PDA

Zobacz pełną wersję : spory problem z podstawami.



aqual
25.04.12, 02:53
witam. chcial bym zaczac od tego, ze moja wiedza o telefonach (tych nowszych) jest bardzo znikoma, co za chwile w pelni zaprezentuje, i chociaz rozumiem co sie do mnie mowi, to trzeba uzywac duzych liter ,ze tak to ujme.

przechodzac do sedna: kupilem telefon od znajomego. wszystko ladnie pieknie, poza tym, ze zdjecia,kontakty,smsy etc. nie byly skasowane. nie chcac grzebac Mu po prywatnych sprawach, a i nie potrafiac wszystkiego sprawnie - bez czytania - usunac, wymyslilem ze wyczyszcze poprostu pamiec telefonu. tak tez zrobilem. niestety moja niewiedza okazala sie o wiele wieksza niz przypuszczalem, poniewaz jak sie okazalo (dla Was nie nowosc, dla mnie niestety tak) zrobilem 'twarde' czyszczecie, czyli usunalem wszystkie aplikacje, jezyk polski oraz wszystko co tylko bylo mozliwe. brak jezyka polskiego az tak mi nie utrudnia dzialania - chociaz nie czuje sie w 100% pewnie - ale powstaly rowniez inne problemy. zostaly zablokowane wszystkie polaczenia / smsy / internet - o reszcie nie wiem jesli w ogole jest taka opcja. pobawilem sie jakis czas telefonem przyzwyczajajac sie do ogółu, i znalazlem podstawowe ustawienia (gdzie sa m.in ustawienia trybu na 'samolot' etc.), lecz gdy wszedlem (napisze po angielsku zeby czegos nie przekrecic w tlumaczeniu) w phone -> call forwarding (2 od gory) pojawia mi sie blad - jak zreszta przy wszystkich tego typu czynnosciach - cannot read settings from the network. try vieving settings later, or disconnect data connection and try again. i tu juz jest u mnie czarna sciana. grzebalem i w internecie na forach , i pytalem znajomego (niestety zna sie tylko na androidach - ja mam windowsa a podobno to zupelnie co innego) i naprawde juz nie mam zielonego pojecia co zrobic, zeby telefon byl czyms wiecej niz duzym kolorowym zegarko/budzikiem. podejrzewam ze odpowiedz jest banalna, a moj problem jest idiotyczny, ale nie zmienia to faktu ze nie mam juz naprawde pomyslu jak aktywowac tak proste czynnosci.

przepraszam za tak dlugie wyjasnianie byle glupiego pytania, ale poprostu nie potrafie ujac swojego problemu 'profesjonalnie' w 2 linijkach. z gory dziekuje za wyrozumialosc.

KurczaQ
25.04.12, 08:49
Wcale źle nie robisz pisząc tutaj :) widać że jesteś dobrym kumplem.
Reasumując wejdź w ustawienia i przywróć ustawienia fabryczne, jeżeli nie tak to klawiszologią pokazaną w filmiku na naszym blogu:


http://hd2blog.pl/2010/06/jak-wykonac-soft-reset-i-hard-reset

Co do usług.. twój system jest po prostu rozwalony, musisz wgrać go na nowo albo od razu przesiąść się na Androida który oferuje mase aplikacji, ciągłe aktualizacje i pare takich rzeczy których nie ma już w umarłym Windows Mobile :)


http://htcclub.pl/55-android-nand-q/1814-przygotowywanie-hd2-do-wgrania-androida.html

Jest mojej roboty, jak coś to służę pomocą w doborze systemu odpowiedniego dla ciebie :P