PDA

Zobacz pełną wersję : HD2 Nie działa dotyk



ojrzan81
26.12.11, 20:16
Witajcie, nie działa mi w ogóle dotyk w moim hd2 :'(, nie wiem co się stało wczoraj normalnie zostawiłem go w pokoju, żeby się ładował, wracam i nie działa mi w nim dotyk działał co jakiś czas, a teraz w ogóle nie działa, co mogło być przyczyną? Spadł mi kilka razy, ale nie doznał żadnych uszkodzeń, trochę obdarty, a ostatnio nie spadł mi, ani razu tylko już dawno temu. Co mogło być przyczyną? Problem jest taki, że nie mam żadnej floty na naprawę niego, czy mogę coś z tym sam zrobić, bez wydawania pieniędzy na części? A i za ile mogę go sprzedać, patrzałem na allegro i myślę, że trochę pozdzieranego i z zepsutym dotykiem wystawie go na allegro za 500zł licytację wzwyż z całym zestawem, nie mam na niego już gwarancji, a ile mogę dostać za niego w skupie? Przepraszam za estetykę pisania i kolejność, ale to z nerwów. :(((((

kasier
27.12.11, 12:11
Co mogło być przyczyną?


Spadł mi kilka razy
Wkońcu nie musiało się to stać w momencie spadania ;]




czy mogę coś z tym sam zrobić, bez wydawania pieniędzy na części?

Nie! albo...

Wziąść Wziąć* stary telefon xD a hd schować do szafy ;]

Niestety jak coś się zepsuje to bez kasy nie ruszysz :) chyba że masz dobrych znajomych w odpowiednich miejscach ale zakładam że nie masz bo byś tu nie pisał ;]

_______________________________________
*
http://vader.joemonster.org/upload/zej/38308359fd845ebfc1c7659a51c61cmed.jpg

ojrzan81
27.12.11, 12:48
Ile za niego gdzieś dostane?

Smogg
27.12.11, 12:58
Wysoko mierzysz, ja mojego Leona bez gwarancji z pękniętym oczkiem aparatu puściłem za 400zł, a takie które mają jeszcze rok gwarancji i są w stanie idealnym chodzą po 650-750... 500zł z licytacją (!) zakrawa trochę na żart z ewentualnych kupujących.

To, że nic mu się nie stało... to też nie jest takie pewne. Być może "zmarł w wyniku obrażeń wewnętrznych"? Odrapana obudowa nie musi od razu gwarantować, że w środku nic się nie nadwyrężyło i wraz z upływem czasu dodatkowo nie nadwyrężało. Ergo, nie wiemy co w nim na pewno jest sprawne, a co zepsute. Być może w ogóle wszystko jest OK, a niedziałający dotyk to mały pikuś, jednak tutaj nawet rozkręcenie śrubek i sprawdzenie jak to w środku wygląda (oczywiście przez specjalistę...) pochłonie ze sobą pewną finansową rekompensatę czasu takiego specjalisty...

Myślę, że możesz "grać głupa", wziąć telefon do jakiegoś komisu i po prostu spytać ile Ci za niego zapłacą (choć pamiętaj, że komisy muszą zarobić na telefonie który skupują, a tutaj dodatkowo wchodzi kwestia własnej naprawy i ewentualnej własnej gwarancji, skoro tej producenta już nie ma - to ryzyko, które znacząco obniży zaproponowaną Ci cenę).