PDA

Zobacz pełną wersję : Telefon "wariuje" po podpięciu słuchawek.



Kmail
13.05.12, 15:58
To mój pierwszy post na forum więc na początek cześć wszystkim! :D

Mam problem z moim HTC HD2.
Od jakiegoś czasu mam słuchawki "HeartBeats" od Lady Gagi.
Bardzo jestem z nich zadowolony są wygodne, świetna jakość dźwięku i ładnie wyglądają.
Od niedawna mam jednak jeden problem. Po podpięciu słuchawek telefon sam dzwoni do
osoby z którą ostatnio rozmawiałem, albo utwory w odtwarzaczu same przeskakują do przodu/tyłu,
przewija się kawałek piosenki itd. Mogę co prawda wyczyścić historię połączeń (wtedy telefon nie ma do kogo dzwonić), ale problem z odtwarzaczem dalej występuje. Po kilku wypięciach i wpięciach słuchawek to ustępuje.
Wcześniej słuchawki działały normalnie, więc podejrzewam że to problem z telefonem.

Bardzo proszę o pomoc...

PS: Tak przy okazji się zapytam: Czy to normalne, że po graniu utworów na telefon, odtwarzacz muzyki bardzo
długo nie może ich znaleźć?

KurczaQ
13.05.12, 17:07
Zależy od systemu :) powiedz jaki masz os i ewentualne ROM

Wysłano za pomocą gołębia pocztowego Ninja! ;)

Kmail
13.05.12, 17:18
Zależy od systemu :) powiedz jaki masz os i ewentualne ROM

Wysłano za pomocą gołębia pocztowego Ninja! ;)

Mam Windows Mobile 5.2, ROM 1.66.479.22

KurczaQ
13.05.12, 17:28
5.2? A nie 6.5? Jeżeli lubisz Win Mob to wgraj najnowszy custom rom :)
A jeżeli chcesz wgrać Windows Phone zerknij na stronę hd2blog.pl lub do działu android u nas jeżeli chcesz andka :P

To wina braku wsparcia nowych słuchawek przez bardzo stary sprzęt, na nowych romach powinneś mieć wsparcie :)

Wysłano za pomocą gołębia pocztowego Ninja! ;)

Kmail
13.05.12, 17:32
5.2? A nie 6.5? Jeżeli lubisz Win Mob to wgraj najnowszy custom rom :)
A jeżeli chcesz wgrać Windows Phone zerknij na stronę hd2blog.pl lub do działu android u nas jeżeli chcesz andka :P

To wina braku wsparcia nowych słuchawek przez bardzo stary sprzęt, na nowych romach powinneś mieć wsparcie :)

Wysłano za pomocą gołębia pocztowego Ninja! ;)

Z tym że ja bym jednak wolał pozostać przy oryginalnym oprogramowaniu do HTC HD2.
Może poszukam na stronie producenta jakichś nowych wersji ROM'u albo systemu?
Myślisz, że to pomoże?

KurczaQ
13.05.12, 18:11
Powiem ci tak, po co trzymać system Oficjalny.. dla gwarancji daj spokój ;P

Każdą modyfikację da się cofnąć, a system jest na tyle stary że już nie żyje :) nie ma nowych aplikacji i lepiej wgrać WP7 lub Andka i mieć spokój niżby walczyć z tym...
Pozatym możesz odpalić Androida na karcie SD, bez kasowania WinMob i to będzie chyba najlepsze wyjście dla ciebie :)

Kmail
13.05.12, 18:25
Powiem ci tak, po co trzymać system Oficjalny.. dla gwarancji daj spokój ;P

Każdą modyfikację da się cofnąć, a system jest na tyle stary że już nie żyje :) nie ma nowych aplikacji i lepiej wgrać WP7 lub Andka i mieć spokój niżby walczyć z tym...
Pozatym możesz odpalić Androida na karcie SD, bez kasowania WinMob i to będzie chyba najlepsze wyjście dla ciebie :)

Spróbuję narazie wgrać najnowszy ROM, jak to nie zadziała to wgrywam Androida. ;)
A możesz mi powiedzieć jaka jest najnowsza oficjalna wersja ROM'u do HTC HD2 w języku polskim?

Vinrael
13.05.12, 19:25
Daj spokój z tym. Oczywiście, android daje dużo więcej możliwości, więc pakuj go od razu.
Chicken - nie udzielaj się tak szybko, bo niektórzy może mieli taki sam problem i wiedzą jak go rozwiązać -,-
Ja miałem identyczny problem, dzieje się on tylko na słuchawkach bez mikrofonu i na słuchawkach od Sony Ericssona (Na tych od LG działa wszystko dobrze, to samo z Samsungowymi)
Dzieje się tak, gdy słuchawki po podłączeniu wybudzają telefon w trybie słuchawek z mikrofonem, dzieje się tak jak masz wyrobione styki w gnieździe mini-jack. Rozwiązanie?
W Androidzie jest z tym najłatwiej - usuwasz aplikację odpowiadającą za tryb słuchawek z mikrofonem - minus taki, że wtedy nie działa mikrofon w takich słuchawkach, a także pilocik w słuchawkach.
Drugie rozwiązanie to zamontowanie nowego gniazda - jest jednak bardziej skomplikowane, na stałe tracisz gwarancję, i mało prawdopodobne że uzyskasz oczekiwany efekt...

Najnowsza wersja ROMu Windows Mobile dla HD2 to 3.14
Najnowszy wypuszczony Android dla HD2 to 4.0.3 (Jednak polecam raczej 2.3...)