalej gralo, a tym razem nie chce... Ktos ma jeszcze pomysly? btw. za kazdym razem gdy zrobie hard reset musze nowy rom wgrac? :< nie znam sie szczerze na tym i tak naprawde ( prosze sie nie smiac ) nie wiem jak sie robi HR :< haha ^^ Pozdro!

maniek9611
21.10.11, 05:57
btw. za kazdym razem gdy zrobie hard reset musze nowy rom wgrac? :< nie znam sie szczerze na tym i tak naprawde ( prosze sie nie smiac ) nie wiem jak sie robi HR :< haha ^^ Pozdro!

Nic nie musisz wgrywać! Masz wszystko opisane na forum:
http://hd2forum.pl/tutoriale-faq/jak-wykonac-soft-reset-i-hard-reset-%28dla-poczatkujacych%29/

fabi31xtt
21.10.11, 15:55
no dobra ale co z problemem?telefon nie przezyl jeszcze rzadnego hardu... i nie chce tego robic... nie da sie jakos tego inaczej ogarnac?

Vinrael
21.10.11, 20:51
Niestety mie widzę innego sposobu. Jeśli nie chcesz mieć takich jazd, zainstaluj Androida. Jeśli robisz HR telefonowi się nic nie dzieje - to jest praktycznie przywrócenie ustawień fabrycznych. Wszystkie dane, i konfiguracje i tak stracisz, więc można spróbować z Androidem. Gdyby Ci się andek nie spodobał, powrót na WM jest banalny. Przejście na androida też jest banalne, o ile umiesz czytać ze zrozumieniem.

fabi31xtt
21.10.11, 23:14
Jak mogę Cie prosić, to podał byś jakies linki do andka i do WM? Tylko no tak... strace Gwarancje od HTC Poland pewnie jak wgram nowy system... ? heh przesada a ogolnie co o andku sadzicie na HD2?

Vinrael
21.10.11, 23:53
To nie jest tak, że nie możesz odzyskać gwarancji. Kiedy nie daj Boże przyjdzie moment, że będziesz musiał oddać telefon na gwarancję, wystarczy, że wgrasz z karty stockowego WM 1.66, i śmiało można odnosić.
Co do samego androida na HD2 - dostajesz masę nowych możliwości, telefon chodzi moim zdaniem płynniej, system dalej jest rozwijany, wszystkie firmy pompują w niego kasę na rozwój, bo w tej chwili to najbardziej wszechstronny system, jaki można znaleźć. Świetnie obsługuje np. Flasha, czego nie robi np. iOS (pozdrawiam, ArturN :)) a tylko częściowo robi to WM/WP7. Przy wgraniu kernela umożliwiającego OC można się naprawdę pobawić w overclocking (nie wiem po co, ale można). Oglądanie filmów sprawuje się świetnie, nic nie szwankuje etc. To też oczywiście zależy od dystrybucji, zależy czego potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz stabilnego androida, z którym można pojechać np. za granicę bez obawy o jakieś uszkodzenie, wybierz coś pokroju PRJ Clean Desire (czekam na komentarze "a Vinrael znowu ciągle w kółko o tym samym..." ;D) gdzie normalnie działają wszystkie funkcje, takie jak market, Wi-Fi, Bluetooth i ogólnie rzecz biorąc wszystko. Jeśli natomiast zależy Ci na najnowszej wersji Androida, z Sense 3.0 z Sensation, oczywiście można wybrać i takiego, natomiast takie ROMy są już mniej stabilne i nie zportowane - czyli np. market nie zawsze działa, HTC Sync też słabo etc.

Link do tego stabilnego ROMu możesz znaleźć w mojej sygnaturce. Instrukcję wgrania można znaleźć tu: http://hd2blog.pl/2011/01/android-nand-na-hd2/

Smogg
22.10.11, 10:41
(...) Jeśli potrzebujesz stabilnego androida, z którym można pojechać np. za granicę bez obawy o jakieś uszkodzenie, wybierz coś pokroju PRJ Clean Desire (...)


a Vinrael znowu ciągle w kółko o tym samym...


;)

maniek9611
22.10.11, 11:19
pozwólcie i mi, proszę proszę proszę ;)

a Vinrael znowu ciągle w kółko o tym samym!!!

;D

Vinrael
22.10.11, 11:39
Ktoś jeszcze?
Śmiało, nie krępujcie się x)

Smogg
22.10.11, 12:02
Przecież się nie krępujemy ;)

Anyway, wracając do tematu... Nic nie dzieje się bez przyczyny. Coś musiało się stać, że działało i nagle przestało. Instalowałeś coś? Zmieniałeś coś w rejestrach? "Tweakowałeś"?

Z drugiej jednak strony - WM od samego "W" pod pewnymi względami nie różni się tak bardzo - czasami po prostu potrzebuje klasycznego "Format C: + zainstaluj Windowsa" ;)
Skoro na wstępie już wiemy, że 100% "podpowiedzi" sprowadza się do trzech najprostszych, acz najskuteczniejszych rozwiązań, z których żadne Cię nie satysfakcjonuje... to szczerze mówiąc nie wiem co możemy tutaj więcej wymyślić :-)

Pamiętam jak przeżyłem śmierć platformy, na której opierał się mój ówczesny telefon - P1i + Symbian UIQ3. Coś podobnego dzieje się teraz z WM. Od kiedy na HD2 został wydany Android NAND development okienkowego systemu zmniejszał się w zastraszającym wręcz tempie. Tutaj nie ma magicznego defibrylatora który przywróciłby zainteresowanie WM do życia.

Ba! Spójrz na to forum. Z osób którym najbardziej zależało na rozwiązywaniu problemów innych użytkowników Leona ja, Maniek i Vinrael jedziemy już na Androidzie od pewnego czasu, ArturN na iOS, a Szakus swego czasu pokochał WP7 z DualBootem na Androida... Z tego co się orientuję, jedyną osobą z kręgu osób o kolorowych nickach, która nadal posiada WM w swojej słuchawce jest Kasier, ale tutaj przypuszczam, że on też pierwsze co by poradził to właśnie HR, bo to najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie... acz upierdliwe ;)

IMHO najlepszą metodą rozwiązania problemu jest ta, którą z takim dzikim zapałem wciskamy w usta (tj. klawiaturę) Vinraela - zainstalowanie polecanego i używanego przez niego Androida NAND, który działa, tak po prostu.

Jest jeszcze kilka innych, godnych sprawdzenia "wypieków" z systemem z logo zielonego robota, ale tutaj PRJ CD jest buildem, który bardzo łatwo zainstalować i przekonać się do dalszego eksperymentowania, bądź pozostania przy nim na dłużej.

Na próbę wgraj sobie jakiegoś Androida na SD i zobacz jak się wtedy będzie to wszystko sprawowało.

fabi31xtt
22.10.11, 12:31
Super, Ogolnie powiem szczerze że jestescie tutaj ludzie calkiem zaje***ci :P dlatego ze calkime fajnie piszecie i doradzacie. Podoba mi sie to. Kurde kusi mnie ten andek :D haha ale jak wgram sobie andka na SD to normalnie WM tez mam? wytlumaczcie prosze boś ja bardzo zielony haha :D Nie wkurzac sie! :P

Btw. Fajnie by było dostać ;> Linki jak zrobic tego stack roma, jak zainstalować tego andka, ocb z tym na SD i pytanie dodatkowe Uwaga Uwaga, czy te NANDy są Po Polsku? :o bo na YT zadnego owego nie moglem ogarnać :< Nooo I Dzięki wam za cierpliwość ;)

maniek9611
22.10.11, 14:12
Uwaga, czy te NANDy są Po Polsku?

Tak, przy pierwszym uruchomieniu masz wybór języka :)

fabi31xtt
22.10.11, 16:29
a co z reszta pytań? :D

Smogg
22.10.11, 16:58
Android na karcie SD na niej zostaje. Nie wpływa na WM w pamięci NAND. Kiedy wyłączysz Androida i włączysz ponownie telefon będziesz miał WM, później z poziomu WM odpalasz Androida.

Są różne Andki SD i NAND, ale w znacznej części nich masz język polski.

Androida NAND wgrywa się w miejsce WM - wtedy masz tylko jeden system, ten z robotem.

fabi31xtt
23.10.11, 14:19
A mógł byś zapodać jakiegoś takiego własnie andka na SD? i jakiegos wlasnie fajnego ktorego instaluje sie zamiast WM? proszę tylko o linki :P hehe

aha no i gdzie na tym forum moge znalesc instrukcje jak zainstalowac andka? bo nie moglem wczoraj znalesc :/ masakra tyle tych temastow jest otwartych :/ zaraz Ci podziekuje :P

Smogg
23.10.11, 14:41
Instrukcja w dziale tutoriali + wielokrotne wałkowanie w kółko tego samego w różnych tematach.

Tak samo linki do Androida NAND i SD - również są na forum, jeden z takich ciekawych linków jest nawet w stopce Vinraela.

fabi31xtt
23.10.11, 15:17
oki dzieki :) jak bede mial problemy bede sie mogl do Ciebie zglaszac? ;P