PDA

Zobacz pełną wersję : Wzmocnienie zasięgu wifi domowym sposobem?



KurczaQ
29.04.12, 14:46
Witam, jak w tytule zna ktoś z was jakiś sposób na wzmocnienie zasięgu wi-fi? ;D

MatrixSTR
29.04.12, 15:31
Kupno Routera z mocniejszą anteną i wzmacniaczem :P

Widziałem jeszcze w internecie sposób zwiększenia zasięgu przez zrobienie na Antenie czaszy, tylko wtedy zasięg się zwiększa w jednym kierunku, a w drugim maleje.

Smogg
29.04.12, 17:00
Albo po prostu kupno samej większej anteny do routera.
Można też zakupić repeater do przedłużenia sygnału Wi-Fi - np. edimax'y są dosyć tanie - skonfigurować to wszystko i postawić go sobie w dogodnym miejscu (ostatnio coś takiego przerabiałem u teścia w jego gospodarstwie agroturystycznym ? 1 router + 2 repeatery z czego do 1 z tych repeaterów dokupiona dodatkowa, wielka i mocna antena... pokryliśmy wielką przestrzeń zasięgiem Wi-Fi :]).

kasier
29.04.12, 18:04
Ewentualnie można zlikwidować ściany aby nie zakłócały sygnału

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

KurczaQ
29.04.12, 19:05
Ewentualnie można zlikwidować ściany aby nie zakłócały sygnału

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Router siedzi w szafce, wyjęcie może coś dać?:D

Smogg
29.04.12, 21:19
Tak. Każda bariera wpływa na obniżenie sygnału.

KurczaQ
30.04.12, 16:23
To rozwale szafki, zrobię dziury w ścianach i będę miał wifi :D

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Vinrael
30.04.12, 19:22
Taki żarcik kosmonaucik :S
Smogg ma rację - najlepiej jest po prostu dokupić jakiś router za kilkadziesiąt złotych, podpiąć do głównego, skonfigurować i po prostu zrobić z tego 'przedłużkę' Wi-Fi. Mam tak w tej chwili w domu i okolicy (as a provider) i działa świetnie.

Soren
30.04.12, 21:34
Mam na sprzedaz antene 8dbi tplinka jakby co to pisz.

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Vinrael
30.04.12, 21:49
Bardziej antenkę... ;)
Ja mam w tej chwili antenkę dookólną 14dbi ze wzmacniaczem na maszcie 5-metrowym... Działa bardzo dobrze :) Nieważne od miejsca w domu - piwnica, drugi koniec domu (a dom... trochę ma - 258m^2), to zawsze są 2-3 kreski na pięć. A więc dość dobrze. Bardzo dobre rozwiązanie, ale tylko jeśli potrzebujesz naprawdę takiego czegoś...