PDA

Zobacz pełną wersję : MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)



Smogg
06.12.10, 11:26
Build który mam przyjemność testować od wczoraj :-)
Chodzi bardzo szybko, stabilnie, działa wifi, aparat, nie wiem czy to wieczorem była kwestia zmęczenia, ale miałem dziwne wrażenie, że rozmowy są czystsze, niż na WM o_O
Market, synchro z kontem Googla - bez problemów (poza takimi, które były wynikiem mojego głupiego działania, ale to chyba nie miejsce na takie wyznania :D)
Całość bazuje na Desire ("zwykłym", Nie-HD ;P) co - przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu - działa sprawniej, niż buildy z DHD... niemniej jednak de gustibus... ;)

Link XDA:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841644

Polecam ;]

Szakus
06.12.10, 12:54
prośba o screeny ^^

Smogg
06.12.10, 22:39
http://img10.imageshack.us/img10/1039/screenshot1qd.pnghttp://img213.imageshack.us/img213/3743/screenshoti0.png

Dopiero teraz, bo wcześniej nie wiedzieć czemu, mi się w Andku Sense wy...walił i nie chciał się przez to system uruchomić o_O

Lucass
13.12.10, 16:04
Bardzo dobry build - przetestowałem kilkanaście i stanęło na tym właśnie:
- niskie zużycie energii - ok 5 - 7 mA w standby
- to chyba najszybszy andek na HD2 jakiego widziałem - wszystki śmiga że aż miło
- wszystko pięknie działa - zarówno elementy systemu jak i programy instalowane z zewnątrz
także polecam :)

bartass127
13.12.10, 18:46
nie działa, zawiesza sie przy napisie htc ...

mafio25
13.12.10, 18:53
Udało mi się uruchomić tego Andka. Ale nie działa mi WIFi wie ktoś może co zrobić aby działało WIFI?

bartass127
13.12.10, 19:58
niech ktos pomoże!
w tej chwili nie mam zadnego andka no ;/

Smogg
13.12.10, 20:08
Testowałem to na Elminie 1.15 oraz 2.05 (drivery 2.10 oraz 3.14), Radio 2.15.

Na obu romach, ten Android działa wyśmienicie - bez problemów się uruchamia, odpala WiFi.

Jedynym zgrzytem było - podane przeze mnie wcześniej - wywalenie się Sense... ale przypuszczam, że to wina data.img który wgrałem wraz z tym Andkiem, aby szybciej się uruchomił... AFAIR ten data.img był z wersji 3.3, a przez to czasami mogą pojawiać się takie kwiatki ;)

A co do WiFi - Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe, ptaszek przy Wi-Fi, oraz Ustawienia Wi-Fi, aby wybrać sieć i wpisać hasło. U mnie to działa - przy różnych trybach szyfrowania i różnych sieciach... dziwne.

Szoker
15.12.10, 08:57
Ja również śmigam na tej dystrybucji i jestem BARDZO zadowolony. Szybki, stabilny, działa bez zwiechów.

fajfus13
15.12.10, 15:42
Mógłby ktoś tutaj wstawic linka, ponieważ nie wiem co mam na xda pobrać!! Chciałbym dystrybucje i data 1gb
z góry dzęki

Smogg
15.12.10, 16:07
Do v3.4, zgodnie z wielką informacją z topiku na xda, link znajdował się w poście drugim, to ten:

http://www.multiupload.com/1W761JXTF6

Co do data.img - przy pierwszym uruchomieniu, jeśli Android nie znajdzie takiego pliku, to tworzy go sam (powoduje to dużo dłuższe pierwsze uruchamianie tego systemu), ale dzięki temu wszystko powinno być dobrze.

Z tą dystrybucją miałem tak, że jak wsadziłem data.img do folderu Android (to, które jest w paczce) to mi drugiego dnia wywaliło Sense i nie mogłem normalnie uruchomić Andka... natomiast wywalenie tego pliku, pozwolenie systemowi, aby zrobił go sobie sam, zaowocowało bezproblemowym używaniem tego distro już dziewiąty dzień :-)

Tak też moja rada - wywal wszystko, co masz z Andka w tej chwili na karcie. Wgraj folder Android. Nie wgrywaj data.img - pozwól, niech sam go zrobi... a potem baw się do woli :]

fajfus13
15.12.10, 20:38
A u Ciebie prawidłowo działa internet!!

Smogg
15.12.10, 20:47
Masz na myśli, że w tej dystrybucji już jest ok?
Jeśli tak - to dobrze :] cieszę się :]

Miłego używania :]

fajfus13
15.12.10, 21:35
Nie, nie jeszcze nie sprawdziłem, nie wiem czy będzie dobrze jak nie, To na pewno napisze HeH

Smogg
15.12.10, 21:49
Mhm.. teraz rozumiem - pomyliłeś wykrzykniki z pytajnikami :-)

Tak, u mnie - na tym Androidzie - internet (via WiFi - Market, przeglądarka) działa prawidłowo.

fajfus13
15.12.10, 21:55
A mam takie pytanie. Czy na tym andku jest wgrana jakas gra od razu ??

Smogg
15.12.10, 21:58
Jest - Angry Birds.

fajfus13
15.12.10, 22:00
Nie działa mi angry birds! Dlaczego???

mafio25
16.12.10, 01:22
uruchom kilka razy od nowa andka, powinno wszystko zacząć działać

Szakus
16.12.10, 10:42
w ustawieniach telefonu odmontuj kartę SD,
teraz zainstaluj angry birdsa powinno działać

Smogg
16.12.10, 10:52
W tym Andku jest Angry Birds w wersji 1.3.5 instalowane przy każdym uruchomieniu systemu... jeśli ta wersja u Ciebie stwarza jakieś problemy, a posiadasz już połączenie internetowe i sprawny Market:
1. Usuń z katalogu KartaPamięci\Android\AndroidApps\ plik o nazwie AngryBirds_1.3.5.apk
2. Uruchom/Uruchom ponownie Androida
3. Odinstaluj Angry Birds - Ustawienia\Aplikacje
4. Ściągnij nowszą wersję tej gry z Marketu (lub jako .apk skądinąd :))
5. Play the game

blazej
16.12.10, 20:11
jesli to nie jest wersja HD to gry HD beda chodzi???

maniek9611
16.12.10, 20:22
Nie działa mi angry birds! Dlaczego???
przy pierwszym uruchomieniu rzeczywiście nie działa


uruchom kilka razy od nowa andka, powinno wszystko zacząć działać

przy następnym jest już wszystko OK :)

Smogg
16.12.10, 21:04
jesli to nie jest wersja HD to gry HD beda chodzi???


Masz na myśli gry chociażby Gameloftu?
Jeśli tak - to tak, będą, tutaj oznaczenie "HD" wskazuje po prostu na wysoką rozdzielczość gier (ponoć są z nimi problemy na telefonach o niskiej rozdzielczości).

maniek9611
18.12.10, 10:28
No i stało się...od razu po uruchomieniu wyświetla się komunikat o treści "Przepraszamy! Proces android.process.acore został nieoczekiwanie zamknięty Nic niestety nie odpalę. Spróbuj ponownie" wcześniej parę dni było OK. Coś jest nie tak :/

Szakus
18.12.10, 10:54
NO nareszcie jakiś andek z rozsądnym zużyciem baterii.. myślę że zagości u mnie na dłużej
śmiga zawodowo, angry birds również bez problemów, wcześniej nie doczytałem że jest wgrane już w romie ;)

Smogg
18.12.10, 10:57
Hie Hie Hie ;)
Przecież czegoś uber-złego bym nie wrzucał :P
Sam go lubię, u mnie w pracy kolega się w nim dosłownie zakochał - używa w zasadzie tylko tego Andka, WM na tyle rzadko, że prawie nie pamięta, że on tam jest :-)

Co do Twojego problemu Maniek... nie mam pojęcia dlaczego tak Ci się stało x_X
Ja z tym Andkiem raz miałem problem - kiedy wgrałem od początku data.img dostępne w paczce - wtedy mi się Sense wywalił. Kiedy dałem mu go wygenerować samemu - działa bez problemu :]

Szakus
18.12.10, 20:59
ja wgrywałem data.img z paczki i nie ma żadnych problemów

Smogg
18.12.10, 21:13
Ja początkowo też nie miałem - śmigał że hej, ale następnego dnia już się sense nie uruchomił, wygaszał ekran, zapętlał się na niedającym się zamknąć errorze i finito - albo bateria: off, albo oglądaj errora i czekaj ~3 min, aż telefon przestanie reagować na cokolwiek i wtedy tylko bateria: off :)

Jak wygenerował własny data.img przy długim uruchamianiu, problem nie powrócił po dziś dzień :-)

kiler73
21.12.10, 00:07
dlugi to znaczy ile umnie 20min i nic

kasier
24.12.10, 17:54
Mam problem mianowicie przy uruchamianiu wiesza się na ekranie htc i dalej nie leci, ktoś może ma jakieś pomysły co mogłoby być tego powodem? Wczoraj chyba z godzine siedziałem na tym ekranie i nic się nie działo

barti16
28.12.10, 19:40
Smogg, bawiłeś się może SetCpu? Działa to wogóle czy tak tylko dla picu?

Smogg
28.12.10, 20:16
Powinno działać, ale nie bawiłem się :P ostatnio mam mało czasu i tak jakoś Android poszedł w odstawkę ;-)

pio.szm
10.01.11, 10:31
bardzo fajnie chodzi, z tego co zauważyłem do tej pory to ma problemem z rotacją ekranu. Raz otwiera programy horyzontalnie raz wertykalnie.. Co mnie denerwuje najbardziej to odblokowywanie... po naciśnięciu guzika zanim się włączy ekran blokady minie sekunda czasem dwie. Nie wiem czy tak mają wszystkie androidy z karty? czy w wersjach NAND też tak jest? Jak to wygląda u Was?

jeśli chodzi o tą rotacje to wystarczy dobra kalibracja czujnika. Bateria mi trzyma od nocy do późnej nocy...
nic mi nie przeszkadza w ciągłym użytkowaniu tego systemu

Lucass
12.01.11, 15:45
używam androida NAND i nie ma żadnych opóźnien - chodzi bardzo płynnie - przynajmniej andek z Desire - te z Desire HD działają już ciut wolniej, w każdym razie polecam przerzucenie się na NAND

gRRuby
14.01.11, 22:16
Czy jest możliwość automatycznego odpalania Androida z karty? Chodzi mi coś w rodzaju bootmanagera. Chcę zostawić ten szajsowaty "łindołs" jak jest, ale nie chcę za każdym razem odpalać ręcznie Andka z karty.

Android jest fajowski :-)

DOD
14.01.11, 22:27
Nie ma takiego prawdziwego boot loadera. Jest tylko taki, że najpierw ładuje się windows i włacza się aplikacja która uruchamia androida. Więc najlepiej wgrać sobie NAND.

Program jak i więcej info znajdziesz tutaj:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=739727&highlight=android+boot+men u

Smogg
14.01.11, 23:41
Jest jeszcze alternatywa (ale działa na podobnej/tej samej zasadzie): Mskip Loader:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733752

gRRuby
15.01.11, 00:38
No i gitara! O to chodziło. Thx

lakikwap
15.01.11, 15:06
kurcze to ma tak stać na tym czarnym ekranie i napisem HTC? juz z 15 minut . Nie wgrywąłem imgdata.. to dobrze że tyle trwa?

Koledzy kasier i kiler73 poszło wam w końcu?

maniek9611
15.01.11, 16:39
Nie wgrywąłem imgdata.. to dobrze że tyle trwa?

to dlatego, że tworzy właśnie ten plik, tak ma być za pierwszym razem

lakikwap
15.01.11, 17:38
po 20 min poszło dalej..
Ale ma cały czas z nim jakieś problemu, już 3 raz instaluje :/
Za 1 razem nie chciała działaś dobrze blokada ekranu, tzn. wygaszałem i niechciał znów sie podświtlić i wyświetlić slider do odblokowania, był tylko czarny podświetlony ekran :/ odólnie kiepsko chodził.
2 instalka, po 1 uruchomieniu reboot, po 2 i ustawieniu opcji reebot, po 3 uruchomieniu wisie na czarnym ekranie po napisie htc :/
3 instalka własnie w toku :(


Kuuurde dotego dostałem sms jak uruchomiłem andka i teraz w windowsie miga dioda że mam sms i nr. na smsach mam a tego sms niema w skrzynce :/ Odrzucam go bo widzi go s2u2 ??? ??? ??? jak toto usunąć ?

Na samym początku 1 uruchomienie odrazu wywala że niedziąła sms swype, tak ma być?

kurde ale cuuda
[hr]Dodano: Styczeń 15, 2011, 16:40:14 [hr]
3 instalka iii dalej to samo z blokadą, kuurwde :(
Odkryłem że jak zablokuje i poczekam minute, budze go i wyświetla blokade ??? jak szybciej to tylko czarny podświetlony ekran :/
tak to chodzi wszystko ok. wifi również, tylko ta BLOKADA.

Aha android też nie widzi tego sms'a ???? A windows za każdym razem jak uruchamim go to wyświelta że nieprzeczytany .. ehhhh
[hr]Dodano: Styczeń 15, 2011, 17:47:27 [hr]
niezłe cuda, przeczytałem gdzięś na necie że pomaga w ciemno przytrzymanie ciemnego ekranu na 3-5s i przeciągniecie w dół... niewieże ale pomogło... odblokowuje sie teraz, choć chwileeczke mógłby szybciej sie budzić. Ale już nie narzekam.


Ale kuurde sms dalje widoczny jest w windowsie :/
[hr]Dodano: 1295119399[hr]
po restarcie androida, cały czas problem z blokadą i do tego niepomaga już przytrzymanie palca :(

kiler73
19.01.11, 22:08
Kurcze dziwne umnie dziala normalnie a instalowales z dataimage?

kasier
19.01.11, 22:42
u mnie zero podobnyxh problemów

zabijaka75
24.01.11, 19:18
Ja czekam dobrą godzine i nic :-[

Smogg
24.01.11, 21:44
Uruchom to ponownie... Domniemam, że masz radio odpowiadające Androidom? Oraz - usunąłeś pozostałości po starych?

kasier
24.01.11, 21:58
Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale w moim przypadku ruszyło tylko i wyłącznie jeżeli miałem taką ścieżkę /storage card/Android, W przypadku pozostawienia Androida w innym folderze też czekałem i czekałem

maniek9611
24.01.11, 22:00
Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale w moim przypadku ruszyło tylko i wyłącznie jeżeli miałem taką ścieżkę /storage card/Android, W przypadku pozostawienia Androida w innym folderze też czekałem i czekałem

taka ścieżka właśnie ma być zachowana

zabijaka75
24.01.11, 22:08
A jakie radio może być 2.14??

maniek9611
24.01.11, 22:16
A jakie radio może być 2.14??

powinno banglać

zabijaka75
24.01.11, 22:18
A ile miejsca jest potrzebne na instalacje mam 1.3 gb wolne

Smogg
24.01.11, 22:41
1gb zajmuje data.img który się tworzy przy pierwszym uruchomieniu... najlepiej więc by było, jakbyś miał przynajmniej tę "dwójkę" wolną.
Ten Android działa na 2.14, no problem.

zabijaka75
24.01.11, 22:45
1.3 mi zostało oprócz pliku data 1gb który już mam przekopiowany na karte.

Smogg
24.01.11, 22:47
I może tutaj jest pies pogrzebany? :)

Kiedy przekopiowałem na kartę ten plik 1gb z archiwum, to niestety, ale ten build nie działał stabilnie i po 12h mi się wywalił na amen... wtedy też pozwoliłem mu samemu stworzyć ten plik i od tamtej pory nie mam z nim najmniejszego problemu :-)

zabijaka75
24.01.11, 22:51
To usune ten plik i się zobaczy :) A ile min sie powinien mniej wiecej wgrywać??

maniek9611
25.01.11, 01:28
15-20 min.

zabijaka75
27.01.11, 18:10
Dobra dzieła ale dużo bateri wpiepsza przez noc połowę baterii.

Smogg
27.01.11, 18:49
Wtedy poleca się Reset statystyk (http://hd2forum.pl/android-tutorialefaq/lepsza-praca-baterii/). :-)
Przeprowadziłem to u siebie... i nawet opisałem to doświadczenie w powyższym wątku ;)

zabijaka75
27.01.11, 19:29
Tylko to już robiłem

nemezis
28.01.11, 09:25
Jako że wczoraj chciałem przejść chociaż na chwile z WM6.5 na Androida a dzisiaj nie mam zamiaru wrócić do WM, chciałbym podzielić się kilkoma sprawami.

Wszystko dotyczy tejże dystrybucji (MCCM SE v.4).

1. Oczywiście pierwszym krokiem była zmiana ROMu z 1.66 na 3.14. Jako że 1.66 miałem ustawiony pod siebie w drobnych szczegółach po instalacji 3.14 było goło i wesoło.

Miałem już przygotowane pole działania by zainstalować Andka z karty.

2. Tak jak to wcześniej opisywano, po ściągnięciu tej dystrybucji z neta - należy ją rozpakować i wrzucić do folderu Android na karcie pamięci. Ważne -> za pierwszym razem stworzyłem potworka StorageCard/Program Files/Android , po godzinie dałem sobie spokój. Jako że noc długa w końcu wpadłem na to że odpowiednia ścieżka winna wyglądać tak : StorageCard/Android.

Ok, miałem już wszystko przygotowane. Szukałem jeszcze jakiejś pomocy w celu odpalenia andka z karty i tak trafiłem na poradę z pdaclub.pl

http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/guide-faq-android-dla-hd2-169352/

Uwaga
- zawartość archiwum instalacyjnego zawiera katalog Android (lub o podobnej nazwie) - pliki należy przenieść w ten sposób aby m.in. plik haret.exe znajdował się w katalogu Android (razem z pozostałymi plikami i podkatalogami build'a)

4. Ustawić względnej ścieżkę do Android'a w pliku /Android/startup.txt
- otworzyć go edytorem z PC i w linii zawierajacej
Kod: [Zaznacz]
set cmdline zaktualizować ścieżkę wskazywaną przez zmienną
Kod: [Zaznacz]
rel_path- prawidłowa postać tej linii to
Kod: [Zaznacz]
set cmdline "rel_path=Android" lub
Kod: [Zaznacz]
set cmdline "nand_boot=0 rel_path=Android"

Jest to o tyle ważne, gdyż u mnie linia cmdline była pusta.
3. Samo odpalenie Androida wyszło mi chyba przez przypadek. Od razu odpaliłem haret.exe. Czas wygenerowania sławnego pliku data.img plasował się mniej więcej w okolicach 10minut.
4. Już pod koniec zabawy na WM zainstalowałem Loader'a (bo tak się to chyba nazywa:P)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=737001.
Po ustawieniu programu po 3 sekundach od odpalenia automatycznie Leo przechodzi do pracy z Andkiem.

Jako że jest to jakaś kropla w morzu potrzeb, a jak dotąd nie miałem styczności ze zmianą rom/ram/radio itp. itd. wydaje mi się że na kompletnego żółtodzioba udało mi się przeprowadzić cały proces jak należy.

Gra Angry Birds, oczywiście nie chciała działać, ale po kilku softreset - chodzi jak należy.

Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Wiem że Andek z karty może nie jest traktowany jak pełnoprawny system, ale i tak dla mnie widać różnice. Sam Leon chodzi szybciej, a i pewne rozwiązania stosowane w andku wydają się być milsze dla człowieka :D

Mam nadzieje że moje bolączki i przemyślenia pomogą przyszłym użytkownikom tej dystrybucji w jej instalacji jak i użytkowaniu :-)

Pozdrawiam
nemezis

Smogg
28.01.11, 14:04
@nemezis: piękny post :-)

1. Jest to jakaś opcja, chociaż IMHO najlepiej jest walić od razu HSPL i jakiś custom na driverach 3.14 oraz testować to przy okazji z różnymi radiami (dla mnie gwarancja na słuchawkę jest na dalekiej pozycji z listy priorytetów jej używania ;P)

2. True, katalog Androida to "Android" na karcie SD :-)
2a. U siebie odpalając tego MCCM-a nie robiłem nic z cmdline ;) po prostu 2 pliki, a to zmierza do następnego punktu:

3. haret.exe to uruchomienie Androida, najpierw należałoby uruchomić CLRCAD aby w Andku mieć dźwięki... ale tutaj, jak w 2a. - zmierzamy do kolejnego:

4. Loader powinien załatwiać powyższą sprawę :D Najs ;]

Z Angry Birds to mnie zaskoczyłeś. U mnie się odpalało od początku... choć inna sprawa - ja odinstalowałem tą, która jest razem z tym MCCM-em i ściągnąłem z marketu nowszą wersję :P

Dorzucę, że z moich obserwacji (choć to może jednak nie jest najodpowiedniejsze słowo dla tego co chcę powiedzieć :D) wychodzi na to, że w Androidzie faktycznie lepiej słychać rozmówcę.. inne wrażenie jest takie, że programy uruchamiają się szybciej... Jest przyjemniejszy w użytkowaniu :-) Jego bolączką jest brak AM... ale też nie każdy z niej korzysta - jednak właśnie dlatego mam Andka "tylko" z karty.

Kończąc:

wydaje mi się że na kompletnego żółtodzioba udało mi się przeprowadzić cały proces jak należy.
W dwóch słowach: tr?s bien :-)

nemezis
28.01.11, 15:30
Żebym jednak nie rozpływał się nad andkiem coś mnie jednak trapi. Mianowicie przyzwyczaiłem się w WM do Menadżera urządzeń, tutaj o ile się nie mylę tę funkcję spełnia przykładowo Kill Task Manager. Nie trafia jakoś do mnie toto może to kwestia przyzwyczajenia.

Inną sprawą są podobno "jaja" z wysyłanie smsów. Ten build odpowiada Andkowi 2.2, a z tego co się dowiedziałem występuje tam problem w postaci wysłania sms'a do kogoś innego niż się zaplanowało :P

Reasumując i tak już moje lukrowane wypowiedzi nt. Andka z karty, jestem zadowolony :D

EDIT :

Coś mi zjada baterie , robiłem już trick z logiem baterii i różnicy nie widać. Dodatkowo im więcej widgetów mam na pulpicie tym bardziej wszystko muli :D Tak ma być ?

zabijaka75
29.01.11, 17:13
Smog masz jakieś pomysły ??

Smogg
29.01.11, 18:15
Tak, mam głowę pełną pomysłów ;)

Odznacz wszelkie synchronizacje, raz jeszcze zresetuj statystyki, wyłącz telefon, wyjmij baterię, wyłączony naładuj do pełna, odpal Androida, skilluj TasKillerem niepotrzebne procesy, pozamrażaj TitaniumBackup (płatną wersją, niestety) procesy, których nie chcesz uruchamiać przy starcie, wyłącz - kiedy nie używasz - WiFi, BT, zmniejsz podświetlenie... jeśli tak Ci ten build żre baterię, to coś jest faktycznie 'nie halo'... Zawsze możesz się też zastanowić nad innym buildem :-P

zabijaka75
30.01.11, 12:01
O jakie synchronizacje chodzi ??

kasier
30.01.11, 14:53
Pobieranie danych pogody maili itd.

nemezis
30.01.11, 17:16
Generalnie mam wyłączone wszelkie synchronizację. Leo miałem naładowanego o godzinie 9 do 100% , od 10 godziny do 15% używałem go dość ( głównie przeglądarka pdf + kalkulator ), w tej chwili mam 57% baterii. Może po prostu tak ma być a ja szukam dziury w cały :D

Ale kolejne pytanko, czy jest jakiś TaskManager który automatycznie "zabija" aplikacje ?

Smogg
30.01.11, 20:59
Nie wiem jak z "automatem"... ja to robię manualnie - killując TasKillerem i jest to dla mnie zadowalające :-)
Choć fakt, jest to również upierdliwe, kiedy po każdym 'wyjściu' z aplikacji trzeba ją dodatkowo 'zabić'. Ale jak już mówiłem - ja się przyzwyczaiłem ;)
@Zabijaka75 - Kasier Ci odpowiedział, właśnie to miałem na myśli :-)

nemezis
31.01.11, 21:04
W walce z aplikacjami coś mi się udaje wygrywać. Natomiast dziwna sprawa ale ( tak myślę ) usunąłem jakiś plik i nie działa mi aplikacja Marketu. Pojawia się biały ekran, tak jakby aplikacja chciała startować i zaraz się wyłącza.

Inną sprawą jest zdaje się mój błąd, nie sformatowałem wcześniej karty i teraz robiąc zdjęcia na andku, po podłączeniu leo kablem do kompa nie widzę zrobionych zdjęć. Nie ma ich w folderze DCIM, ba nie ma ich nawet w żadnym folderze związanym z androidem. Zdjęcia są widoczne tylko w telefonie.

zabijaka75
01.02.11, 10:05
Mam pytanko potrzebny mi jest jakiś widżet pokazujący % mojej baterii jest coś takiego w tym romku czy trzeba dograć proszę o pomoc!

Smogg
01.02.11, 11:10
zabijaka75 :: 10:00:24 / S 16:18:10 (31.01.2011)
siemka
zabijaka75 :: 10:00:24 / S 16:18:40 (31.01.2011)
potrzeny mi jest jakiś wykaz baterii zeby % mi pokazywało
zabijaka75 :: 10:00:24 / S 16:18:50 (31.01.2011)
na today na andku


W tym celu:
1. Uruchamiamy WiFi/Połączenie 3G w telefonie - tak, aby miał internet;
2. Odpalamy Market (taka biała torba na zakupy z zieloną rączką i ikoną Androidowego Robocika);
3. U góry klikamy w lupę (służy to do wyszukiwania);
4. Na klawiaturze ekranowej (takie na dole z literkami) wpisujemy 'Battery';
5. Klikamy Enter (taki zielony guziczek na klawiaturze);
6. Oglądamy wyniki wyszukiwania :O
7. Wybieramy interesujący nas widget z listy;
8. Instalujemy go;
9. Dodajemy go na pulpicie;
10. Oglądamy nasze % baterii...
11. Na przyszłość wybieramy jeden kanał komunikacji - bo powielanie komuś na gg pytań zadanych na forum to po prostu trucie dupy :/
12. Jako rozwinięcie pkt 11. -> Do rozwiązywania problemów służy forum.

nemezis
01.02.11, 13:31
Problem z brakiem zdjęć w galerii na Andku rozwiązany. Sam nie wiem czy to coś dało, ale oglądnąłem zdjęcia zrobione na andku w galerii WM6.5, kilka soft resetów i andek widzi wszystkie zdjęcia z aparatu :D

Dalej mam nie rozwiązaną sprawę z aplikacją Android Market. "klikam" w nią, po czym uruchamia się do białego tła... i gaśnie. Przeinstalowałem samą aplikację, ale to nie pomogło. Jakieś pomysły ?

zabijaka75

W ramach walki z aplikacją marketu która dalej mi nie chodzi, trafiłem na widżet simi clock. Oprócz pokazywania godziny/daty/pogody istnieje możliwość pokazywania stanu procentowego baterii. I teraz ciekawostka, do tej pory używałem aplikacji Advanced Battery Improve + wbudowany Task Killer. Wszystko ładnie, nawet nie zamula, ale ... Właśnie jest jedno ale, ikonka widżetu ze stanem baterii przełamuje w procentowych odczytach bateryjki. Ciekawostką jest że w głównym menu tego widżetu procent jest prawdziwy.

Simi clok nie ma tego problemu, i wydaje mi się że chodzi nawet szybciej od "Digital Clock Widget"

Powodzenia

Pozdrawiam
nemezis
[hr]Dodano: 1296652545[hr]
Kolejne wiadomości z frontu.

Niestety nie udało się przywrócić pracy aplikacji Market, posypały się też kontakty. Nie pomogło nawet resetowanie do ustawień fabrycznych.
Usunąłem androida, wgrałem go od nowa + wcześniej sprawdzone aplikacje (SimiClok, MemoryBooster). W końcu ustawiłem co i jak ma się łączyć :D. Bakteria trzyma dłużej !! System nie muli.... Czego chcieć więcej :-)

Pozdrawiam
nemezis

nemezis
04.02.11, 15:37
I kolejna ważna sprawa. Bateria 3 razy wyładowana do zera, i za każdym razem po podłączeniu ładowarki, andek odpala bez problemów :-)

Pozdrawiam
nemezis

nemezis
07.02.11, 21:29
I znowu ja....

Troszeczkę jestem zniesmaczony mizerną rozdzielczością zdjęć w tym buildzie. Only 1 MP....

Smogg
07.02.11, 22:24
A to ciekawostka... nie kombinowałeś czasem przy ustawieniach aparatu? Ja na tym buildzie robię 2592x1552 :-)
Jeśli nie kombinowałeś... to pokombinuj i ustaw większą rozdzielczość :D

nemezis
07.02.11, 22:43
Ajj :P

Kajam się ile mogę. Aparat miałem przełączony jako dodatkowy i tam max 1MP. Po przełączeniu na normalny aparat owszem był rozmiar 2592x1552 5MP, ale nie miałem możliwości wyboru "bez efektów"...wystarczyło przesunąć palcem menu i tadam... pojawiło się :-] Cóż trochę techniki i człowiek się gubi :P

Pozdrawiam
nemezis

lakikwap
15.02.11, 01:02
Czy ktoś ma problem z "zamarzającym" budzeniem sie telefonu ? Tzn. zaraz po zablokowaniu i wygadszeniu, tel. niechce sie obudzić. To samo z czujnikiem wygaszenia podczas rozmowy, po odłożeniu od ucha nie budzi sie tylko cały czas jest wygaszony, trzeba poczekać chwile żeby sie ockną :/ wkurzające to strasznie jest..

Poradzi ktoś mi coś na to?

WM21
19.02.11, 15:21
Witam.
Testuję tą wersję już od około 3 tygodni. Niewątpliwą zaletą jest długa praca urządzenia pod tym systemem. Telefon potrafi wytrzymać nawet półtora dnia (przy niewielkim użytkowaniu). Aparat jest doskonały, aplikacje działają płynnie. Nie ma problemu z synchronizacją z góglem. Ogólnie jest to najlepszy z 3 androidów jakie testowałem na swoim HD2.

Aczkolwiek są też pewne wady. Być może spowodowane są moim nieumyślnym działaniem, ale prawdopodobnie to jednak wina pewnych niedopracowań. Gdy wciskam "czerwoną" słuchawkę, bądź jakikolwiek inny przycisk by telefon obudzić to często HTC potrzebuje kilku sekund zanim ukaże się menu blokady (czy jak to się zwie). Ekran jest podświetlony co widać, ale wyświetla przez wspomniane wyżej kilka sekund czerń. Drugą bardzo, ale to bardzo denerwującą rzeczą jest niewłaściwe działanie aplikacji po wyłączeniu i włączeniu androida. Mianowicie, instaluję jakąś aplikację powiedzmy, że są to Wormsy. Gram gram, wyłączam telefon, włączam, wchodzę do eksploratora plików, włączam poprawnie androida i czekam. Gdy się już załaduje (co trwa 2-4 minut) i chcę pograć np. w Wormsy, klikam na ich ikonkę i po chwili przerzuca mnie na ekran główny. Gdy chcę włączyć inną aplikację wyświetla mi się komunikat "Przepraszamy Aplikacja XYZ została niespodziewanie zatrzymana..." Kolejne próby i zawsze wyskakuje taki sam komunikat. Na szczęście jest tak ze wszystkimi aplikacjami. Ah i zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz. Czasem jak wchodzę do Menu to jest aplikacja "Market", a czasem "Usługa Market". Różnią się wyglądem, no i ta pierwsza (brzydsza) czasem zrywa pobieranie pliku. Kolejną sprawą jest dźwięk. Gdy odtwarzam muzykę z telefonu poprzez głośniki i chcę go "obudzić" to pojawia się półsekundowa przerwa.
Jeśli ktoś wie jak zaradzić na powyższe wady to byłbym wdzięczny za podanie rozwiązania :) Miłego dnia

lakikwap
19.02.11, 16:07
Gdy wciskam "czerwoną" słuchawkę, bądź jakikolwiek inny przycisk by telefon obudzić to często HTC potrzebuje kilku sekund zanim ukaże się menu blokady (czy jak to się zwie). Ekran jest podświetlony co widać, ale wyświetla przez wspomniane wyżej kilka sekund czerń.

to jest na max wkurzające, jak tego nie zrobie u siebie, niebęde korzystał z andka z sd.
wyczytałem żeby tego nie było trzeba w podnieść limit na setcpu w profilu screenoff. Ale niewiem na jakie wartości :/ Ale będe to drążył jeszcze.


Telefon potrafi wytrzymać nawet półtora dnia (przy niewielkim użytkowaniu)
dla mnie to raczej wada... umnie tak samo 1,5dnia. Win wytrzyma mi przy takim samym urzytkowaniu min.3 dni
Dziś zresetowałem baterie tzn. z poziomu terminala (aplikacja darmowa, należy pobrać z Marketu "Terminal" i zainstalować, a potem uruchomić) wykonałem
Kod: [Zaznacz]
# su
# rm /data/system/batterystats.bin
(poprawne wykonanie nie nie wyświetla żadnego komunikatu - po prostu pojawi się znowu prompt # - tak ma być; jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno - pojawi się stosowny komunikat)
- shutdown Androida
- wyjęcie bateri na 5s z telefonu i wpakowanie z powrotem
- znowu ładowanie do full (do zielonej diody)

oczywiście był problem, bo tel na początku nie reagował na ładowarke, dopiero za którymś razie zaczął ładować :/ Ale teraz działa, zobacze czy będzie dłużęj trzymał. Ale powinien bo zużycie spadło w spoczynku z 60mA do 28 :)
[hr]Dodano: Luty 19, 2011, 15:08:44 [hr]
a co do android market to kurcze coś wolno pobierają mi sie aplikacje :( u kolegi na glaxy's ściągnięte i zainstalowane ma w mgnieniu oka wszystko, a umnie trzeba czekać. Oczywiście na tym samym wifi/internecie.
[hr]Dodano: 1298125367[hr]
teraz zużycie zeszło już do 5mA :) opłacało sie :)

Smogg
19.02.11, 16:29
Długi czas od naciśnięcia klawisza sprzętowego do reakcji ekranu dotykowego pod Androidem nosi miano "wake up lag"... jest denerwujący, choć powiem, że u mnie w tym buildzie występuje powiedzmy raz na 5-10 wybudzeń... zazwyczaj ekran uruchamia się momentalnie.

Praca baterii - to o czym wspomniał lakikwap jest również opisane tutaj (http://hd2forum.pl/android-tutorialefaq/lepsza-praca-baterii/)

U mnie po drugim resecie w stand-by spadło do 4-6mA, w trybie samolotowym 1-4mA (w nocy, na próbę).

Market -vs- Usługa Market... hmm.. sprawdź, czy nie masz plików .apk w katalogu \sdcard\Android\AndroidApps.. jeśli masz - wywal stamtąd wszystko - te aplikacje się instalują "na nowo" przy każdym odpaleniu Androida.. bez sensu ;P A różnią się też tym, że "Usługa Market" jest nowsza... dziwne, że masz obydwie te opcje u siebie... nie masz czasem jakimś dziwnym trafem dwóch aktywatorów?

Co do muzyki to nie wiem, bo nie do tego służy mi telefon :P

lakikwap
20.02.11, 13:41
niestety musz porzucić andka :( nie mam nerwów do niego.. :( może spróbuje jak znudzi mi sie wm, nand'a jakiegoś.
Wczoraj aby zniwelować mrożenie przy budzeniu sformatowałem karte zgodnie z zaleceniami.. Po tym wszystkim ten android działa jeszcze gorzej.. zamulony strasznie.. niewiem czemu, wydaje mi sie że dlatego że łąduje non stop muzyke (już załadował kilka tysiećy tej samej "ścieżki dźwiękowej" bo to jakiś plik dxwiękowy systemowy :/ ehhh), oczywiście galeria zdjęć nie widzi i nie może sie uaktualnić.
dzięki za pomoc...

kasier
20.02.11, 13:45
szczerze mówiąc to ja wogóle nie zauważyłem żeby mi mulił telefon, a nawet wręcz przeciwnie działa wyśmienicie i szybko

lakikwap
23.02.11, 16:22
poradziałem sobie z tym problemem na 22 sposoby , zainstalowałem jednak mattc Leo + Froyo w/Sense 1.8 , już tutaj było zdecydowanie mniej mrożenia. Do tego zainstalowałem blokade LockBot Pro (polecam) i po tym już prawie wogole nie mrozi przy budzeniu sie (zdarza sie to ran na długi czas, ale itak szybko dość wstaje).

Co do tej blokaty to ylko mnie wkurza to bo znikneła animacja pogody >:(

Smogg
23.02.11, 16:41
Tyle tylko, że mattc Leo+Froyo w/Sense 1.8 jest baaaardzo starym Andkiem, w którym Market lubi nie działać ;) dlatego wątek z tym buildem na forum został przeze mnie zamknięty - jak coś nie działa, to lepiej zainstalować coś mniej archaicznego ;) od września dużo się zmieniło na polu Androida na SD (a od 30 grudnia jeszcze na polu NANDa :P).

lakikwap
23.02.11, 20:27
Smogg powiem Ci że on chodzi mi najszybciej, i wszystko działa bardzo dobrze.. zaskoczyłęś mnie tym że jest stary. Market chodzi bez zająknięcia.

Smogg
23.02.11, 20:48
Hmm, ja pamiętam, że jak go miałem, to w Angry Birds niestety pograć sobie nie mogłem :-[
Nie wiem o co chodzi... może, jeśli np. zaktualizował Ci się Market do tego nowszego, to "nagle" to wszystko ruszyło... tak czy inaczej - w dziale z Androidem z karty jest ten build i jeśli chcesz, to odblokuję ten temat :-)

lakikwap
23.02.11, 21:12
spoko, ja tam nic nie wniose do tego tematu ;)

ps. spróbuje jeszcze EVO_Carbon_Remix_V0.6 słyszałeś coś o nim?

majkel
24.02.11, 22:54
Kurde rom torpeda, na razie nie uświadczyłem wakeup laga, pewnie chwilę się pobawię, ale na razie winmo wydaje się być banalnie łatwy w obsłudze :D


edit-w standby mam zużycie ponad 50mA. Wyłączone wifi, zmniejszyłem jasność wyświetlacza, wyłączyłem usługę lokalizacji. Jakieś pomysły?

lakikwap
25.02.11, 01:33
należy pobrać z Marketu "Terminal" i zainstalować, a potem uruchomić) wykonałem


# su
# rm /data/system/batterystats.bin
(poprawne wykonanie nie nie wyświetla żadnego komunikatu - po prostu pojawi się znowu prompt # - tak ma być; jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno - pojawi się stosowny komunikat)
- shutdown Androida
- wyjęcie bateri na 5s z telefonu i wpakowanie z powrotem
- znowu ładowanie do full (do zielonej diody)
[hr]Dodano: Luty 25, 2011, 00:33:56 [hr]
EVO_Carbon_Remix_V0.6 nie polecam, sam sie restartuje :/ za to chodzi super.. ale cóż z tego


Kilka postów wyżej (http://hd2forum.pl/android-z-karty/mccm-se-v3-4-(z-dn-27-11-2010r-)/msg3704/#msg3704) już to pisałeś (reset statystyk). A skoro już kopiujesz coś, co było kodowane, to proszę zwrócić uwagę na zachowanie tagów ;)

majkel
25.02.11, 15:17
Zmieniłem na rom mccm dhd 4.0, zrobiłem powyższy myk i już wszystko w normie, niewiele wolniejszy ten build, a jednak lepiej pasuje do hd2 :) Coś czuje, że chwilę android zagości :P

lakikwap
26.02.11, 13:47
mój hd'ek jest jakiś nienormalny.. wszystkie andki z sd z desire chodziły kiepsko.. albo cos nie działało (np. wifi, albo resty były co jakiś czas) albo miał okrutne mrożenia.Zainstalowałem (po chyba 1000wersjach desire) andka mdj froyo HD 4.6 (czyli z desireHD) i śmiga naprawde dobrze, a wszyscy narzekają że sie tnie bardziej niż zwykłe.
[hr]Dodano: 1298735161[hr]
(FEB 11)[SD]MCCM DS V4.0(FroyoStone Sense)[kernel hastarin r8.5.3] nowy andek od mccm na desire. jeszcze nie testowałem

amra
08.03.11, 15:12
Witam . Nie mogę pobrać MCCM SE V3.4 . Linki nie chodzą. Być może forumowiczę znają inne lokalizacje ? . Bedę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Smogg
08.03.11, 15:21
Działają, sprawdziłem.


http://www.multiupload.com/1W761JXTF6

kuki7051
15.03.11, 21:07
czy wam tez tak strasznie zżera baterie? naprawde wstając rano do pracy o 6 i praktycznie mało używając telefonu, bo zazwyczaj uzywam go tylko do odebrania sporadycznych połączeń lub sprawdzenia godziny, to kiedy juz wracam do domu to tel jest wyłączony. Przy takim użytkowaniu na WM 6.5 to pojechałbym ze 3 dni :)

A i jeszcze dodam że bardzo wolna ściągają mi się aplikację z Marketu.. w porównaniu z "popierdółkowatym" LG swift GT 540 którego używa mój znajomy te same aplikacje ściągają mu sie w ciagu paru sekund u mnie głupie 7 mega zajmuje nawet do 40 minut.

lakikwap
15.03.11, 23:12
A i jeszcze dodam że bardzo wolna ściągają mi się aplikację z Marketu.. w porównaniu z "popierdółkowatym" LG swift GT 540 którego używa mój znajomy te same aplikacje ściągają mu sie w ciagu paru sekund u mnie głupie 7 mega zajmuje nawet do 40 minut.

mam to samo, cóż zrobić, trzeba zainstalować toto w nandzie i tyle.
ja mam jeszcze okrutne lagi przy budzeniu sie telefonu (przy szybki blokowaniu i odblokowywaniu lub wygaszeniu ekranu podczas rozmowy)

Zrób reset baterii i będzie trzymac owiele dłużej (pisałem jak kilka postów wcześniej)

Smogg
16.03.11, 11:02
To jest build robiony na SD i to w czasie, kiedy jeszcze nie było NANDa :-)

A na żarcie baterii na tym Andku faktycznie bardzo pomaga reset statystyk :-)

kuki7051
16.03.11, 19:06
Tak lakikwap masz racje z tym zwiszaniem sie chwilowym przy odblokowywaniu..

dobra to przeglądne te strony i sprawdze co i jak aby wzmocninc zywotnosc baterii na tym Andku..

lakikwap
16.03.11, 19:56
ten trik z baterią pomoże w czasie wygaszenia, bo w ciągu pracy dalej ciągnie kilka razy więcej niż andek w nandzie :( i niema na to rady, w wygaszeniu spadnie z 60ma do ok 6-9ma

kuki7051
16.03.11, 21:20
zrobilem ten reset statystyk.. wyłączyłem, wyciągnąłem baterie włączyłem z pwortoem i teraz mam łądować do full.. az do green diody tak? tylko czy na WM czy moge od razu przejsc na Andka?


Dodatkowe pytanie.. jakim programem sprawdzasz ten pobór mocy?

maniek9611
16.03.11, 22:18
teraz mam łądować do full.. az do green diody tak?

tak


ylko czy na WM czy moge od razu przejsc na Andka?

na wyłączonym ładujesz, później odpalasz WM i spod niego Andka :P


Dodatkowe pytanie.. jakim programem sprawdzasz ten pobór mocy?

Current Widget

kuki7051
16.03.11, 22:20
Podziękował szerokości ;D

lakikwap
16.03.11, 23:40
jak nie spadnie to ok 6ma to weź naładuj na fula, zresteuj statystyki, wyłącz, wyjmij baterie i włacz. wtedy zadziała

kuki7051
17.03.11, 23:04
jak nie spadnie to ok 6ma to weź naładuj na fula, zresteuj statystyki, wyłącz, wyjmij baterie i włacz. wtedy zadziała


Miałeś racje :D spadło do ok 7 mA

Mam nadzieje ze teraz telefon pociągnie tego andka dłużej niż ten niecały dzień 8)

jodi.k
01.05.11, 14:10
Witam.Mam pytanie.....bo u mnie nie działa wyzej wymieniony andek z pierwszego postu i zadne inne niechca odpalic. Mam w telefonie fabrycznego roma 3.14, fabryczne RADIO 2.15, HSPL2.08 zainstalowane przez HSPL4.
Czy ja cos jeszcze potrzebuje w telefonie,jakies małe pod programy,programiki by poleciał andek?bo juz tyle tego probowałem ze padam na kolana,ale sie nie poddam.Prosze o jakies propozycje co zrobic. Zawsze jak sie rozpakowuje roma to jest ten plik data.img i czasami trzeba go podmienic czy cos takiego.

maniek9611
01.05.11, 14:15
Nie trzeba żadnych programów. Jedna sugestia. Nie wrzucaj żadnego pliku img na kartę, andek przy pierwszym odpaleniu pomieli trochę i sam go sobie stworzy.

jodi.k
01.05.11, 14:36
czyli wszystko na karte oprucz data.img i rootfs.img?

maniek9611
01.05.11, 17:47
rootfs.img nigdy nie usuwałem
wywal tylko data.img (przy odpaleniu sam się utworzy)

jodi.k
01.05.11, 18:02
zrobiłem tak,czekałem z 10min i telefon sie zrestartował i pozostał na WM.O co chodzi,zawsze tak samo na kazdym andku instalowanym z karty.

maniek9611
01.05.11, 18:11
Tymi restartami bym się obawiał. To że odpala 10 min. to norma, bo powinien z 20 nawet. Odpalasz pliki w odpowiedniej kolejności?

jodi.k
01.05.11, 18:23
tak,najpierw CLRCAD a pozniej ten drugi HARET.Zawsze jak wgrywałem roma z karty to zamiast sie zainstalowac to był restart telefonu.Jakies pomysły.A moze jakiegos roma ale NIE instalowanego z karty,tylko nie wiem jakiego,propozycja z dobrym tutorialem?

Smogg
01.05.11, 20:12
"roma ale NIE z karty"... Tzn chcesz jakiegoś Androida wrzucić do NANDa, ale zrobić to za pomocą DAFa? No to do tego mamy ładny tutorialek na forum :-)

Ja teraz wszystkie romy flashuje po CWM, czyli jednak instalując zip z karty... dla mnie w sumie wydaje się to nawet łatwiejsze, niż przez PC, ale as you wish :-)

Z tego co pamiętam chyba PRJ CleanDesire 0.3.2 był instalowany właśnie w ten sposób, a jest to rom względnie szybki, oszczędny w użyciu baterii, a także stabilny :-)

Dodam tylko, że po wgraniu MAGLDR 1.13 i tak masz CWM u siebie w loaderze, więc to w zasadzie bez różnicy - po odrobinie przełamania się - jak wgrywasz (trzeba tylko pamiętać o flashu odpowiedniego układu partycji dla CWM i ewentualnie partycji/partycjach ext na karcie pamięci). Bułka z masłem :]

jodi.k
01.05.11, 20:29
nie rozumiem nic z tego co napisales......sorrki ale te słownictwo ktore uzywałes by mi to napisac jest dla mnie obce....Ja to bym musial miec wszystko opisane jak dla kogos kto potrafi uruchamic swoj telefon i z niego korzystac,a nie majstrowac w nim,,,,,,w taki sposob. W gre wchodzi tylko zrobic to ale z pomoca kogos.Andka z karty wczesniej miałem i to było wystarczajace dla mnie.....Ale to ze nie chce mi poleciec to juz niewiem.
[hr]Dodano: 1304273683[hr]
jaka by musiała byc kolejnosc wgrania andka"nie z karty",i co musze miec by go zainstalowac?

maniek9611
02.05.11, 00:29
Jest wszystko opisane w odpowiednim dziale dotyczącym Androida NAND!

jodi.k
02.05.11, 20:55
Ktos moze wie jaki moze bzc problemze nie moge zainstalowac roma z karty?Mam wszystko co trzeba? jakos niewiem czy sam sie odwaze zainstalowac NAND andka dlatego wolałbym z karty.Prosze o pomoc.

Vinrael
02.05.11, 23:20
jodi.k ....
Opisz swoje problemy dokładniej...
poza tym - najpierw włączasz CLRCAD, potem haret.exe, czekasz, aż minie pasek ładowania (czasami go nie ma, nie wiem jak jest w tej edycji, nie pamiętam) i powinno śmigać...

[EDIT]
i masz rom 3.14 stockowy?... nie jestem pewien, czy android na takowym śmiga... sorry, jeśli się mylę

maniek9611
02.05.11, 23:37
nie jestem pewien, czy android na takowym śmiga... sorry, jeśli się mylę

śmiga bez problemu

jodi.k
02.05.11, 23:57
Mam wszystko co trzeba,3.14,radio 2.15,hspl 2.08 ale ani razu nawet niewidziałem paska ładowania....Za kazdym razem pojawia mi sie czarne tło z malutkim druczkiem na gorze przez 2-4 sekundy a pozniej pojawia sie czarne tło(czasami białe w zaleznosci od rama) z napisem HTC i tak czekam z tym tlem, roznie to bywa z czasem,czasami kilka minut czasami wiecej ale zawsze mam restart telefonu i pozostaje na WM.

maniek9611
03.05.11, 00:14
Zaraz, bo czegoś tu nie rozumiem. Skoro masz stockowy 3.14 to po co Ci HSPL? To wymóg aby wgrać NANDA ale przy Andku SD nie ma takiej potrzeby.

jodi.k
03.05.11, 00:31
tak ale miałem 3.03 SPL i musiałem zmienic i juz te hspl sobie zostawiłem.A to chyba nie przeszkadza by miec andka z karty co nie?>

maniek9611
03.05.11, 00:43
No właśnie HSPL się instaluje aby przejść na jakiegoś Customa. Nigdy nie testowałem jaki ma skutek korzystanie ze Stocka wraz z HSPL ale to nie powinno mieć żadnego wpływu. Po prostu się zapytałem, bo to trochę dziwnie u Ciebie wyglądało i się sam siebie zapytałem...po co? :) Zresztą coś jest nie tak, skoro ani jeden Ci nie ruszył :/ Skoro już masz HSPL ja bym na Twoim miejscu wrzucił jakiegoś Customa i sprawdził. Później oczywiście jakby co można zawsze wrócić do 3.14.
Andek z tematu jest OK nie miałem z nim większych problemów także polecam.

jodi.k
03.05.11, 00:53
Tez tak mysle ze chyba musze jakiego NANDa wsadzic,i czy poleci to sie zobaczy.Chyba nic sie nie moze stac z telefonem podczas instalacji jak cos zle zrobie?Teoretycznie mam ubezpieczony telefon,ale po co kusic los.

maniek9611
03.05.11, 12:28
Rób wszystko wg instrukcji, a na pewno nie spartaczysz :)

Smogg
03.05.11, 17:57
Panowie, straszny OT się tutaj robi 8)

Wgrywanie NANDa w 99% opiera się na czytaniu ze zrozumieniem. 1% to wystarczająca ilość szczęścia, aby w momencie np. wgrywania czegoś nie uderzył piorun spalając komputer, do którego jest podłączony Leon, nie łapiąc przy okazji całego Leona na przejaranie ^_^

Co do HSPL na stocku 3.14... Dawno, dawno temu, za HSPL4-ami, za MAGLDR-ami, żyła sobie wiadomość... ok, może inaczej - z tego co pamiętam, 3.14 nie lubi się z HSPL2.08 - dlatego też przed update jakiegoś customa do stocka 3.14 zalecano najpierw wgranie 1.66 z karty, aby mieć oryginalny SPL i dopiero wtedy upgrade do 3.14... jak to się ma do HSPL-owania "żywego" 3.14 - nie wiem, ale po co kusić los jak to już tutaj ładnie zostało powiedziane? :)
Na HSPL3.03 też za bardzo podobno Androidy nie chcą hulać...

Maniek dobrze radzi - albo wgraj Custom ROM z WM6.5(.x), albo wgraj od razu Androida w NANDzie, w ten sposób gonimy w kółko za własnym ogonem szukając źródła problemów, których w ogóle nie trzeba rozwiązywać - bo można zrobić coś dobrze od początku do końca :-)

A Android z tego wątku działał mi bezproblemowo na wielu, wielu, wielu różnych romach z WM6.5.x (ze stocka nigdy nie korzystałem, więc tutaj sorry, ale nie wiem ;)).

mlyn
11.05.11, 08:11
Panowie tez macie problemy z kalibracja G Sensora? Wszystko ladnie pieknie, ale czasem nie chce obrocic obrazu horyzontalnie. Kiedy probowalem wykonac kalibracje "babelek powietrza" na pionowej belce pokazywal sie tylko w skrajnych polozeniach ;/
Ktos z tym walczyl i zwyciezyl?

Smogg
11.05.11, 09:22
Zasadniczo odradza się wykonywanie kalibracji na tych starszych Andkach z karty ;)

Out-of-box jest tak, jak powinno być, a ewentualne problemy czasami nie wynikają z samego G-Sensora, ale np. jakiejś aplikacji czy cokolwiek.. Tak czy inaczej, dawno dawno temu ktoś zadał podobne pytanie - dotyczące kalibracji - i z tego co pamiętam, po wielu, wielu, wielu trudach i próbowaniu różnych workaroundów, skończyło się jednak na usunięciu data.img i ustawianiu wszystkiego od zera oraz niedotykaniu kalibracji czujnika ;)

mlyn
11.05.11, 10:29
Dokladnie tak, testowalem juz ze 4 dystrybucje i na kazdej to samo, takze wracam do tej z tego posta, jak dla mnie najlepsiejsza :)
A problem mialem przy aplikacji Google sky map, fajny bajer... ale polnoc to nie zawsze polnoc :)
Dzieki za szybka odp

EDIT


Zasadniczo odradza się wykonywanie kalibracji na tych starszych Andkach z karty ;)

A na ktorym nowszym androidzie z karty mozna wykonac kalibracje? Czy wogole na jakimkolwiek z karty probowal ktos z Was?

Smogg
11.05.11, 17:28
Zasadniczo odradza się wykonywanie kalibracji na tych starszych Andkach z karty ;)

A na ktorym nowszym androidzie z karty mozna wykonac kalibracje? Czy wogole na jakimkolwiek z karty probowal ktos z Was?


Odpowiem tak: od lutego jadę na NANDach, wcześniej miałem tego MCCM-a z tego tematu, kilka innych i na nich zawsze od początku wszystko sprawowało się po prostu dobrze - tzn. nigdy nie odczuwałem potrzeby wykonania kalibracji G-Sensora, a dodatkowa lektura problemów, które w zasadzie zawsze po tym występowały, odwiodła mnie od takich prób również i na NANDzie :-)

Zazwyczaj kucharze tak składają swoje wypieki, aby taka konfiguracja nie była potrzebna... tak też ja jej nigdy nie potrzebowałem ;)

mlyn
23.05.11, 10:02
Witam!
Po raz kolejny niemile zaskoczenie Andka i zezyrania baterii (Dystrybucja MCCM SE v3.4) ;/ Wczoraj wieczorem (ok polnocy) nie podlaczalem leosia do ladowania (bylo ok 35-40% baterii) budze sie ok 8 rano i komunikat Doladuj telefon (12% baterii)
Wszystkie procesy przed snem killowalem, a rano oczywiscie wszystkie sie powlaczaly.
Dodam tylko tyle ze:
- Zasieg w domu mam dobry wiec tel nie musi sie wysilac by go wzmacniac
- Dane w tle wylaczone
- Synchronizacja danych wylaczona
- Nieprzerwany dostep wylaczony

I co najfajniejsze... 3 dni temu kiedy zostawilem go na noc (22-6 rano) w tych samych warunkach od 100% bateria spadla do 94%

Skad taka roznica? Czasem na godzine czuwania zjada 2% baterii, a na nastepny dzien potrafi zjesc 8%/h w tych samych warunkach...

Co moze byc przyczyna?

Smogg
23.05.11, 12:47
Miałem podobne przejścia, pomógł reset statystyk :-)

mlyn
23.05.11, 12:59
Przeprowadzilem reset statystyk wg schematu:
Z linii polecen w Terminalu:
su [enter]
rm data/system/batterystats.bin [enter]
Wylaczam telefon,
wyciagam baterie na kilka (10-20 sek)
wkladam z powrtoem baterie i laduje do zielonej diody na wylaczonym tel

Pierwszy reset nic nie pomogl (wykonany 2h temu) jest nawet gorzej bo bateria znikala w oczach 1 % na 2 minuty ogladania Menu ;/
Pobor w staniu czuwania 55-70mA...

Teraz wykonuje drugi reset (z 97% baterii jakie mialem na wylaczonym telefonie juz pol godziny laduje i nadal czerwona lampka) Oby cos pomoglo...zostawie do testowania na clay wieczor...

Po ktorym resecie statystyk cos sie u Was poprawilo?

Smogg
23.05.11, 18:48
Ogólnie to niby powinno pomóc już po pierwszym... tyle mówi teoria ;)

Praktycznie natomiast - na tym MCCM też robiłem co najmniej 2 resety, żeby było "znośnie" :-)
Na NANDzie żarcie baterii zazwyczaj jest jednak niższe ;)

mlyn
23.05.11, 21:40
Dopiero drugi reset znacznie poprawil zycie baterii ale dopiero po chwili...
Po naladowaniu do pelna odpalajac winde i po wlaczeniu Andka z karty, juz na dzien dobry ten pokazywal 99% i dosc szybko spadalo, dopiero ponizej 95% na czuwaniu prad spadl do 5-6mA, a pozniej nawet do 2mA :)
Efekt: 5 godzin na baterii w roznych miejscach, 3 smsy i 2 rozmowy po ok 3 minuty, sprawdzanie loga co 30 min i stan baterii 89% :)
Jest znacznie lepiej :)

jotube
28.05.11, 12:07
Koledzy, nie działa mi wifi! Jest na to sposób?
Dzięki za pomoc. :)
[hr]Dodano: 1306574222[hr]
Chłopaki pomocy ::)
Andek działa, a wifi nie. Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. W ustawieniach mam wszystko prawidłowo poustawiane, a ciągle przy próbie połączenia z wifi wyskakuje napis ROZŁĄCZONA.
Dzięki wielkie za pomoc ;D

Smogg
28.05.11, 12:59
A czy jest tak tylko z jedną siecią, czy z każdą siecią WiFi? Może to kwestia hasła albo filtrowania po MAC?

jotube
28.05.11, 14:27
Jak wyjdE z Andka to leo łączy się z wifi.

Smogg
28.05.11, 23:48
Ale Android i WM to dwa oddzielne, autonomiczne systemy - jeśli np. hasło do WiFi wpisałeś tylko w jednym z tych systemów, to nie dziwić mnie będzie to, że w drugim bez wpisania tego hasła nie możesz połączyć się z daną zabezpieczoną siecią.

Sugestia: jeśli nie wpisywałeś hasła do sieci: wpisz je, jeśli je wpisywałeś: zapomnij sieć i wpisz jeszcze raz. Sprawdź też, czy z innymi sieciami również nie możesz się połączyć.

jotube
29.05.11, 00:27
Już przerzuciłem się na Rafdroid 4.2 i tam też nie działa mi wifi. Hasło wpisuję poprawne, a ciągle przy próbie połączenia wyskakuje ''Rozłączono''. Innych sieci nie mogę sprawdzić ponieważ są zabezpieczone.

mlyn
03.06.11, 15:10
Zauwazylem dzis nastepujacy problem
Rano wychodze z domu, tel zablokowany w kieszeni...
Przyjezdzam do pracy, telefon nadal zablokowany, ale... wlaczony jest bluetooth i wifi :D
Pomijajac fakt ze 2 dni temu sam zadzwonil mi do kogos :D
Jesli wyciagasz telefon z kieszeni i sam wlaczyl sie bt i wifi to wiedz ze cos sie dzieje... :)
Jakies pomysly oprocz powyzszego?

esza
22.07.11, 16:39
Hej, to trochę odświeżę temat.
Jest nowa wersja, heheh.


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=950035

Pozdrawiam

Sorry, My mistake.


Linki zewnętrzne kodujemy.[br]Sprawa wersji czwartej przewinęła się przez forum, Twój link także - o tutaj (http://hd2forum.pl/android-z-karty/%28feb-11%29%28sdmaglrd%29mccm-ds-v4-0%28froyostone-sense%29%28hastarin-8-5-3%29/).[br]Szukajka Twoim przyjacielem jest ;)

ervin
27.08.11, 22:04
witam! ściągnąłem właśnie tę dystrybucję, ale odpala się i odpalić coś nie może (czekałem 40min..), plik data.img usunąłem, ma ktoś pomysł w czym jest problem? będę wdzięczny za pomoc :) info o oprogramowaniu na moim HD2: wersja ROM 3.14.118.1 (04666) PLK, wersja radia 2.15.50.14

esza
03.09.11, 17:07
Czy jest możliwość automatycznego odpalania Androida z karty? Chodzi mi coś w rodzaju bootmanagera. Chcę zostawić ten szajsowaty "łindołs" jak jest, ale nie chcę za każdym razem odpalać ręcznie Andka z karty.

Android jest fajowski :-)


Witam, mogę prosić o link?

Pozdrawiam

Smogg
04.09.11, 22:59
A o jaki link prosisz?

Smogg
14.10.11, 21:03
Specjalnie info dla kolegi czara159 - Twoje posty zostały wydzielone do nowego tematu, gdyż z tym miały zerowy związek... mam nadzieję, że nie będziesz miał problemu ze znalezieniem nowego wątku - nie jest to trudne, good luck.

Trojan
18.10.11, 15:05
Panowie, czy kamera na tym Andku działa w HD2? U mnie coś fixuje, niby nagrywa a przy zatrzymaniu nagrywania poprostu nic sie nie dzieje. Po wymuszeniu wyjścia z kamery potem już jej nie idzie uruchomić.

adieden
23.10.11, 12:48
Witam
Andek śmiga że aż milo mam tylko jeden problem a mianowicie nie działa mi G-sensor. Może zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Smogg
23.10.11, 14:49
Jeśli go osobiście kalibrowałeś... to był to błąd ;)

Domyślnie - działa. Wywal plik data.img (przy okazji stracisz WSZYSTKIE dane), uruchom Androida ponownie, data.img wygeneruje się na nowo, będziesz miał nowy system i G-Sensor powinien działać.

Co prawda nie lubię po prostu mówić "SOA#1", ale u mnie naprawdę działało, a u użytkowników, którzy chcieli aby "działało lepiej" nigdy nie było "dobrze" ;)

adieden
24.10.11, 21:59
dzięki za info ale z nudów bawiłem się trochę i zrobiłem kalibracje G-sensora z wyświetlaczem skierowanym do dołu i sie polepszyło :)