PDA

Zobacz pełną wersję : Sony Xperia S



Soren
19.03.12, 15:49
Co myślicie o nowej Xperii S od Sony?
Jestem po lekturze jednej z pierwszych recenzji (link (http://komorkomania.pl/2012/03/16/sony-xperia-s-piekna-i-bestia-test)) i muszę przyznać żę Sony przeszło samo siebie.

Design w 100% trafił w moje gusta (wersja white jest śliczna) do tego racjonalne podejście do:
- hardware'u (nie pchają się niepotrzebnie w 4 rdzenie tylko dlatego że konkurencja już je ma)
- optymalizacji

I nie jest przesadnie droga. Można ją dostać już od 1900zł a należy pamiętać że premiera była kilka dni temu. Pojawi się więcej egzemplarzy to i cena spadnie.

Poważnie zastanawiam się nad wymianą mojego sensation. Może jeszcze nie dziś ale na przestrzeni kilku miesięcy.

KurczaQ
19.03.12, 17:22
Xperia S nawet w wersji black jest urocza ale pozostańmy przy białej, nakładka jest śliczna a bebechy są dobre (Ubuntu on Android ruszy), chciałbym ją mieć ale wiadomo że cena będzie ładna :P

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Soren
19.03.12, 17:32
Cena tak jak napisałem oscyluje w granicach 2000zł (za 1900zł na allegro jest), więc nie jest źle (taki HTC One S kosztuje 2200zł a One X pewnie ponad 2500zł, SGSIII też pewnie będzie w granicach 2500zł).
Co prawda jeśli chodzi o hardware to nie jest najlepszy z możliwych (jestem pewien że w benchmarkach flagowce htc czy sgsIII będą przodować) ale jak pokazało apple (nie można im tego odmówić) optymalizacja jest przynajmniej równie ważna co sprzęt a pod tym względem sony (moim zdaniem) zostawia konkurencje w tyle (mam na myśli starsze modele, nie te pokazane na MWC bo o nich jeszcze nie wiele wiadomo).

Smogg
19.03.12, 17:55
Mnie też urzekła :)

Naprawdę ładny telefon. A zagranie Sony z wypuszczeniem tego telefonu w przedsprzedaży za kwotę nieprzekraczającą dwóch tysięcy złotych... majstersztyk. O tym telefonie się po prostu dobrze myśli - dla kontrastu ogłoszenie cen serii One od HTC budziło co najwyżej niesmak.

Póki co trochę za bardzo doinwestowałem mojego Sensejszynka, aby myśleć o przeskoczeniu na inną słuchawkę (oryginalny uchwyt samochodowy, etui, karta microSD robią swoje). Poza tym chyba trochę za stary się robię na takie fanaberie... poczekam na jakiś ładny, nie najdroższy, ciekawy quad-core z dobrym wsparciem :)

kasier
19.03.12, 18:09
Skoro pytasz co sądze to, sądze że jest to sony a nie trawie tej firmy :D

KurczaQ
19.03.12, 18:22
Ja gdy zdobędę trochę pieniędzy to chętnie przygarnął bym taką Xperie ;)

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Vinrael
19.03.12, 18:34
procesor Qualcomm MSM8260 o taktowaniu 1,5 GHz, układ graficzny Adreno 220;

Sorry, to jest pomyłka za 1900 PLN. Telefon z wyglądu, wyświetlacza, kamery, całkiem zacny, przyznaję. Design ma w końcu europejski, nie jakoś wybitnie japoński/koreański.
Ale można znaleźć HTC, które mają ten sam procesor tylko o mniejszym taktowaniu, to samo GPU, i nie kosztują tyle... Taki praktycznie sam zestaw ma EVO 3D, wydane dość dawno jak na rynek telefonów... kasier, ile dałeś za swoje EVO? ;d
Chociaż w sumie nie mają też wyświetlacza 4,3' 1280x720. To jest duża zaleta. Jednak do tej pory wszystkie XPerie, które miałem w ręku, a trochę ich było, miały nieprzyjemnie gnące się szkiełko nad wyświetlaczem (X10 Mini, X10 mini pro, X8, Arc S, Arc, X10). Jeśli tutaj zrobią sztywne szkiełko, jak to ma HTC czy ostatnio LG i Motorola... może być całkiem fajny.
Jeśli chodzi o optymalizację - trzeba się też zastanowić na ile to optymalizacja, a na ile mała komplikacja launchera Sony'ego.

kasier
19.03.12, 19:34
akurat ja dałem 1300

Soren
19.03.12, 20:07
OK xperia ma może nie najnowszy cpu&gpu ale nie oszukujmy się - nie ma praktycznie produkcji której by ten duet nie uciągnął (pomijam gry tegra3 only).
Druga sprawa na co komu cztery rdzenie? Poważnie pytam. Jedyne co mi przychodzi do głowy to ok gry ale tak jak napisałem wyżej póki co nie ma produkcji (przynajmniej ja o takiej nie słyszałem) której by nie sprostał ten snapdragon i adreno 220.

Ja bym tą xperie kupił z kilku powodów:

sony ma zdrowe podejście do aktualizacji smartfonów
ma na prawdę fajne i zgrabne ui które nie obciąża zbytnio telefonu (sense jest ładne, ale swoje pochłania)
ma jak dla mnie świetny stosunek wielkości wyświetlacza (4,3") do rozdzielczości (1280x720). Większych wyświetlaczy w telefonie nie uznaję.
design jest nowy, świeży, elegancki, profesjonalny. Wykonanie stoi na najwyższym poziomie (warto wspomnieć w tym miejscu o xperii p która ma ekran 4" i wykonana jest z aluminium)
śmiało może pretendować do miana jednej z najlepszych fotograficznych słuchawek z androidem (są póki co niby problemy z szumami itp ale jest to sprawa czysto software'owa która jak przypuszczam zostanie szybko poprawiona)
posiada fizyczny spust aparatu!! (mówcie co chcecie ale jak mam zrobić zdjęcie sensacją dotykając ekranu to chce mi się rzygać)
sony nie stara się na siłę wmówić kto ilu rdzeni potrzebuje (zarówno cpu jak i gpu) - ot zwyczajny marketingowy wyścig szczurów jak dla mnie.


To moja subiektywna opinia.
Tegra 3 może i jest wydajniejsza ale moim zdaniem jej przewaga to gry, a jeśli wspaniałe graficznie gry to tylko na tablecie.

KurczaQ
19.03.12, 20:12
I z kolegą wyżej zgadzam się w stu procentach, zacznę zbierać na ów Xperie. ;)

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Vinrael
19.03.12, 20:30
@Plichu
Oczywiście, masz rację. Kwestią tylko jest, że za mniejsze pieniądze można kupić np. Evo 3D (przykład kasiera) który kupił swój telefonik za 1300 (a jakby nie patrzeć 600 PLN różnicy to jednak coś), a ma ten sam chipset i to samo GPU.

No i na chwilę obecną to i mój HD2 potrafi odpalić praktycznie wszystkie gry (Dead space działał płynniej u mnie niż na SGS2...). Kwestią jest, co będzie gdy wyjdą nowe gry pod mocniejsze procesory i GPU. Oczywiście sama liczba rdzeni nie ma tu znaczenia - taktowanie pozostaje to samo, (zmienia się tylko liczba wątków, ale przy tej architekturze to nie ma takiego znaczenia) więc ogólnie masz rację. Ale rdzenie Cortex A15 nie dość, że mają lepszą wydajność, to pobierają mniej prądu... (mniejszy proces technologiczny) A telefony z tymi cortexami już wychodzą :) Więc jeśli już miałbym to 600PLN dołożyć, to wolę na coś już na nowej architekturze.

KurczaQ
19.03.12, 20:51
Zawsze możesz kupić xperie i gdy wyjdą nowe urządzenia na cortexie sprzedać xperie i zakupić urządzenie, cała filozofia. ;)

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Vinrael
19.03.12, 21:05
Tyle, że wtedy XPeria stanieje, bo wyjdzie nowa architektura i wszyscy będą ją chcieli, więc będziesz miał kłopoty ze sprzedażą praktycznie nowego telefonu po niższej cenie ;d

KurczaQ
19.03.12, 21:14
Wiesz historia lubi robić psikusy, zobacz na hd2, hp touchpad czy nokia n900, z chwilą wgrania na te telefony Androida cena poszła w górę. ;P może tu będzie tak samo. :D

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Soren
19.03.12, 21:27
Więc jak sam słusznie zauważyłeś jedynym słusznym argumentem są gry. A jak ja (subiektywnie) zauważyłem 4 rdzenie cpu, 16 gpu i bóg wie co jeszcze to jak najbardziej do gier ale na tablecie ;) Magiczne słowo tablet ;) Uważam że dopiero na nim można grę nazwać w pełni wygodną (na tyle na ile pozwala na to dotykowe sterowanie).
Nie jestem amatorem podłączania telefonu pod tv ;)