PDA

Zobacz pełną wersję : Polerowanie obudowy



KurczaQ
19.03.12, 19:29
Witam, czytałem post na pda.pl o hd2 silver edyszon

http://pdaclub.pl/forum/zrob-to-sam/htc-hd2-silver-edyszyn-)/

Mój telefon mocno się porysował i zdarłem lakier,jak toteraz doprowadzić do stanu połysku ''psich jajec''?
:D czekam na odpowiedzi i pomoc ;)
Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Vinrael
19.03.12, 19:35
Dokładnie jak masz opisane w tamtym wątku ;P
Tutaj zaczynają się wątki lakiernicze.
Najlepiej będzie Ci kupić papier ścierny, drobniutki i wszystko zetrzeć. Nie ważne, czy na mokro czy nie, ale najlepiej najpierw na sucho później na mokro. Ewentualnie możesz zacząć od najgrubszego i stopniowo używać coraz drobniejszego, aż dojdziesz mniej więcej do 1000+. Jeśli dojdziesz do 2000+ będziesz miał mniej polerowania ;d
Później pasta polerska i polerujesz.
Ot cała filozofia :)
Jeśli zależy Ci na lustrze - zobacz już forum o lakierowaniu. Może nawet skusisz się na wylakierowanie czegoś aerografem... :)

KurczaQ
19.03.12, 19:48
Chciałbym namalować mu kiedyś logo windowsa ,slash i logo androida :D

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Vinrael
19.03.12, 20:08
W sumie proste. Robisz sobie szablon i po kłopocie ;d
Z tym, że chcąc już polakierować coś na klapce, musisz lakierować całą klapkę, albo położyć podkład i bazę tylko w miejscu, gdzie jest logo Windowsa / Androida, co jest... trudne. A później polakierować całą klapkę bezbarwnym... Kwestia chęci ;d

KurczaQ
19.03.12, 20:11
Ok, najpierw lustro potem pomyślę, ogólnie może to podnieść cenę, bo tylko to jest u mnie słabe. :D

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Vinrael
19.03.12, 20:22
Ewentualnie wpadłem jeszcze na genialnie banalny pomysł... Możesz spolerować całą klapkę. Później to, co ma się odbijać, zaklejasz jakąś taśmą maskującą/specjalną elastyczną taśmą lakierniczą, a na całość kładziesz podkład, później baza. Później taśmę zrywasz, całość pokrywasz kilkoma warstwami bezbarwnego lakieru, dając im oczywiście wcześniej odparować (jeśli na raz nałożysz za dużo, lakier zacznie ściekać i stworzy "baranki"). Później wszystko traktujesz papierem ściernym na morko (bardzo drobnym papierem ściernym...) i pasta polerska do połysku lakieru. Efekt przy dobrze dobranych kolorach na pewno będzie ciekawy i ładny...

KurczaQ
19.03.12, 20:35
Pomysły masz dobre, jednak piki co myślę jak osiągnąć lustro ;) w sklepie typ mówił że taśmą wodną mogę zedrzeć lakier,potem dać wody i zacząć polerować :)

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Vinrael
19.03.12, 21:05
Taśmą wodną... Czytałeś, ile w tamtym wątku gościu zdzierał lakier? ;d Taśmą wodną zajmie Ci to dużo dłużej... A co do reszty to się zgadza.

KurczaQ
19.03.12, 21:08
Znaczy wiesz, jak to w polskich szkolach nuda zabija plastikiem od długopisu zdarłem cały lakier i rysy się nie pojawiły w większym stopniu, dotrę to jeszcze jutro :)

Więc mając Taśmę wodną można polerować bez pasty polerskiej? ;P

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

Vinrael
19.03.12, 21:10
No niestety, pasty polerskiej nic nie pobije ;)
Taśma wodna to w sumie rozsądne rozwiązanie, o ile rzeczywiście masz np. 3 fizyki pod rząd... Chociaż nie jestem pewien, czy to rozsądny pomysł... ;d

KurczaQ
19.03.12, 21:16
Nam 2 angielskie i dwie matmy, potem 2x UTK :D nie będę się nudzić chyba x
Będę informował na bierząco jak idzie praca ;P jutro pierwsze info :D

Tąpnięte za pomocą mojego HTC Leo :)

KurczaQ
21.03.12, 18:48
Tak więc ponad 3/4 obudowy to lustro, miejscami jeszcze trochę słabe ale przejrzeć się mogę i widzę tą brzydką gębę xD cała klasa pomaga trzeć, ciekawie będzie jak się skończy:)

Napisane za pomocą mojego HTC Leo :)