PDA

Zobacz pełną wersję : Sensation_Android 4_problemy z danymi komórkowymi i częścią aplikacji.



Mr_Hide
24.05.12, 11:12
Witam wszystkich. :) (Mój pierwszy post tutaj.)
Problem mam następujący:

1. Po aktualizacji Androida do ver. 4.0 przestała się uruchamiać transmisja danych komórkowych. Teoretycznie powinna sie włączyć, jak wskazuje stan przycisku na ekranie głównym, ale jak przychodzi do próby połączenia np. z pocztą czy Netem, to żadna transmisja pakietowa nie rusza.
Po WiFi - bez problemu.

2. Część aplikacji stała się niedostępna - zatrzymana przez system. W tym Lotus Traveller (poczta służbowa!), Opera Mini, jakieś gry (te akurat mnie nie bolą, bo nie gram). A zamiast ich oryginalnych ikon pojawiły się "androidki" z podpisem np. "com.opera.mini.android.".

Czy ktoś ma pomysł, jak temu zaradzić? Zwłaszcza pkt.1.
(Nie jestem developerem ani informatykiem, więc bardzo proszę o rady w LUDZKIM ;) języku.)

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam @ll. :)

Soren
27.05.12, 15:36
Polecałbym zrobić wipe czyli przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Migracja z gingerbread do ice cream sandwich to duży krok.
Po wipe powinno być ok.

Mr_Hide
27.05.12, 16:24
Polecałbym zrobić wipe czyli przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Migracja z gingerbread do ice cream sandwich to duży krok.
Po wipe powinno być ok.
Dzięki.
Jakie dane i ustawienia mogę stracić po tym? Co muszę zarchiwizować lub potem ustawić na nowo?

kasier
27.05.12, 16:42
W zasadzie to wszystkie :D

Mr_Hide
27.05.12, 17:01
W zasadzie to wszystkie :D
No, bardzo precyzyjna odpowiedź. Zwłaszcza dla takiego geenhrorn'a, jak ja. :(

A tak konkretniej spróbujmy (z tych, co mnie najbardziej bolą):
1) ustawienia poczty?
2) zawartość poczty?
3) APN-y dla danych (korzystam nie tylko z Internetu, ale też z APN-ów firmowych)?
4) dodane - ponad zestaw dostarczony z aparatem - aplikacje (czy będą działały)?
5) zdjęcia, muzyka, inne dokumenty
- w aparacie
- na karcie?
6) kontakty na na karcie/w aparacie?
8) wiadomości SMS na karcie/w aparacie?
9) pulpity i ich zawartość?
10) inne dane/aplikacje - jakie?

Czy niektóre z zagrożonych danych czy bibliotek wystarzy przenieść przed "fabrycznymi" na kartę?
Nie podłączałem jeszcze mojego HTC do kompa. Czy trzeba będzie zrobić zrzut danych na peceta?

Będę wdzięczny za informacje, bo czasu nie mam aż tyle, żeby wszystko od nowa ustawiać.

kasier
27.05.12, 18:58
Przywrócenie telefonu do stanu wyjścia z fabryki = czysty telefon, czyli od nowa musisz ustawiać itd.

MatrixSTR
28.05.12, 11:22
Dane z karty pamięci zostaną, tak samo jak SMSy i kontakty na karcie SIM. Chociaż kontakty z telefonu powinny Ci się zsynchronizować z kontem Google, więc po ponownym logowaniu powinny CI się załadować. Domyślam się że nie masz roota więc danych aplikacji raczej nie da rady przywrócić.