PDA

Zobacz pełną wersję : ICS dla Sensation



bajan
15.03.12, 23:07
Czy kotoś już ma zaktualizowane oprogramowanie do ICS? Ja nie. A na komorkomania.pl donoszą o pierwszych sukcesach.

Smogg
16.03.12, 11:43
Póki co OTA do ICS została wypuszczona tylko dla pewnej części krajów... Polska się do nich nie zalicza.
Można pobrać paczkę z plikami aktualizacji i zainstalować ją manualnie (wymagany S-OFF + cała reszta stockowa [recovery, ROM 1.50 dla Sensacji i 1.73 dla Sensacji XE]).
Moja Sensacja przeszła ten proces pomyślnie i od pewnego czasu cieszę się dobrodziejstwami stockowego ICSa.

bajan
16.03.12, 12:59
A może na forum jakiś przepis jak to zrobić samodzielnie - samodzielna instalacja ICS, OFF itp. Wiem, że można to wyszukać ale tu było wszystko na miejscu.

Soren
16.03.12, 15:25
Pytanie czy można cieszyć się dobrodziejstwami stockowego romu ;)
Ja mimo wszystko nie czekam na oficjalny update, bo przeważnie jest w nim tyle do poprawy że mike1986 z xda ma pełne ręce roboty ;)

Smogg
16.03.12, 16:51
I tak jest i tym razem, Plichu. Stabilnością testowy Gingerbread 2.3.5 (2.08.401.1) bił tego ICSa na głowę. Ale że nie lubię ślepych uliczek, to tak jakoś przeszedłem na tę wersję... mam nadzieję, że jakiś szybki update co nieco tutaj poukłada prawidłowo.

@bajan: Swego czasu Plichu popełnił bardzo przyjemny tutorial S-OFF'owania i rootowania Sensacji.
Co do samego instalowania update z plików - jest to dość proste.
Potrzebujemy: Sensacja ze stockowym 1.50.401.1 + stockowym recovery (żaden CWM, 4EXT czy cokolwiek tam jeszcze by można było wymyślić) + S-OFF + CID: HTC__032 (CID operatora nie przejdzie).
How-to:
1. Ściągnij plik .zip - http://fotadl.htc.com/OTA_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.32.401.5-1.50.401.1_P_release_246627z7pljztztog0er50.zip
2. Wrzuć go na kartę pamięci,
3. Wyłącz telefon,
4. Uruchom go w trybie bootloader (power + volume down),
5. Wybierz recovery,
6. Jak pojawi się słuchawka z wykrzyknikiem - volume up + power
7. Wybierz Apply update from sdcard,
8. Wybierz plik z update'em i go zainstaluj,
9. Po instalacji słuchawka uruchomi się kilka razy... ten ostatni raz już pod kontrolą ICS z Sense 3.6.

Dane zostają zachowane, ale backup dobrze jest mieć.

Soren
16.03.12, 18:03
Jak tylko wyjaśni się kwestia edytora postów to "przedrukuje" tutaj ten tutorial + zrobie nowy upload plików.

bajan
16.03.12, 20:50
Spróbowałem ale nie idzie.
Mam S-OFF RL
H-BOOT 1.17
RADIO 10.14

Komunikat
...Avast ! Anti-Theft Edify Update Script
Performing update..
Mounting monut points...
Mounted via sbin/mount
E: Error in /sdcard/update.zip
(status 0)
Instalation aborded

Czy to Avast? odinstalowany ale chyba siedzi w ROM, uszkodzony plik, czy karta?

Soren
16.03.12, 21:17
Odinstaluj avasta najpierw.

bajan
16.03.12, 21:29
To zrobiłem na początku, ale gdzieś siedzi. Nie wiem czym odinstalować.

Smogg
16.03.12, 23:26
md5 pliku z apdejtem: 9695d60ebf54d967585245b342d89489

bajan
18.03.12, 11:55
Wgrałem Revolution HD 6.51 i dziła. Mam jednak zmieniony HBOOT na 1.23 podany OTA nie działa. Jak przywrócić? HBOOT do właściwego?

Smogg
18.03.12, 12:29
Via RUU.
10znaków.

bajan
18.03.12, 14:26
Możesz więcej RUU wiem a 10 znaków?

Smogg
18.03.12, 14:37
A 10 znaków to minimalna długość wysyłanego posta ;)

Zbiór stockowych RUU znajdziesz tutaj: [ROM]Shipped Pyramid ROM Collection - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1074559)
Pamiętaj tylko, aby - na wszelki wypadek - nie flashować ROMów "testing", a jedynie "release".

Szakus
29.03.12, 17:17
Na tą chwilę użytkownicy HTC Sensation czekali od dawna. Od dzisiaj można pobrać oficjalną wersję systemu Android 4.0 ICS. Aktualizacja dopiero ruszyła, a więc nie wszyscy użytkownicy mogą z niej korzystać. W miarę upływu dnia liczba osób, którzy mogą pobrać aktualizację powinna się powiększać.

http://centrumhtc.pl/images/android4.jpg

HTC jak zwykle wzbogaciło system o nakładkę Sense tym razem w odświeżonej wersji 3.6. Sam system wprowadza w życie kilka nowych ciekawych rozwiązań (np. odblokowanie telefonu poprzez rozpoznanie twarzy).

Aby pobrać aktualizację wystarczy przy włączonym połączeniu internetowym wejść w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Aktualizacje oprogramowania następnie wymusić ręczne sprawdzenie poprzez Sprawdź teraz? Telefon powinien ściągnąć paczkę ważącą 297 MB a po jej zainstalowaniu możemy cieszyć się nowym systemem na swoim telefonie.

Proszę o informacje w komentarzach czy wasze telefony wykrywają aktualizację.


źródło (http://centrumhtc.pl/component/content/article/1-latest-news/120-polska-aktualizacja-htc-sensation-do-androida-40-ju-dostpna.html)

kasier
29.03.12, 17:33
Oj to teraz pozazdrościć :D to może lada dzień będzie na evo :D

Soren
29.03.12, 17:47
Hmm niech mi ktoś powie.
Jak teraz wrzucić stockowy rom ICS?
Mam 4EXT Recovery touch, firmware 3.32.401.105

Smogg
29.03.12, 18:08
Trochę to czasochłonne (te flashe między wersjami dość długo trwają), ale bardzo proste:
Zainstaluj ROM via RUU (najlepiej od razu z 1.50.401.1)
Sprawdź OTA
Zainstaluj OTA
Tadam!

Soren
29.03.12, 18:26
@Smogg
Przykładowo to ruu:
RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.50.401.1_R_Radio_10.58.90 35.00U_10.15.9035.02_2
?

Smogg
29.03.12, 18:47
Tak, powinien wykryć aktualizację (choć ja chyba używałem plików z radiem 10.56). Pamiętaj jednak, że są one udostępniane nie tylko po numerze CID i wersji oprogramowania, ale również inne oznaczenia telefonu mają tutaj swoją rolę - aktualizacja idzie falami.

Ogólnie szału nie ma. Miałem tego ICSa od prawie miesiąca na swojej Sensacji. Dokładnie tego samego. Wiadomości nadal mają urwane "i" na lockscreenie... No jak to z HTC - czekamy na kolejne update'y :]

bajan
31.03.12, 17:23
Pobrałem i testuję. Zgodnie z sugestią zaistalowałem RUU... i po instalacji pobrałem aktaualizację. Na razie nie widzę różnicy pomiędzy ARHD. Zobaczę po paru dniach użytkowania.

Zapomniałem w ostatnio istalowanych wersjach w oknie blokady mam w "Wiadomości" "i" przesunięte do nowego wiersza, jest na to rozwiązanie?

Smogg
31.03.12, 18:37
Czytałem o dość ciekawym workaround'dzie - stworzyć folder, nazwać go wiadomości albo SMS i wtedy wrzucić na pasek. Bo zmiana języka na angielski itp. to chyba mało wygodne rozwiązanie ;)

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

bajan
31.03.12, 22:04
OK. A jak założyć pusty folder? Bo jak wkładam ikony to jest, ale pustego nie umiem założyć.

Smogg
01.04.12, 12:39
AFAIK nie ma możliwości założenia folderu - muszą być w nim co najmniej 2 elementy. Jego nazwę edytujesz poprzez tapnięcie na ikonę folderu, a później na jego nazwę "Folder bez nazwy".

Małe podsumowanie jak się ma mój Sensejszjonek po update...
+ Dopiero teraz zwróciłem uwagę na funkcję Touch Input "śledź klawiaturę" co daje nam klawiaturę HTC po której można pisać jak na SWYPE... bardzo wygodne :) nie pamiętam, czy było na 2.3.4 (wiem, że na DHD żony z Androidem 2.3.5, stock, Sense 3.0 jest ten ficzer).
+ Szybszy od 1.50...
- Wolniejszy od 2.08...
- Nie działa Yanosik w wersji 1.2.5... na tych nowszych wersjach niestety nie potrafię jeździć - jakbym chciał słup reklamowy w samochodzie to bym obkleił go ulotkami wkładanymi często za wycieraczkę z uśmiechniętymi paniami...
- Bardzo często nie jest w stanie "zassać" aktualnej lokalizacji. Błąd połączenia z usługą lokalizacyjną i koniec...
+ Możliwość zamrożenia części nieużywanych aplikacji bez konieczności posiadania roota.
- Zamrożone aplikacje i tak pojawiają się na liście aktualizacji google play ao.o
+ Dużo lepsza jakość dźwięku podczas rozmowy.
- Dużo szybciej spadająca bateria (na 2.08 było to ok. 0,5%/1h... teraz jest ok. 1,5%/1h IDLE).
- Dodawanie ikon instalowanych programów na pulpit... jakbym chciał, to sam bym sobie dodał...
- Grzeje się bardziej, niż na 2.08 czy 1.50... niby nic, ale jednak.
- Stockowa przeglądarka internetowa potrafi świrować z tymi linkami...
- Każdorazowe przystosowywanie aplikacji do Androida 4.0... tym dłuższe im więcej instaluje się aplikacji...
- Wiadomości jednak mogłyby się mieścić w jednej linijce na lockscreenie... cała masa poprzednich wersji systemów dla Sensacji to udowodniła.
- Sense po chwili gry w Dead Space czy Real Racing 2 się resetuje. Na 1.50 - norma, na 2.08 wielka rzadkość.
- Podczas jazdy samochodem wolałem mieć większy guzik "telefon" - najbardziej mi się podobał ten w Sense 3.5 (znów 2.08 :)).

Soren
01.04.12, 15:08
Wrzuciłem w nocy ruu z gingerbreadem i zrobiłem update do 4.0 po czym wróciłem do ustawień fabrycznych. Zobaczymy czy jest tak źle jak ludzie piszą.

bajan
02.04.12, 17:59
ICS Wydaje się wolniejszy? Dość często oczekuje na SENSE. Pusty ekran pompuje widgety. Fajna usługa śledzenia klawiatury. Facelook gadżet dla mnie zbędny

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Smogg
02.04.12, 18:41
ICS jest szybszy od wszystkiego, co było stockowe dla Sensacji.
ROM o numerze 2.08 z Sense 3.5 to póki co mój ulubiony wynalazek i trochę żałuję, że nie znalazł się w kategorii ROMów o kluczu release...
Anyway, przy wyborze 1.50 (Gingerbread 2.3.4, Sense 3.0) lub 3.32 (ICS 4.0.3, Sense 3.6) zdecydowanie polecam ten drugi.

Soren
02.04.12, 19:59
@Smogg napotkałeś jakieś denerwujące bugi w stockowym ICS'ie?

Smogg
02.04.12, 20:39
Z takich naprawdę denerwujących, acz zasadniczo nieistotnych - ciągle gubi mi aktualną lokalizację. Po prostu non stop. Żona ma DHD, też z Sense i nic takiego nie ma miejsca. A jak już zgubi lokalizację, zmienię pulpit, wrócę na ten główny z zegarkiem i pogodą... to znowu jest brak pogody :facepalm1:

Bateria... na 2.08 (do którego za chwilę wracam) jadło między 0,3 a 1% idle. Średnio 1%/2h. Tutaj jest to średnio 2%/1h... Z JuiceDefender jest lepiej, ale chyba nie po to ludzie tak polecali ten ICS, aby trzeba było doinstalowywać kolejne aplikacje, aby działał poprawnie.

Dialer... Wszystkie kontakty trzymam w pamięci telefonu. Mam wrażenie, że strasznie popsuła się jakość wyświetlanych zdjęć. Próbowałem dzisiaj pozmieniać fotografie kontaktów i od nowa wszystko ustawić... czas wyjęty z życiorysu a efekt żaden - nadal zdjęcia są pixelowate (i naprawdę nie są na koncie Google'a ;P).

Zaraz flashuję stare, dobre Sense 3.5 z testowym Andkiem 2.3.5 i dopóki nie wyjdzie ROM od HTC z "4" na początku oznaczenia wersji, to chyba nie będę sobie nim głowy zaprzątał...

Soren
02.04.12, 22:22
Hmm mi lokalizacji nie gubi.
A co do zjadania baterii to dziś mi wytrzymał 20h 30min (zostało 4%) przy moim normalnym użytkowaniu.
Wrzuciłem go w nocy z soboty na niedziele. Do tej pory sense 2 razy mi się zrestartowało (w nocy więc mam teorie że z musu się restartuje) ale to sprawdzę jeszcze po graniu w gry. Póki co jestem zadowolony.

Smogg
03.04.12, 09:38
Wczoraj na XDA pojawiły się RUU 3.32.401.1 oraz 3.32.401.105... hostingi są tak szybkie, że mam wrażenie, że szybciej sam bym zapisał zawartość tych plików, bit po bicie, na glinianej tabliczce... może w ciągu 8 godzin spędzonych w pracy uda mi się to w pełni zassać na dysk i przeflashować :) A skoro już się bawię, to zaczynam od wersji XE, a jak ;D

Soren
03.04.12, 17:08
A wiadomo coś jak zrootować stocka ics?

Smogg
03.04.12, 17:49
Znalazłem coś takiego:
Mini How-to w wersji 4EXT - xda-developers - View Single Post - [Guide] to Installing S-off, Unlocking, ClockWork, Root, SuperCID & S-on (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24384606&postcount=4096)
Ewentualnie do podmiany zamiast 4EXT - CWM do instalowania z paczki .zip w hboot'cie: xda-developers - View Single Post - [ROM]Shipped Pyramid ROM Collection (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24383829&postcount=1734)

Później w recovery flash paczki o nazwie "su-3.0.7-efgh-signed.zip" (celowo nie podaję linku - zdeterminowani i wiedzący co robią znajdą, a ci, którzy mają problemy ze znalezieniem i zrozumieniem po co to, nie powinni tego robić).

I gotowe* :]


______________________________________
*Nie testowałem tego na własnej słuchawce, bo wróciłem do 2.08 :P

Soren
03.04.12, 18:24
Potwierdzam że działa.
Tutek sie pisze:)

Update:
Tutek już uzupełniony.