PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z Routerem



MatrixSTR
22.04.12, 21:42
Mam dość dziwny problem z WiFi w moim Routerze. Telefon łączy się z nim bez problemu, jednak nie działa kompletnie synchronizacja, połowa stron się nie ładuje, a na tych co się załadują nie ma większości obrazków. Z początku myślałem że to wina softu w telefonie, jednak na każdym mam to samo.
Żeby zobaczyć czy czasem coś w telefonie mi się nie zepsuło zrobiłem na komputerze połączenie Ad-hoc i gdy się z nim połączyłem to wszystko chodziło idealnie. Tak samo gdy podłączyłem się do routera kolegi.
Mam też pod ten Router podłączonego Laptopa siostry i komputer ojca i na nich nie ma żadnych problemów.
Wygląda na to że problem jest tylko w połączeniu mój Router->mój HD2
Zaczęło się to dziać po którymś z kolei restarcie ustawień w Routerze i teraz nic nie mogę z tym zrobić...

Wie ktoś co mogę z tym zrobić, albo chociaż gdzie znaleźć rozwiązanie (jakieś forum, czy coś w tym stylu)?

Szakus
23.04.12, 08:34
osobiście zrobiłbym hr routera i wprowadził wszystkie ustawienia od początku

powiedz jaki router i jaki provider dostarcza twój necik ?
nazwę uzytkownika i hasło od internetu masz zapisaną?

MatrixSTR
23.04.12, 08:57
Właśnie HR robiłem już kilka razy i nie pomogło. Router to ASMAX BR704G, a dostawca lokalny.

Na jednym forum wskazali że winę może ponosić MTU, więc zrobiłem testy żeby ustalić jak najmniejszą wartość, ustawiłem w Routerze i wydaje mi się że na razie działa dobrze O.o

Mam jeszcze jeden mały problem. Mianowicie gdy odejdę z telefonem za daleko i zerwie połączenie, to czasem Router nie chce się już połączyć z żadnym innym urządzeniem. Cały czas wisi na "Uzyskiwanie adresu IP" i trzeba go ręcznie zresetować. Co ciekawe najczęściej dzieje się tak na ROMach z CM7 niezależnie od telefonu. Ten problem występował też przy G1 i WildFire. Na Sense czasem się pojawia, ale to już rzadko.

kasier
23.04.12, 09:15
Zmień router :D

KurczaQ
23.04.12, 10:08
Szybciej i taniej wyjdzie ci kupić nowy router niż bawić się z tym :) zarobisz spokojem :P

Wysłane za pomocą mojego HTC Evolution HD II z Beats Audio

MatrixSTR
23.04.12, 10:20
Gdybym miał kasę to na pewno bym zmienił :P I to na taki z mocniejszą anteną :P A jak na razie jestem skazany na ten :)

Szakus
23.04.12, 11:05
Kiedyś miałem podobny problem, pomogło ustawienie karty sieciowej (na telefonie) ręcznie adres ip maska, brama i DNS ten właściwy od providera, potem restart wszystkich urządzeń

kasier
23.04.12, 11:07
Niestety w tym routerze Ci nie pomogę bo nie znam totalnie, może przydziel na stałe adres ip do telefonu, wtedy nie będzie chciał przydzielać nowego