PDA

Zobacz pełną wersję : OCZYSZCZENIE autostartu z niepotrzebnych serwisów/apsów?



ictimai
27.04.12, 21:39
Ten ROM: Dorimanx-Light zainstalowany na HTC HD2 i chcę teraz go trochę "oczyścić" - zablokować wszystkie te usługi i aplikacje w autostarcie Google aby mnie nie szpiegowały i nie marnowały pakietów, CPU i baterii. Prosze o wyjaśnienie co się stanie jak zablokuję następujące:
- Download Manager
- FOTA Notifier
- FOTAKiller
- Google One Time Init
- Google Partner Setup
- Google Play Store
- Google Services Framework
- Media Storage
- Google Search
- Market Feedback Agent
- My Uploads
- Pico TTS
- Superuser
- ReportingServiceManager
- ROM Manager

(Jak ktoś byłby tak miły i objasnił co robią te powyższe poszczególne "usługi"?)

Chcę trzymać się reguły żeby instalować aplikacje OFFLINE - po wczesniejszym ściągnięcu ich na PC, więc te serwisy "marketowe" chyba są niepotrzebne?

MatrixSTR
28.04.12, 02:37
"zablokować wszystkie te usługi i aplikacje w autostarcie Google aby mnie nie szpiegowały" O.o

A nie lepiej po prostu przy pierwszym uruchomieniu odznaczyć opcję wysyłania do Google swojego położenia?

Albo sprawdź ten ROM [DAILY][MAG/cLK] CyanogenMod 7 Nightlies [Android 2.3.7][Kernel: charan] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1076586) z tego co widzę to domyślnie nie ma zainstalowanych usług Google


Chcę trzymać się reguły żeby instalować aplikacje OFFLINE - po wczesniejszym ściągnięcu ich na PC, więc te serwisy "marketowe" chyba są niepotrzebne?
Nie chcę nic mówić, ale to często łamie warunki licencji, więc jest nie do końca legalne. Chyba że producent aplikacji udostępni ją na innych stronach.

Po za tym po prostu wyłacz te usługi i zobacz czy wszystko będzie działać. Najwyżej czeka CIę reinstall ROMu.

Superuser w żadnym wypadku nie ruszaj, inaczej stracisz roota.

ictimai
28.04.12, 03:54
Po za tym po prostu wyłacz te usługi i zobacz czy wszystko będzie działać. Najwyżej czeka CIę reinstall ROMujuż dawno wyłączone i wszystko działa i jeszcze się nie zawiesza przy niższych wartościach woltowych CPU tak jak się zawieszał przed - nie ciekawe? ;)

jedyne co to, że po zainstalowaniu 2 dodatkowych klawiatur i ustawieniu jako domyślną którąś z nich to to nie chce przetrwać reboot - ale nie wiem czy przed wyłączeniem tych usług tez tak nie było bo może problem jest w samym ROMie Dorimanx albo w instalkach *.apk bo nieaktualne (zainstalowane off-line)

to samo dotyczy aplikacyjki "touch-calendar", sama aplikacja działa ale widget pojawił się tylko na chwilę - po reboot okazał się niedostepny - także nie ma go na liście widget'ów do wybrania

Jaka przyczyna tego?


"Chcę trzymać się reguły żeby instalować aplikacje OFFLINE - po wczesniejszym ściągnięcu ich na PC, więc te serwisy "marketowe" chyba są niepotrzebne?"

Nie chcę nic mówić, ale to często łamie warunki licencji, więc jest nie do końca legalne. Chyba że producent aplikacji udostępni ją na innych stronach.
nie chce nic mówić ale te pogróżki sprawiają, że tęsknię juz z powrotem do WM6.5.x :(
jak mogę zainstalować teraz z powrotem WM6.5.x kiedy mam teraz Dorimanx'a?

Jednak najlepiej jakby sie dało mieć w dual-boot oba te systemy... Jak to zrobić?

KurczaQ
28.04.12, 09:40
Wy to macie problemy :P, jeżeli zamkniesz wszystko z Google w romie nawet bez Gaaps to wkońcu nie odpalisz telefonu gdyż Android jest to produkt Google :)



Wysyłane z mojego HTC Evo II z CM 9 z pełnym HWA :D

ictimai
28.04.12, 19:09
Wy to macie problemy :P, jeżeli zamkniesz wszystko z Google w romie nawet bez Gaaps to nie odpalisz telefonu

Tak sie właśnie stało :( jeszcze po wyłączeniu z autostart wszystkich 4-ch "Google Service Framework" (czy jakoś podobnie) i zrobieniu reboot i odczekaniu 6-ciu godzin, z powodu zaśnięcia ;) - po obudzeniu się zastaję telefon z czarnym ekranem i nie reaguje :(


Toteż wyjmuję baterię i wkładam ponownie i naiciskam czerwoną słuchawkę i słychać cichusieńkie burknięcie i... nic!

Próbuję podłączać do ładowarki, robić reset, po ponownym wyjęciu i włożeniu baterii startować bootloader i... nic!

POMOCY!

Tak wygląda jakby bateria rozładowała się na 101% - ale ładuję i tez nic! Podobno na cLK da się ładowac całkowicie rozładowaną?

Jedyne co to cichusieńkie "burknięcie" przy naciśnięciu czerwonej słuchawki tuż po włożeniu baterii, albo po podłączeniu ładwoarki...

---------- Dodano 18:09 ----------

juz ok, UFF !!! ;) pomogło wyjęcie i włożenie z powrotem karty SD (dlaczego? nie dziwne?)

okazało się, że bateria naładowała się na 100% podczas kiedy telefon nie dając z siebie żadnych znaków podłączony był do ładowarki...

KurczaQ
28.04.12, 20:42
Dziwny problem, słuchaj skoro nasz Andka to zostaw go jakim jest :), zajmij się personalizacja a nie grzebaniem bez wiedzy :P, ja wgrywalem ROM już z 2000 razy na dwóch urządzeniach, grzebałem, sprawdziłem i działałem :), teraz robię swoje romy ale z powodu braku mocnego uploadu nie dziele się nimi :)


Sam polecam Typhoona :)


Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

ictimai
30.04.12, 20:33
tylko jeszcze proszę napisz czym Typhoon przebija Dorimanx'a? Już mam od dawna zainstalowanego i jużnieco "ogarniętego" Dorimanx'a-Light i czy jest sens żeby teraz zmieniać na Typhoon'a?

to grzebanie to dlatego bo teraz akurat mam ten luksus żeby się pobabrać i chcę tak zrobić aby mieć wszystko pod kontrolą i się zabezpieczyć na potem kiedy niespodzianki mogą zbyt wiele kosztować

to tak w porównaniu do WM...

KurczaQ
30.04.12, 21:04
Typhoon -nowsza wersja cyanogena, więcej fiuczerow xD

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

ictimai
21.05.12, 11:28
Tak sie właśnie stało :( jeszcze po wyłączeniu z autostart wszystkich 4-ch "Google Service Framework" (czy jakoś podobnie) i zrobieniu reboot i odczekaniu 6-ciu godzin, z powodu zaśnięcia ;) - po obudzeniu się zastaję telefon z czarnym ekranem i nie reaguje :(


Toteż wyjmuję baterię i wkładam ponownie i naiciskam czerwoną słuchawkę i słychać cichusieńkie burknięcie i... nic!

Próbuję podłączać do ładowarki, robić reset, po ponownym wyjęciu i włożeniu baterii startować bootloader i... nic!

POMOCY!

Tak wygląda jakby bateria rozładowała się na 101% - ale ładuję i tez nic! Podobno na cLK da się ładowac całkowicie rozładowaną?

Jedyne co to cichusieńkie "burknięcie" przy naciśnięciu czerwonej słuchawki tuż po włożeniu baterii, albo po podłączeniu ładwoarki...

---------- Dodano 18:09 ----------

juz ok, UFF !!! ;) pomogło wyjęcie i włożenie z powrotem karty SD (dlaczego? nie dziwne?)

okazało się, że bateria naładowała się na 100% podczas kiedy telefon nie dając z siebie żadnych znaków podłączony był do ładowarki...

Problem niestety powrócił, telefon działał sobie spokojnie już od dobrych wielu dni pod IceCreamTosti-HW, wczoraj wieczorem 1 podłączenie USB do PC żeby wymienić dane z kartą, po odłączeniu i odmontowaniu telefon się zawiesił, więc reset i właśnie znów to samo: nie chce NIJAK boot'ować - wyjmuję i wkładam baterię i po tym cichutkie burknięcie i... nic :(
Także próbuje wyjmować i wkładać kartę SD - wcześniej właśnie to pomagało - ale teraz nic

To nie wina baterii, jest na 100% naładowana na 100%

Czy ktoś ma jakies pomysły jaka przyczyna?

KurczaQ
21.05.12, 12:30
Problem niestety powrócił, telefon działał sobie spokojnie już od dobrych wielu dni pod IceCreamTosti-HW, wczoraj wieczorem 1 podłączenie USB do PC żeby wymienić dane z kartą, po odłączeniu i odmontowaniu telefon się zawiesił, więc reset i właśnie znów to samo: nie chce NIJAK boot'ować - wyjmuję i wkładam baterię i po tym cichutkie burknięcie i... nic :(
Także próbuje wyjmować i wkładać kartę SD - wcześniej właśnie to pomagało - ale teraz nic

To nie wina baterii, jest na 100% naładowana na 100%

Czy ktoś ma jakies pomysły jaka przyczyna?

To testowa wersja romu, poczekaj lub wgraj od nowa ten sam rom tylko bez wipe, da ci to uratowanie danych :-)

Tapnięte z mojego Tabletowego HD2

MatrixSTR
21.05.12, 13:31
Jeśli nie chcesz usług Google wgraj ten ROM [NIGHTLY][Full HWA] CyanogenMod 9 [4.0.4][Kernel: cmhtcleo/tytung] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1361859) :)

KurczaQ
21.05.12, 17:19
Jeśli nie chcesz usług Google wgraj ten ROM [NIGHTLY][Full HWA] CyanogenMod 9 [4.0.4][Kernel: cmhtcleo/tytung] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1361859) :)

Także go bardzo polecę, jeżeli zależy ci na Tablet mode to polecam Paranoid* Android od Xylographa

*nie pamiętam nazwy xD

Tapnięte z mojego Tabletowego HD2

ictimai
21.05.12, 19:59
Panowie, chyba nie zrozumieliście mnie zupełnie! Jak mam cokolwiek wgrać skoro fon nie wstaje w ogóle - wygląda, że ostatni ROM: Tosti-HWA (Xylograf'a) uszkodził mi bootloader!
To co teraz robić - żeby nareperować bootoader, znaczy wgrać go przy użyciu profesjonalnych narzędzi - to koszt powyzej 100zł jak mi powiedzieli w warsztacie :(
Jednak może macie jakieś pomysły żeby reaktywować fona bez specjalistycznych usług w warsztacie napraw?

MatrixSTR
21.05.12, 20:15
O.O Nie mam pojęcia w jaki sposób ROM mógłby Ci uszkodzić Bootloader. Gdy naciśniesz VOL- i Czerwoną słuchawkę to też nic się nie dzieje? Co dokładniej robiłeś z telefonem?

ictimai
21.05.12, 21:13
O.O Nie mam pojęcia w jaki sposób ROM mógłby Ci uszkodzić Bootloader. Gdy naciśniesz VOL- i Czerwoną słuchawkę to też nic się nie dzieje? Co dokładniej robiłeś z telefonem?jak nacisnę VOL- i Czerwoną słuchawkę to tylko słychać cichusienkie burknięcie i potem nic... Ale to burknięcie tylko po wyjęciu i włożeniu baterii - jezeli jej nie wyjme na chwilke to nawet tego burknięcia nie słychac. Tak przynajmniej wiem, że bateria ma styk na kontaktach (bo niektórzy piszą, że te styki sie lubią odkształacac i nie kontaktują - ale tu widac, że tu nie o to chodzi).

Co dokładnie z telefonem? Otóż w odróznieniu od poprzednich wgrywań ROMów tym razem bez task29 - po prostu tylko wipe z CWM - tak jak tutaj ktos mi zasugerował (http://htcclub.pl/55-android-nand-q/1814-przygotowywanie-hd2-do-wgrania-androida-page5.html#post11023). Tak własnie wgrany ROM (Tosti - Xylograf'a) pochodził ładnie przez 3 dni ale wczorajsze kopiowanie plików na SD przez kabelek USB podłączony od PC do telefonu zakończyło się zawieszeniem telefonu i potem już... nic! Reset i to o czym piszę: nie chce się boot'ować - ale NIC! Tylko to cichutkie burknięcie jeśli przedtem się wyjmie na chociaż moment baterię...

W warsztacie mi dziś powiedzieli że to bootloader i trzeba go wgrać od nowa. To skomplikowana operacja, wymaga rozkręcenia fona na czynniki pierwsze i dobrania się do pamięci bezpośrednio i kosztuje ponad 100 zł

Pytasz jak ROM mógł uszkodzić bootloader? Przecież to cały czas sprawa software'owa - no nie?

MatrixSTR
21.05.12, 22:48
Niby tak, tylko ROM nie ma dostępu do bootloadera jako takiego. Mam wrażenie że podczas podłączenia telefonu pod kompa coś się wydarzyło. Mógł nastąpić skok napięcia, albo mogło się zrobić zwarcie. Jakiej firmy masz zasilacz?

ictimai
21.05.12, 22:55
Niby tak, tylko ROM nie ma dostępu do bootloadera jako takiego. Mam wrażenie że podczas podłączenia telefonu pod kompa coś się wydarzyło. Mógł nastąpić skok napięcia, albo mogło się zrobić zwarcie. Jakiej firmy masz zasilacz?"tellson" - tak jest napisane na zasilaczu. Jakie ma to znaczenie?
Słuchaj, podłączałem mnóstwo telefonów na USB pod tego kompa i nigdy nic się nie zdarzało, to ten HTC jest taki delikachniuchny?
Tak w ogóle to co teraz robić?

MatrixSTR
21.05.12, 23:08
Przeglądałem dużo wątków na Xda i nigdy nie widziałem żeby komuś jakiś ROM z Androidem uwalił całkowicie telefon. Pamiętam tylko jeden przypadek w którym gościowi zrobiło się podobnie, z tym że na HTC WildFire. Podczas próby naprawy okazało się że została spalona sekcja zasilania. Z dalszej rozmowy wynikło że miał jakąś lipną płytę główną w komputerze i prawdopodobnie puściła za duże napięcie. Dlatego wątpię żeby to była wina ROMu.

ictimai
22.05.12, 12:07
mi też się teraz zdarzyło poczytać w międzyczasie wypowiedzi ludzi w podobnych tarapatach znalezionych z Google i piszą niektórzy, że ponoć pomaga potrzymać telefon przez 5 godzin w zamrażalniku (w torebce foliowej) a potem już zwracać uwagę na to by używać tylko i wyłącznie zasilacza firmowego - toteż ciekawi mnie dlaczego spytałeś jakiej firmy posiadam ładowarkę?

To co Ty piszesz natomiast to trochę nie pasuje bo tego typu problem pojawił się już miesiąc wcześniej zaraz po wgraniu pierwszego Androida - i wtedy tez wyglądało to groźnie lecz przypadkowo okazało się, że wystarczy po prostu wyjąć kartę SD na moment żeby telefon nagle się cudownie uaktywnił!!
Potem jeszcze podczas kolejnego tygodnia zdarzyło się tak ze 2 razy i wyjęcie/włożenie karty SD sprawiało, że ok

Teraz natomiast wkładanie/wyjmowanie SD nic nie daje... nota bene teraz to inna karta - wtedy była 2GB a teraz jest 16GB ale wątpię, że ma to jakies znaczenie dla sprawy...

---------- Dodano 11:04 ----------

Teraz właśnie niespodziewanie mój fon OŻYŁ!!!!!!!!!!

Jak? Po prostu po wyjęciu i włożeniu baterii przyciskam przycisk resetu wewnątrz obudowy i dalej go cały czas trzymam naciskając nestępnie "czerwoną słuchawkę" i trzymam dalej "reset" dopóki cokolwiek się nie stanie, wtedy zaczyna się bootować - nawet ten TOSTI który jednak od razu się zawiesza przy "unlock screen" - cholernie dziwne, nieprawdaż?

Ponowny reset z "Vol-" i fon jest w trójkolorowym bootloaderze - już się boję cokolwiek teraz robić...

Co mam teraz z tym fonem zrobić? Co wgrać i w jakiej kolejności?

W trybie bootloader'a na 4 różnokolorowych poziomych pasach sa następujące informacje:

PB81120 SS-B3
SPL-2.08.HSPL 8G XE
0x05
CotullaHSPL 0x50



Serial

Jeszcze dodam, że jest to fon z niemieckiego T-Mobile (1GB pamięci na pokładzie)

---------- Dodano 11:07 ----------

EDIT:
telefon działa na tamtym ROMie TOSTI - nie zawiesza się, zawiesił sie tylko wtedy kiedy nie była włozona karta SD...

Ale przecież na tym nie można polegać - coś jest "nie tak" - co mam teraz zrobić? Czy może wgrac wszystko od początku, razem z HSPL? Radiem tez - bo nie wiem?