PDA

Zobacz pełną wersję : Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna



voent
22.12.11, 15:32
Zepsuł mi się HD2 (zielony ekran po 5 minutach użytkowania) - ale jest jeszcze na gwarancji. Rok temu dokonałem na nim niezbędnych zmian umożliwiających korzystanie z Androida i Ubuntu i teraz chciałem go przywrócić do wersji umożliwiającej bezproblemową naprawę gwarancyjną :)

Ściągnąłem z tego newsa (http://hd2blog.pl/2011/10/rom-wp7-mango-7720-pl/) ROM ?KARTA- WWE_EastEurope_1-66? i poprawnie zainstalowałem (bez tłumaczenia) ? mam telefon z Plusa ? czy jeżeli teraz oddam go do do naprawy na gwarancji to nie będą narzekali na ingerencję? ROM jednak różni się od tego z Plusa (może jest gdzieś dostępny ROM Plusowy ze zintegrowanym tłumaczeniem?) ? i czy aby na pewno wszystkie wcześniejsze zmiany, które pozwalały na Androida się usunęły/nadpisały?.

Pozdrawiam
Voe

kasier
22.12.11, 15:41
wgrywając oryginalny rom nie potrzebujesz nic zmieniać języka, ani na rom plusowy

voent
22.12.11, 16:23
czyli mogę już bezpiecznie oddawać do serwisu z wykorzystaniem gwarancji? :) po tej (tylko) jednej operacji?

Smogg
22.12.11, 16:24
Całe brandowanie plusa ograniczało się chyba tylko do jednego pliku z logiem plusa po uruchomieniu Windowsa (w sumie mój HD2 był z tej sieci właśnie, ale już powoli zapominam, bo "branda" jako takiego miał raptem godzinę od wyjęcia z pudełka).

Sprawdź, czy na pewno usunęło się HSPL i do romu 1.66 masz radio 2.07. Dla pewności mógłbyś jeszcze przeprowadzić update do 3.14(R2.15) to w razie czego powiesz, że robiłeś dawno temu update do nowej wersji od HTC i to to wywaliło png/jpg z logiem Plusa ;)

A czy możesz oddawać - sprawdź HSPL i wersje wszystkiego, jeśli jest ok, to jest ok ;)

voent
23.12.11, 00:30
Ale nie mam pojęcia jakie powinny być oryginalne wersje "wszystkiego" :)

Może ktoś wie?

Vinrael
23.12.11, 10:28
Przecież już Smogg podał...
ROM 1.66/3.14
RadioROM 2.07/2.15
(co do ROMu 3.14 i radia 2.15 to nie wiem po co się w to bawić... Skoro i tak telefon leci na gwarancję)
byle by nie było w telefonie HSPL.

Smogg
23.12.11, 10:32
1. Musisz mieć SPL a nie HSPL.
2. Do danego romu jest dane radio - jeśli np. do starego romu masz wgrane nowe radio... to wiedz, że coś się dzieje ;D
2a. ROM 1.66 przychodzi z radiem 2.07;
2b. ROM 3.14 przychodzi z radiem 2.15;
3. Powyższe podpunkty dotyczą instalowania nowszych wersji oprogramowania via RUU /nie pamiętam, czy instalując .NBH z karty również można zainstalować na raz i radio i rom i np. inne SPL/.
[hr]Dodano: Grudzień 23, 2011, 10:36:12 [hr]
A po co się bawić w update do 3.14... a żeby serwis zobaczył, że brak loga plusa - o ile mają jakiś dostęp do tego jakie logo powinno pojawiać się po boot'cie jakiego telefonu - nie ma związku z wgrywaniem customów/Androidów/WP7/itp. tylko z tym, że właściciel słuchawki po prostu zaktualizował ją przy użyciu ruu dostępnego na stronie HTC :) Dużo czasu to nie pochłonie, a jest to zawsze jakiś dodatkowy argument, który można wykorzystać... przezorny zawsze ubezpieczony ;)

Vinrael
23.12.11, 11:16
Ciekawe, czy będzie się chciało to sprawdzić / czy będą wiedzieli że trzeba. Kumpel jak oddawał telefon, tylko weszli w bootloader, było SPL, sprawdzili plomby i przyjęli.

Smogg
23.12.11, 11:36
Ale z drugiej strony nigdy nie wiesz, czy osoba przyjmująca telefon do serwisu to zrezygnowany, zmęczony życiem i pracą za minimum krajowe Pan Mamtowdupie, czy może ambitny, waleczny idealista starający się o premię za najwyższy współczynnik odrzuconych napraw gwarancyjnych i zamienienie ich na odpłatne naprawy serwisowe ;)

Ile trwa flash dodatkowego romu? 5 minut? 10? I można w tym czasie robić jeszcze inne rzeczy, więc nie jest to stracony czas gapienia się w pasek postępu, a taka ludzka wersja multi-taskingu ;) Szczerze - nie szkodzi, może pomóc w razie czego. W takich sytuacjach wraz z biegiem lat życie uczy doceniania sposobów minimalizowania ryzyka "porażki", zwłaszcza, jeśli taka minimalizacja może odbyć się naprawdę małym nakładem czasowo-finansowo-energetycznym ;]

voent
23.12.11, 12:09
Nie mogę zajrzeć teraz do telefonu - bo bym sprawdził czy jest usunięty HSPL oczywiście :) pamiętam, że go na 100% instalowałem rok temu :)

czyli HSPL nie zostaje usunięty taką instalacją surowego ROMu ? czym go usunąć w takim razie?

Smogg
23.12.11, 12:24
No zgodnie z tym newsem (http://hd2blog.pl/2010/11/stockowy-rom-1-66-wwe-spolszczenie/) Powinno załatwić temat. Ale wiesz jak to się mówi - kontrola jest wyższą formą zaufania ;) Zawsze warto sprawdzić, czy coś, co teoretycznie powinno działać - działa i w praktyce.

voent
27.12.11, 15:26
na przyszłość:

Na stronie:

http://www.htc.com/pl/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=1046
wpisać numer seryjny swojego telefonu i pobrać ROM

1. zamienić rozszerzenie na RAR
2. wypakować plik RUU_signed.nbh
3. zmienić jego nazwę na LEOIMG.nbh
wgrać do głównego katalogu na kartę 2GB sformatowaną na FAT32 512 alokacji
wyłączyć (power) telefon i włączyć przyciskiem "odłożonej słuchawki" razem z przyciskiem "głośność w dół"
pojawi się tekst "czy na pewno zainstalować ROM" potwierdzić słuchawką w dół
telefon podczas aktualizacji ROMu raz się zresetuje i następnie wznowi aktualizację

wszystko będzie we właściwych dla serwisu wersjach - oraz SPL zamiast HSPL ... i w dodatku ROM po aktualizacji do najnowszej wersji z oficjalnej strony HTC - czyli jest usprawiedliwienie ingerencji :) i jest to ingerencja akceptowana :)

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Vinrael
27.12.11, 15:27
@voent
Wiesz, ile razy to było opisywane i na forum, i na blogu? ;P

voent
27.12.11, 15:29
wiele razy - nigdy dokładnie (zawsze jakieś niedopowiedzenia - brak pewności) :) (bo jednak trochę czasu zajęło dojście do powyższej wersji)