PDA

Zobacz pełną wersję : HTC HD2 + UBUNTU + Aircrack



M@anieks
16.04.12, 17:27
Witam, nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi, więc pytam czy da się telefonem HTC HD2 "Testować" zabezpieczenia sieci WIFI?

Vinrael
16.04.12, 17:43
Oczywiście, że się da :)
Kwestia tylko, jak duże masz do tego chęci i jak dobrze znasz języki C, C++, PHP, Pascal etc. Jeśli trochę się podszkolisz, bądź już masz na ten temat wiadomości, możesz przetestować sieci pierwszym lepszym telefonem z WiFi :E

M@anieks
16.04.12, 18:24
Jakie programowanie?:) chodziło mi by sobie odpalić "testowanie" jak na backtracku typu airodump-ng, airmon-ng i aircrack :D

Vinrael
16.04.12, 20:50
Czysto teoretycznie możesz próbować testować zabezpieczenia na Androidzie - jest kilka programów do 'testowania zabezpieczeń' (nazwy niestety nie mogę podać z uwagi na prawną stronę forum :p) a jeśli się uprzesz możesz testować nawet stricte z ubuntu - jest możliwość instalacji ubuntu na HD2 (wtedy mógłbyś próbować po prostu odpalić takie 'programy testujące' jak w zwykłym linuxie) - jednak moim zdaniem to sama sztuka dla sztuki i nie ma zbytnio sensu aż tak się bawić... Chyba że masz 2 HD2jki dostępne, jak ja miałem przez jakiś czas... ;d Ale i tak testowanie zabezpieczeń przez telefony nie ma zbytnio sensu - to dalej jest architektura ARM, która pomimo tego, że np. taki Snapdragon ma 1GHz taktowanie, nie może się równać z 1GHz x86/x64... Więc to może trochę potrwać, takie 'testowanie', tym bardziej, jeśli sieć którą testujesz ma np. uwierzytelnianie WPA2 PSK, wtedy to wypada bardzo słabo... No i zawsze jest zabezpieczenie, które wykłada większość 'testów' - czyli zwyczajnie blacklist/whitelist na routerze...

Niby i to zabezpieczenie da się (oczywiście dla testów ;d) obejść, ale zmiana MAC Adressu dla telefonu jest już znacznie trudniejsza.