PDA

Zobacz pełną wersję : Ekran i dotyk HTC HD2



krisxx
03.04.12, 21:23
Czy wejście LCD od dotyku lutowanego różni się od wejścia LCD dotyku wpinanego?
Pozdr.

ghost_
03.04.12, 22:29
Może odpowiedź Cię nie satysfakcjować, ale to zależy od konstruktora płytki, na której jest oparte dane urządzenie, chyba, że jest to zachowane w jakichś standardach :)

Smogg
03.04.12, 23:35
http://htcclub.pl/16-pomoc-pytania/1098-digitizer-wpinany-czy-lutowany.html

krisxx
04.04.12, 07:08
Mam teraz LCD i Dotyk lutowany. Jak kupię LCD z dotykiem wpinanym i je zamontuje to telefon będzie normalnie działał?

MatrixSTR
04.04.12, 11:01
Powiem wprost, nie da się tego zrobić. Po pierwsze taśmy mają inną szerokość więc tak po prostu tego nie przylutujesz, by trzeba było ścieżki robić i w ogóle. Tutaj potrzebny jest dobry sprzęt i spore doświadczenie. Po drugie nie wiadomo czy kolejność ścieżek jest taka sama dla wpinanego i lutowanego.
Możliwe że jakiś spec by dał radę to zrobić, ale koszt takiej zabawy mógłby przekroczyć nawet cenę całego wyświetlacza. Możesz poszukać lutowanego digitizera, chociaż nawet wtedy połączenie tego nie należało by do najłatwiejszych, więc lepiej kupić cały wyświetlacz, a obecny sprzedać. Być może komuś się właśnie taki przyda.

krisxx
04.04.12, 17:02
1.LCD+dotyk lutowany
2.LCD+dotyk wpinany
Mam jak już pisałem wcześniej lcd z dotykiem lutowanym. Dotyk mi się zbił. Chcę kupić całość(dotyk z lcd) i zastanawia mnie czy robi różnicę jak kupię zestaw LCD z dotykiem wpinanym czy LCD z lutowanym (jako całość) i głównie chodzi o to czy tasiemka LCD ma takie samo wejście do płyty głównej jak wpinany i lutowany. Nie chodzi mi on lutowanie dotyku do lcd wpinanego. Tylko o to czy mają takie same wejścia i czy po zakupię zestawu 2 będzie on normalnie działał jak miałem wcześniej 1.

---------- Dodano 15:02 ----------

Sprawdziłem ;) mam tyle szczęścia, że posiadam 2 hd2;)
Działa. Niema różnicy czy kupimy zestaw 1 czy 2 i tak będzie działać.
Pozdrawiam.