PDA

Zobacz pełną wersję : Funkcja Hot-Spot - problem



lokus3
15.11.11, 20:10
Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z użytkowaniem funkcji przenośny hot-spot. Mianowicie gdy włączę tę funkcję to laptop normalnie się połączy, dhcp przydzieli lapkowi odpowiednie IP i internet działa jednak, gdy telefon przejdzie w stan uśpienia dokładniej jak ekran się wygasi to net zrywa (przestaje działać). Tak myślę, że to od przejścia w stan uśpienia ponieważ zawsze jak odblokuje słuchawkę i zostawię na stole to net śmiga aż miło do momentu wygaszenia się słuchawki (ekranu). Możecie sprawdzić czy u was też tak się dzieje z tą funkcją? A może już ktoś z tym problemem walczył i ma rozwiązanie ;) Na forum szukałem i nie znalazłem podobnego tematu.

Smogg
15.11.11, 22:47
O ile dobrze pamiętam, to tam gdzie wpisujesz np. hasło i sposób szyfrowania (w telefonie) kliknij Menu -> Zaawansowane i tam się wybiera przechodzenie w stan uśpienia.

lokus3
16.11.11, 00:05
Sprawdzilem co poradziles. Mialem i mam nadal wybrana opcje "zawsze wlaczone". To nie pomoglo. Mysle, ze gdy LEO wygasza sobie ekran to sam odcina te czesc androida od siebie bez wzgledu na te ustawienia. :/ Cos jeszcze moge z tym zrobic? Najlepiej gdyby ktos sprawdzil czy u niego tez tak sie dzieje. Moze to wina MCCM SE V3.4.

maniek9611
16.11.11, 07:28
Moze to wina MCCM SE V3.4.

Nie :)

Może zapodaj tego caba :P


http://www.megaupload.com/?d=EXSAXW7R
[hr]Dodano: 1321421734[hr]
Tylko jeszcze zapytam, bo nie założyłeś tematu a ogólnym tylko w androidzie. Problem masz pod WM?

lokus3
16.11.11, 12:40
Na WM ogolnie internet w telefonie dziala ale WM przeciez nie ma tej funkcji hotspot. Tak wiec zalozylem temat w dziale android. Jak wroce zapodam tego caba (pod WM sie domyslam bo antek nie przyjmuje wynalazkow typu .cab)

Smogg
16.11.11, 12:56
WM ma funkcję HotSpota z tego co pamiętam :-)

W MCCM SE 3.4 działało to chyba bez problemu, ewentualnie spróbuj na innym romie, choć jest to poniekąd dziwne ???

maniek9611
16.11.11, 13:08
Na WM ogolnie internet w telefonie dziala ale WM przeciez nie ma tej funkcji hotspot.
Jest :P


Jak wroce zapodam tego caba (pod WM sie domyslam bo antek nie przyjmuje wynalazkow typu .cab)


Nie przyjmuje.

Ogólnie, działa to na tej zasadzie:
Neta masz w fonie, który się nie rozłącza -> Zapodajesz caba aby wifi nie rozłączało w trybie standby -> Odpalasz wifi i hotspota -> Łączysz kompa i śmiga

lokus3
16.11.11, 13:36
Czyli jestem zmuszony korzystac z hotspot'a spod WM. :( bo android bedzie wylaczal wifi w standby :/ bardzo niefajne rozwiazanie :( trudno.

Smogg
16.11.11, 13:43
A może coś tak prozaicznego jak... kabel?

Podpinasz telefon kablem USB do komputera, wybierasz telefon jako modem i... działa :)

lokus3
16.11.11, 13:49
Jak bym potrafil to bym nawet robil siuru bezprzewodowo. Cieszy mnie fakt, ze cos dziala i nic sie za mna nie ciagnie ;) Czyli bede dazyl do tego zeby hotspot dzialal ;p czekam tylko na powrot do domu i sprawdze spod WM jak dziala ta funkcja.