PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy HTC Poszukiwania START



kasier
31.01.12, 19:13
No więc chciałbym posłuchać wasze opinie zgromadzone w 1 miejscu a nie porozrzucane na całym forum, otóż zastanawiam się powoli nad zmianą słuchawki, wymogi: HTC, Android. Ostatnio przypadł mi do gustu evo 3d ale niestety nie mam żadnych opinii a w necie jeszcze nie poszukiwałem ;] więc chętnie posłucham co polecacie, i wole opinie z doświadczenia a nie teorii :)

maniek9611
31.01.12, 22:16
więc chętnie posłucham co polecacie, i wole opinie z doświadczenia a nie teorii :)

Kasierku, wydaje mi się że na tym forum bardziej przeważać będzie teoria a nie doświadczenie :/ Sam powoli zaczynam się rozglądać hmmmmm no chyba, że się akurat ktoś trafi :)

kasier
31.01.12, 22:28
No właśnie mam nadzieje że znajdzie się pare osób co na przykład miało się okazje przynajmniej pobawić innymi słuchawkami ;] ja sam miałem pare w łapkach ale niestety tylko takich jakie mnie nie interesują ;]

Vinrael
31.01.12, 23:16
Zapewne Smogg Ci trochę opowie o Sensation... To rzeczywiście fajny telefonik, miałem okazję się nim kilka razy pobawić, solidnie zrobiony, w dodatku czeka go podobno upgrade do ICS... Ja bym jednak się powstrzymał trochę z kupnem telefonu, teraz zaczną wychodzić telefony docelowo dla ICS, więc:
1. Będziesz mógł kupić sobie nowszy telefon dedykowany dla ICS
lub
2. Telefony pokroju Sensation (XE, XL) będą troszkę tańsze :)

kasier
01.02.12, 01:58
no dobra narazie jestem nie w temacie wiec Ide zobaczyc co to ten ics O:-)
[hr]Dodano: 1328054800[hr]
no dobra z informacji jakie znalazlem to evo 3d dostanie aktualizacje do ics wiec chyba jest ok nowa sluchawke i tak planuje minimum za miesiac

ps. co takiego fajnego jest w tym ics?

Vinrael
01.02.12, 02:13
Do ICS będzie (albo i już jest) dostosowane nowe Sense i nowy interfejs Androida (ogólnie), możliwość ustawienia funkcji na gesty, nowa przeglądarka Webkit (z nowym, świetnym moim zdaniem przełączaniem kart), lepsza obsługa dwurdzeniowych procesorów, poprawienie jakości filmów 720p.

kasier
01.02.12, 09:06
Czyli ogólnie więcej bajerów :) No to nice :)

Smogg
01.02.12, 15:15
Jak Wy mnie dobrze znacie :-)

ICS jest naturalną konsekwencją rozwoju Androida, oraz krokiem ku scaleniu platformy, która na tę chwilę podlega silnemu rozbiciu. Każda nowa słuchawka z ICS ma obowiązek wspierania jego motywów. Jeden Android będzie dla tabletów i smartphone'ów... poprawiona obsługa hardware obecnego w urządzeniach... No i nowe Sense, wspomniane przez Vincia :D

Jeśli chodzi o Evo3d, to faktycznie, więcej będziesz miał tutaj domysłów, niż faktycznych testów użytkowników słuchawki (o ile w ogóle ktokolwiek taki się tutaj pojawi). Odpowiem więc jako osoba siedząca w Sensation, która dla sportu lubi sobie poczytać o innych telefonach :-)

Plusy EVO:
+ więcej ramu,
+ 3D wyświetlacz
+ 3D kamera
+ spust migawki!!!
+ proporcje ekranu powodują, że ten sam rozmiar, wydaje się jednak większy, niż Sensation
+ większa bateria.
+ większy szacun i rispekt na dzielni, o! :]

Minusy EVO:
- ram konsumowany przez 3D Sense
- 3D wyświetlacz - jest to gorsze 3D niż np. w LG. Poza tym - nie wiem jak z nawigacjami i zmęczeniem wzroku za kierownicą.
- 3D kamera - nawet w trybie 2D ma 5mpx.
- 3D konsumuje tą większą baterię szybciej :-)
- rozdzielczość qHD - jest to dziwny twór. Wyraźnie lepszy od WVGA, jednak w tej chwili coraz więcej pojawia się telefonów 720p... ten minus dotyczy także i Sensacji.
- Ponoć mimo wszystko jest wolniejszy niż Sensation - opinia z innego forum osoby, która z Sensacji przesiadła się na EVO
- mniejsze community
- era 3D dopiero przed nami.

Wycieki ICS na te urządzenia już są, więc jak ktoś chce, to może się pobawić (ja na razie nie chciałem - AM nie działa na ICS, poza tym, wolę zrobić sobie najpierw downgrade i wgrać to jako update FOTA). Sense 3.6 zapowiada się ciekawie (to nie literówka - ICS w Sensacji ma już numer 3.6).

Na ten moment jednak pojawiły się już wycieki z działającym Ville posiadającym Sense 4.0... i faktycznie można się zakochać :-)

Tak czy inaczej, mając teraz wybór pomiędzy Sensacją i EVO ponownie wybrałbym to pierwsze. A jak wyjdzie HTC z Tegrą3 i 720p to pewnie moja Sensacja szybko zostanie spieniężona :>

Vinrael
01.02.12, 15:23
A jak wyjdzie HTC z Tegrą3 i 720p to pewnie moja Sensacja szybko zostanie spieniężona :>


A wyjdzie?! O.o
To na pewno bardziej się opłaca czekać na coś takiego. ???
Kombajn jakości HTC, z Tegrą i HTC Sense... Sprzedaję komputer :>

kasier
01.02.12, 16:52
A no właśnie coś tam w necie grzebałem i niby coming soon :) zobaczymy :) może faktycznie narazie poczekam dłużej niż ten 1 miesiąc :) no chyba że... Ze mną nigdy nic nie wiadomo ;]

Smogg
01.02.12, 16:59
A jak wyjdzie HTC z Tegrą3 i 720p to pewnie moja Sensacja szybko zostanie spieniężona :>


A wyjdzie?! O.o
To na pewno bardziej się opłaca czekać na coś takiego. ???
Kombajn jakości HTC, z Tegrą i HTC Sense... Sprzedaję komputer :>


http://www.pcworld.pl/news/377016/Czterordzeniowy.smartfon.HTC.Edge.nieoficjalnie.ht ml

kasier
01.02.12, 17:51
no to ładnie ciekaw jestem ile takie cacko będzie kosztować

PS. poczytałem trochę o tym evo 3d i o sensation i muszę przyznać że ta sensacja ładnie się zapowiada, tak z ciekawości zamieść jakieś fotki (widok, pomieszczenie) żebym mógł zobaczyć jak wyglądają, i jeszcze jak trzyma ci bateria? Bo teraz zastanawiam się bardziej nad sensacją już ;p, chyba że macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje ;p

Smogg
01.02.12, 18:39
Zdjęcia może jakoś jutro - zaraz zaczynam bardzo intensywny wieczór.

Co do baterii - mimo hardware, mimo wskazań Current Widget, kiedy w idle schodzi po 150mA... jest lepiej niż w HD2. A z tego co czytałem na ICS ma być jeszcze lepiej (atm mam testowego Gingerbreada z Sense 3.5).
Sensacja działa na tyle sprawnie, że gdyby nie zwalone oprogramowanie 1.50 to cały czas bym siedział na stocku (teraz w pewnym sensie też siedzę, tyle że na testowym wycieku). Ani razu nie brakowało mi posiadania ROOTa w telefonie o_O No, może poza reflashami stocków (wchodzą romy z XE z beats audio - sprawdzałem ;D) brakowało tego titanium backup.

Gry/programy chodzą sprawnie i szybko. Bardzo mało jest sytuacji, w których jakiś produkt z marketu nie działa.

Realny czas używania baterii na tym testowym romie to nawet i 2 dni takiego normalnego użytkowania - praca, telefony, maile, sync... albo naprawdę ładnych kilka godzin internetu (np. na jakimś szkoleniu). Rekord "ubicia" baterii to ok 3 i pół godziny gry w MMORPG po WiFi z animacjami 3D ;D
Ogólnie to wiadomo, czasy Nokii 6310i minęły bezpowrotnie...

Sensacja to naprawdę miły telefon. Mam ją od początku sierpnia 2011 i do tej pory w zasadzie nie miałem punktów zaczepienia, aby sobie tak po polsku ponarzekać :)

Vinrael
01.02.12, 18:57
Ja myślałem, żeby kupić sobie Sensation, ale ten Edge zabił mi klina, czekam na Edge ;D
Tegra III, olbrzymia, niemalże tabletowa rozdzielczość, ekran 4,7', wbudowane 32GB pamięci flash... No i nie wiem czy pamiętacie, ale HTC zapowiedziało, że nowe telefony będą miały odblokowany bootloader... więc może być to... godny następca HD2 w świecie modowania telefonów ;P.

kasier
01.02.12, 19:07
no dla mnie niestety 4.7 ekran to za dużo już :D smogu dzięki za info coś mi się zdaje że moge się skusić ;]