PDA

Zobacz pełną wersję : [AutoMapa][Android][Otwarta BETA]



Smogg
13.01.12, 20:55
Bez zbędnego gadania...


http://w3.automapa.com.pl/?PEI=204044&lng=PL

.apk to kilkanaście MB, później dociąga 200MB map, głosów itd.

Na Sensacji działa, jutro będę sprawdzał jak się sprawuje na polskich drogach :)

maniek9611
13.01.12, 21:55
Kurde Smoggusiu a już chciałem także tego newsa dodać, a tu kolega pierwszy :D

Smogg
13.01.12, 23:27
Jak bardzo chcesz, to usunę swojego ;)

maniek9611
13.01.12, 23:35
Buahahaha a ja myślałem że to taki news :D Zainstalowane i być może jutro coś się przetestuje. Dziwnie się nawiguje, człowiek się przyzwyczaił do interfejsu spod WM. Mapa z 11.10

Smogg
14.01.12, 00:02
No to jak chcesz full newsa, to przekleję ze strony am ;P

AutoMapa Android wkrótce w Android Market!

2012-01-11

AutoMapa udostępniła wersję Beta swojej nawigacji przeznaczonej dla systemu Android. Jednocześnie AutoMapa zaprzestaje wsparcia dla najstarszych systemów mobilnych ? WCE 4.2 i PPC 2003 (SE).

Producenci AutoMapy rozpoczęli beta testy najpopularniejszej polskiej aplikacji nawigacyjnej w wersji dla platformy Android. Na stronach www.AutoMapa.pl (http://www.AutoMapa.pl) wszyscy użytkownicy Androida mogą pobrać i przetestować AutoMapę Android w wersji Beta i dołączyć do grona testerów tej aplikacji. AutoMapa Android Beta zawiera m.in. w pełni działającą platformę LiveDrive! umożliwiającą sprawne pokonywanie korków i innych nietypowych zatorów drogowych. Po zakończeniu programu testów, AutoMapa Android trafi do sprzedaży m.in. w Android Market.

?- AutoMapa dla platformy Android to jedna z najbardziej oczekiwanych aplikacji przez użytkowników urządzeń spod znaku zielonego robota. Mamy nadzieje, że dzięki tak szerokiemu programowi beta testów AutoMapa będzie też najlepiej dopasowaną aplikacją dla potrzeb jej użytkowników? ? powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

Równolegle AutoMapa zdecydowała o zaprzestaniu wsparcia dla najstarszych i przestarzałych już systemów mobilnych: WCE 4.2 i PPC 2003 (SE). W chwili obecnej żadne z urządzeń pracujących pod kontrolą systemów WCE 4.2 i PPC 2003 (SE) nie posiada aktualnego certyfikatu AutoMapy i nie są one również odnawiane przez producentów tych urządzeń. Systemy te nie pozwalały również na działanie technologii LiveDrive!.

Ostatnia wersją programu, która pracować będzie na systemach PPC 2003, PPC 2003 (SE) i WCE 4.2 jest AutoMapa 6.10. Również mapy użyte w AutoMapie 6.10 są ostatnimi działającymi z tą wersją programu. AutoMapa dostępna jest na szerokiej gamie urządzeń i smartfonów pracujących pod kontrolą systemów Windows Mobile 5/6, Windows CE .NET 5.0/6.0, Windows XP, Windows Vista, Windows 7 oraz iOS5

kasier
14.01.12, 02:45
U mnie na hd2 niestety nie działa, gps łapie fixa ale am twierdzi że brak sygnału ;/

Ps. Też chciałem dodać tego posta ale noestety w domu mnie nie było xD

Smogg
14.01.12, 12:55
K..wa, przez te Wasze teksty wyjdę na jakiegoś nolife'a ;)

Kasier: idea: dualboot, Android z SD, sprawdź na nim... być może jednak PRJ przestanie być naszą forumową religią ;)
Choć jeśli np. u Vinraela działa, to znaczy, że jednak błąd tkwi gdzie indziej.

maniek9611
14.01.12, 13:25
buahaha

to kupcie sobie Desire za tą samą cenę, u mnie działa :P

kasier
14.01.12, 15:43
Spoko czekam na odpowiedź Vinraela w temacie, jak narazie poszły maile do am z problemem, na wildfire np. to launcher chce ściągać 200mb na pamięć urządzenia czyli też nie podziałam no ale po to jest beta zobaczymy co będzie dalej

MatrixSTR
14.01.12, 17:29
u mnie na Dorimanxie jest "Wymuś zamknięcie" na starcie...

p2p2p1
14.01.12, 19:14
Na HyperDroid-CM7 (najnowszy update) niestety "wymuś zamknięcie"...
Dzisiaj będzie zmiana romu ;]

Smogg
14.01.12, 22:47
Czytałem, że na CM7 i MIUI nie hula.

Na mojej słuchawce spisuje się bardzo dobrze... poza jedną małą wpadką dzisiaj, kiedy to wychwalałem możliwości nawigowania po rozkopanej Warszawie z ominięciem zamkniętych ulic... i pomimo, że byłem 150m od miejsca docelowego AM zamiast prowadzić mnie prosto do tego miejsca kazała mi jechać dalej prosto - myślę sobie, ok, zobaczmy co z tego wyniknie - później skręcić w zamkniętą ulicę aby wjechać na zamknięty most i to też w ogóle nie w moją stronę o_O Ten zamknięty most to Śląsko-Dąbrowski, na którym SM w ciągu ostatnich 2 miesięcy wystawiła ponad 10k mandatów za wjazd... ZŁY POMYSŁ! :]
Wynik na dziś:
- ok. 40km po Warszawie
- 1 wpadka nawigacyjna
- 1 wpadka programowa - AM nagle zresetowała mi całą słuchawkę
- wielkie zadowolenie z płynności działania, ilości POI, przejrzystego interface'u, map...

Jeśli komuś z Was chce się bawić we flashowanie romów, to może w końcu trafi na odpowiedni do tej nawigacji rom z Androidem (tak, z Androidem, flashowanie WM to dyskwalifikacja z rozgrywek ;)).

THo
14.01.12, 23:26
Świetna nowina :)
Może coś w końcu będzie konkurencją , dla mojego nawigona na wp7 ;d

kasier
15.01.12, 10:48
A ja poczekam aż będzie na prj działać :D Jakoś się tak przyzwyczaiłem że wolę poczekać niż rom zmieniać ;] Zawsze jest sygic :D

Smogg
15.01.12, 13:27
O ile będzie i o ile wytrzymasz z czekaniem ;)

Chłopakom z Aquart już raz utrzymywanie całej społeczności spod znaku zielonego robota w niepewności wyszło idealnie ;) Może teraz taki wielki strach przed Androidem jako takim lekko przeszedł, ale nadal się boją customów? ;D

maniek9611
15.01.12, 13:40
Maniek = Custom tak było i będzie a jednak wszystko śmiga.

Może czas wreszcie zmienić ten PRJ :P też dziwnie by było gdyby wszyscy w Polsce chodzili w takich samych ciuchach buahahaha

Smogg
15.01.12, 14:04
OK Maniuś, ale jakbyśmy sobie teraz zainstalowaniu MIUI/CM7 to i nam by nie działało ;)
A na HD2 każdy jeden Android to albo port z jakiegoś innego urządzenia, albo właśnie MIUI/CM7...

Tak właśnie mi się przypomniało - przeprowadziłem wczoraj testy na HD2 mojego taty... ma zainstalowany BarrDroid i na nim AM działa.

kasier
15.01.12, 14:14
Ja się przyzwyczaiłem do alternatywnych nawigacjii ;p w związku z czym miło byłoby mieć am na andka ale nie będę płakać jak nie będzie :D a nie wiem czy się przekonam do innego andka ;]

maniek9611
15.01.12, 14:37
To w sumie tak jest jakbyś był z jedną kobietą przez całe życie i się zastanawiał jak to jest z innymi :D

Tylko w sumie jak coś dobrze działa to po co zmieniać hehehe

Powiem tak, jakby na moim customie nie chodziła, to szczerze i tak mi się nie śpieszy. Tyle się czekało na tą navi że się w sumie od niej odzwyczaiłem :) Poczekałbym na final :)

marmaj81
15.01.12, 23:03
Udało mi się wgrać na HD2, aktualnie mam TeamBlueDroid Runnymade 2.3. Jutro lecę w traskę jakieś 400 km więc przetestuję jak to się ma w terenie.

javelin
16.01.12, 11:00
No i się doczekałem :D


http://www.bankier.pl/wiadomosc/AutoMapa-Android-wkrotce-w-Android-Market-2470427.html

Cóż zainteresowanie jest duże. Strona automapy się położyła :D

linki zewnętrzne kodujemy

kasier
16.01.12, 11:09
A swoją drogą dzień dobry panu od paru dni jest osobny temat na którym wrze na ten temat :)

Smogg
16.01.12, 11:29
@up+@up up: Scaliłem.

Test w dniu roboczym: Bomba. Kierowało mnie omijając korki - równoległymi uliczkami (sam często nimi jeżdżę kiedy widzę, że jest korek.. sęk w tym, że AM o nim wiedziała zanim ja zdążyłem go zobaczyć - super). POI z policją, radarami, SM etc. całkiem nieźle, choć nie idealnie - radar, który funkcjonuje od miesiąca (nawet jest już żółty! cud nad Wisłą normalnie!) nie jest widoczny na mapie AM.

Ze śmiesznych bonusów: kiedy następny manewr mam do wykonania za powiedzmy 6km, na nawigacji widziałem strzałkę prosto i podpis: 5.7k
Aż tak daleko do roboty to ja nie mam, to nie Rosja (mimo, że naszym politykom wydaje się inaczej).

marmaj81
16.01.12, 11:53
Podczas dzisiejszej jazdy pojawił się mały problem tzn, co chwilę moja strzałka z nawigacji uciekała z drogi raz w lewo, raz w prawo. Po czym po ok 5-7s wracała na swoje miejsce. Wylądało to tak jak bym wjechal na nowo wybudowaną trasę której nie ma jeszcze w nawigacji. Lepszy numer pokazał się jak jadąc w lesie po "szklance" zwalniałem powoli do ok 25 km/h. W czasie zwalniania zauważyłem że prędkość jaką pokazuje AM systematycznie wzrasta do ok 150 km/h. ;D

kasier
16.01.12, 12:41
To wygląda jak problemy z sygnałem gps ;] Nie wiem czemu ale bardzo mi to przypomina am na wm i mayek fix xD

Smogg
16.01.12, 14:47
Raczej Mayka tutaj nie zainstalujemy ;)

Update od mojego taty: rom barrdroid nie łapie fixa... kolejne testy później.

javelin
16.01.12, 16:22
U mnie ten sam problem co u Kasiera. Nie ma połączenia z GPS pomimo złapania fixa. Drugi problem jest taki że przy prubie próbie wpisania adresy poprzez swype albo ni pokazuje wyniku albo wywala program. Wpisywanie metodą literkową nawet swypem działa ok.

MatrixSTR
21.03.12, 15:58
Od kilku dni dostępna jest Beta 2. Lista zmian i download w linku:
AutoMapa :: Beta (http://w3.automapa.com.pl/?PEI=204044&lng=PL)
Od siebie dodam że w końcu działa :) Uruchamia się, pokazuje dobrze trasę (nawet pokazało że jest zamknięta ulica, chociaż zamknęli ją tydzień temu), sygnał z GPS też łapie.

kasier
21.03.12, 16:19
Na evo 3d śmiga aż miło ;)

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk

javelin
23.03.12, 09:53
Na sensation XE łapie fixa i teoretycznie działa. Praktykę sprawdzę po pracy.

KurczaQ
23.03.12, 16:00
HD2- Cyanogen(Mod)7 by Typhoon chodzi pięknie
Miui- podobnie jak wyżej
Sense 3.5/ICS- dwie sekundy dłużej od cm7, ale łapie Fixa :)