PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie distro Androida ?



KurczaQ
20.03.12, 18:57
Witam, w dzisiejszym odcinku co wolicie...

MIUI- Dystrybucja która pozwala na stuprocentowe modyfikacje interface z pozycji telefonu bez potrzeb większych skomplikowanych zabaw.


Cyanogen(Mod)X- Przepisany od podstaw Android w najnowszej oficjalniej wersji 2.3.7, jest najstabilniejsze źródło czystego OS'u, jest tu pełno aplikacji i możliwości ustawienia go po swojemu, jest dostępny dla wielkiej ilości komórek i tabletów, wyzwala z telefonów prawdziwego diabła, dzięki jemu można wycisnąć opór możliwości nawet z leciwej G1'nki

AOSP- Jest to wersja stworzona przez twórcę telefonu zawierająca interface i aplikacje specyficzne dla danej marki, np HTC- Sense, Samsung- TW, Sony- TimeScape (Wyjątek to seria Nexus posiadająca czystego Andka)


Co częściej wybieracie?
Jeżeli macie jeszcze jakieś inne źródła Googlowego Robocika to piszcie niżej :)

Soren
20.03.12, 19:21
Primo dziwne rzeczy nawypisywałeś, do tego strzeliłeś takiego byka że wstyd mi go wskazać:eek:
Secundo opanuj się z tym formatowaniem tekstu bo to porażka przez duże p. Ani to czytelne, ani przyjemne w odbiorze.

MatrixSTR
21.03.12, 12:07
AOSP jest to czysty ROM stworzony z plików źródłowych od Google...
Po za tym pierwsze słyszę o skrócie "distro" :P

Soren
21.03.12, 14:54
ChickenPie zapożyczył zwrot distro od dystrybucji linuksa.
Generalnie ma to ze sobą niewiele wspólnego ale nie będziemy się kłócić o byle co.

aosp jak MatrixSTR napisał to czysty android (na jego bazie chyba powstaje CM).

Szczerze mówiąc czekam na CM9 bo obecnie z takich "czystych" ics'ów kojarzę tylko Virtuous Inquisition (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1408351).

Ps. dzięki ci ChickenPie za to formatowanie ;)

KurczaQ
21.03.12, 15:17
Distro jest tutaj dobrym zwrotem, gdyż tak samo jak Linuxa, Androida dostajemy z wielu źródeł i każde z nich jest kompletnie inne (Pomijając podobieństwo Nexusów i Cyana) :)

A po drugie.. Android to też dystrybucja Linuxa ;P , ale tutaj uwzględniamy skrzydło Android, tak jak w linuxie skrzydło Debianowców które dalej się rozwidla na Ubuntu, Minta, Samego Debiana i np. ChromeOS :)

Soren
21.03.12, 16:25
Dystrybucja to jądro (kernel) linux + oprogramowanie (gnu). Także teoria o "skrzydłach" jest trefna.
Android nie jest dystrybucja linuksa. Dystrybucja to jądro + oprogramowanie gnu.

KurczaQ
21.03.12, 17:01
Mój błąd jednak pierwsza wersja była wykonana w gnu;) potem google kupiło projekt :P

Wysłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk

Soren
21.03.12, 17:25
Google kupiło i skomercjalizowało ;)
Z pożytkiem dla nas.

KurczaQ
21.03.12, 18:44
Fakt, tak więc mniejsza o to :P bo spór wyszedł ;) ważne że android :)

Wysłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk