PDA

Zobacz pełną wersję : Ogromne problemy z ICS



javelin
11.05.12, 23:46
Nie wiem czy tylko ja mam takie problemy czy jest to ogólny problem.

1. Jak podepnę telefon jako dysk sieciowy do kompa, znikają wszystkie dzwonki i muzyka. Dzwonki z karty sd jak i pamięci telefonu :/ Nie da się ustawić na nowo bo lista jest pusta

2. Znikają zdjęcia z kontaktów, te zaimportowane z FB. Gdy dzwoni kontakt który jest zsynchronizowany nad kontaktem pojawia się link do kontaktu na fb.

3. Nie ściąga wszystkich awatarów z FB

4. GPS wariuje jak opętany. W przeciwieństwie do Desire lub dowolnego sony erricssona po wpisaniu współrzędnych radar skacze czasem o dobre 14 m gdy ww telefony pokazują w punkt.

Macie jakieś rozwiązania? Pytam bo szczerze powiedziawszy mam coraz większą ochotę walnąć tym telefonem o ścianę. Na pewno nie polecę go już nikomu.

kasier
12.05.12, 09:57
1,2 dzieje sie to tylko w trakcie podłączenia jako dysk czy po odłączeniu dalej jest tak samo?

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

javelin
12.05.12, 16:29
Po odłączeniu nadal brak wszystkiego. dopiero kilkukrotny reset włącznie z wyjęciem baterii pomaga.

kasier
12.05.12, 18:34
Znając życie coś mu się pomieszało i jedyne lekarstwo jakie mi przychodzi na myśl w tej chwili to HR

javelin
12.05.12, 23:35
Już robiłem HR, i problem powrócił. Przecież nie będę robł HR po każdym użyciu telefonu jako dysku :/ Czy ktoś miał jeszcze taki problem czy tylko jak zwykle u mnie coś się chrzani?

Smogg
14.05.12, 15:37
HR nie pomoże, to błąd samego stockowego ICSa dla Sensacji... możesz:
a) czekać na update od HTC (ale na ten temat ciiiiiissssszzzzaaaaaa),
b) o ile masz S-OFF - wgrać customa, jak masz S-ON to nie polecam w tej chwili robienia z słuchawką czegokolwiek,
c) sprzedaj telefon, kup jakiś inny :E

Niestety, ICS w Sensacji więcej popsuł, niż pomógł użytkownikom w usprawnieniu działania telefonu. Pół biedy, jeśli za czasów GB profilaktycznie zrobiło się S-OFF. Teraz robienie tego via HTCdev to pozbycie się gwarancji... a to nie jest najrozsądniejsze, jeśli weźmie się pod uwagę pojawiający się w niektórych egzemplarzach kurz pod ekranem itp.

Wszystkie problemy, które wypisałeś są wywołane stockowym ICS-em.

KurczaQ
14.05.12, 17:45
Może spróbuj wrócić to wcześniejszego Buildu? to chyba jedyne rozsądne wyjście :)

Smogg
14.05.12, 18:19
Tak jak napisałem - o ile ma S-OFF nie ma problemu. O ile ma ICS i S-ON, to ściąganie tej blokady przy użyciu HTCdev oznacza permanentne uwalenie gwarancji (jakakolwiek naprawa urządzenia będzie płatna, nawet, jeśli nie jest bezpośrednio ani nawet pośrednio związana ze ściągnięciem blokady). Ot, taka polityka. Dlatego Sensacja z ICS i S-ON bardziej nadaje się do szybkiej sprzedaży, póki jeszcze za dużo się na niej nie traci, niż do używania jako główny telefon.

javelin
14.05.12, 19:43
Na chwilę obecną znalazłem szybkie rozwiązanie.

Wszystko zaczyna się sypać w dwóch przypadkach.

1. Gdy telefon podłączony jest jako dysk i ktoś do nas zadzwoni - wtedy jest brak dostępu do karty sd i wszystko idzie się rypać. więc przed podpięciem się do kompa lepiej przełączyć telefon w tryb samolotowy jeśli ma to być dłuższe podłączenie

2. Gdy zbyt szybko odepniemy telefon od kompa. Wtedy aplikacje szybciej próbują się dostać do karty niż telefon właczy kartę i sytuacja jak wyżej. W tej sytuacji zanim odepnie się telefon od kompa trzeba przełączyć z trybu dysku na tryb tylko ładowania, odczekać kilka sekund (pojawi się info na ekranie że włączana jest karta sd) i dopiero odpiąć telefon.

Jak na razie po kilku próbach te dwa sposoby działają. Droga na około ale ważne że działa

Tak naprawdę co mnie cholernie obecnie wkurza to totalnie spieprzony GPS. Jeszcze o ile w nawigacjach samochodowych działa dobrze to jeżeli włączy się aplikacje geocachingowe gdzie ważna jest jak największa dokładność, to patrząc na wskazania ekranu człowiek ma ochotę się powiesić. Z 0,4 m w ułamku sekundy potrafi się zrobić 14 m a potem zaczyna się losowanie wartości. No dramat. Wszelkiego rodzaju desire, sony erricssony i cała reszta tańszych modeli pokazuje współrzędne w punkt a człowiek z telefonem który ponoć miał być topowym modelem i kosztuje krocie biega jak kot z pęcherzem żeby znaleźć cordy.

Po przygodach z HD2 wolałbym nie zmieniać softu bo mam wrażenie że wcześniej czy później ten telefon i tak wyląduje na gwarancji w serwisie.

Soren
15.05.12, 08:17
Zawsze możesz GB z ruu wgrać.

Smogg
15.05.12, 09:46
Jak nie ma S-OFF, to mu to nie przejdzie.

javelin
15.05.12, 11:07
A czy zakup zewnętrznego modułu na BT rozwiąże ten problem?

Smogg
15.05.12, 11:10
Musisz być trochę bardziej precyzyjny, bo nie mam pojęcia o zewnętrznym module czego na BT mówisz :)
Jeśli chodzi o GPS - nie sądzę. Dzieje się to w każdej nawigacji, czy tylko jakiejś jednej, konkretnej?

javelin
15.05.12, 11:22
Chodzi o zewnętrzny moduł GPS na BlueTooth :D

Jak pisałem, w nawigacjach typu naviexpert czy automapa działa na tyle dobrze że pozycja nie skacze, nawet na skrzyżowaniach jak w HD2 :D być może te programy mają jakąś kompensację albo cholera wie co.

Natomiast przy zabawach typu geocaching z locusem np. gdy patrzy się sały czas na cordy to zaczynają się zabawy. Odległośc do celu (gdy stoi się w miejscu) potrafi skakać do 14 m różnicy, ponadto niezależnie od odległości pozostaje kwestia dokładności. baaardzo rzadko udaje się uzyskać dokładność rzędu 4 m (poniżej można zapomnieć, w tych samych rejonach na HD2 uzyskiwałem dokładność 2 m). Dokładność też skacze jak kot z pęcherzem od 6 do 20m. Wszystkie te objawy potwierdza podgląd na satelity w locusie, gdzie nie ma stałego połączenia z satelitami. co chwila pojawiają się i znikają, tzn jest stałe połączenie ogólne czyli zawsze z jakimś, ale po chwili ten znika a połączenie jest z dwoma innymi.. Siła sygnału satelit nie przekracza poziomu średniego, chociaż przeważa poziom niski.

Dlatego pytanie czy jest to kwestia współpracy ICS z modułem i anteną czy interpretacji danych

Smogg
15.05.12, 13:18
Stawiam na interpretację danych przez program. Zwłaszcza, jeśli na innych navi problem nie występuje. Zewnętrzny nadajnik nic tutaj nie pomoże.

Raczej odbiornik. Moduły GPS niczego nie nadają, tylko odbierają dane wysyłane przez satelity, porównują czasy dostarczenia, dane geograficzne satelitów geostacjonarnych i obliczają w ten sposób położenie.

Smogg: Nadaje przez BT w kierunku telefonu :P

javelin
15.05.12, 15:34
A jednak. Szarpnąłem się i za 49 pln kupiłem moduł brelok, zwłaszcza że dano mi dzień na testy. Różnica jest diametralna!!! Teraz przynajmniej 3 lub 4 satelity mają połączenie stałe i siłę sygnału silną, wystarczy wyłączyć moduł i włączyć wbudowany GPS i momentalnie odczyty są do d... Dokładność breloczka pokazuje mi na 0.0 m czsem skoczy do 1,1 m. W tym samym miejscu na wbudowanym dokładność ma 17 m.

Vinrael
15.05.12, 15:37
Może po prostu program nie był w stanie prawidłowo obsłużyć wewnętrzny moduł... Taka opcja też istnieje ;)