PDA

Zobacz pełną wersję : [Sense] Android GBLeoR6



MatrixSTR
07.04.12, 20:12
Według mnie najlepszy ROM z Sense i Androidem 2.3
Więcej informacji i Download:
Android GBLeo R6 with HTC Sense 2.1 and marc1706′s Desire kernel | XxXPachaXxX (http://xxxpachaxxx.kleinrealms.com/?p=43)

Polecam :)

Vinrael
08.04.12, 16:44
Ostatnio mam ochotę zmienić PRJtkę na coś innego, i ten ROM byłby całkiem zacny, ale powiedz mi, jak to jest z 'camcorder lags'? Czy rzeczywiście są z tym problemy, jeśli tak, to jakie?
Pies tam pies z WiFi hotspot (aż tak bogaty nie jestem, żeby rozdawać mój pakiecik na lewo i prawo... :E) ale camcorder musi po prostu działać.

[EDIT] Wiem też, że jest w pełni zrootowany, i nie ma problemu z usunięciem tego, ale nie ma na tym ROMie żadnych śmieci, czyt. programów niestandardowych?

KurczaQ
08.04.12, 16:46
Działa ale do jakiejś rozdzielczości, w sumie to pracuje :D

Wysłane z mojego gołębia pocztowego :)

Vinrael
08.04.12, 16:50
@Chicken, a troszkę dokładniej...? ;D
Bo co jak co, ale nagrywanie w rozdzielczości odpowiadającej znaczkowi pocztowemu też jakoś do mnie nie trafia... ;D

MatrixSTR
08.04.12, 16:56
Niestety wszystkie ROMy z Androidem 2.3 mają problemy z nagrywaniem filmów. W rozd. 320x240 wszystko jest w porządku, jednak w wyższej obraz mocno się tnie. Jak chcesz nagrywać w 640x800 i mieć androida 2.3 to zostają Ci jedynie romy oparte na CM7.

Vinrael
08.04.12, 17:10
Troszkę słabo... Ale pomimo wszystko się zastanawiam. Nie macie jeszcze jakiejś innej propozycji? Szukam czegoś niezawodnego jak PRJ, jednak wskazany Android Gingerbread lub wyższy, koniecznie z Sense, wszystkie funkcje działające (no może nie te mało istotne jak WiFi router, czy aplikacje pokroju 'akcje' czy 'news', 'peep' i takie inne...)

Jednak filmy robię dość często.

KurczaQ
08.04.12, 18:44
Niestety wszystkie ROMy z Androidem 2.3 mają problemy z nagrywaniem filmów. W rozd. 320x240 wszystko jest w porządku, jednak w wyższej obraz mocno się tnie. Jak chcesz nagrywać w 640x800 i mieć androida 2.3 to zostają Ci jedynie romy oparte na CM7.

Jeszcze Miui i Aosp :) sense tylko jest wybredne

Wysłane z mojego gołębia pocztowego :)

MatrixSTR
08.04.12, 19:38
Zapomniałem dopisać że chodzi mi tylko o Sense :)

@Vinrael: musisz niestety zdecydować czy bardziej zależy Ci na Sense, czy na nagrywaniu filmów w wyższej rozdzielczości. A co do programów niestandardowych to jest kilka, ale znajdują się one w pamięci użytkownika, więc spokojnie można je odinstalować przez menu aplikacji.

A Wifi Hotspot działa, ale przez osobną aplikację :)

Vinrael
08.04.12, 20:06
Jak już pisałem, akurat WiFi hotspot nie jest konieczny... ;d
Sense jest konieczne, tutaj nie ma bata.
Odnośnie aparatu... Zastanawiam się, czy gdyby wkleić .apk z camcorderem non-sense, czy nie śmigało by to w wyższej rozdzielczości... Wie ktoś coś na ten temat?
Wtedy bym zmieniał PRJ ;d

KurczaQ
08.04.12, 20:35
I tutaj jest muka, chodzi o sterownik nie aplikację :) co da wyłożenie innej płyty dvd do napędu cd? I tak nie odpali bo inny rodzaj, tak tu :)

Wysłane z mojego gołębia pocztowego :)

Vinrael
08.04.12, 20:55
Słaba przenośnia, bo sprzęt da radę, kwestia sterowników, więc analogia do CD/DVD po prostu... nie pasuje ;d

Pomimo wszystko chyba spróbuję tego ROMiku... :)
Pytanie troszkę poza tematem:
MagLDR 2.0 to prima-aprilisowy żart, czy po prostu DHT wydaje coś ciekawego? ;D

KurczaQ
08.04.12, 21:07
To fakt :)
Ciekawy ROM oparty o desire gb

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1581249 :) dodajcie code bo fonik :P

Wysłane z mojego gołębia pocztowego :)

Vinrael
08.04.12, 21:20
'Videorecording 800x480'
Naprawdę? :)
Sense 1... Przeżyję ;D
@Chicken - nie ma obowiązku kodowania.

MatrixSTR
08.04.12, 21:32
Miałem wcześniejszą wersję tego ROMiku i nagrywanie w 640p było takie same jak w GBLeo, czyli nagrywa, ale z prędkością ~10FPS :)

Caicek0
06.05.12, 01:37
Możecie ściągnać ten rom bez problemu? Mi download zawiesza się na 120-160mb i lipa, probowałem ściągać 5 razy, na innej przeglądarce i z wyłączonym antywirem to samo :/

Przy okazji zapytam jak jest z baterią, poki co nadal jade na Windowsie bo po 1 nie chciało mi się wrzucac Androida a po 2 bateria trzyma 3 dni, gdzie androidaSD ładowałem codziennie przy podobnym uzytkowaniu,,, :))

KurczaQ
06.05.12, 11:23
Rom trzyma tyle co ten na Windowsie Mobile :)

Rom z SD są to zawsze 2 Uruchomione systemy :P

Caicek0
06.05.12, 12:08
Ale nadal lipa z downloadem, kończy sie kiedy chce :/ odpaliłem drugiego kompa a tam 7mb sie pobrało i end :/

Vinrael
06.05.12, 13:07
Pobierałem dokładnie tydzień temu i nie miałem z tym żadnego problemu.

MatrixSTR
06.05.12, 17:11
Spróbuj użyć jakiegoś menedżera, z tego co widzę na Xda to sporo ludzi ma ten problem.

Vinrael
11.05.12, 15:44
Dzisiaj, po tygodniu i pięciu dniach ten ROM zaczął... a właściwie stopniowo przestał działać.
Na początku chciałem nadmienić, że w ROMie nic nie usuwałem, nawet facebooka ani innych śmieci.
A więc wyglądało to tak:
1. Już wczoraj zniknął zegar z Sense (mam wersję 2.3.3 z Sense 2.1) i nie udała się żadna próba przywrócenia go na pulpit - tak jak każdego innego zegara od HTC. Pomyślałem - przeboleję, ustawiłem zegar androidowy... i już.
2. Po jakichś dwóch godzinach od zniknięcia zegara zniknął też widget pogody... To mnie troszkę zmartwiło, bo z tego często korzystam (trzeba wiedzieć, kiedy można pojeździć na rowerku ;p). No więc postanowiłem zrobić soft reset.
3. Po soft resecie telefon nie chciał wstać - ładowało się cLK, CWM, później telefon zatrzymywał się na obrazku htc hd2 development blah blah blah.
4. Wipe. I teraz po wipe wszystkich rzeczy wgrywam znowu ten ROM na kartę... Dam mu drugą szansę...

Odnośnie samego ROMu:
+ Działa baaardzo płynnie, przewijanie jest praktycznie zawsze gładziutkie i równiutkie.
+ Prawie 1 GB pamięci na aplikacje... miło :> (thanks for EXT4)
+ Wszystkie programy działają jak najbardziej miodnie.
+Bateria wytrzymuje przy normalnym użytkowaniu ok. 2 dni.

- Nie wiem czemu jest tak mało wolnej pamięci RAM (w porównaniu do PRJ) gdzie najwyższym wynikiem jest raptem 201, często 180, podczas na PRJ było ok. 250 - ale nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu.
- Czasami ROM się po prostu zwieszał i umierał. Pomagała reanimacja typu Soft Reset (do czasu, aż się nie wyłożył całkowicie, jednak myślę że to po prostu problem przy instalacji...)

MatrixSTR
14.05.12, 15:03
Wyszła nowa wersja i jest pewna zmiana która powinna niektórych zainteresować: :)


Camcorder working at 800x480 with GBLeo Camcorder app - no lags (set MP4 encoder video in video settings)
:awesome:

Vinrael
14.05.12, 15:13
No to wgrywam :>

MatrixSTR
14.05.12, 15:23
Wystarczy wgrać sam Update, nie skasuje nam danych. Tylko pierwsze uruchomieniu po wgraniu trwało u mnie 10 minut :) Niestety nie mam możliwości sprawdzenia nagrywania :(

Vinrael
05.06.12, 04:03
Ostatnie smutne wiadomości. Powoli ten ROM mnie zaczyna wkurzać. W ostatnim tygodniu musiałem dwukrotnie wykonać HR... Trochę nie fajnie, gdy jest się w stanach, nie ma się dostępu do własnego komputera, no ale cóż.
Czemu musiałem robić HR? Właściwie nawet nie HR, bo musiałem wgrywać system od nowa, HR nic nie dawał...
Telefon z tym ROMem zwiesza się średnio co pół godziny (-,-'), w dodatku dwukrotnie zwiesił się w ten sposób, że jedynym sposobem przywrócenia telefonu do stanu używalności było wgranie systemu od nowa. Porażka.
Na dodatek zużycie baterii nie powala...

Plusy? Po wgraniu poprawki rzeczywiście działa camcorder w 800x480 i 30FPS.
Genialny pasek powiadomień. Mam wrażenie że Wi-Fi działa szybciej.

Ot i moje odczucia.