PDA

Zobacz pełną wersję : SMS - Problem (powolna praca)



lachahd2
11.12.10, 17:20
Witam

Jest jakies lekarstwo na polowna prace sms'ow ? (np. 200 wiadomosci z jedna osoba i przy kazdej checi odpisania na sms'a laduja sie wszystkie przez co nie da sie szybko pisac i trzeba czekac az wszystkie sms'y sie zaladuja tj. ok 10-15sec. pozniej dziala normalnie. Sytuacja powtarza sie przy kazdym otworzeniu czatu sms z dana osoba.) W iphone bylo to rozwiazane tak ze ladowalo sie tylko 25ostatnich a gdy chcialo sie zobaczyc wiecej trzeba bylo nacisnac pokaz kolejce 25.

Prosze o pomoc

wino20
12.12.10, 11:25
Dokładnie mam ten sam problem. Czytałem na innym forum, że trzeba wgrać po prostu nowszą wersje aplikacji. W Desire HD ładują się wszystkie i nie ma takiego problemu, a w hd2 nie da się wytrzymać muszę kasować wiadomości.

lachahd2
16.12.10, 21:11
Po aktualizacji ROM'u (1.48) na 3.14 problem sie rozwiazal. Aktualnie posiadam 410 wiadomosci od jednej osoby i przy fabrycznej klawiaturze nie trzeba czekac mozna od razu zaczynac pisac ; ) Nie testowane na swype'ie, ale wiem ze jak korzystalem ze swype'a na 1,48 korzystanie z sms'ow bylo jeszcze bardziej uciazliwe niz przy normalnej klawiaturze, poniewaz swype po prostu nie reagowal na dotyk, a fabryczna dzialala lecz byla bardzo bardzo zamulona i nie dalo sie poprawnie szybko pisac.

Ogolnie aplikacja wiadomosci w romie 3.14 dziala znacznie bardziej dynamicznie. Jest tylko jeden irytujacy dodatek. Po wyslaniu wiadomosci wyskakuje powiadomienie (wyslanie wiadomosci powioslo sie) wraz z dzwiekiem "sms". Czy mozna to jakos wylaczyc ? Do tego korzystam tez z raportow doreczen i jest to jeszcze bardziej wkurzajace z racji iz wysylam jednego sms'a i otrzymuje dwa powiadomienia wraz z dzwiekowymi. (wyslano i dostarczono) musze wchodzic w "powiadomienia" i kasowac to glupie "wysylanie wiadomosci powiodlo sie".

Jakie lekarstwo na to powiadomienie ?

Smogg
16.12.10, 21:22
Jest lekarstwo ;)

1. Odpalamy edytor rejestru
2. Szukamy klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Jataayu\Messaging
3. Zmieniamy wartość wpisu "DisableSMSSuccess"=dword:1
4. Jeśli jest "0" lub nie ma w ogóle - tworzymy i dodajemy co powyższe ;)
5. Soft Reset
6. Tadam! :]

lachahd2
16.12.10, 22:55
Świetnie ! Dziękuje bardzo za pomoc! Właśnie o to chodziło ; )

kasier
16.12.10, 23:03
otóż mi nie działał sposób podany przez ciebie ale za to pomógł mi ten pliczek:

http://wyslijto.pl/plik/5pyr2a1oep

Smogg
16.12.10, 23:05
Ten cab instaluje właśnie ten wpis - który podałem do oznaczenia jako 1 ;)

kasier
16.12.10, 23:48
no może i tak ale jak ja ręcznie starałem się go dodać to nie było efektu ;p

lakikwap
27.12.10, 01:47
Kurcze mam ten sam problem z powolnie wgrywającą sie listą sms :/ a musze czekać żeby odpisać.
Jest to jedyna wkurzająca mnie rzecz w hd2 bo jest to naprawde świetny telefon.
Rom 1.66 i niechce mi sie zmieniać na 3.14
Myślicie że pomoże zainstalowanie togo fixa
http://www.htc.com/pl/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=0&dl_id=812 ?
a może macie inny sposób?
Dzieki z góry! Wesołych Świąt

Linki zewnętrzne KODUJEMY
[hr]Dodano: 1293522318[hr]
sory za link.

Już zainstalowałem właśnie rom 3.14 więc powinno być oka, tylko musze jeszcze ten raport wysłanej wiadomości usunąć.. niewiem kto to wymyślił (dzięki za cynk że wysłałem wiadomość... przecież wiem że to zrobiłem sek. temu!) :)

atomeck
18.01.11, 14:03
Jest lekarstwo ;)

1. Odpalamy edytor rejestru
2. Szukamy klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Jataayu\Messaging
3. Zmieniamy wartość wpisu "DisableSMSSuccess"=dword:1
4. Jeśli jest "0" lub nie ma w ogóle - tworzymy i dodajemy co powyższe ;)
5. Soft Reset
6. Tadam! :]


Hej, Znalazłem co trzeba, ale nie mam wpisu jak w "3". Tworzymy go zgodnie z "4" ? i tu - proszę nie krzyczeć - ... jak ? :-[ poprzez nowy wpis ? Nigdy nie bawiłem się rejestrem, więc nie chcę coś spierpapier ...

PS. Podany link z cabem nie działa - plik usunięto :(

Smogg
18.01.11, 16:39
Tym czym przeglądasz i edytujesz rejestr, możesz też tworzyć nowe klucze... ponieważ programów jest multum, a nie wiem z którego korzystasz, to powiem tylko, abyś rozejrzał się po opcjach swojego konkretnego i tam coś "wyklikał" ;)

Albo ewentualnie skorzystaj z mirrora caba, który Ci właśnie wrzuciłem ;P

http://hotfile.com/dl/97717201/416210a/Cloudy_SMSSentNotificationOff.cab.html

atomeck
19.01.11, 07:02
Tym czym przeglądasz i edytujesz rejestr, możesz też tworzyć nowe klucze... ponieważ programów jest multum, a nie wiem z którego korzystasz, to powiem tylko, abyś rozejrzał się po opcjach swojego konkretnego i tam coś "wyklikał" ;)

Albo ewentualnie skorzystaj z mirrora caba, który Ci właśnie wrzuciłem ;P



Używam TotalCommandera. Znajduję wpis z pkt.2, ale nie mam tego co w pkt.3 ... i tu się zatrzymałem :(
Dziękuję za link

maniek9611
19.01.11, 16:41
Sprawdziłem u siebie i jak najbardziej jest :)

Smogg
19.01.11, 17:23
Jeśli mówisz o wpisie, Mańku, to nie każdy soft go ma - my mamy customy... jest to o tyle wygodne, że w customach bardzo często ktoś "myśli za nas" przy konfigurowaniu softu... a po zainstalowaniu i testach widzimy, czy z kucharzem myślimy podobnie :D

Całkiem możliwe, że rom 3.14 po prostu w ogóle nie ma tego konkretnego wpisu - wtedy, zamiast tylko zmienić jego wartość, trzeba go dodatkowo utworzyć ;)