PDA

Zobacz pełną wersję : Pamięć Telefonu a SD o co Chodzi?



fabi31xtt
01.11.11, 02:08
Witam!
Znów pewien problemik. Bowiem zainstalowałem sobie Andka 2.2.1 no i śmiga wszystko ładnie pięknie ( oczywiście parę wad jest ale co tam ) nooo i problem polega na tym, że gdy chce zainstalować więcej aplikacji na telefon wyświetla mi się komunikat : "Mało miejsca na aplikacje" i moje pytanie brzmi, Czy chodzi o to że nie doczytałem czegoś i powinienem wpierw zrobić formatowanie karty i zrobienie w jej FAT32, swap, ext3 itd. i później instalować Andka z zipa na kartę? i czy to wtedy będzie w androidzie widziane że np mam 3 GB wolnej pamięci a nie 18 MB jak teraz? bo sadze ze moje niedopatrzenie poskutkowało tym ze Andek rusza z telefonu ale niestety wszystkie jego pliki także w jego pamięci się zapisują. Pamiętam ze jak testowałem Adnka na SD jeszcze na WM to wtedy mi pokazywał ze mam jeszcze 6 gb wolnego hehe ale nie wiem czy jak zainstaluje NAND'a właśnie przy użyciu formatowania karty SD to wtedy też będzie mi tak się wyświetlało i nie będę mieć problemów z pamięcią?

Ogólnie kartę mam 8GB może mi ktoś od razu powiedzieć jak mam podzielić partycje? ( w sensie objętości pamięci poszczególnych partycji) ahhh no i jeszcze jedno, Która partycja odpowiada za system, itd i za to by np włożyć muzykę tam itd?? ( bo głównie chodzi mi o to żeby prócz systemu także jeszcze móc włożyć dużo utworów :)
Pozdrawiam!
PS: Zapewne Vinrael Smogg i Maniek z chęcią się wypowiedzą :P Hehe ;D

Smogg
01.11.11, 12:14
PS: Zapewne Vinrael Smogg i Maniek z chęcią się wypowiedzą :P Hehe ;D


Oczywiście, tylko musisz albo poczekać aż nam opadną fusy do wróżenia, albo wróżka Miranda wytoczy nam nową magiczną szklaną kulę, bo ni cholery nie wiem na razie jakiego masz Androida i czy obsługuje partycję EXT/SWAP...

fabi31xtt
01.11.11, 16:46
A wiec tak, andek wersji 2.2.1 / wersja kompilacji : mdj Revolution HD / wersja oprogramowania : 1.3 :) jeszcze cos potrzeba to mowic. A co do pytania to bedziesz wiedzial o co mi chodzi? Pozdro

prezess100
01.11.11, 17:51
Widzę 2 wyjścia:
- albo zrobiles zle partycje
- albo nie zrobiles taska

Smogg
01.11.11, 18:10
A ja widzę jeszcze jedno wyjście - MDJ Revolution HD (http://hd2forum.pl/android-nand/(nand)-mdj-revolution-hd-v-2-2-(squash)(kernelmdj-s9-1-oc)/) nie wspiera A2SD/Data2EXT. Jego drugi Revolution TEŻ NIE.

Tak jak koło skamielin dinozaurów nie znajdujemy Intel Core-i7, tak bardzo stare romy nie wspierają pewnych trochę nowszych technologii.

Zainstaluj coś nowszego.

prezess100
01.11.11, 18:47
Rzeczywiscie :) To jest najbardziej prawdopodobne.
Proponuje FroYo

Smogg
01.11.11, 19:16
To jest Froyo - Android 2.2.x.

Ja proponuję - jeśli faktycznie potrzebujesz romu posiadającego A2SD/Data2EXT - zainteresować się wypiekiem Barrfind2 "BarrDroid", albo imilka incredible s 1.1.

Zresztą, XDA jest pełne bardzo dobrze opisanych i skomentowanych romów :)

prezess100
01.11.11, 19:17
Ocywiście miałem na myśli Stock'a Desire a napisałem FroYo :D

Vinrael
01.11.11, 20:33
Czyżby następny fan PRJ? :P

prezess100
01.11.11, 20:48
ee tam fan od razu ;)

Smogg
01.11.11, 21:12
Łatwiej byłoby to rozpoznać, gdyby kolega Prezes miał wypełniony profil ;)

PRJ nie ma A2SD ani D2EXT, więc nie wiem, czy jest najlepszym wyborem dla kogoś, kto oczekuje masy miejsca na aplikacje i inne dane...

Vinrael
01.11.11, 21:36
Jest to rozwiązanie, bo da się bezproblemowo przenieść aplikacje na kartę SD. (Wyjątki to aplikacje pokroju SuperUser, i wszystkie które wymagają od niego zezwolenia)

fabi31xtt
01.11.11, 21:42
Ja potrzebuje cos typu zeby pyswietlalo ze mam załużmy 2 gb wolnego miejsca :P bo gdziesz czytalem na tym forum ze niby tak mozna zrobic ale nie wiem o co dokladnie chodzi. Panowie Koledzy Nadal nie padly odpowiedzi na moje pytania :P hehe Co z Pamięcią, Jak je podzielić i czy wtedy przez Andka bedzie widziane ze ma duzo miejsca? do czego sluzy ten FAT32, swap ext3 itd ??
[hr]Dodano: 1320176723[hr]
HyperDROID GBX v11 <-- Takie cos bylo w tamtym opisie, dobre to w ogole? ;D a Cyanogen bedzie mial ta obsluge partycji??

Smogg
02.11.11, 09:13
Zainteresuj się romami z Data2EXT - ta technika wykorzystania partycji EXT powoduje, że telefon widzi ciągłość pamięci NAND i Linuksowej partycji na karcie SD.

fabi31xtt
02.11.11, 13:58
A powiedz mi te co podales to one to wlasnie wykorzystuja? A mogl bys podac jakis link do jakiegos co to wykorzystuje a jest 2.3.4? :d ladnie bym poprosil :) hehe bo ja troche nie wiem jak to wszystko sie nazywa i gdzie pisze ze dany rom dziala pod tym data3ext :(

Smogg
02.11.11, 14:13
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1010498


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1268580

Na dalsze poszukiwania zapraszam tutaj:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=928

Sprawdzałem, nie bolało ;D Romów dla Leo jest masa, na pewno znajdziesz sobie coś fajnego ;)

fabi31xtt
02.11.11, 16:58
Super :) bede szukal ;d i obczaje te Twoje :D Podziekowalem ;)