PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne kolory lcd



keypek9215
18.02.12, 23:17
Witam
Mam problem z moim HTC mianowicie czasami zmienia mi kolory np. po dłuższym czasie noszenia w kieszeni . Ale wystarczy go docisnąć na wysokości napisu "htc" nad przyciskami i wszystko wraca do normy (czasami trzeba go chwile popieścić ) Dodam zdjęcia żebyśmy się dobrze zrozumieli . Nie chce go rozbierać bo prawdę mówiąc się boje ale chciałbym się dowiedzieć co z nim jest nie tak ...
http://imageshack.us/photo/my-images/59/rrrss.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/594/15519326.jpg

Vinrael
19.02.12, 00:27
Solidnie Ci się coś popierniczyło z telefonem. Ślij na gwarancję/do naprawy, bo wygląda to nie za dobrze O.o
Oni Ci powiedzą, co to było, ale lepiej nie ryzykuj z używania takiego telefonu - lepiej wymienić sam wyświetlacz, niż cały telefon...

keypek9215
19.02.12, 10:43
Nie posiadam do niego gwarancji ...

kasier
19.02.12, 11:16
No to we got problem ;/ ale na pewno nic dobrego to nie wróży ;/

wilczur
19.02.12, 12:38
Nie masz gwarancji to trudno

Jeśli obraz wraca do normy przy naciskaniu części nad guzikami to tam mniej więcej znajdują się taśmy i złącza od LCD i dotyku, rozbierz delikatnie i sprawdź czy wszystkie wtyczki są dobrze obsadzone w gniazdach.

Ew. może któraś tasiemka się przecierać ale za bardzo tam w środku nie ma o co się trzeć więc stawiałbym na to że się tasiemka wypina

Smogg
19.02.12, 12:55
Ponoć czerwona słuchawka jest w stanie uszkadzać taśmę. Ale nie wiem jak to faktycznie wygląda - swojego Leona nigdy nie rozkręcałem, a problemy z ekranem mnie szczęśliwie ominęły.

keypek9215
19.02.12, 13:17
OK spróbuje go rozebrać mam dziś dużo czasu wiec się nie będę śpieszył i myślę ze skorzystam z filmiku który jest na forum i ładnie pokazuje jak rozebrać HTC .
A macie może jakiś sprawdzony delikatny sposób jak oddzielić wyświetlacz i całą resztę od tego korpusu co go otacza ?

Vinrael
19.02.12, 14:11
Chyba mam świetny sposób na to... Kostka gitarowa :) Wkładasz kostkę na wysokości przycisków głośności, podważasz i przeciągasz w koło telefonu. Myślę, że 0.50mm była by idealna ;)

keypek9215
19.02.12, 14:12
Udało mi się go rozebrać i powypinać tasiemki i powpinać je odnowa i jak narazie wszystko gra . Mam nadzieje ze tak zostanie dlatego jeszcze nie zamykam tematu .
Dzięki za dotychczasową pomoc .