PDA

Zobacz pełną wersję : Brandowy soft ERA (T-mobile) skąd?



mik99
18.02.12, 18:08
Witam
Mam takie pytanko. W tym momencie mam wgranego customa wm 6.5. Niedługo lecę na andka i w razie wysyłki do serwisu chciałbym wgrać brandowy soft od ERY bo tam kupiony był tel. Na stronie HTC niestety nie ma dedykowanego softu do mojego telefonu więc skąd go pobrać?.
Słyszałem, że telefon nie musi posiadać koniecznie brandowego oprogramowania podczas wizyty w serwisie, by honorować gwarancję. Liczy się oryginalny rom. Może ktoś potwierdzić tą informację?.

-------------------------
Troszkę poszperałem i widzę, że na stronce:
http://firma.sunnysoft.cz/htc/?lang=en
są romy do HD2. Na europejskim serwerze HTC są też dwa romy do pobrania jeden z dopiskiem T-mobile, ale czy nie dotyczy on czasem amerykańskiej wersji HD2?

Vinrael
18.02.12, 18:16
Brandowanie w erze polega na wgraniu splash screena ery i zamienienia ikonki opery na "blueconnect".
Szkoda tylko, że:
1. Nie sprawdzają czy masz te dwie rzeczy, tylko sprawdzają czy masz HSPL czy nie.
2. Wywalając operę pozbywamy się także na stałe ikonki, wgrywając ponownie ikonka blueconnect znika i pojawia się ikonka opery. Więc nie mają prawa się przyczepić braku tego.

mik99
18.02.12, 18:19
Brandowanie w erze polega na wgraniu splash screena ery i zamienienia ikonki opery na "blueconnect".

Zgadza się. Sam posiadam do tej pory logo startowe Ery to bt już nie ma, jest za to opera. Czyli obojętnie jakiego nie miałbym systemu, przed wysyłką należy wgrać najnowszy dostępny prosto od producenta rom?. Z tego wynika, że HSPL wraca do normy po wgraniu oficjalnego romu.

kasier
18.02.12, 18:34
wgraj 1.66 z karty, wtedy telefon jest w stanie jakby był wyciągnięty z pudełka i możesz śmiało wysyłać

mik99
20.02.12, 13:00
wgraj 1.66 z karty, wtedy telefon jest w stanie jakby był wyciągnięty z pudełka i możesz śmiało wysyłać

To standardowy rom zapisywany jest na karcie?. Przepraszam za taki brak wiedzy ale WM dopiero zaczynam ogarniać dlatego chcę Andka :). Radio mam akurat dobre będę musiał przed zmianą platformy wgrać nowsze HSPL.

kasier
20.02.12, 13:11
Standardowy rom nie jest na karcie, ale przez kartę się go wgrywa, natomiast nie wiem jak u innych ale u mnie wgrywanie andka działało tylko z romu 1.66, bo jak miałem wcześniej 3.14 to coś krzaczyło

Tost
21.02.12, 21:45
Witam, ja z "podobną" sprawą. szukam brandowanego romu z ery w wersji 3.14
jakoś do piątku lub soboty był do pobrania ze strony htc -obecnie nie ma takiej możliwości, już ściągnięta wersję gdzieś posiałem tak więc byłbym wdzięczny za jakieś namiary ;)

kasier
21.02.12, 21:49
A z czystej ciekawości po co ci ten rom brandowany?

Tost
21.02.12, 23:00
wyłącznie do testów ;)

max00r
27.06.12, 14:09
Joł,
znalazł ktos ten najnowszy soft od ERY? (T-Mobile - 3.14.119.1) Też chciałem go protestować. Pracuję od roku na Andku Hyperdroid CM7, ale zaczyna się coś psuć telefon. Z tego co czytałem, może to być płyta główna. Chcę sprawdzić oryginalny soft i w razie tych samych objawów oddać do serwisu.
pozdrówki

Szakus
27.06.12, 20:30
Stockowy Rom 1.66 WWE + spolszczenie | HTC HD2 Blog (http://hd2blog.pl/2010/11/stockowy-rom-1-66-wwe-spolszczenie/)
zainstaluj ten rom -> KARTA- WWE_EastEurope_1-66
w razie czego mów, że aktualizowałeś system ze strony htc i jest jaki
jest ale nie powinni się pytać

tomek924
05.07.12, 17:05
ktoś wie co zrobić aby wyłączyć blokadę w trybie serwisobym?

---------- Dodano 17:05 ----------

po włączeniu w tryb bootloader pokazał się komunikat o blokadzie. od tamtej pory nie mogę włączyć tel aby wgrać nowy ROM

KurczaQ
05.07.12, 20:59
Według mojego poradnika zrób task29 i Wgraj rom

Wysłane z Leona za pomocą Tapatalk 2