PDA

Zobacz pełną wersję : Gubienie zasiegu przez HD2



dziend0bry
14.01.12, 16:05
Mam probleWitajcie,
mam problem z moim HD2.
Wrzucilem Androida i zasieg jakby sie pogorszył. Kupilem go i na WM bylo normalnie wszystko ok.
Dodam, ze wifi dziala idealnie - wykluczam uszkodzenie anteny.
Zasieg dziala w ten sposob:

lewa strona - laptop - prawa strona

Po lewej stronie - (brak sygnalu)
Po prawej stronie - (Plus 2/4 2G)

Dodam, ze mieszkam na baaaardzo malej wsi, ktorej nie ma na mapach i prawdopodobnie nadajnika nigdzie w poblizu nie ma. Inne telefony np. LG GD510 ma full zasieg 2G a lezy wlasnie w tym samym miejscu, co HD2.

Radia zmienialem, robilem taska, radio 2.15 i sprawdzalem rozne.
Co moze byc przyczyna, badz jak mozna polepszyc zasieg?

Poki co dalem telefon znajomemu, ktory jest w miescie (gdzie jest 3G) i sprawdzi jak tam sie zachowa zasieg, ale radio jest chyba 2.10.
Mam rom MIUI i nie moge tez ustawic mu, by laczyl sie tylko z 2G (caly czas przestwia na preferowane 2G/3G)

O co chodzi mojemu Leonowi?

Jak wroci do mnie to sie przejde przez tę wieś i zobacze czy sie polaczy.

THo
14.01.12, 22:24
Musisz poprostu zmienić ROM... Też mam aktualnie android'a , i tylko w pracy korzystam z wp7 ( jakoś tak lepiej mi się z nim pracuje:P ) ..
Także mam jakiś rom z MIUI (niepamiętam dokładnie który) i to wszystko wina romu , na innych działa lepiej ( na wp7, jest np pół zsięgu , gdzie na tym andku jest "tylko ratunkowe" albo brak zasięgu ;/)

dziend0bry
14.01.12, 23:32
Wiesz, zmienialem romy co chwile.
Mialem Ginger z Nexusa One, mialem HyperDroid, zwykly CM7.1 - na kazdym to samo, z wyjatkiem HyperDroida, gdzie nawet wifi nie dzialalo.

Telefon postawie w jednym miejscu i mam 5 kresek caly czas, nie spada. Jak sie porusze to zasieg automatycznie spada, badz sie podnosi (zalezy)