PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc z instalacją RunnyMade



prezess100
23.10.11, 11:50
Cześć, próbuję zainstalować sobie RunnyMade Sense 3.5 android 2.3.5 v1.3 dostępny na naszym forum.
Niestety jestem ciemny. Nie potrafię. Ogólnie wyczytałem, że można instalować na kilka sposobów romy.
Jakieś DAF, cLK, MGDLR (cos takiego), niestety nie mam zielonego pojęcia co to oznacza.
Nie widzę na tym forum, żadnej instrukcji krok po kroku, nic dokładnie wytłumaczonego. Wszystko kierowane do zaawansowanych użytkowników a ja jestem świeży.
Także przy żadnym z softów nie pisze jaką metodą trzeba wgrać.
Próbowałem ten soft wrzucić na karte SD (cały zip nie rozpakowany) i wgrać przez recovery (tak tak, mam radio 2.15, HSPL 2.08 i MAGDLR 1.13), niestety lipa. Wywala mi jakiś błąd podczas instalacji.
Pomóżcie. Z góry dzięki.

Vinrael
23.10.11, 13:14
Wszystkie samouczki i instrukcje krok po kroku masz na blogu... Wystarczy troszę poszukać.
I tak swoją drogą - to jest MagLDR, od MagicLoaDeR. Trudne, nie? :D

bartass127
23.10.11, 13:37
Brak partycji ? :D

prezess100
23.10.11, 15:43
wlasnie ze partycje tez mam ext3
wrzucam zipa na sd i w recovery mi pisze ze no boot sources czy czy cos takiego... :/

@EDiT
ok moja wina
przepraszam wszystkich :D
nie zaintalowalem clokwork recovery, tzn zainstalowalem ale jakims cudem on mi zniknal (wczesniej byl)
udalo mi sie w koncu odpalic zipa, instalacja przebiegla pomysle ale niestety jest klopot
telefon lezy juz 10min i sie nie uruchamia
zawiesil sie na ekranie bootowania
jakas czarno niebieska grafika z ludkiem androida na srodku
dlaczego? przeciez instalacja byla ok. o co chodzi?

Vinrael
23.10.11, 18:30
Pierwsze bootowanie niestety trwa. Poczekaj trochę. Po godzinie się można już martwić.

prezess100
23.10.11, 19:15
Telefon leżał ok 1h30min. Mam się martwić czy jeszcze poczekać?

Smogg
23.10.11, 19:19
Raczej martwić ;)

Vinrael
23.10.11, 19:34
Zmów 10 zdrowasiek, rozwieś czosnek wokół telefonu i pokrop go wodą święconą. A w czasie pełni wystaw go na dwór.

prezess100
23.10.11, 19:53
W takim razie czemu tak sie dzieje?
Co mam na to poradzic?
Macie jakies rozwiazanie? Pomysl?
Własciwie zreinstalowalem go i odlozylem, niech lezy ile sie da (nawet do rana). Moze sie uruchomi, tylko co jak sie nie uruchomi? :/

Smogg
23.10.11, 20:15
Rom się nie zainstalował poprawnie. Gdyby było inaczej, to już dawno śmigałbyś na Androidzie. A więc wiemy, że "coś" poszło nie tak jak powinno - może partycja ext? Może archiwum z romem? Może wersja CWM lub sposób instalowania... im więcej kroków na drodze do szczęścia, tym łatwiej się "po drodze" potknąć.

Zostawienie niedziałającego telefonu włączonego do rana uznałbym za dość nieodpowiedzialny pomysł ;)

prezess100
23.10.11, 20:19
A co to CWM? ClockWork Recovery?
I co moze byc nie tak z archiwum z ROM'em. Ściagnalem wersje ktora wszystkicm hula...
Nie wiem juz co robie nie tak...
Aha partycje ext3 tez robile z poradnikiem.
Moze jeszcze swapa zrobic?

Smogg
23.10.11, 22:45
Czasami bywa tak, że w wielu, wielu, wielu bitach, które składają się na całe archiwum, wkrada się jakiś błąd, który to powoduje, że cała reszta nadaje się do pupci :) Ściągnij raz jeszcze i spróbuj ponownie. W między czasie zainstaluj ponownie CWM (tak, CWM to ClockWorkMod Recovery), na nowo przeprowadź partycjonowanie karty, po prawidłowym partycjonowaniu podepnij kartę do zewnętrznego/wewnętrznego czytnika w komputerze, wgraj na niego .zip z romem, ponownie wsadź kartę do Leona i wtedy instaluj i uruchamiaj :-)

Rozumiem, że masz prawidłową wersję MAGLDR/cLK?

prezess100
23.10.11, 23:40
Niestety nie mam czytnika ani nawet adaptera, partycjonowanie robilem przez mass storage.
Sprobuje jutro wgrac od nowa :)
Dzieki za rady

@EDiT
niestety ludzie, wgrywam to juz kilkanascie razy i dalej nic. wszystko wedlug instrukcji.
jest hspl, jest radio 2.15, jest magdlr, jest cwm, jest partycjonowanie, jest zip na karcie, jest instalacja complete
tylko za cholere nie chce sie uruchomic...
czy ktos ma jakis pomysl?
p.s. jesli chodzi o partycje to mam 2:
1gb ext3 i reszta fat32, czy to jest ok?

@EDiT2
ok, ludzie. wreszcie to zrobilem. jakis blad robilem podczas partycjonowania.
ale mam kolejny problem...
instaluje rom (ten czy inny z sense 3.5) i o razu po instalacji wywala brakuje pamieci wewnetrznej. rzeczywiscie jest tylko 12kb. jak to mzliwe? nic nie instalowalem. czy to mozliwe zeby sam rom tyle zzeral?
jakos innym chodzi na hd2 a ja nic nie moge zrobic bo tel zawalony.
pomozcie.

prezess100
30.10.11, 02:48
ok, ok jestem coraz blizej
okazalo sie ze nie zrobilem task'a przed wgraniem Androida
zrobilem task29, wszystko od nowa i super fajnie
ale pojawil sie kolejny problem
instaluje androida (obojetnie jaki rom)
i niestety pojawia sie ekran boot'ujący po czym telefon samoczynnie restartuje sie
i znow pojawia sie ten sam niebiesko czarny ekran po czym tel restartuje sie
i tak w kolko.
co bym nie zainstalowal nie da sie tego uruchomic.
juz nie wiem o co chodzi.
macie jakies pomysly?

Smogg
30.10.11, 11:35
Wydaje mi się, że nadal jest jakiś problem z partycjonowaniem - wygląda na to, że Android nie "czuje" tej partycji ext - stąd brak miejsca już po pierwszym boocie i przypuszczalnie stąd też te rebooty.

prezess100
30.10.11, 13:20
To jak wytłumaczysz fakt, że wcześniej mi sie udało zainstalować tylko ROM był zawalony bo taska nie zrobilem. Dlatego wywalalo brak pamieci. Ale system ruszył (zmiescil sie na styk :D)