PDA

Zobacz pełną wersję : czy istnieje możliwość oglądania w hd ????



allegro2103
19.03.12, 17:32
witam.jestem posiadaczem htc hd2 od jakiegoś tygodnia . chciałbym już zaczać coś działać (tuning zmiana na androida) ale jak dla mnie to wyższy lvl. na sam początek chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwosc oglądania filmów w hd na hd2 co trzeba zrobić gdzie wgrać ??? dodam że jestem nowy więc proszę nie najeżdżać żę poszukaj sobie ;/ z góry dzięki serdeczne ;)

Vinrael
19.03.12, 18:44
Odtwarzanie filmów w jakości HD nie stwarza żadnych problemów, ale HD i tak nie będziesz miał z powodu rozdzielczości wyświetlacza. Czyli nie ma w sumie sensu wgrywać na HD2 filmów ripped Blu-Ray, starczy jakiś AVI o średniej rozdzielczości. Na WM odpalałem filmy w 720p przez program TCPMP. W jakości nie było różnicy pomiędzy 720p a standardową rozdzielczością... Ale nie chciało mi się konwertować do niższej ;d

Soren
19.03.12, 19:25
Odpalanie filmów w jakości HD ma sens jedynie po podłączeniu pod tv (np. przez hdmi [mhl]).
Oglądanie na wyświetlaczu z z tak niską rozdzielczością jaką ma HD2 mija się z celem. Lepiej wrzucić zwykły DVD-rip w avi.

Vinrael
19.03.12, 19:31
Ot i właśnie Plichu potwierdził :)
A HD2 nie ma MHL w USB, więc i tak nie podłączysz tego telefonu do TV.

KurczaQ
19.03.12, 19:42
Tak właściwie to jest jakaś możliwość zrobienia HDMI?;)

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Vinrael
19.03.12, 19:51
Nie. Możliwość jest wtedy, gdy właśnie jest MHL (Mobile High-Definition Link). Wtedy trzeba zakupić specjalny kabel, i podłączyć cały zestaw pod TV przez złącze HDMI. W specyfikacjach telefonów starałem się uwzględnić, które z telefonów mają, a które nie mają MHL, ale jeśli gdzieś to przeoczyłem, proszę mnie o tym poinformować :)

KurczaQ
19.03.12, 20:06
Hmm ale przypuśćmy tak ;)
Kupujemy od chińczyków przejście micro usb do usb, wkladamy kabek usb to hdmi i podłączamy.
Ma to szansę ruszyć?

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Vinrael
19.03.12, 20:23
Niestety. MHL jest tutaj podstawą przesyłu obrazu przez USB (wtedy w ogóle to ma tyle wspólnego z USB, co puszczanie sygnału HDMI przez złącze D-Sub - możliwe, ale urządzenia muszą być do tego przystosowane, a i z samego D-Sub zostaje... nic)

KurczaQ
19.03.12, 20:25
Tak więc trzeba kupić nowy telefon do tej zabawy;)

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)