PDA

Zobacz pełną wersję : wieszanie się tel.



kraik
13.12.10, 15:46
czy wasze egzemplarze tez czesto sie wieszaja? mnie to doprowadza do szalu, gdy musze pare razy dziennie resetowac. Teraz np, chce otworzyc smsa i .... zwiecha ;/ albo jak mam wylaczony ekran i chce wlaczyc to podswietlaja sie tylko te dolne przyciski i ekran dalej czarny ;/

fajfus13
13.12.10, 15:57
mam tak samo ale nie tak czesto jak ty to opisujesz mozesz miec pamiec zaladowana. ale zcinki to chyba norma w hd2

bartass127
13.12.10, 17:15
Z tym wyłączonym ekranem i podswietlonymi przyciskami to norma -_-
Soft reset

Smogg
13.12.10, 17:39
A u mnie to zależy od romu :P

Bywają takie, na których wieszanie się telefonu co godzinę "wydaje się" być całkiem normalne. Albo, dla odmiany, mam takie, które SR widzą w zasadzie tylko wtedy, kiedy chcę się przełączyć na Androida, a potem z powrotem na WM.

Zasadniczo wszystko zależy od Twojej konfiguracji - softu, który masz zainstalowany w słuchawce, uruchomionych procesów, wpisów do rejestru etc.
Dla przykładu - rom Elmina, 1.15 - jeden z moich ulubionych i jak dla mnie stabilniejszych, mojemu znajomemu zawieszał się właśnie kilka razy na dobę (mi wcale). Rom Elmina 2.04 Szakusowi działał bez zastrzeżeń, a ja robiłem SR średnio co 30 minut... Więc zawieszanie się telefonu jest rzeczą naprawdę bardzo specyficzną i dla każdego może wyglądać inaczej.

Nie raczyłeś (@kraik) napisać w profilu, jaki masz rom, dlatego też nasze dywagacje są "palcem na wodzie pisane", już nie wspominając o świadomości zainstalowanych (lub wgotowanych w dany rom) aplikacji, z których korzystasz.

Jeśli bawisz się customami, posiadasz np. CHT - zmień wersję (jednego bądź drugiego) i obserwuj "zachowanie" telefonu.

Nie ma rzeczy idealnych, ale kilkukrotne zawieszenia telefonu w ciągu dnia do normalnych nie należą...

kraik
13.12.10, 21:52
hehe jeszcze się za bardzo nie orientuje w tym wszystkim, ale jak włączam telefon to się pojawią ekran plusa choć od nowości nie mam simlocka, rom to mam jakis 1,66 coś tam (jesli o to chodzi ;-)) na razie tak czytam forum i szukam żeby ogarnąć o co biega i kiedyś wgrać coś innego jeśli się dowiem co i jak ;-)

Smogg
13.12.10, 22:14
Simlock to jedno, a brand operatora w oprogramowaniu telefonu to drugie ;)

Najprawdopodobniej, na ten rom, możesz od razu z karty wrzucić jego nowszą, oryginalną (tj. od HTC) wersję - 3.14. Przypuszczam, że mogłoby to poprawić komfort Twojego użytkowania tej słuchawki, jednak musisz się liczyć z koniecznością instalowania wszystkich programów i ustawień (dzwonki, budziki, bla bla bla) od nowa.

Czasem jednak jest to gra warta świeczki... a jak dojdziesz do wprawy to wizja wgrania innego roma nie będzie wywoływała u Ciebie przerażenia, a entuzjazm i chęć testów czegoś nowego ;)

snake888
13.12.10, 22:22
Mnie się jeszcze nie zawiesił htc ani razu, może dlatego, że mam mało aplikacji, i nie robiłem modyfikacji softu.

kasier
14.12.10, 02:22
też miałem 1.66 z plusa i nie zawiesił mi się ani razu, wgrałem z strony htc rom 3.14 i tak samo nie miałem jeszcze ani jednej zwiechy