PDA

Zobacz pełną wersję : HTC One X: Opinie i pierwsze wrażenia



Smogg
27.04.12, 09:10
http://pliki.htcclub.pl/images/pe7xW.jpg

Ponoć pierwsze wrażenie jest najważniejsze... dlatego zamiast szczegółowej recenzji najpierw podzielę się nim.
Legenda: + = plus / - = minus / ~ = warte wspomnienia, neutralne... Jak to Polak - zacznę od minusów.

- Zdjęcia kontaktów. Aż się zastanawiam, czy nie powiększyć czcionki przy tym minusie. Są gorsze, niż na starych nokiach!!! Koszmar!!!
- Ciepłota telefonu nabierana nawet podczas krótkiej gry powoduje miganie na zielono i pomarańczowo diody przy głośniku... telefon przestaje się wtedy ładować... Gra w wymagające gry może nie być zbyt długa o.O
- Mam wrażenie, że ten głupi pasek z głupim przyciskiem menu często... nie działa xD
- Dziwi brak czytnika epubów od HTC. W Sensacji był... i był bardzo wygodny.

+ Wyświetlacz. Rozdzielczość rozumie się samą przez się. Kolory... ten czarny naprawdę nie ustępuje AMOLEDom. Dzisiaj widzę się z ojcem i jego Notesem, porównam wtedy 1:1 :)
+ Lekkość. Smukłość. Przyjemnie się to trzyma w ręce, choć ten rozmiar wyświetlacza znacząco utrudnia korzystanie z niego jednorącz (nie mówię np. o odebraniu połączenia, ale o takim pełnym korzystaniu ;)).
+ Telefon z dystrybucji Orange, bez śladu ingerencji Orange. Simlocka też nie ma. Fajnie mieć pierwszą partię ;D
+ Myślałem, że rozwijanie belki w DHD czy Sensacji jest sprawne i szybkie... ale szybkie jest dopiero tutaj :D
+ Działanie Sense i wszystkiego - bajka.

~ Klawisz odbierz i odrzuć na dialerze przy zablokowanym ekranie jest zamieniony miejscami względem Sense 3.X
~ Raz już kupione gry w "normalnej" wersji, aby posiadać wersję THD należy kupić ponownie o.O Z jednej strony rozumiem, z drugiej pozostawia to niedosyt, po zakupie kolejnego Androida, acz pierwszego z grafiką Nvidii.
~ Diody led (pomarańczowa/zielona) telefonu posiadają bardzo intensywne światło.
~ Do nowego Sense będzie się trzeba przyzwyczaić... trochę smuci fakt odejścia od karuzeli - to było coś naprawdę wygodnego.

KurczaQ
27.04.12, 14:31
No i co robisz z Sensacją? :P

Bo aż jestem ciekawy, może zostanę potencjalnym kupcem x), jednak tylko z Dokiem :D

Smogg
27.04.12, 15:27
Poznałeś moją żonę, Cziken... no, i moja żona teraz biega sobie z dwurdzeniowym smartphone'em ;]

MatrixSTR
29.04.12, 18:20
W normalnym użytkowaniu czuć jakoś tą Tegrę? Chodzi mi czy opłaca się dawać ten 1 tys. więcej za telefon, jeśli głównie służy do internetu? Czy może Sensacja wystarczy? :)
Tak sobie ostatnio myślałem i doszedłem do wniosku, że 4 rdzenie do szczęścia nie są mi zbytnio potrzebne. Dlatego jako następny telefon kupię chyba Sensację, albo Evo 3D :)

Smogg
29.04.12, 20:38
Ironicznie można powiedzieć, że te 5 rdzeni Tegry3 to jest to, czego potrzeba interfejsowi Sense, do tego, żeby działał równie płynnie co inne nakładki innych producentów.

Czy różnica między Sensacją, a One X jest warta tysiąca złotych różnicy? Ano to już zależy od tego, czego chcesz od telefonu. Ja chciałem mieć zabawkę z większym wyświetlaczem, niż ma Sensacja. Z większą rozdzielczością. No i z Tegrą. Ale nie każdy musi tego chcieć i dla niego taka różnica w cenie może być nieproporcjonalna do chęci.

Soren
29.04.12, 21:19
Sam się poważnie zastanawiam nad one x lub sgsIII w wakacje.
Tylko że póki co jestem na etapie "zbierania argumentów" czy aby na pewno jest mi potrzebna nowa słuchawka.
Powiem szczerze że sensacja spełnia moje potrzeby w 100%. W one x najbardziej kusi mnie większy ekran, rozdzielczość i działające sense 4.0 (w portach dla sensacji wciąż nie działa kilka rzeczy). Akurat tegre zlewam bo bardzo rzadko gram w gry a jak już gram to wszystkie chodzą na adreno 220.
No ale też odzywa się natura gadżeciarza i wewnętrzne dziecko ;)

Smogg powiedz mi czy jesteś w stanie kciukiem ogarnąć cały wyświetlacz trzymając telefon w jednej ręce? I gdzie znajduje się dioda powiadomień? Ciekaw jestem jak będzie z trwałością obudowy. No i koniecznie napisz jak się sprawuje bateria (to mnie chyba najbardziej w one x boli).

Smogg
29.04.12, 21:36
Ogarnąć trzymając w jednej ręce... gimnastykując się trochę niby można, ale nie jest to najwygodniejszy sposób bawienia się tą słuchawką. Do podstawowych rzeczy - napisać smsa, zadzwonić, odebrać - nie ma to większego znaczenia, bo można to szybko i wygodnie zrobić... ale jeśli miałoby to być serfowanie po internecie, to już są małe schody.

Dioda powiadomień znajduje się pod kratką głośnika, od strony przedniej kamery - zajmuje jedną dziurkę w tej kratce.

Trwałość... na razie jest ok, no ale to można będzie w pełni zobaczyć i ocenić za rok/półtora.

Bateria... no to jest temat rzeka ;)
W nocy zjada 1% na 2-3h.
Przy wykorzystywaniu telefonu jako telefonu - jest naprawdę dobrze.
Przeglądanie internetu przy bardzo złym zasięgu 3G i bardzo złym 2G (żeby było jeszcze śmieszniej - w kółko przełączających się kilku nadajnikach, każdy z fatalnym sygnałem) to żarcie na poziomie ok 1%/1 minuta... dużo.
Mniej więcej 30 minutowa gra w Dark Meadow (gra na silniku Unreala dla Tegry - miodzio ^_^) też poskutkowało zużyciem zbliżonym do 1%/1 min... Ciepłota mierzona przez widget baterii wskazywała wtedy 53°C. Sporo, ciągle czuję gorąc na ręce po skończonej grze (w odróżnieniu od Sensacji tutaj grzeje się miejsce przy aparacie, a nie na dole telefonu - lewej ręki jeszcze nie mam przyzwyczajonej do wyższej temperatury telefonu :E).

W razie dodatkowych pytań - śmiało :]

MatrixSTR
29.04.12, 23:12
Smogg kupił scyzoryk i czekał na jakiegoś gościa z One X w ciemnej alejce :P


że te 5 rdzeni Tegry3 to jest to, czego potrzeba interfejsowi Sense, do tego, żeby działał równie płynnie co inne nakładki innych producentów.
Z tym się nie zgodzę, bo bardziej by się przydała optymalizacja. Zresztą nawet na HD2 Sense 3.5 działa prawie że idealnie :)

Smogg
29.04.12, 23:57
Stąd też ta pierwsza część zdania, Matrix ;)
Naprawdę, jeszcze żaden Sense nie działał mi tak płynnie :-)
Choć kilka niedociągnięć też tutaj jest...

Soren
30.04.12, 00:01
Ja również zwróciłem uwagę na płynność sense w intertcoin ;)
Ogólnie uważam że to nowe sense jest bardzo na plus, czuć świeżość ;)

Smogg
30.04.12, 09:35
Wieczorem pierwszy fakap z nową słuchawką w roli głównej. Przegrzała się. Ładowarka odłączona. Leżę sobie w łóżku i biegam po pokojach w Dark Meadow i nagle... pach! nie ma! Ani nie było komunikatu w stylu "hej! przestań! zaraz się poparzysz!", a ciepłota słuchawki pokazywała, że od tego już niewiele mnie dzieli... ani jakiegokolwiek innego komunikatu... po prostu się wyłączyła i wstać już nie chciała. Podłączenie ładowarki (test reakcji telefonu) skutkowało mruganiem pomarańczowej diody... ale nic ponadto. Po około 10 minutach, jak temperatura łan eksa osiągnęła ciepłotę ludzkiego ciała - słuchawka raczyła pozwolić na włączenie i używanie... Jeśli sytuacja będzie się często powtarzała, to czarno to widzę...

MatrixSTR
30.04.12, 09:56
Jak długo grałeś?

Smogg
30.04.12, 11:25
Gdybym katował go przez kilka godzin, to skłonny byłbym to zrozumieć. Było to nie więcej niż 30 minut gry. Masakra.

MatrixSTR
30.04.12, 11:41
No to faktycznie nie jest za dobrze. Pozostaje mieć nadzieję że poprawią to w następnych wersjach systemu.

KurczaQ
30.04.12, 12:16
U mnie w HD2 często po długim użytkowaniu rośnie temperatura.. ale zdejmuje klapkę i chłodzi się :) zaraz temperatura jest normalna i można używać :D

Smogg
30.04.12, 12:22
@Matrix: Nie wiem, czy jest jak to poprawić - wygląda to na złe fizyczne chłodzenie hardware'u. Mogą co najwyżej software'owo zablokować 3 rdzenie i underclockować do 600MHz... ale nie o to chodzi :E
Telefon podczas wymagającej gry parzy! Nawet z odległości 2 centymetrów od jego plastikowej obudowy czuć gorące powietrze - cieplejsze niż wydobywa się z mojego laptopa... Obawiam się, że prędzej czy później, to będzie mój pierwszy HTC który odwiedzi serwis w Raszynie... albo pobije rekord w czasie potrzebnym od zakupu słuchawki na znalezienie dla niej nowego właściciela...

@Cziken: to ściągnij klapkę w One X :E

W Sensacji jak rosła temperatura, to było to 46-48 stopni... po 5h gry w O&CO z podłączoną ładowarką. Tutaj wystarczy chwila i bzium! W zimie może być to sensowne, ale latem? ;)

MatrixSTR
30.04.12, 12:56
Największą temperaturą jaką osiągnąłem na HD2 to było 46 stopni. Tylko to było po prawie 2 godzinnym graniu. A problem z przegrzewaniem się telefonów będzie coraz poważniejszy. Pakują coraz mocniejsze procesory do jak najmniejszych obudów i problem rośnie. Osobiście wolałbym poczekać na te 4 rdzeniowe telefony rok dłużej, ale za to żeby wszystko było ok. Dlatego jedyne co chyba może pomóc w One X to zmniejszanie częstotliwości na rdzeniach wraz ze wzrostem temperatury.

Smogg
01.05.12, 11:13
Wczoraj pojawił się update oprogramowania telefonu. Fajnie tak - co 3 dni nowy soft :E
Anyway, kiedy wieczorem relaksowałem się na działce przy grze w Dark Meadow, problem z przegrzewającym się telefonem nie został zreplikowany. Wedle widgetu baterii osiągnął temperaturę 50-51°C i tyle. Działał.
Przy okazji HTC udało się wprowadzić pewne lagi do bardzo przyjemnego pinballa na Tegrę (Zen Pinball - nie wiem, czy działa z pluginami chainfire, ale jeśli tak, to szczerze polecam... zwłaszcza, że teraz przez tydzień stoły marvela są w promocji -50% ;]). Na poprzedniej wersji softu działało to bez najmniejszej skazy. Mam nadzieję, że poprawka jest w drodze... Ciekawe jest to, że na innych zaawansowanych grach tego nie ma o.O
Zabawna jest też sytuacja z obecną wersją radia - soft jej nie rozpoznaje i widnieje informacja, że jest "Nieznane" :E Tak czy inaczej telefon działa (czego dowodem jest ten post, bo siedzę w buszu na działce :D).

KurczaQ
01.05.12, 11:55
Ach ten twój busz :D, co do HTC- stara się wypaść lepiej niż to zrobiła wydając 'Gównianą' serię One.. która hardwarowo jest potworem a ze strony wykonania i software coraz to większe wady wykrywają.. tylko na One V nie psioczą.. dziwne :P

Smogg
01.05.12, 12:33
A One V zostało już wydane u nas?

Daleki bym był od nazywania serii One "gównianą".
Swojego iksika nazwałbym dobrym telefonem. Potrzebuje jeszcze kilku szlifów, aby być bardzo dobrym czy wręcz rewelacyjnym... Ale ogólnie jestem zadowolony z migracji. Zwłaszcza po wczorajszej aktualizacji.

KurczaQ
01.05.12, 17:49
Właśnie, mogli wydać bardziej doszlifowany telefon :)

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Soren
02.05.12, 14:06
Moim zdaniem to choroby wieku dziecego i zostana predzej czy pozniej wyeliminowane.

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Vinrael
02.05.12, 14:46
@Smogg - masz wersję białą czy czarną?

Smogg
02.05.12, 14:54
Czarną.
Polowałem na białą, ale dopłacanie 300 złotych do samej zmiany koloru było dla mnie ekonomicznie nieuzasadnione.

Soren
02.05.12, 15:13
300zł to i ja bym nie dopłacił.
Powiedz Smogg czy po ostatniej aktualizacji o której pisałeś poprawiło się coś w działaniu one x? Może się już tak nie grzeje?

Smogg
02.05.12, 16:41
Ogólnie zmieniło się tyle, ile opisałem wcześniej. Zdziwiło mnie dzisiaj, że po nocy bateria - wedle widgetu - nie spadła ani o 1%... a później, jak tylko dotknąłem telefonu i zaktualizowałem pocztę i pogodę, to spadła o 7% w mniej niż minutę. Nie jest to kwestia uśpienia widgetu, bo kilka razy wcześniej odblokowywałem telefon rzucając przy okazji okiem na godzinę. Dziwne.

Mimo kilku resetów Zen Pinball jak się przycinał, tak się przycina (a szkoda, bo zakupiłem już wszystkie stoły do tej gry - jakoś mnie wzięło na grę we flippery ostatnio :D a ten jest naprawdę przyjemny i ma 3 stoły w promocji -50% :>).

Grzeje się trochę mniej... ale ogólnie pomimo majówki jestem dość zabiegany i nie mam czasu/sił sprawdzić, czy uda mi się go przegrzać raz jeszcze (może dzisiaj wieczorem, jak znów dojadę na działkę i odpalę DM przed snem).

Jeśli chodzi o zasięg telefoniczny czy jakość rozmów, to nigdy nie miałem lepszego telefonu - nawet teraz, kiedy jego radio jest "nieznane" :D
Cały czas jestem pod wrażeniem ekranu i tego jak płynnie potrafi zachowywać się Sense. Choć trochę dłuższy okres (nie wiem, czy to celowe, czy to lag) pomiędzy odłożeniem słuchawki od ucha, a podświetleniem ekranu, może chwilami irytować (jak się chce szybko zakończyć rozmowę, albo znaleźć jakiś numer ASAP).

Wracając do kolorów - w pierwszych iPhone na naszym rynku kolor biały przy okazji pokazywał, że ma się większą pojemność, niż większość czarnych wersji tego telefonu (tylko wersja 16GB była dostępna w białym kolorze). Tutaj to jest tylko i wyłącznie odcień obudowy, nie wpływający na jakiekolwiek parametry samego urządzenia. Najlepiej by było, gdyby były dostępne w tej samej cenie. Ale wiadomo - jak coś jest bardziej pożądane, to jednocześnie robi się droższe. Jak dla mnie ten telefon i tak jest drogi, mimo, że uważam, że jak na produkt nowy, to dostałem go bardzo okazyjnie... ale więcej niż 100 złotych za białą obudowę na pewno bym nie zapłacił. A to 100 złotych to już jest "darmowy" pokrowiec i 1/4 uchwytu do samochodu... Reasumując: nie żałuję, ładnie wygląda ta wersja kolorystyczna. ;)

Soren
02.05.12, 18:10
Ja się wstrzymam do wakacji (spadnie jeszcze cena one x, ja będę wiedział czy mi umowe przedłużą w pracy no i będzie $) z ewentualnym kupnem.

Update.
Smogg napisz jak bateria trzyma, poprawiło się coś?