PDA

Zobacz pełną wersję : Android w Leo wiąże sie z utratą gwarancjii ?



adaska
17.12.10, 19:00
Witam... ;) Mam takie pytanie czy po zainstalowaniu Andka na HD2 stracę gwarancje ?
Telefon jest z sieci Play...
Z góry dzięki za odpowiedz ... ;D

Smogg
17.12.10, 19:07
Nie stracisz - Android jest uruchamiany (na tę chwilę przynajmniej) jako coś na wzór osobnego programu.

Nie ingeruje w żaden sposób w system plików Windowsa, w BootLoader, w nic :-)
Wyjmujesz kartę i nie ma ;)

DOD
05.01.11, 13:21
No i od 30 grudnia 2010 się to zmieniło bo można już wgrać androida na pamięć wewnętrzną tel - wtedy już się traci gwarancję. Choć bez hspl mozliwe że gwarancja dalej obowiązuje.

maniek9611
05.01.11, 17:07
no ale żeby wgrać NANDA musisz zapodać hspl

DOD
05.01.11, 17:13
Teoretycznie. HSPL wgrywamy tylko jeśli MAGLDR nie chce sie wgrać. Tzn nie ma sensu polemizować ale możliwe że da się wgrać MAGLDR bez HSPL a to oznacza że nie tracimy gwarancji. A czy komuś się udało tego nie wiem.

maniek9611
05.01.11, 17:48
A czy komuś się udało tego nie wiem.

i wszystko w temacie, myślałem że masz dowody

Smogg
05.01.11, 19:25
No ale skoro sam Cotulla w swoim wątku pisał, że dopiero kiedy są jakieś problemy z MAGLDR trzeba wgrać HSPL... to jest możliwe, że nie zawsze jest on potrzebny...
No nic - jak ktoś chce się pobawić i potem opisać swoje przejścia - zapraszamy :]

Tak czy inaczej, myślę, że najbezpieczniej byłoby przyjąć taki tok rozumowania:
Android z SD = Gwarancja: ON
Android NAND = Gwarancja: OFF (przynajmniej do momentu reflasha stocka i przywrócenia oryginalnego SPL).

Z rzeczonego wątku Cotulli:

Warranty Issues

Be warned, Installing MAGLDR and Android may void your warranty.
If you need to send your device to a Repair Centre, make sure that you uninstall HSPL!


Ale z drugiej strony, pisze tak:

Problem: On some devices MAGLDR won't boot at all (HTC logo stay after turn on).
Solution: Install HSPL208.
Co ja rozumiem, jako konieczność wgrania HSPL dopiero w momencie braku działania MAGLDR...

No nic - zawsze lepiej jest oddawać czystą słuchawkę do serwisów - aby nie mieli się do czego przyczepić :-)

maniek9611
05.01.11, 19:45
No dobrze ale w tej chwili nigdzie nie wyczytałem że jest to możliwe...może będzie taka opcja ale nikt się jeszcze nie pochwalił, że udało mu się to zrobić bez hspl. Ja powiedziałbym fajnie by było - dla osób bojących się o gwarancję. To tak jakbym powiedział że być może niedługo będzie można teleportować się z Wawy do Gdańska (ale pojechałem) :P nie wiem może będzie to możliwe ale mówmy o tym co jest teraz :)

majkel
16.01.11, 20:23
A czy jest opcja zainstalowania na kartę andka 2.2 np. DHD nie tracąc przy tym gwary? Na szybko szukając tutków do wersji 2.2 to znalazłem tylko 2.2 nand, a ja chcę zostać na stockowym romie 3.14.

Smogg
16.01.11, 20:50
Ponieważ nie ma sensu robić tutków które ograniczają się do:
1. Ściągnij plik .zip z wybraną dystrybucją Androida na kartę;
2. Rozpakuj zipa;
3. Skopiuj folder Android na kartę pamięci;
4. Uruchom Androida (CLRCAD.exe + haret.exe);
5. Tadam! :]

Jako bonus - Android z karty działa bez problemu na 3.14, nie tracisz gwarancji, nie tracisz Windowsa, nie tracisz danych z Windowsa... Zupełnie jakbyś miał wirtualną maszynę ;)
P.S. Tak samo Ubuntu, Kubuntu, MeeGoo... wszystko z karty ;)

maniek9611
16.01.11, 20:54
http://hd2forum.pl/android-z-karty/

resztę Smogg już opisał :P

majkel
16.01.11, 21:28
Smogg, dziękuję :), ale jeszcze kwestia radia. Wszystkie buildy teoretycznie powinny działać na stockowym radiu? Bo np. na pdaclubie czytam, że trzeba je zmienić, przez co traci się gwarancje ;)

Ponieważ hd 2 będę miał dopiero na dniach, więc nawet nie wiedziałem jakie radio jest w 3.14, wreszcie znalazłem info, że 2.15 czyli takie które najczęściej jest wymagane. Teraz już 100% wszystko jasne. Pozdrawiam :)

Smogg
16.01.11, 22:38
Jeśli stock rom = 3.14, to wtedy masz radio 2.15 i wszystko jest ok ;)

Jeśli natomiast stock = (niższe lub) 1.66... to wtedy niestety - albo upgrade do powyższego, albo ratujesz się HSPLem i flashem wyższego radia.