PDA

Zobacz pełną wersję : Navi Expert czy Yanosik?



javelin
20.12.11, 10:15
Osiołkowi w żloby dano. Osobiście nadal uważam że żadna nawigacja nie dorasta do pięt AM no ale cóż dopóki nie wydadzą jej na androida trzeba korzystać z tego co jest.

Korzystałem przez chwilę z locus pro ale to jakieś nieporozumienie jeśli chodzi o nawigację. Obecnie wykorzystuję tylko do geocachingu.

Navi Expert, już lepiej ale do szału np. doprowadza mnie planowanie trasy i brak możliwości usunięcia punktu pośredniego z tej trasy (przynajmniej mnie się nie udało).

No i pozostał Yanosik. Na ogromny plus zasługuje fakt, że jest w pełni darmowy. Przynajmniej na razie. Ale ktoś z niego korzystał? Czy ma opcję omijania płatnych odcinków?

Która z aplikacji, Yanoski czy NE ma lepszą obsługę i zaplecze traffic oraz punktów? Jak wygląda w yanosiku kwestia POI?.

Zanim zacznę zaśmiecać znowu telefon aplikacjami do testowania wolałbym poznać opinię innych użytkowników

to jest dział download!!!

maniek9611
20.12.11, 11:01
Ja podobnie jak Smogg nie tęsknię już tak bardzo za AM jak dawniej. Korzystam z GPMapy lub z Sygica. Są super.

Yanosik to jedynie dodatek. Masz to tu:
http://hd2forum.pl/nawigacje-38/yanosik-(a'la-cb-radio)/

javelin
20.12.11, 12:23
Yanosik to jedynie dodatek. Masz to tu:
http://hd2forum.pl/nawigacje-38/yanosik-(a'la-cb-radio)/


Tyle że tam opisany jest Yanosik jako imitacja cb-radia, a ja pytam o możliwości tego programu jako nawigacji bo od jakiegoś czasu ma taką funkcję.

Smogg
20.12.11, 15:16
Przecież jest darmowy - możesz ściągnąć i wypróbować ;)

Mnie osobiście nawigacja w Yanosiku nie zachwyciła. Sygic ma chyba 7-dniowy trial. Wystarcza on na polubiebie go bardziej, niż yanosika czy innych para-nawigacji.

kasier
20.12.11, 15:21
Yanosik jako nawigacja to bardzo marnie ale bardzo duży plus za "cbradio", sam używam z sygic niestety mapy nie zachwycają no ale chyba na andka to najlepsza jest ;]

javelin
21.12.11, 10:17
czy sygic obsługuje traffic?

kasier
21.12.11, 18:02
niestety nie ;]

Smogg
21.12.11, 18:33
https://market.android.com/details?id=com.sygic.aura&feature=search_result#?t =W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zeWdpYy5hdXJhIl0.


?ruch uliczny w czasie rzeczywistym (dostępne w ramach subskrypcji pod adresem www.sygic.com (http://www.sygic.com))

To czasem nie to? :)

kasier
22.12.11, 01:37
No to może coś pominąłem xD nie wiem ;p

javelin
25.12.11, 18:45
A jak wyglądają kwestie:
- omijania płatnych odcinków dróg w Polsce i w Europie?
- wgrywania własnych punktów POI np z serwisu poipoint.pl ?

Dodaję:

Hmmm przetestowałem na szybko większość podanych w tym wątku nawigacji i z żalem stwierdzam że żadna mi w pełni nie odpowiada. W każdej czegoś brakuje, a to nie ma map na karcie, a to planowanie podróży to droga przez mękę, a to nie można własnych POI wgrać itd itd itd. Mówcie co chcecie ale nie zmienię zdania, wg mnie AM jest nawigacją kompletną, w pełni i dowolnie konfigurowalną, intuicyjną w obsłudze. Jedyną jej wadą jest wysoka niestety cena, ale za jakość się płaci. Pozostaje mi czekać do wakacji bo do tego terminu ma zostać podobno wypuszczona wersja na andka. Testy już trwają a w sieci można znaleźć krótkie filmiki.

kasier
25.12.11, 22:59
No niestety jak piszesz mam ten sam problem w każdej czegoś brakuje ;] pozostaje tylko czekać ;]

maniek9611
26.12.11, 00:47
Czekaj czekaj na pewno się doczekasz :D

Smogg
26.12.11, 01:12
(...)W każdej czegoś brakuje, a to nie ma map na karcie, a to planowanie podróży to droga przez mękę, a to nie można własnych POI wgrać itd itd itd. Mówcie co chcecie ale nie zmienię zdania, wg mnie AM jest nawigacją kompletną, w pełni i dowolnie konfigurowalną, intuicyjną w obsłudze. Jedyną jej wadą jest wysoka niestety cena, ale za jakość się płaci. Pozostaje mi czekać do wakacji bo do tego terminu ma zostać podobno wypuszczona wersja na andka. Testy już trwają a w sieci można znaleźć krótkie filmiki.


OK:
1. Zależy czego się szuka - zawsze wszędzie czegoś komuś brakuje ;)
2. Dla mnie planowanie podróży w Sygicu i w AM niewiele się od siebie różniło - punkt docelowy, ewentualnie punkty przez, jeśli zboczyłem z trasy to automatycznie się dostosowywał... miodzio :)
3. Nikt Cię nie zmusza do zmiany zdania - nikomu z nas (tzn. chyba nikomu, może ktoś jest krytpo-przedstawicielem handlowym danej firmy :D) nikt za to nie płaci :)
4. Intuicyjność to temat rzeka. W zasadzie najbardziej intuicyjne jest dla nas to, do czego już się zdążyliśmy przyzwyczaić. Nowości rzadko bywają w pełni intuicyjne - dlatego wzbudzają taki strach i opór przed zmianą.
5. Za jakość się płaci... zgadzam się, ale powiedz to użytkownikom iPhone'ów, którym AM raczej nie kojarzy się z super-jakością ;)
6. Wakacje... Podobno... No cóż, podobno miała być w III Q tego roku, później w IV Q, teraz mówisz o wakacjach - czyli znów III Q, tyle że przyszłego roku... Obawiam się, że AM na Androida to coraz bardziej takie Yeti - wielu ponoć widziało i niby gdzieś tam jest (testy), ale nikomu wiarygodnemu faktycznie nie było dane tego poznać ;) Wiele krótkich filmików czy zdjęć to fejki... szczerze - chciałbym mieć AM na Androidzie, ale coraz mniej w nią tutaj wierzę.