PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją spolszczenie po zdjęciu SIMLOCK w serwisie.



graphPL
08.02.12, 23:58
Witam, zakupiłem niedawno mojego HD2, wgrałem bez problemu rom 3.14 po czym spolszczenie i działało wszystko bez problemu. Telefon miał simlocka więc oddałem go do jednego z miejscowych serwisów na jego zdjęcie. Przy odbiorze telefonu otrzymałem informacje że mieli problem z uruchomieniem go i wgrali czysty rom tylko nie wiem jakim cudem ery, bo telefon był standardowo z orange, nawet nie da się pobrać romu ze strony htc po wpisaniu SN bo pisze że nie do tej wersji. Wgrałem na nowo czystego roma 3.14, po czym zainstalowałem spolszczenie. Po wykonaniu HR telefon zatrzymuje się na logu windowsa i pasku ładowania który chodzi w kółko i żadnej reakcji. Zainstalowałem rom jeszcze raz na nowo, i spróbowałem zainstalować spolszczenie przez instalacje CABów, lecz przy próbie instalacji pierwszego wyskuje komunikat z prośbą aktualizacji ROMu do wymaganej wersji przed instalacją. Nie wiem już w ogóle o co chodzi. Jak sobie poradzić z tym problemem.

kasier
09.02.12, 00:35
No ja się trochę zamieszałem bo po pierwsze to myślałem że hd2 była w sprzedaży tylko i wyłącznie bez simlocka, skąd wgrywałeś rom 3.14? z strony htc? to znaczy że musiałeś wcześniej wpisać s/n i musiało działać, jeżeli nie przyjmuje ci tego numeru s/n to podmienili ci słuchawkę? Jeśli nie przyjmuje ci s/n to znaczy że jest to telefon nie na nasz rynek, (jeśli dobrze pamiętam), wtedy najlepiej wgraj jakiś rom ugotowany, ewentualnie wgraj 1.66 z karty (instrukcja na blogu) mam nadzieje że napisałem dobrze i zrozumiale bo późno już i kondycha nie ta xD

graphPL
09.02.12, 00:48
Standardowo telefon był z orange z simlockiem na tą sieć, z takim właśnie softem jako nowy. Wgrywałem i ze strony HTC i ten ściągnięty z sunnysoft chociaż to raczej ten sam. Z tym sn, to było nawiązanie do tego softu Ery który był wgrany po powrocie z serwisu. Zwykłe 3.14 ze strony htc normalnie pobieram. Problem polega na tym że na tego softa nie mogę w żaden sposób zainstalować spolszczenia.
[hr]Dodano: 1328807541[hr]
Powie mi ktoś o co chodzi? :/

kasier
10.02.12, 09:33
To może poszukaj innych cabów z spolszczeniem, wiem że niektórzy mieli podobne problemy że nie umieli ich zainstalować
Dla przykładu odsyłam tu:

http://hd2forum.pl/oficjalne/

graphPL
10.02.12, 14:49
Te co tam były nie pomogły.
[hr]Dodano: 1328918006[hr]
Dzisiaj spróbowałem wgrać stocka 1.66 i potem spolszczenie i jest ta sama akcja, po HR znaczek windows i pasek ładowania lata w kółko i żadnej dalszej reakcji.... Czego to może być wina...