PDA

Zobacz pełną wersję : HTCClub.pl uwagi, sugestie



Szakus
14.03.12, 23:44
W związku ze zmianą skryptu proszę o wszelkie uwagi i zgłaszanie ewentualnych błędów

Soren
15.03.12, 07:46
Czemu awatar i informacje autora pierwszego postu są z prawej strony a wszystkie następne z lewej?
Powiem szczerze że (przynajmniej mnie) to nieco rozprasza ;)

Rozumiem że działy zostało utworzone póki co dla najpopularniejszych urządzeń?
W zamierzeniu ma być tylko jeden główny dział czy doczekamy się lekkiego rozdrobnienia na romy i modyfikacje, ogólne itp?

Czy skórka będzie jeszcze jakoś szlifowana? Zamiast niebieskiego akcentu bardziej chyba by pasował szary na wzór designu z htc.com (początkowo sugerowałem zielony ale za bardzo mi się kojarzy z... czymś).

Integracja z tapatalk w planach?

Może by tak bardziej ujednolicić grafiki przy działach (miniaturki telefonów)?
Mam na myśli że niektóre są na wprost, inne z prawego profilu, inne z lewego.
Myślę że z dostępnością grafik w googlu nie będzie problemu ;)

Pozdrawiam

Szakus
15.03.12, 12:13
1. Pierwszy post jest przyklejony do wszystkich stron wypowiedzi, żeby trzymać się głównego tematu wątku, ustawiłem wygląd w ten sposób żeby post się wyróżniał aczkolwiek zastanawiam się też nad innym tłem zamiast info po prawej stronie

2. tak, jeżeli w dziale np EVO 3d pojawi się temat z romem natychmiast zrobimy odpowiednie działy, chcemy uniknąć pustych działów na początku kiedy nie mamy jeszcze wielu użytkowników różnych słuchawek.

3 :), 4 i 5 tak, priorytet ikonki potem pomyślę o taptalku i szlifowaniu skórki ;)


dzięki za uwagi

wilczur
15.03.12, 22:32
u mnie chyba w profilu jest błąd, ponieważ u góry mam powiadomienia i cyferkę 1 wskazującą że coś jest, po najechaniu pokazuje mi ze mam jakas nieprzeczytana wiadomosc, ale gdy wejde w skrz odbiorcza to nic tam nie ma..

Soren
16.03.12, 15:29
Czemu edytor odpowiedzi i zakładania nowych wątków jest tak ubogi?
Brakuje w nim podstawowej funkcjonalności i możliwości formatowania wypowiedzi.

Fajnie jakby dało radę to poprawić jak najszybciej bo sporo to utrudnia.

Szakus
16.03.12, 15:57
jest zmiana czcionek, rozmiaru, kolory, podkreślenia, przekreślenie, wypunktowanie wcięcia, listy itp.. potrzeba czegoś więcej ?

Soren
16.03.12, 17:42
Tak ale jedynie w "szybkiej odpowiedzi".
Po kliknięciu 2 razy na "odpowiedz" w prawym dolnym rogu postu jest taki edytor:
http://img694.imageshack.us/img694/5166/przechwytywaniecy.png (http://imageshack.us/photo/my-images/694/przechwytywaniecy.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ten sam edytor pojawia mi się przy próbie stworzenia nowego wątku.

Smogg
16.03.12, 18:30
Panel -> Ogólne ustawienia ->
Pozostałe opcje

Interfejs edytora postów:

Zaawansowany edytor WYSIWYG

Soren
16.03.12, 19:01
Punkt dla Ciebie ;)
Ale takie rzeczy winny być w standardzie ;)

Szakus
17.03.12, 09:33
Przy imporcie kont musiało się tak ustawić, domyślnie jest ustawiony edytor wysiwyg, spróbuje to zmienić wszystkim użytkownikom z poziomu bazy

---------- Dodano 17.03.12 08:33 ----------

Plichu dzięki za zwrócenie na to uwagi, poprawione

Soren
17.03.12, 11:49
Tak się zastanawiam nad logiem i nazwami działów.
Czy nie powinno być zamiast Htc to albo HTC lub htc

kasier
17.03.12, 14:00
w sumie racja ;p bo jakoś to tak mało pasuje, pozmieniałbym na wszystkie literki małe

Smogg
17.03.12, 20:16
Zrobione. Dodałem też alternatywne nazwy modeli.

KurczaQ
17.03.12, 23:00
Elo, ja jestem za dodaniem TapaTalk ;) Darmowe i szybkie a ułatwia pracę z pozycji urządzeń mobilnych :)

Szakus
18.03.12, 09:20
Taptalk dodany

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk

Soren
18.03.12, 12:14
Tapatalk chyba już jest (jak wchodziłem na forum przez telefon to miałem stosowny monit).
Jeszcze co do loga, tam też chyba dobrze byłoby dać albo htc albo HTC.

Smogg
18.03.12, 12:25
Tak, Tapatalk już jest, ChickenPie chyba walczy o pierwsze na nowym forum ostrzeżenie za spam - dopiero teraz przeniosłem tutaj post Szakusa, który informował go w drugim wątku (w którym też poruszył tę kwestię), że Tapatalk został dodany.

KurczaQ
18.03.12, 14:39
Znalazłem błąd, miałem kiedyś jakieś powiadomienie i teraz piszę że dostałem Pw,wchodzę do katalogu wiadomości i pusto,wychodzę i to samo...

Wrajtniętne za pomocą HaDe2

Smogg
18.03.12, 14:40
Wilczur już zwrócił na to uwagę na poprzedniej stronie ;)
Ale dobrze wiedzieć, ze nie był odosobniony. Thx.

KurczaQ
18.03.12, 16:53
Mamy Vbulletina, to może nowy blog?;) scalony z silnikiem forum, lubię czytać dobre posty :D

Wrajtniętne za pomocą HaDe2

Soren
18.03.12, 17:09
Tylko kto będzie na nim pisał? Myślę że nie ma póki co sensu dokładać sobie roboty.
Lepiej skupić się na forum:
- poprawić skórkę
- poprawić logo
- poprawić detale typu miniaturki telefonów przy działach
- moim zdaniem dodanie nazw kodowych przy telefonach to kiepski pomysł. Nie podoba mi się to
- warto by było zastanowić się jak jeszcze zainteresować użytkowników do wypowiadania się
- reklama reklama reklama!

Warto by popełnić zbiór zasad korzystania z forum. Tylko błagam nie taki koran jak na android.com.pl bo to moim zdaniem przesada.

KurczaQ
18.03.12, 17:21
Ja ciągle reklamuje ja twitter i fb ;)

Wrajtniętne za pomocą HaDe2

Vinrael
18.03.12, 17:37
Blogiem mogę się zająć gdyby tylko powstał. Można by tam pisać np. o nowych modelach htc, osiągnięciach ludzi z XDA odnośnie konkretnej słuchawki etc...

KurczaQ
18.03.12, 17:47
Ja podobnie jak kolega wyżej, mogę się wziąć za blog bo sporo czytam i wiem ;)

Wrajtniętne za pomocą HaDe2

MatrixSTR
19.03.12, 13:43
Może zrobić blog w ten sposób, że każdy user może coś napisać? Oczywiście musiało by to być akceptowane przez kogoś z władzy :)

Soren
19.03.12, 16:03
Szakus może naświetl sprawę co dalej zamierzasz z serwisem, jakie zmiany, jakie funkcjonalności itp ;)

Aha i może jako główny administrator, załóż oficjalny fanpage na fb (ewentualnie g+ jeśli ktoś korzysta). Łatwiej będzie się rozreklamować.

Ps. zauważyłem że w prawym górnym rogu link do zaawansowane wyszukiwanie jest dziwnie wyśrodkowany względem layoutu forum.

Ps2. Coś nie mogę avatara dodać :/

Szakus
20.03.12, 12:30
Awatary poprawione można już dodawać, niedopatrzenie w konfiguracji grup, dzięki za zwrócenie uwagi
W tej chwili pracuje nad przekierowaniem tematów z hd2forum tak żeby nie stracić mocy z googla, niestety struktura urli uległa zmianie dlatego przygotowanie odpowiedniego skryptu tak długo trwa
fanpage oczywiście zrobi się :)
poprawki w layoucie są w planach
nad blogiem jeszcze pomyślę

KurczaQ
21.03.12, 11:47
Hmm, jak zmienić sygnaturę? bo nie widzę opcji edycji podobnie nadal z Avatarem :)

Drugie, prosił bym o dział Wildfire i Dream(Lub G1)/ Magic 32A

MatrixSTR
21.03.12, 11:52
Można by jeszcze dodać jeden wspólny dział dla serii "One"

Smogg
21.03.12, 12:00
@Matrix: a są już w sprzedaży i ktokolwiek to posiada? Wspólny dział nie będzie dobrym pomysłem, bo X/V/S mają zupełnie różne specyfikacje, są celowane w różne targety... To tak jakby zrobić jeden wspólny dział Desire, pomijając fakt, że Z, HD, S, Bravo dość mocno się od siebie różnią ;)


@ChickenPie: Panel -> Moje ustawienia: Twój profil -> Edytuj sygnaturę

KurczaQ
21.03.12, 12:18
To co innego, Dream i Magic to telefony z identycznymi bebechami, różnica to klawiatura w G1, One są kompletnie inne, ja posiadam G1, rozwalonego niby ale miałem go bardzo długo i pamiętam co jak co :P

MatrixSTR
21.03.12, 12:51
jest już od kilku dni HTC One X White - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika (http://www.komputronik.pl/product/153725/HTC_One_X_White.html) :)
A dział ogólny do czasu aż te telefony nie staną się popularniejsze, wtedy można by je już oddzielić :)

KurczaQ
21.03.12, 13:11
Dla mnie warto dać te działy dopiero wtedy gdy będzie ktokolwiek na forum kto się nimi zainteresuje, bo jak mają leżeć aby leżeć puste to lepiej by ich nie było i by nie psuły wyglądu :)

To moja opinia :P

MatrixSTR
21.03.12, 13:14
Idąc tym tokiem myślenia, można uznać że działy o innych telefonach niż HD2, Sensation i Evo 3D też są niepotrzebne, bo nikt na forum jeszcze tych telefonów nie ma :P

Smogg
21.03.12, 13:39
Matrix, oczywiście, działy się pojawią, po prostu na tę chwilę popularność tych modeli (z racji czasu dostępności na rynku i dość mało przyjaznej dla Polaków ceny) powoduje, że nie jest to dział, który musi być zrobiony na cito. Ale w najbliższej przyszłości na pewno możesz się go tutaj spodziewać :)

PS Maniek ma Desire, ale to nie jest powód, żeby mu dokuczać i go pomijać :]

KurczaQ
21.03.12, 14:34
Maniek ma Desire, i dobrze bo może na raz ciągnąć dwa działy, Nexusa 1 i Desire ;) najbardziej bolesny jest Wildfire S, bo jak by nie patrzeć on jest inny i nikt nie patrzy tam ;)

Soren
21.03.12, 15:49
Czemu na forum nie można wstawiać specjalnych znaczków jak np. TM w indeksie górnym?

Jestem przeciwny łączeniu działów (wspomniany dream i magic). Moim zdaniem warto być konsekwentnym w swoich działaniach.

Nie ma też sensu tworzyć działów dla urządzeń których nikt na forum nie posiada (te które już są, a są puste niech zostaną) ale przydałby się dział inne. Bo jak pojawią się pierwsi użytkownicy to nie będą mieli nawet gdzie napisać.

Smogg
21.03.12, 16:06
Inne HTC dodane.

Wspólny dział dla dwóch urządzeń, z których np. jedno ma fizyczną klawiaturę QWERTY, a drugie nie, wydaje mi się nie najlepszym pomysłem. Nawet jeśli cała reszta jest do siebie bardzo podobna/identyczna. To nie Sensation + Sensation XE, gdzie różnic jest raptem kilka i w niewielkim stopniu wpływają na same urządzenia.

Soren
21.03.12, 16:11
Pytanie: da radę poszerzyć widok zaawansowanego edytora? Obecnie jak go poszerzam ręcznie to niestety ale emotikony zostają na swoim miejscu i po prostu mieszają się z tekstem. Kosmetyka wiem.

@Smogg
Co do sensation i sensation xe to wspólny dział jest jak najbardziej wskazany bo te telefony różnią się wyłącznie od strony wizualnej i software'owej. Dream i magic to już różnice w hardware.

KurczaQ
21.03.12, 16:21
Jedyna różnica m-dzy Dream i Magic 32B to klawiatura ;) oprócz to ten sam telefon inaczej zbudowany :D

Szakus
21.03.12, 17:40
Plichu edytor nieco poszerzony