PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlacz HD2 vs Desire HD



gRRuby
11.01.12, 14:52
Takie luźne pytanka:
Czy to prawda, że DHD ma ten sam wyświetlacz co HD2?
Czy w HD2 jest podświetlenie LED?
Co sądzicie o jakości wyświetlacza, a raczej obrazu w HD2 na tle innych smatrfonów?

Smogg
12.01.12, 02:03
1. Zdecydowanie nie. Obraz na moim HD2 w porównaniu do DesireHD żony wyglądał gorzej.

2. Nie wiem.

3. W tych nowszych telefonach, które od początku mają andka, wyświetlacze wyświetlają ładniejszy obraz. Nawet Desire "Bravo", które jest z tego samego czasu co HD2. O tych jeszcze nowszych - qHD czy 720p chyba nawet nie trzeba wspominać. Świat nie stoi w miejscu ;)

gRRuby
12.01.12, 14:08
Dzięki.
Magluję temat Xperii Arc S. W opisach tego telefonu wszyscy podkreślają znakomity wyświetlacz. Że niby zwykły LCD (TN), ale że świetna jakość, Bravia Engine itd. Tymczasem mając HD2 i Arc S obok siebie, HTC jakością bije na głowę Arc-a. Poziom czerni jest dużo lepszy, kontury liter są jak brzytwa bez przebarwień na granicy przejścia, kąty widzenia też lepsze i biel jest bielą.
Jeden człowiek mi napisał, że miał HD Desire, który słyną z badziewnego wyświetlacza, co jako posiadając go potwierdza. A że taki sam jest w HD2 to...

No i tak się zastanawiam czy ja mam coś z oczami czy ci recenzenci i właściciele Xperii (choć sam nim jestem) ... :)

Smogg
12.01.12, 15:41
Ale obraz na Desire HD wygląda inaczej i lepiej, niż obraz na HD2. Nie wiem skąd miałaby się wziąć ta sława DHD i jego badziewnego wyświetlacza, bo szczerze mówiąc pierwszy raz się z taką sławą spotykam ;)

Kiedy ja miałem HD2, moja żona DHD, a moja mama Desire*, na wszystkich telefonach Android, to przejścia kolorów najbardziej widoczne były na HD2. Czasami wręcz ordynarnie widoczne w takim otoczeniu (np. przy pełnym słonku i pogodzie Sense 2 ;D). Desire HD na to nie cierpiał (i nie cierpi - poza rozdzielczością nie widzę zbyt dużej różnicy w porównaniu do Sensation).

O jakości wyświetlacza Desire w tej chwili co nieco więcej mógłby powiedzieć Maniek. Od siebie powiem, że te kolory wydawały mi się bardziej żywe na tym telefonie, a łagodne przejścia z jednego koloru w drugi zawsze były bardzo delikatne (HD2 niektóre tony jakby przeskakiwał).

Xperii nie miałem w swoich łapkach (tzn. tej Twojej - mój teść ma X8... brrr...), więc nie wiem jak ona wyświetla obraz i kolory. HD2 radził sobie dobrze dopóty dopóki nie miało się bezpośredniego porównania z telefonem, który od początku miał Androida i miał wyświetlać 16kk kolorów. A później z kolei kiedy się pamiętało o tym, że to głupie słoneczko mogłoby wyglądać ładniej ;) Niemniej ostrość i jakość tego ekranu po wyjęciu go z pudełka i porównaniu do Omnii i900 biła po oczach :)
___________
* Nie wiem z którym wyświetlaczem - wiem, że są dwa - AMOLED i SLCD, ale nigdy nie zgłębiałem tego, który konkretnie jest w tym telefonie.

gRRuby
12.01.12, 21:12
No właśnie też nie słyszałem o jakiejś wyświetlaczowej ułomności Desire. W rękach miałem parokrotnie Desire Z, ale to inny telefon.
Muszę tu zaznaczyć, że moje porównanie i zdecydowana wyższość HD2 nad Xperią Arc S dotyczy głównie interfejsu i "trybu tekstowego". Jeśli chodzi o wyświetlanie zdjęć i filmów to Arc S pokazuje wtedy pazur. Tylko wtedy zresztą działają algorytmy Bravia Engine. Tutaj faktycznie Arc S jest niezły. Jednak sam interfejs - ikony, menu, teksty wyglądają bardzo marnie. Jakby wszystko za mgłą, kontury rozmazane i z przebarwieniami, czerń jest szara, a biel za ciepła wpadająca w żółty. Miałem dwie Xperie Arc S i w obu tak samo to wyglądało.
Jak będziesz miał możliwość - w sklepie czy u kogoś to obejrzyj Arc-a. Bardzo jestem ciekaw opinii "osoby niezaangażowanej: :)