PDA

Zobacz pełną wersję : The device is unable to boot ...



gRRuby
30.10.11, 03:02
Mam fabryczne Windows i Andka na karcie, którego czasem odpalam. Po reboocie wracał zawsze do WM, a dziś pojawił mi się przykry komunikat:
The device is unable to boot because either you have turned off the device incorrectly or tries to install an application from untrusted source.Press volume up to reset or press any other button to cancel etc
Wcześniej WM krzyczał, że ma mało miejsca i pewnie dla tego nie chce się zbootować. Tak podejrzewam.
Czy jest jakiś sposób naprawy sytuacji bez hard resetu i utraty danych? To dla mnie tragedia bo nie miałem backupu...

Smogg
30.10.11, 10:39
Uuuu... ciężko będzie x_X

Nie instalowałeś czasami jakiegoś loadera, który umożliwiał wybór systemu jeszcze przed bootem?

Może to głupi pomysł, ale wyjmij kartę SD i wtedy włącz telefon - może się uruchomi... kurcze, współczuję, brak backupu potrafi zaboleć :S

gRRuby
30.10.11, 12:44
No i po jabłkach... hard reset.
Z wyjęciem karty próbowałem. Wkładałem też w jej miejsce czystą, ale nic to nie dało. Przegrzebałem xda i raczej tylko hard reset. Szczęśliwie miałem synchronizację kontaktów Outlooka z przed paru miesięcy. Mam sms-y w xml-u tyle, że też z przed paru miesięcy. Zdjęcia i dokumenty zapisywałem na karcie. Duży kłopot mimo wszystko, ale co zrobić.
Jak to mówią, ludzie dzielą się na tych co robią backupy i na tych co je robić będą :-)
Tyle że w tym beznadziejnym WM to nie jest takie proste... Chyba to dobra okazja żeby przejść na NAND-ka - tylko tez boję się wpaść z deszczu po rynnę.
Jaki Android najlepszy wg szanownych?

Vinrael
30.10.11, 13:14
Tak, oto PRJ NAND Clean Desire v 0.3.5! Jeśli zależy Ci na stabilności i solidnej pracy, to najlepszy wybór. Jeszcze łatwość instalacji i takie tego typu rzeczy...

gRRuby
30.10.11, 14:11
Thx, a jeszcze pytanie czy ten Andki NAND działają HTC Sync? Próbowałem z tymi na karte i HTC Sync ich nie widzi.
(sorki za rozwijanie tematu nie w temacie :-) )

Vinrael
30.10.11, 14:16
W przypadku PRJ udało mi się połączyć telefon przez HTC Sync. Na XDA ludzie też to potwierdzają. Pamiętaj tylko, że przy wyborze urządzenia masz wybrać HTC Desire.

Smogg
30.10.11, 16:17
ATM Backup w WM najlepiej dokonywać poprzez synchronizację z kontem GMail (ułatwienie na wypadek permanentnej migracji na Androida), bądź - jeśli się wie, że zostaje się przy WM - PPCPimBackup - darmowy, jest na forum, zapisuje wszystko do pliku, który łatwo sobie gdzieś zarchiwizować :)

gRRuby
31.10.11, 11:02
Dzięki!,

Kurcze, że też wcześniej nie wpadł mi w ręce ten PPCPimBackup. To dokładnie to czego mi brakowało. Nie rozumiem czemu HTC nie mogło dodać takiego programiku zamiast tych pomysłów z trzymaniem chmurach Microsoftu.
Na razie kurs na Andka. I chyba zainstaluję NexusHD2-Gingerbread_V3.1a_NAND_(Android-2.3.6) Od dawna miałem na karcie to wydanie. PRJ NAND Clean Desire v 0.3.5! to jak się zorientowałem Android 2.2 choć faktycznie ta instalacja to coś dla mnie :-)

Vinrael
31.10.11, 11:17
Różnice pomiędzy 2.3.6 a 2.2:
- nieznacznie uproszczono i zmieniono interfejs
- zwiększono szybkość i energooszczędność
- poprawiono zaznaczanie tekstu i funkcję kopiuj/wklej
- zmiany wyglądu
- wprowadzono obsługę wideorozmów przez przednią kamerkę
- poprawiono funkcję kontrolowania baterii
- Możliwość wykonywania połączeń SIP
- Nowy menedżer pobierania plików w przeglądarce
- uaktualnione API (jeśli się bawisz w programowanie aplikacji, to jest ważne. W innych wypadkach nie zauważysz różnicy).
- Wideorozmowy za pomocą Google Talk
- Poprawiona wydajność sieci w Nexus S 4G
- poprawiony błąd z wyszukiwaniem głosowym


Konia z rzędem temu, kto zauważy choćby ćwiartkę tych zmian.
Na zielono masz te poprawki, które każdy zauważy pomiędzy 2.2 a 2.3.6.
Na żółto te, o których musisz wiedzieć, żeby je zauważyć.
Na czerwono te, których w życiu nie zauważysz, choćby i z racji że np. HD2 nie ma przedniej kamerki, nie jest Nexusem S 4G, bądź funkcja kontroli baterii jest już wgrana w PRJ.

I teraz pytanie czy dla tych rzeczy jesteś w stanie poświęcić stabilność pracy, działający w 100% market, bezpieczeństwo danych etc.
Nie wiem też, czy ten NexusHD2-Gingerbread obsługuje HTC Sync...

gRRuby
31.10.11, 11:29
Tyle jest tych rom-ów, że jest z czego wybierać. Do 2.3 się trochę przyzwyczaiłem. Bardziej mi się podoba interfejs, a sprawa połączeń SIP jest dla mnie kluczowa. Ponad połowę rozmów prowadzę przez SIP i telefon mi służy jako mobilna bramka VoiP. BTW Pod WM używałem PortGo polecam zresztą.

Vinrael
31.10.11, 11:49
Czyli w takim razie sobie odpowiedziałeś :)

Smogg
31.10.11, 12:02
2.3.X działa dobrze na HD2, pod warunkiem, że nie jest to port, a coś robione od podstaw na HD2 - jak jeszcze miałem ten telefon, to żaden rom z Sense nie działał mi poprawnie... a CM7 śmigał że hej ;)