PDA

Zobacz pełną wersję : Problem sam się załącza



smt
17.03.12, 12:45
Witam mam problem z HD2 a mianowicie po włożeniu baterii telefon sam się załącza. Wiec zacznę od początku, telefon przeszedł gruntowny remont wymiana dotyku, taśmy głównej, taśmy klawiatury i gniazda złączy lcd. Niestety koleś co naprawia nie mógł sprawdzić czy dotyk działa ponieważ telefon załącza się i wyskakuje okno aMAGLDR V1.13 z boot menu. Android się nie ładuje ;/ Niestety opcja powerdown tez nie działa i telefon się tylko resetuje ;/ A tak żeby było jeszcze lepiej karta SD z androidem uległa zniszczeniu... Czy ten problem z samoistnym załączaniem się baterii może być spowodowany naprawa (może taśma klawiatury sama od siebie załącza telefon, jest to możliwe? ) ? Proszę o rady :)

Vinrael
17.03.12, 16:00
W MagLDR jest możliwość wyłączenia automatycznego włączania się menu, wtedy system powinien sam się ładować... Może to coś pomoże. Chociaż raczej nie specjalnie... Spróbuj ewentualnie wgrać stockowy 1.66 z karty usuwający opcjonalne bootloadery. Jeśli to nie pomoże, zanieś do serwisu ponownie i wyjaśnij problem :)

Szakus
17.03.12, 20:56
Link do romu 1,66:
http://hd2blog.pl/download/3mel7u9gj0t5.html

MatrixSTR
17.03.12, 21:03
Bardzo możliwe że uszkodził taśmę od klawiatur. Telefon zachowuje się tak jakby stale była wciśnięta czerwona słuchawka.

smt
22.03.12, 17:38
No niestety do dzis dnia nic nie zrobilem ;/ komputer nie wykrywa telefonu a jak próbuję z karty wgrać to tez sie nie da wyskakuje "SD karnel open failed"

Vinrael
22.03.12, 18:12
Bo mówione było, żebyś spróbował wgrać Windowsa Mobile 6.5 1.66, do którego nawet Szakuś Ci link podał... :D

smt
22.03.12, 19:14
Próbowałem i też nie szło ;/

Smogg
22.03.12, 22:11
WM nie flashujesz w MAGLDR. A SD kernel open failed to komunikat MAGLDR, który ładuje się po przejściu przez moment, w którym mogłeś wejść do bootloadera (Power + Volume down).

smt
22.03.12, 22:30
Tylko że mi się za każdym razem ładuje MAGLDR i jak daje reset czy powerdown (nie wylacza mi tel tylko tez go resetuje) trzymam ten Vol down i Power i nie wyskakuje bootloader przy uruchamianiu;/

KurczaQ
22.03.12, 23:56
Aby wejść do Bootloadera robisz następujące kroki:

1.Wyjmij baterię i włóż ją spowrotem

2.Wciśnij jednocześnie Power i Volume Down i trzymaj je aż zobaczysz trójkolorowy Bootloader od HTC

Prawda że proste ?;)

Napisane za pomocą mojego HTC Leo :)

smt
23.03.12, 00:36
Nie umniejszając waszych zasług i pomysłów :P ale ja też jestem człowiek rozumny i czytać ze zrozumieniem umie (choć w tym kraju różnie to bywa). To napiszę jak kolega wyżej;

Wkładam baterię, po czym, jednocześnie wciskam Power i Volume Down i nie wyskakuje Bootloader od HTC tylko dalej MAGLDR :) (próbowałem wiele razy)
I może bez tych uszczypliwości :P

Szakus
23.03.12, 08:33
Musi wejść bootloader.. no chyba że masz uszkodzony przycisk do regulacji głośności
Spróbuj przytrzymać mocno vol- w tym czasie jednocześnie power

KurczaQ
23.03.12, 15:04
Kolejnemu trzeba wytłumaczyć ;)

1.Wyjmij baterię i wsadź ją po 2 sekundach
2.Wciśnij i trzymaj klawisz 'dźwięk w Dół'
3.Gdy już wciskasz klawisz z pkt. 2 wciśnij nie puszczając Volume Down Power i trzymaj oba klawisze aż zobaczysz taki obraz:
http://wp7.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/bootloader.jpg

Vinrael
23.03.12, 16:10
Chicken, wiem, ludzie są idiotami, ale smt najwyraźniej nie, za to bez urazy, ale Ty na takiego wychodzisz :) Ewidentnie napisał, że co by nie zrobił, telefon przechodzi do MagLDR a nie do SPL... a Ty uparcie powtarzasz, jak uruchomić telefon w trybie SPL jest co najmniej... denerwujące i uwłaczające.

@smt
Myślę, że powinieneś posłuchać Szakusia. Prawdopodobnie przyciski vol -/+ masz uszkodzone... Zanoś telefon, żeby to poprawili.

KurczaQ
23.03.12, 16:16
dobrze, choć wiem że masa osób nie potrafi włączyć tego.. :X

Napisane za pomocą mojego HTC Leo :)

smt
26.03.12, 16:57
pierwszy problem za mną :) coś było z taśma klawiatury ale po wypięciu jej i ponownym wpięciu wszystko działa normalnie :) przycisk vol- działał bo w magldr zmieniałem opcje. nawet WM wgrałem tylko że dotyk nie działa i muszę spowrotem do kolesia co go naprawiał zanieść :)