PDA

Zobacz pełną wersję : Android odpowiedni dla mnie



ghost_
04.11.11, 19:02
Witam,

chyba przyszedł czas i na mnie, aby zmienic WM na Andka...

Chciałbym od razu z grubej rury ruszyć z Andkiem w pamięci HaDedwójki ;)

Kieruje dla Was pytanko jakie dystrybucje są dostępne do ściągnięcia i czy są może jakieś metody stworzenia takiej dystrybucji samemu ?

Także szukam odpowiednio programów do odtwarzania filmów itd bezpośrednio pod Androida :)

Spytam jeszcze czy program PIMBackup można przywołać kontakty na Androidzie ?

Smogg
04.11.11, 21:30
Oj Ghost... naprawdę tak krótko z nami jesteś? :S

Na dobry początek i złapanie bakcyla polecam - po raz enty - skorzystanie z sygnaturki kolegi Vinraela. Najprostszy do instalacji, stabilny Android z Sense.

PPC Pim Backup nie działa na Androidzie. Najlepszym sposobem na transfer kontaktów jest synchro z GMailem - how to na forum i blogu ;)

Co do samodzielnego ugotowania jakiegoś Distro... no cóż, potrzebujesz najpierw kuchenki :-)

ghost_
05.11.11, 00:04
Czyli tak samo to działa jak z WM :D

Głównie interesuje mnie szybki OS :D Na YT ogladalem niektóre, ale pojawiało się tam sformułowanie "overclocked do 1,1 GHz", a teraz pytam czy takie OC jest zdrowe :D

PS1: Backup do GMAIL - Jak ? :D Trzeba mieć jakiś programik do tego ?

PS2: Ściągam ROM i normalnie instaluje w 3 krokach jak opisane w temacie na XDA ? To aż tak proste ? :D

PS3: To najbardziej okrojona wersja ?

THo
05.11.11, 02:35
OC.. tak samo zdrowe jak i na kompie ;p trochę ci więcej będzie baterii pożerał, ale da się przeżyć;)

1. najlepiej jakbyś po prostu użył Outlook'a;)
2. Dokładnie ;d tylko tyle
3. Nie, gdyż posiada Sense.

Smogg
05.11.11, 10:22
1. Jak bezpiecznie migrować z WM na Androida - albo jakoś tak, to tytuł 2 wpisów - jeden na forum, a drugi na blogu. Masz tam 3 metody przerzucenia danych między systemami. GMail nie potrzebuje nawet komputera.

2. Czytaj "2" od THo ;)

3. To nie jest najbardziej okrojona wersja. Wręcz przeciwnie - to piękny port Androida z Desire "Bravo" :-) Froyo, Sense, Root, szybki, stabilny, miodzio :)

ghost_
05.11.11, 11:11
Na początek właśnie nie chciałbym używać OC Distro :D Jednak bateryjka ma dla mnie jak najwięcej pracować :D

Ta wersja którą się niebawem mam nadzieję zająć nie jest OCowana nie ? :D

Czy powrót do kontaktów odbywa się tak samo jak eksport kontaktów ?

Vinrael
05.11.11, 12:43
PRJ nie jest overclockowane, ale zawsze możesz to zrobić sam, wgrywając kernel, który to umożliwia.
Pytanie tylko, czy zauważysz różnicę tych 100 MHz...

ghost_
06.11.11, 16:31
właśnie nie interesuje mnie OC bo nie jestem tego zwolennikiem :D

Jeszcze dla pewności spytam - synchronizacja w drugą stronę, czyli przywrócenie kontaktów z konta gmail na moje urządzenie odbywa się tak samo jak eksport kontaktów i kalendarza do gmail ?

Vinrael
06.11.11, 17:28
Tyle, że nie eksportujesz a importujesz.

ghost_
06.11.11, 23:23
OK próbuje się zabrać za to i trochę się zachłysnąłem, bo chyba oprócz samego distro, potrzebuje jeszcze jakiegoś loadera ?

Miałem nadzieję, że jutro na nudnym wykładzie będę ogarniał nowy system, ale chyba się to przesunie ... :(

Vinrael
06.11.11, 23:26
Potrzebujesz MagLDR.
http://hd2blog.pl/2011/01/android-nand-na-hd2/
Wszystko co potrzebne znajdziesz pod tym linkiem.
Tyle, że lepiej jeśli zamiast MagLDR 1.11 zainstalujesz MagLDR 1.13. Do znalezienia na forum i blogu.

ghost_
06.11.11, 23:34
Jeżeli będę chciał wrócić na WM, normalnie wrzucić stockowy rom do instalacji i ten MAGLDR będzie usunięty ? Pytam, bo nie wiem czy pójdzie mi tak gładko z tym :D

Vinrael
06.11.11, 23:55
Gdy będziesz chciał wrócić do WM (a nie będziesz chciał i tak ;p) wystarczy wrzucić 1.66 na kartę (wersję usuwającą HSPL) i przeflashować. Wtedy zniknie także MagLDR.

ghost_
07.11.11, 00:01
A jest sprawa kolejna ... MAGLDR nie chce mi się zainstalować ... Mam pierw przeflashować do wersji 1.66 WM i dopiero wtedy próbować instalować MAGLDR ?

PS: Jakoś sobie poradziłem z fójkiem Gógl :P Teraz pozostaje tylko testowanie :D Chociaż pierwsze wrażenie to fajne :D

Pytanko - czy tylko pierwszy boot jest taki długi ?

Vinrael
07.11.11, 08:17
Pierwszy boot może trwać coś koło 15 minut. Później przy normalnym włączaniu telefonu może minutę.

ghost_
07.11.11, 10:17
Jak czytalem o MAGLDR czytalem, ze nie powinno sie rozladoowywac baterii do konca. Jest to prawda? Jak rozaduje do zera to nic tylko pozostaje przeflashowanie?

Smogg
07.11.11, 12:59
To kwestia ładowania wyłączonego telefonu. MAGLDR tego nie umożliwia (w odróżnieniu od cLK). Fakt, lepiej jest nie dobijać baterii do końca, choćby ze względu na dbałość o ogniwa Li-Ion. Ale nawet kiedy telefon sam się wyłączy, to w baterii trochę tej energii jeszcze się ostaje... jeśli np. taką rozładowaną baterię wyjmiesz z telefonu, wsadzisz do kieszeni aby było jej ciepło (ale nie gorąco - kaloryfer odpada ;)), później wsadzisz z powrotem do telefonu, podepniesz kabel ładowania i uruchomisz telefon... to powinien mieć siłę, aby wstać :-)

Poza tym, chyba w menu MAGLDR albo BootLoaderze bateria się ładuje - można próbować :)

No i last, but not least, warto zastanowić się nad cLK, chyba kernel HierOS-a będzie działał po doinstalowaniu go do tego romu podczas uruchamiania via cLK... możesz sprawdzić i dać znać, być może wtedy nawet nasz Vincio przeinstaluje swojego Pe-eR-Jot-a ;)

ghost_
07.11.11, 17:27
Wiesz ile musiałem się nagłowić i naczytać żeby w końcu uruchomić MAGLDR ? :D Mogę przetestować czy po podłączeniu kabla USB i próbie włączenia urządzenia stanie się ładowność :D

Vinrael
07.11.11, 18:29
Przy bootloaderze w 1.13 stanie się. W 1.11 już nie. Testowane.

ghost_
09.11.11, 18:17
hmmm cosik mi się wydaje, że wrócę do WM ... Albo mi ta distro nie przypasowała, albo po prostu nie umiem pracować na innym systemie niż WM ... dodając jeszcze, że już 3 razy mi się zawiesił system ...

Vinrael
09.11.11, 18:29
Ta distro to najbardziej zbliżony Android do tego, który siedzi w Desire Bravo.
Jeśli zdarzają Ci się zwiechy, oznacza to że na początku nie zrobiłeś HR przy pierwszym włączeniu. W zasadzie nie wiem co to zmienia, ale po tym działa lepiej. I pamiętaj, że tutaj tak jak na WM do sprawnej pracy musisz wyłączać aplikacje. Polecam do tego prosty program Advanced TaskKiller.

javelin
09.11.11, 18:56
Jak już pisałem w innym wątku, miałem ogromne problemy żeby zainstalować jakiegokolwiek roma z andkiem. Udało mi się tak naprawdę tylko z Hiper i prj clean Desire. Z racji wyglądu wybrałem ten drugi. Instalacja łatwa i błyskawiczna, system działa już cały dzień będąc intensywnie eksploatowany i zero problemów. Żałuję przesiadki z WM tylko i wyłącznie z jednego powodu czyli AM. Pod każdym innym względem (szybkość działania, jakość grafiki, mniejsze zużycie baterii, o wiele większa baza programów) Andek jest lepszy od WM i jeśli nie będzie żadnych problemów z działaniem za kilka dni to przestanę całkiem żałować.

Do samej synchronizacji kontaktów i kalendarza osobiście polecam Funambol. Jakoś ciągle nie mogę się przekonać do gmaila

ghost_
09.11.11, 22:49
właśnie chyba z powodu Automapy przejdę znowu na WM ... Nie wiem, czy Google Maps mogą mi zastąpić AM :(

no ale się zobaczy :) - btw nikt mi nie mówił żeby zrobić ten HR ... :(

Vinrael
10.11.11, 00:49
I znowu głosy ubóstwiające AM... To naprawdę fajna nawigacja, gdy wyjdzie na androida to z niej będe korzystał, ale jest wiele konkurencyjnych programów. Na AM świat się nie kończy. Od siebie polecam Sygic Aura.

ghost_
10.11.11, 12:33
Wiesz Vin... ja juz mialem trudnosci z przejsciem z tom tom'a na AM wlasnie dlatego wole sie juz trzymac jednego programu nawigujacego. Sprobowalem andka no i wszystko ladne jest, ale brakuje mi paru rzeczy co byly na WM. Kwestia gustu :) ale nie moge powiedziec, ze jakby na andku dalo sie zainstalowac AM to pewno wogole bym nie wspominal o przejsciu spowrotem na WM.

Tymczasem rozejrze sie po jakichs custom romach, lub jeszcze troche potestuje inne andki :)

Smogg
10.11.11, 13:09
Przywiązanie do AutoMapy spowodowało, że AndroidNAND zagościł w moim HaDeku dopiero w lutym, a nie od razu w styczniu tego roku :-)

Powiem tak, człowiek jest takim zwierzęciem, które potrafi szybko się przyswajać do nowego i jeśli będziesz miał chęci, to przejdziesz na inną nawigację bez nostalgicznego wspominania byłego.

Fakt, jeśli chodzi o pokrycie i numerację, w naszym kraju AM nie ma sobie równych. Ale producenci nawigacji na system z robotem też nie próżnują. Sygic Aura jest bardzo ciekawą i wystarczającą do większości tras nawigacją. Do tego mamy MapęMap - największy konkurent pod względem pokrycie dla AM. Poza tym, jest jeszcze nawigacja Google, oraz bardzo przyjemny programik, którym to jest Yanosik, przejmujący przy okazji funkcje dotąd kojarzone z CB-Radiem.

Chcieć to móc i można się przestawić... kwestia tylko tego czy się chce ;)

kasier
10.11.11, 15:11
No sam jestem potwierdzeniem z powodu am zwlekałem i zwlekałem wczoraj androida zainstalowałem i o am zapomniałem ;]

Ps. Ale mi się zrymowało ;]

ghost_
24.01.12, 21:32
Panowie i Panowie, testował ktoś z Was zmodzony rom z chińskiego HD2 ? ;]