PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc w wyborze Evo 3d czy Sensation



annia
14.05.12, 16:04
Chcę zmienić telefon i już wiem, że będzie to HTC. Zastanawiam się nad Sensation, Evo 3d i Sensation XL ew. Sensation XE. Proszę o pomoć, który z wybrać?

KurczaQ
14.05.12, 16:43
Sensation i Sensation XE- jest to różnica koloru i słuchawek , wersja XE ma słuchawki Beats Audio

Sensation XL- jest to większy Desire HD- trochę stary bebechami i jeżeli masz tą kasę to lepiej Sensation zakupić

Evo 3D- Jest to lepszy Sensation... najdroższy ale dobry :), warty ceny.

Vinrael
14.05.12, 16:47
Zależy od preferencji. Sensation to tak jakby 'baza' dla reszty z tych telefonów. Ma najlepszy wyświetlacz (w Sensation XL jest większy fizycznie, ale ma mniejszą rozdzielczość). Sensation XE w zasadzie różni się tylko wyglądem (czerwone wstawki by beats audio), większą pojemnością baterii a także innymi dołączanymi słuchawkami - często jednak nie warto dopłacać pieniędzy i kupić standardowe Sensation. Sensation XL jest po prostu większe fizycznie, ale ma też słabszą rozdzielczość wyświetlacza - nie jest to zbyt przyjemne dla oka... Evo 3D - bardzo fajny telefonik, kwestia tylko czy to 3D jest naprawdę potrzebne.

Smogg
14.05.12, 17:24
EVO3D i Sensacja różni się:
1. 3D :E
2. Wsparciem społeczności (mam wrażenie, że EVO3D nie przyjęło się u nas "aż tak" jak Sensation... choć ICS dla tego drugiego może to zmienić :S).
3. EVO3D ma 256MB RAM więcej.
4. Proporcje ekranu (dizajn).
5. EVO3D ma pojemniejszą baterię... ale i inaczej z niej korzysta.
6. EVO3D nie ma wersji XE ze słuchawkami Beats.

Zastanów się na czym Ci najbardziej zależy i zadaj precyzyjne pytania ;)

annia
14.05.12, 17:54
Dziękuję za odpowiedzi. Na czym mi zależy?? Właśnie nie jestem pewna. Na pewno nie na 3D!!! Zależy mi na wygodnym przeglądaniu netu, słuchaniu muzyki, czytaniu książek (o ile na takim ekraniku jest to możliwe??), nawigacji.... No i chciałabym, by telefonik posłużył mi troche.
Z tego, co się orientowałam, to Evo 3d jest najtańszy z wszystkich wymienionych przeze mnie modeli. Czy zatem jest lepszy od Sensation?

KurczaQ
14.05.12, 18:47
Evo 3D jest mocniejszy, efekt 3D jest opcjonalny.. nie musimy tego używać :)

Ma taki sam procesor, jest ładniejszy od Sensacji i ma lepszy aparat, ma więcej Pamięci i na pewno nie zaliczysz resetu nakładki Sense :P

Telefon ma ekran 4.3, taki sam mam w hD2 więc filmy, książki i net to bajka :D

---------- Dodano 16:47 ----------


Dziękuję za odpowiedzi. Na czym mi zależy?? Właśnie nie jestem pewna. Na pewno nie na 3D!!! Zależy mi na wygodnym przeglądaniu netu, słuchaniu muzyki, czytaniu książek (o ile na takim ekraniku jest to możliwe??), nawigacji.... No i chciałabym, by telefonik posłużył mi troche.
Z tego, co się orientowałam, to Evo 3d jest najtańszy z wszystkich wymienionych przeze mnie modeli. Czy zatem jest lepszy od Sensation?

Bierz Sensacje, najlepszy wybór :), opcjonalnie XE jeżeli kochasz muzykę ;)

Vinrael
14.05.12, 19:22
Jeśli chodzi o czytanie książek - Sensation w tym wypadku będzie najlepszy (Największa rozdzielczość - nie męczy oczu).

Smogg
14.05.12, 19:47
Sensation posiada fenomenalny HTC Reader... strasznie brakuje mi go w One X.
Co do męczenia oczu... Tak mały ekran + to, że jest to LCD po prostu musi męczyć oczy. Nie po minucie, nie po pięciu... ale męczy. Tak samo jak męczy One X i jak męczy iPhone.

@Chicken: EVO3D ma 2 aparaty po 5mpix, Sensacja jeden 8mpix (oceniany wyżej, niż te 2 z EVO3D).

@Vin: EVO3D i Sensacja mają tą samą rozdzielczość. Sensacja XL ma mniejszą (a jest większa... dziwny pomysł).

Vinrael
14.05.12, 19:53
@Smogg - wiem o tym. Jednak sam wyświetlacz wykonany w technologii 3D męczy oczy niż normalny telefonik.

Smogg
14.05.12, 20:27
@Szakus:
@Kasier:

Potwierdzacie? :E
Czy to nie jest tak, że to 3D jest "tylko" opcją, z której można, ale nie trzeba korzystać?

Vinrael
14.05.12, 20:39
Jeśli się nie chce korzystać wtedy lepiej kupić Sensation ^.^ Jeśli już traktujemy to jako opcję.

KurczaQ
14.05.12, 21:24
Jeśli się nie chce korzystać wtedy lepiej kupić Sensation ^.^ Jeśli już traktujemy to jako opcję.

Jednak opcja opcją ;) w Sensacji nie zrobisz zdjęć w 3D ani nie odtworzysz filmów z 3D, rozumiem opcja... jednak gdy chcemy takie coś zrobić to na Sensacji gul chodzi a Evo i tak jest tańszy więc czemu nie zapłacić mniej za więcej? :)

Vinrael
14.05.12, 21:27
Bo w Evo3D nie zrobisz zdjęć z taką rozdzielczością (maksymalna rozdzielczość 2D ok. 5MP) i bateria jest też bardziej drainowana z racji wyświetlacza 3D?

KurczaQ
14.05.12, 22:40
Kto co lubi, możemy się tak kłócić ale ja i tak bym wybrał Sensację, bardziej mi się podoba :-D

Wysłane za pomocą Gołębia Pocztowego Ninja!

Soren
15.05.12, 07:11
Evo 3D jest mocniejszy, efekt 3D jest opcjonalny.. nie musimy tego używać :)

Evo bynajmniej mocniejszy od sensacji nie jest. Ma tylko więcej ram ale to nie przekłada się na jakiś diametralny wzrost wydajności.
Dla dziewczyny evo odradzam bo to po prostu kobyła. Sensation jest smuklejszy i lepiej leży w dłoni.

Smogg
15.05.12, 08:47
I jest sporo lżejszy.

kasier
15.05.12, 08:51
Opcja 3d jest w zdjęciach, filmach, niektórych grach tylko i wyłącznie opcjonalnie, nie chcesz korzystać i nie korzystasz, co do męczenia wzroku to już zależy od każdego indywidualnie, mnie nie męczy nawet jak przez godzinę film oglądałem, niektórych po 5 minutach

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Szakus
15.05.12, 10:25
W evo podoba mi się to, że ściskam go z dużą siłą i nic nie skrzypi nie wygina się jest na prawdę solidny, swoje waży ale mi to nie przeszkadza.
Do czytania książek osobiście wolałbym coś z większym ekranem 4,7-5,3", albo jak mam teraz 9,7" na ipadzie :D
Dość długo czytałem na hd2 i sobie chwaliłem w połączeniu z apką "ez pdf reader" dawał radę np w pociągu, na evo będzie podobnie ekran 3d tutaj nie ma nic do rzeczy

Smogg
15.05.12, 12:15
4,7" to nadal troszkę za mało... naprawdę czuć tę różnicę pomiędzy One X, a Notesem jeśli przychodzi do dłuższego czytania na telefonie. Wygrywa ten drugi... choć nadal e-Ink to to nie jest.

Vinrael
15.05.12, 14:33
Dobra, bo tutaj wychodzi już straszny off-top niezwiązany z pytaniem.
Praktycznie jednogłośnie polecamy HTC Sensation ;)

annia
16.05.12, 08:23
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Wczoraj kupiłam Sensation i jestem zachwycona!

KurczaQ
16.05.12, 11:10
Tak więc polecamy poradniki na naszym forum i życzymy miłego użytkowania :)

Wysłane za pomocą Gołębia Pocztowego Ninja!

Zamykam Szakus