PDA

Zobacz pełną wersję : TeamBlueDroid Runnymade 2.3! Najlepszy rom 3.5 dla HD2



KurczaQ
17.11.11, 15:17
;D Witajcie, w dzisiejszym odcinku nie byle co,mamy świetny rom, baa najlepszy rom dedykowany dla HTC Leo przeportowany z źródła HTC Sensation XL (Runnymade).... ;D



http://img844.imageshack.us/img844/660/cooltext567740286.png


Film
Team Blue Droid Runnymede Sense 3.5 Out of The Box Review (http://www.youtube.com/watch?v=H1hmLa_3bCk#ws)


Rom wzoruje się na źródle AOSP HTC Sensation XL 1.05.401.4, jak jest w praktyce?

Może najpierw pytanie co chodzi?

Odpowiedź jest ciekawa,bo chodzi wszystko!!!! :-*

Więc skoro chodzi wszystko to nie ma bugów?

Hmmm,są ale wszystkie do naprawienia, jedynym Stałym bugiem jest Dock Mode (Stacja Dokująca) oraz Podgląd tapet w trybie wyboru tapety HTC lub Animowanej (Nie widać tapet tylko szare tło,jednak po kliknięciu w tapetę widać jej podgląd poprawnie )

Aha,ok widzę rom jest boski,ale dlaczego u ciebie w opisie widzę Cyanogen(Mod)? Dlaczego nie masz tego romu?

A więc miałem ten rom miesiąc,ale jestem takim człowiekiem który mając jedno UI przez dłuższy czas ma ochotę to zmienić,tak więc zmieniam ;)


Od samego autora:
"
-Fully modified Runnymede rom with mods for compatibility to work on the HD2 and is the first and only HD2 rom that has had OC (andrev_oc) built in and fully adjustable.
-First HD2 ROM that is fully compatible with all themes from all Runnymede roms eg: Coolexe, RCMIX, Inspire, Incredible S etc.
-Has all the mods from the RCMIX rom and much more. It is customizable with the rcmix tweaks app and also can have the Bliss mod installed for the Bliss rom look.
-First and only sense 3.5 rom with Working Advanced Power Menu
-More features than any other Sense rom ever Built for the HD2 it is the fastest sense rom ever buit and will change the future for sense roms on the HD2"

Wymagnia partycji NAND:


EU (6/205/8 ext 1024MB)
T-Mobile (6/295/8)



Download:[Magldr]

http://dev-host.org/wsudncp6wlr2/TBD_Sensation_xl_v2.3_EU&Tmobile_a2sd.zip



CLK:
Instalujemy rom dla Magldr oraz instalujemy kernel (Są pod ChangeLog'iem)


ChangeLog:

Working camera

Working cam record

Fixed full screen photo preview

working beats audio

working flash player

working streaming media

Cleaned up system files

Fixed mms

Special character fix

New Initrd tweaked(credits to carl1961)

Some wifi changes to service.jar


Change log 2.2:
New base(1.05.401.4)

Usb mount

No more service.jar issues

No more sense restart

Fixed TTS

All things working same as previous base

All issues from the last base fixed


Bug list:
Video record not working but will upload the fix soon!

Wifi and data switch bug same as all sense 3.5 roms

the rest will be added when found


Change log 2.1:
New base

Weather video working

Wifi & data working

Beats audio working

streaming media working

flash player working

Usb mount working

Droid explorer connectivity working

Power menu working


Change log 1.3:
New beats audio updated (Thanks layapota)

Fixed rosie edit/remove position issue

Bliss mod compatible

Option to remove the advanced power menu for users that flash themes with themed rosie's as the APM mod will throw the navbar out of position ( APM will now also be in quick settings)

Fixed memory issue

a2sd for EU

New quick settings in notification pull down with complete advanced power menu hot restart, normal, boot loader and recovery(thanks to the rc team)

All useless apps that where supposed to be removed in v1.2 will be removed

New Kernel HierOS 1.8.3 GB [1.5ghz-Ext2/3/4-BFQ-CIFS-UTF8-EAP-UV-EB-CLK-MG

All security apps will be removed (thanks Angel Death for pointing it out)

Moved more to sd ext from system folder will lower the recovery size and gain more space for memory

New music app with srs and dolby

Fixed DSP manager(if we can find a decent working app in time)

Fix wifi tether(if we can finish it in time)

Fix data and wifi for better connection(still testing and maybe not added)

New flash player 10.1.106.1(thanks to sandymac for posting the app and finding the fix)

New optional honeycome lock screen added (thanks to the rcteam)

Adding back speed tweaks and ram tweaks for speed(will be faster)

Adding multi language support(if we find the right updated package)

Adding Arabic support

Cleaning up system files for more memory

Fix what ever bugs have been reported(we will try our best)

New andrev oc for better speed and cpu performance with higher OC set to default for users that are not familiar with the OC daemon settings will improve the speed and also battery drain(still testing)

Tweaked 3G data connection(still testing)

Added install tutorial in rom zip for new users for EU and Tmobile(will be added in rom zip drag on desk top and delete from rom zip follow the instructions from desk top)


Change log 1.2:
Added RCMIX Tweaks apk (thanks to RC team)(to many options to list)

Added New system UI apk

More quicksettings added (flashlight, hot reboot, wireless adb)

Quicksettings volume can shift between audio's by soft pressing icon

Longpress quicksetting takes you to menu of item (most of them)

New Roise (remapable personalize button) (thanks rc team)

Fixed Advanced Power Menu "only sense3.5 rom with it working" (will only work once per boot for now)

Wifi tether (still needs more testing)

Modded service.jar to be compatible with mods from all runny builds(DHD,RCMIX,Incredible S,etc.)

Modded Service.jar for sd mount,usb mount,wifi tether,Signature checking

Modded RCMIX Rosie for compatibility

Modded Android.policy.jar for Advanced Power Menu

Modded Rosie for reposition of navbar and app drawer for the APM fix

Added new Download provider.apk(browser now supports download of any file type)

Added new mms apk (with secure messaging)

New youtube (720p video play)

Added Sense 3 camera(no fc " might have lag in cam record")

Added CRT animation (can be turned off in tweaks app)

Added new Andrev-oc(Can adjust with Daemon app)

Added fixed DSP manager (still needs testing)

Added new tweaked browser

Added New Beats audio fixed (thx lyapota)

Added Blue Sky, Burgundy,Olive,Turquoise skins

Removed useless apps

Added tts

Added extra Fonts


Change log 1.1:
Fixed weather video's

Fixed wifi

Transparent Rosie

Cleaned up files system



Teraz Pare kernelów ;):

CLK:

hieros v1.7_2

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=748911&d=1318532697

Raf 1.9 (Polecam ten kernel gdyż inne mają dziwne odchyły xD

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=748919&d=1318532918

Bonus,
Beta Kernel - 2.6.35.10.1e - fast, smooth and NO GLITCHES!

Instalacja powyższego romu:

1.Po instalacji romu i wgraniu kernelu Raf 1.9 czekamy 15-20 minut (Pracy systemu)
2.Reset i powrót do CWM
3.Kasujemy Cache i Davlik Cache
3.Wgrywamy kernel znajdujący się niżej
4.Reset i jazda :P

Kernel:

http://depositfiles.com/files/nnze218ms[code]
Lub
[code]http://letitbit.net/download/66810.6dba5a52ae5a765f5a52ac76a954/cLK_MAGLDR_Android_2.3.5_Sense_3.5_2_6_35_10_1e.zi p.html

Dla Magldr:

HierOS v1.7.4

http://www.multiupload.com/7F8FBNZV8L
HierOS v1.8.3

http://www.multiupload.com/BLILARM9V8
Raf's 2r0 OC GB

http://www.multiupload.com/MRJ6GKAOEL


Rom chodzi stabilnie i mocno,polecam go gorąco ;)

prezess100
21.11.11, 02:20
w nowszej wersji, 2.4, nie mam polskich znakow. czy to wina builda czy zrobilem cos nie tak?

sab3r
21.11.11, 12:56
Jest poprawka co do polskich znaków :)


http://www.multiupload.com/TRVZXEJA67

Smogg
27.11.11, 19:21
Dzisiaj postawiłem ten rom mojemu tacie :-)

Wersję 2.4 można zainstalować na CLK bez dogrywania żadnych dodatkowych kerneli itp. Podczas instalacji instalator sam pyta czy ma się Leona w wersji TMOUS czy EU, a później czy instaluje się przy użyciu MAGLDR czy CLK. Później pierwszy boot trwający ok. 15 minut i... okazało się że potrzebna będzie poprawka wrzucona przez kolegę sab3ra :-)

No cóż... czuć, że na ten telefon nie było przewidzianego Androida z Sense 3.5, ale jeśli weźmie się pod uwagę, że i tak jest i z grubsza działa, to można przełknąć nie-idealną prędkość i cieszyć się z samego tego, że jest :)

Nie miałem czasu się w to wgryźć, ale po pierwszym uruchomieniu i wyborze, że może się łączyć z internetem i przy użyciu WiFi i poprzez 3G, telefon ani nie spytał o wybór i hasło sieci WiFi, a przy próbie zalogowania się na swoje konto GMailowe nie działała transmisja danych... po reboocie wszedłem w ustawienia i wybrałem sieć WiFi, ale nie wiem jak będzie z transmisją i trochę mnie to martwi - zobaczymy co tata powie po kolejnych testach :)

sab3r
28.11.11, 14:45
Witam,

Wielkimi krokami zbliża się nowa wersja, czyli 2.5 :) sporo poprawek jak również sporo nowości między innymi:

- poprawione tweaki, (szybkość, pamięć ram, transmisja danych, jakość wyświetlania filmów)
- poprawiono kernel dla CLK a dokładniej problemy z transmisją danych i wifi,
- szybszy start systemu,
- poprawiono problem z czcionkami i brakiem polskich jak i innych znaków,
- dodatkowe animacje przejść (animacje z ICS!)
- poprawiono kamerkę, czyli zmniejszono przycinanie się aczkolwiek nie w 100%,
- dodano możliwość OC bez zmiany kernela,
- dodano spirit radio, poprawiono dźwięk radio FM,
- nowa aplikacja video z możliwością grania dźwięku w systemie 5.1,
- Beats Audio będzie można używać bez słuchawek,
- nowy kernel 2.6.35.10.1i kernel od marc1706 (poprawia ładowanie baterii AC i przez ładowarkę samochodową)
- Zmiana kalkulatora na ten z ICS'a,

i wiele wiele innych o których będzie głośno jak już wyjdzie rom :) planowana premiera to jutro wieczór prawdopodobnie :) Tak więc warto czekać, bo rom cały czas się rozwija a raczej jest rozwijany przez dansta34

Smogg
28.11.11, 15:22
Bardzo dobra informacja, dzięki sab3r, ojcu nie działa @CLK transmisja danych po sieci komórkowej i już zaczął mi z tego powodu ubolewać... a tak to się trochę ucieszy :-)

Dla potomności - oryginalny wątek:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119

sab3r
30.11.11, 19:27
Wspomniana nowa wersja 2.5 poniżej:


http://dev-host.org/vrampdk2yf9b/TBD_Sensationxl_V2.5_EU&Tmo_A2sd_Latest_Tweaks.zip

changelog dodam jak tylko autor go doda a i fakt CWR bez zmian :)

Zbik
01.12.11, 17:38
Proszę o pomoc jak wgrać ten ROM. Krok po kroku;

Smogg
01.12.11, 18:31
1. Tworzysz odpowiedni rozmiar partycji NAND.
2. Tworzysz partycję EXT4 na karcie SD.
3. Przegrywasz plik .zip z romem na partycję FAT karty SD.
4. Uruchamiasz CWM i wybierasz install zip from sd card.
5. Instalujesz.
6. Podczas instalacji pojawiają się pytania o wersję HD2 (TMOUS/EU - wybieramy Tak/Nie zgodnie ze wskazówkami), oraz o loader - MAGLDR / CLK (tutaj wybieramy analogicznie jak w przypadku TMOUS/EU).
7. Reboot.
8. Wait.
9. Use.

Zbik
01.12.11, 19:14
Pobrałem najnowszą wersje 2.5 i nie wiem który to plik z romem w tej paczce.

Smogg
01.12.11, 20:19
PACZKA JEST ROMEM!!!

Zbik
01.12.11, 21:08
Proszę jeszcze o wskazówkę jak zainstalować ten CWM i gdzie go pobrać
Ponieważ jeszcze nie instalowałem przez to.

sab3r
01.12.11, 23:14
http://www.multiupload.com/PLW6704H1L

tu masz cwr, czyli recovery i tworzenie partycji nand :) rozmiar partycji ustawiony pod ten rom także nie musisz nic zmieniac :) jedyne co masz zrobic to wlaczyc plik DAF i postepowac wedle instrukcji po zakonczeniu bedziesz juz mial wgrane recovery :) nastepnie wchodzisz w bootloadera (ja mam "maga") i tam jest opcja ad recovery wlaczasz ja i dalej juz standard, czyli full wipe (data/partition cache/dalvik cache) i wgranie romu :] Co do romu krotko mowiac najlepszy rom z sense 3.5 :]

BizBass
04.12.11, 16:31
Rozumiem ze instalacja tego androida następuje krok po roku jak w tym poradniku http://hd2blog.pl/2011/04/instalacja-androida-nand-przez-clk/#more-1078 tylko trzeba jeszcze utworzyć partycje EXT4 na karcie SD

Smogg
04.12.11, 20:44
Z grubsza... Instalator sam pyta, czy to wersja EU czy TMOUS, oraz czy inastalujesz w CLK czy MAGLDR - bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie...

Tak czy inaczej Leon mojego taty już nie posiada tego romu i pewnie nie będzie - problemy (tzn. brak) z transmisją danych, wygaszeniem ekranu, gps... ładny, ale nie jest to rom do używania na co dzień i jeśli ktoś szuka spokoju, to źle trafił i nie polecam.

aresss
02.01.12, 23:32
jest nowa wersja. jak na razie wszystko śmiga. mam ją już 3 dzień i bez większych problemów. wszystko śmiga.

marmaj81
07.01.12, 12:33
możesz zapodać linka? dzieki.
[hr]Dodano: 1325941111[hr]
już mam ... to jest wersja 2.7? czy wszystko działa, kamera ,aparat, wifi, gps?

aresss
07.01.12, 16:53
tak działa wszystko. jedyny problem jaki zauważyłem to czasami nie umie wczytać wiżety głównego ekrany. dokładnie zdarzyło mi się to 2 razy

aresss
10.01.12, 19:31
nowe wydanie 3.0 wszystko działa. wifi, transmisja danych, GPS, rom jak na razie stabilny, szybkość działania zadowalająca. nadaje się do codziennego użycia.

marmaj81
11.01.12, 07:42
Próbowałem to wczoraj wrzucić, z instalacją nie było problemu..........czekałem całą noc i nic zawiesil się na ekranie ładującym. Powiedz mi aresss czy długo trwała u Ciebie cala instalacja? Aha jeszcze dodam że zmieniłem kartę na 16 GB (10), czy to ma jakiś wpływ?


PS. Mozę ktoś podpowie jakie i jakiej wielkości partycję mam założyć na tej karcie?


Dzieki.

Smogg
11.01.12, 13:58
Partycja ext jako druga w tabeli partycji, o rozmiarze nieprzekraczającym 1GB. Ten rom nie używa SWAPA, więc możesz go sobie darować.

aresss
11.01.12, 17:19
instalacja całego romu zajęła około 30 minut na gotowo. wersja 3.0 hula aż miło. wersja 3.1 wiesza się się sens.
partycja 1 gida ja mam ext4
CLK EU 5/175/8 with 1024mb Ext4 Partition

marmaj81
13.01.12, 00:21
udało mi się wgrać wersję 3.1 przy 3.0 pojawiał się jakis aborded i nie dałem rady nic zrobić, mam teraz inny problem a mianowicie wykonując reset statystyk kiedy przez Terminal po wpisaniu ostetniej komendy jest wszystko ok, po wyłączeniu słuchawki i podłączeniu do ładowarki telefon sam się włącza nie mogę go naładować do zielonej diody na offie, a może tak mam być ? spotkał się ktoś z was z taką sytuacją?

Smogg
13.01.12, 02:08
MAGLDR?

marmaj81
13.01.12, 13:48
ale że co bo nie rozumiem?

Smogg
13.01.12, 16:12
MAGLDR = brak ładowania wyłączonego telefonu --> Ładowarka: ON = Power: ON.

javelin
17.01.12, 18:06
Hmm, niby wszystko ładnie ale po zainstalowaniu i odpaleniu telefonu, mam artefakty w postaci poziomych kresek co jakiś czas, zwłaszcza na ciemnym tle. Da się coś z tym zrobić?

Dodatkowo nie mogę się połączyć z WiFi. Mam tylko krótki komunikat "błąd"

Smogg
17.01.12, 18:20
Żaden Sense 3.5 nie działa w pełni dobrze na HD2.
Jak naprawią jedno, to spieprzą drugie... i tak w kółko... polecam raczej jakieś Froyo z Sense, albo CM7/MIUI.

MatrixSTR
17.01.12, 18:48
A ja mogę polecić RCMix3D Runny :) Nie licząc nagrywania filmów wszytko chodzi idealnie, o wiele lepiej niż w ROMie opisanym w tym temacie.

javelin
17.01.12, 22:25
Ten RCMix3D Runny instaluje się normalnie przez clk?
[hr]Dodano: 1326832126[hr]


Jak naprawią jedno, to spieprzą drugie... i tak w kółko... polecam raczej jakieś Froyo z Sense, albo CM7/MIUI.


Jeśli pamiętasz to próbowałem instalować prawie wszystko polecane tutaj i jak na razie udało mi się odpalić tylko PRJ i ten rom. Z nieznanych przyczyn inne romy wykrzaczają się przy ekranie ładowania systemu.

marmaj81
17.01.12, 23:56
;D odpukać........ jak narazie jestem zadowolony. to co jest mi potrzebne w tym romie działa bez problemów.

javelin
18.01.12, 16:58
Dobra, powalczyłem powalczyłem i się udało. Po kolei.

Na standardowym kernelu nie chciał się uruchomić
Na kernelu polecanym przez autora wątku uruchamiał się, jednak nie działało wifi, były artefakty oraz nie zapisywał ustawień języka

Wgranie bonusowego kernela usunęło wszystkie powyższe problemy. Działa wszystko co najważniejsze dla mnie czyli wifi, blueconnect i gps. Żeby zadział GPS konieczne było dogranie sterowników, ale teraz fixa łapie poniżej minuty niezależnie od czasu jaki upłynął od poprzedniego uruchomienia GPS. Dla porównania na PRJ fixa łapał od 4 do 10 min. Nie ma artefaktów i ustawienia języka się zapisują bez problemu.

Mam tylko pytania, bo nie wiem czy to jest problem czy kwestia ustawień. W kontaktach nie chce mi pobrać avatara z FB danego kontaktu pomimo że jest połączy z tym kontaktem i jest wskazana opcja aby pobrał zdjęcie z FB. To jakiś bug czy nie potrafię skonfigurować kontaktów?

Zapomniałem dopisać, automapa nie łączy się z satelitą.


Jednak jest kilka problemów.

1. sprawa powyższych zdjęć
2. niemożna dodać drugiego numeru do istniejącego kontaktu
3. nie można zamontować na pulpicie widgetów HTC dostępnych na liście

czy komuś udało się rozwiązać te problemy?

stupid_dream
19.01.12, 11:46
po instalacji zostało mi na telefonie bardzo mało miejsca (jakieś 30mb). Zrobiłem coś nie tak?

Smogg
19.01.12, 12:20
Może złe recovery / zła wersja (TMOUS mieści się na EU, ale właśnie zajmuje prawie całą przestrzeń NAND).

aresss
27.01.12, 13:34
wyszła nowa wersja 3.3 na razie chodzi wszystko bez zwiech.

javelin
28.01.12, 17:34
można jakoś zaktualizować istniejącą wersję?

Vinrael
29.01.12, 23:49
Wgrywając nową, niestety.

kaelthas1991
15.04.12, 19:51
Nie wiem, czy temat jeszcze żyje, ale jeśli tak, to proszę o pomoc.
Wgrałem na swojego Leo ten rom po task29, instalacji HSPL, MALGR, CWR etc i wszystko poszło bez zarzutu, ale rom zawiesza się na różowym tle z logiem TEAM BLUE DROID.

Co mogę zrobić?

KurczaQ
15.04.12, 20:03
różowym.. po pierwsze pobierz ostatnią wersję z xda ;)
potem daj partycje 220 dla malgr i wgraj dopiero rom :)

kaelthas1991
16.04.12, 10:57
Hmmm...ściągnąłem wersję podaną w tym temacie, sformatowałem 4GB kartę na : ok. 2,5GB Fat32, 1050MB EXT4, 80MB Linuxswap.
Która jest na Malgr? :P

tu temat oryginalny: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119, więc stąd rozumiem pobrać najnowszą wersję?

---------- Dodano 16.04.12 07:57 ----------

Ściągnąłem najnowszą wersję z xda, Task29, malgr, HSPL 2.08, CWR, karta sformatowana : 2.2GB/1200 ext4/100Linux Swap/200coś wolnej, zgrałem rom na kartę, odpalam przez instal zip from sd card, chwila instalacji romu i wyskakuje mi: "E:Error in /sdcard/TBD_Sensation_XL_Gen3_stock_v3.7.zip, (status 0), Instalation aborted.

I jestem w kropce.

KurczaQ
16.04.12, 11:24
To błąd przenoszenia paczki z pc na telefon, przerzuc jeszcze raz i wgraj :)

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

kaelthas1991
16.04.12, 17:33
Hmm...to nie problem z paczką czy kopiowaniem ale chyba z karta pamięci. Po kilkukrotnym juz formatowaniu i tworzeniu partycji pod system, kopiowanie paczki z systemem zawiesz się w pewnym momencie. Cały czas. Dalej w kropce.


OK, to jednak BYŁ problem paczki, zainstalowałem system, wygląda mega - zobaczymy jak szybko będzie działał ;) Dzięki za pomoc!

KurczaQ
16.04.12, 20:21
Hmm...to nie problem z paczką czy kopiowaniem ale chyba z karta pamięci. Po kilkukrotnym juz formatowaniu i tworzeniu partycji pod system, kopiowanie paczki z systemem zawiesz się w pewnym momencie. Cały czas. Dalej w kropce.


OK, to jednak BYŁ problem paczki, zainstalowałem system, wygląda mega - zobaczymy jak szybko będzie działał ;) Dzięki za pomoc!

Daj mu dwa dni i osiągnie maximum mocy :D

Wysłane z HTC Evolution HD2

pulus
26.08.12, 14:44
Witam, mam mały problem a mianowicie: wgrałem ROM wszystko jak w instrukcji i poszło gładko, wszystko jak do tej pory działa mi sprawnie poza jedną rzeczą a jest to problem z smsami a mianowicie nie wszystkie smsy do mnie dochodzą. Część przychodzi bez problemu a część wcale, nie wiem od czego to zależy. Czy ktoś wie jak z takim problemem mogę sobie poradzić?

KurczaQ
26.08.12, 15:43
Witam, mam mały problem a mianowicie: wgrałem ROM wszystko jak w instrukcji i poszło gładko, wszystko jak do tej pory działa mi sprawnie poza jedną rzeczą a jest to problem z smsami a mianowicie nie wszystkie smsy do mnie dochodzą. Część przychodzi bez problemu a część wcale, nie wiem od czego to zależy. Czy ktoś wie jak z takim problemem mogę sobie poradzić?

Wyłączyłeś transmisję Danych oraz ustawiłeś priorytet dla sieci GSM?
Jak nie to wchodzisz do ustawień, następnie Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> sieci komórkowe, odznaczasz dane w roamingu i włącz nieprzerwalny dostęp mobilny, potem tryb sieci i gsm :)