PDA

Zobacz pełną wersję : problem z USB!!



zathura
14.05.12, 15:05
Witajcie :D

Po wgraniu androida od MIUI na mojego hd2, komputer nie "widzi" mojego tel. , pomimo, że jest podpięty do komputera (kabel troche uszkodzony,ale pisze, że połączono usb, i dalej nic) :/
Nie mam adaptera do SD, a chciałem przed wgrywaniem nowego ICS przerzucić muzykę, bo jak wyczyszczę pamięć to weź tu pobieraj 2Gb od nowa :D

Proszę o szybką pomoc :)

(Mam na kompie program do synch. HD2, ale to chyba do windowsa było? Sam nie wiem :/)

#edit1
W opcjach tel. "Debugowanie USB" i "Nieznane źródła" mam włączone

KurczaQ
14.05.12, 16:23
Po pierwsze.. po podłaczeniu USB zsuwamy pasek powiadomień i klikamy w połaczenie danych ;)

Jeżeli nie tak to wchodzimy do CWM i tam ustawiamy pamięć flash :)

zathura
14.05.12, 16:44
Pierwsza rada nie zadziałała, druga też :/ ( jeżeli mówisz o USB Flasher w MGLDR-rze)

Ehh, spróbuję pobrać Android SDK i się tam pobawić, choć wgl się na tym nie znam ^^

Vinrael
14.05.12, 16:49
nie USB Flasher a USB Mass storage...

zathura
14.05.12, 17:26
Teraz nie mam dostępu do PC więc nie sprawdzę :/ ale wydaje mi się, że jak kiedyś próbowałem, to Mass Storage też nie wykrywa :c
A tak przy okazji, można zmienić Rom.(na ICS) bez czyszczenia pamięci SD?? Czy /data starczy?

MatrixSTR
14.05.12, 18:39
Przy zmianie ROMu pamięć karty zostaje. Wyjątkiem są sytuację gdy potrzebujesz partycji SD-EXT, wtedy już potrzebny jest format. Sprawdź jeszcze na innym kablu. Obecnie większość telefonów ma takie wejście, więc pożyczenie od kogoś nie powinno być problemem :)

zathura
14.05.12, 18:46
Pożyczę od kolegi ten USB, zobaczę :)
Aa widziałem na filmiku, jak gościu dawał :
-wipe data/factory reset.
-wipe cache
Przy zmianie Romu, i wtedy nie kasuje mi pamięci z SD?

MatrixSTR
14.05.12, 18:52
To nie rusza w ogóle karty pamięci, czyści jedynie data, cache i sd-ext

zathura
14.05.12, 18:57
Wielkie dzięki!! :) jeden kłopot mniej :] już ściągam jakiś Rom na hd2 ICS i odpalam :)