PDA

Zobacz pełną wersję : HD2 problem z powróceniem do WM,Androida



cziczi400
18.03.12, 21:23
Problem mój polega na tym ze posiadałem na Hd2 Androida i chciałem go zmienic znowu na WM. Niestety cos poszlo nie tak a takze przez moja głupote zdegradowalem Hspl. Próbowalem wgrać stockowy rom przez kabel i przez karte niestety po właczeniu telefonu wyświetla sie taki napis:
http://imageshack.us/photo/my-images/4/dsc04347b.jpg/
"
flash type 5501BCEC
power reason 1
BOOTUP_W_PWR_KEY_PRESSED

"
telefon był kupowany w komputroniku wiec stockowy rom powinien dzialac normalnie.
PO wejsciu w bootloader pisze:

PB81100 SS-BC
SPL-3.030000 XE
MicroP(LED) 0x05
MicroP(TOUCH) 0x50

Chciałbym żeby ten telefon działał, może być nawet wgrany Android (tylko clk) albo WM.Bardzo prosze o pomoc bardzo mi zalezy na tym telefonie.

KurczaQ
18.03.12, 21:37
Z XDA pobierz hd2 toolkit, zrób task 29,potem wgraj nowsze radio,nowe hspl (czy jak to zwali), potem partycja clk i recovery :) później andka..po tym ew. Windowsa z moim ukochanym GTX Sense Ui :)

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

tak to zwali ;D

cziczi400
18.03.12, 22:08
niestety nie sprawdze czy ten sposób działa bo własnie mi padła bateria wtrakcie robienia task 29 i wgrywanie Radia ;/ teraz musze zakupic stacje doklujaca z mozliwoscią ładowania baterii albo poprosic w jakims komisie zeby go jakoś przywrócili do życia ;/
Takie moje szczęście ;/

Smogg
18.03.12, 23:20
Jeśli padłą Ci bateria w trakcie wgrywania radia... to zanim zakupisz stację dokującą postaraj się zrobić z nią "coś", co da Ci trochę czasu i pokaże, czy w ogóle warto - zbrickowane radio już tutaj przerabialiśmy i nie udało się podnieść słuchawki. Co to w ogóle za pomysł, aby brać się za takie czynności przy rozładowanej baterii? :S

KurczaQ
19.03.12, 06:14
Będziesz pamiętał że minimum do wgrania czegokolwiek to 40% baterii

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

cziczi400
19.03.12, 19:06
wiem że minimum to 40%.. ja miałem 80% i niesteety po DŁUGICH próbach tak zeszło do zera ;/ nie jestem az tak zielony bo Andka wgrywalem wcześniej i wiedziłem o tym. No ale trudno, musze teraz pomyslec nad tym problemem ;/

KurczaQ
19.03.12, 19:14
Raczej nie masz co myśleć, jak się włącza choć na chwilę to jest szansa,jak nie to kupuj nowego Leo lub nowe urządzenie :)

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

cziczi400
20.03.12, 00:01
Wszystko działa normalnie, włacza sie w bootloadera tez spoko tylko ze gaśnie po chwili bo bateria pada;/ Wygląda na to że nic mu sie niestalo. Poprosze znajomego żeby mi naładował baterie przez swojego Leosia i wtedy popróbuje znowu wasze rady. Mam nadzieje ze zadziałają bo sie nieżle urządziłem.

KurczaQ
20.03.12, 14:12
Tak więc naładuj baterię, potem Bootloader i zrób Task29, potem wgraj CLK i Andka ;)

cziczi400
24.03.12, 20:21
w tym własnie preoblem że te napisy:
flash type 5501BCEC
power reason 1
BOOTUP_W_PWR_KEY_PRESSED
cały czas wyskakuja jak właczam telefon.
jak powinno mi wyskoczyc okno z napisem:
?fastboot: processing commands? to to nie wyskakuje.
i niewiem co teraz postępuje zgodnie z tą instrukcja i nic.
Instalacja Androida NAND [cLK + CMR] | HTC HD2 Blog (http://hd2blog.pl/2011/04/instalacja-androida-nand-przez-clk/#more-1078)
mogłby ktos mi wysłac jeszcze raz wszystkie pliki potrzebne do zrobienia andka bo tam kilka linkow zamkneli.
wstawcie na jakis hosting plikow . bardzo prosze.

KurczaQ
24.03.12, 20:53
Wpisz w google 'Hd2toolkit xda' i sciagnij program,posiada wszystko co ci potrzebne i jeszcze sliczne gui ;)

Tąpnięte z Lwa :)

Smogg
25.03.12, 00:09
@up: Mniej czasu by Ci to zajęło, jakbyś podrzucił gotowy link do tego softu: [07/12/11][v4.2.0.1] HD2 NAND Toolkit - Toolkit for HD2 Users [Video][NEW] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1090783) ;)

W Toolkit'cie można łatwo wgrać odpowiedni HSPL, Loader, Recovery... chyba jest to na tę chwilę najlepsze rozwiązanie do zabawy z Leo, dodatkowo rozwiązanie all-in-one :]